Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin AEG do 1500złotych


Recommended Posts

Ja bym dał szanse jeszcze emką z SRC, ludzie je chwalą a nowe max 850 zł kosztują.

Zawsze zostało by na części jakieś i trochę szpeju. :icon_razz:

 

Po co? Skoro może wziąć sprawdzone produkty G&P/ICS/KWA i nie obawiać się, że jego nowa 'zabawka'

wyląduje po miesiącu w serwisie.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że doświadczenie autora tego tematu jest niewielkie, więc moim zdanie lepiej, aby kupił on

sprawdzony produkt, a po jakimś czasie, kiedy nabierze więcej doświadczenia zabrał się za tuning.

Składanie od podstaw jest dobre, kiedy od razu chcesz sobie złożyć replikę z osiągami mocniejszymi niż w stocku

i przystosowanymi częściami do tych osiągów.

Link to post
Share on other sites

A ja znowu z perspektywy czasu gdybym dopuszczał kupno AK pozwoliłbym sobie przy 1500zł na kupno chinola… nowej cymki. Jest ona praktycznie bezproblemowa i jakościowo bardzo dobra. W każdym dobrym sklepie kupując można powiedzieć by wymienili gumkę oraz lufę na coś lepszego- to w sumie podstawa w prawie każdej replice.

 

Czemu Cyma? Ano dlatego, że pozostało by mi trochę kasy na np. tak ważne rzeczy jak baterie- nic nie wnerwia mocniej jak padająca bateria w połowie bardzo fajnej strzelanki. Dlatego też bym zainwestował w co najmniej dwa dobre pakiety LIPO i do tego dobrą ładowarkę mikroprocesorową- jak kupować to tylko dobrze.

 

Ba! Mając tyle pieniędzy należy też pomyśleć o magazynkach… przecież to w sumie podstawa- do AK mamy ten komfort, że można nabyć relatywnie tanio dużą ilość midcapów.

 

A jak to jest jeszcze mało, to za resztę kasy jeśli już tylko pakujemy ją w replikę to bym sobie sprawił replikę kolimatora- przykładowo Kobra EKP 1S-03 na specku jest za 429zł.

 

I w ten sposób mamy replikę, która:

 

-przede wszystkim jest trwała i celna

-strzela bo ma dobrą baterię i nie będzie irytowała, że wydało się 1500zł a „inni strzelają a ja się gapię”

-nie jest golasem z jednym hicapem

 

To takie moje luźne przemyślenia.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Może Skull ma odłożone na samą replikę 1500zł, a na dodatki ma osobną kasę? wówczas G36C od TM, któraś z eMek od KWA, albo faktycznie M4 z G&P i jest na preclufę oraz gumkę i może jeszcze na jakąś bateryjkę - a ładować można przecież u kumpla - chyba że grasz praktycznie codziennie wtedy trzeba odłożyć jeszcze na ładowarkę najlepiej mikroprocesorową właśnie.

Link to post
Share on other sites

na preckę, gumkę, dodatkową batkę i ładowarkę mam odłożone "na drugiej kupce" pieniądze :)

 

przeglądając oferty specshop.pl oraz asgshop.pl w oko wpadły mi 3 repliki. co o nich myslicie?

 

G&G - G4 CQB-R

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=1829&name=G&G_-_G4_CQB-R

 

Defender G&P

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2992

 

M4 CQB - Colt's Firearms G&P

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2288

 

lecz ostatnia replika "przy bardzo pomyślnych wiatrach"

Edited by Skull
Link to post
Share on other sites

G&P robi lepsze emki od g&g, z tych 3 polecam defendera.

 

ICS? Phiii 4 znajomych z teamu ma m4 g&p i jeden ICS. Wszystkie g&p to "kosiary" a co dopiero nowa seria.... każdą emke skrupulatnie obmacałem i z części postrzelałem i g&p bardziej mi pasowały niż ICS.

 

Generalnie te emki G&P między sobą różnią się tylko wyglądem i akcesoriami. W środku te same bebechy ;). Musisz wybrać ten który Ci się najbardziej podoba i tyle. Ja bym kupił defendera, lecz Ty możesz mieć inne preferencje.

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Ja porównuje ICS'a z G&P na podstawie swoich doświadczeń a nie replik znajomych.

 

ICS'a łatwo się tuninguje, poza wymianą tłoka i sprężyny na m140 w praktyce nic nie trzeba wymieniać (ponieważ bebechy ma o wiele mocniejsze).

 

Jedyne co kuleje to kultura pracy ICS'a ale zarówno zębatki jak i silnik no bez porównania na korzyść ICS.

 

W m16 na sprężynie m150 wymieniłem (tłok, prowadnice - ale to mój kaprys, borka- też kaprys) i wszystko śmiga aż miło. Czy stock g&p to uciągnie na dłuższą metę?

 

W sam-rce wymieniłem praktycznie wszystko razem ze wzmocnionym szkieletem.

 

W 2 stockach g&p wysypał mnie się tłok (bateria 9,6 g&p)- to moje przykre doświadczenie stąd taka ocena.

Link to post
Share on other sites

A może któraś z tych replik od KWA USA Ci podpasuje:

 

Link

 

2 Hi-capy/Mid-capy w cenie, a wachlarz cenowy to od 1100,- do 1550,-, a taki chyba Cię właśnie interesuje. Duża moc w stocku. Nie trzeba właściwie tego podrasowywać, jedynie zmienić lufę na prec 6.01 (a te lufy od KWA są dość drogie niestety - nie wiem, czy nie mają one niestandardowych części bo sam takiej repliki nieposiadam). O większości tych replik możesz przeczytać TUTAJ. Ostateczny wybór należy oczywiście do Ciebie. Jeżeli jesteś z poznania to polecam wycieczkę do SpecShopu - oni tam najwięcej replik sprzedali, przetestowali i naprawili więc powiedzą Ci o ich awaryjności, sprawdzisz jak Ci dana replika leży no i oczywiście jak wygląda na żywo a nie na zdjęciach.

Link to post
Share on other sites

hmm wszystkie repliki mają coś w sobie i ciężko jest wyłonić z nich faworyta przeglądnąłem wszystkie marki które mi poleciliście i moimi czołowymi faworytami są oczywiście G&P , KWA, ICS. I wziąłem pod uwagę radę c0di`ego dobrym rozwiązaniem byłoby jakbym przejechał się do któregoś z lepszych sklepów ASG gdzie posiadają duży wybór replik oraz gdzie takowe repliki naprawiają. Dziękuję wszystkim za pomoc. Dowiedziałem się tyle ile chciałem dowiedzieć. Dzięki jeszcze raz :) POZDRAWIAM :)

 

PS.

nie znacie jakiegoś dobrego sklepu ASG z woj. warm-mazur. lub podlaskiego :) bo nie ukrywam wolałbym jechać około 200km niż 500 do np specshopu. ale cóż jak bd trzeba to i tam się pojedzie :D

Edited by Skull
Link to post
Share on other sites

Zasadniczo wszystkie wymienione marki są dobre. Zależy czego szukasz. Lepsze odwzorowanie oryginału - G&P, KA, VFC, z tego G&P i VFC lepsze bebechy niż KA. Jeżeli chcesz maszynkę do strzelania, ale z detalami robionymi pod kątem trwałości i osiągów - to KWA. Z ICSami miałem złe doświadczenia, ale ta marka ma wielu długoletnich fanów, więc zrzucam to na karb przypadku.

 

Anyw - każda pierwsza klasa jest ... pierwszą klasą. Ważne czego oczekujesz od eMki. Oryginalnych oznaczeń? Chudego chwytu pistoletowego? Bicia na lufie? Osiągów? Precyzyjne pytanie pomoże odpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

To odpowiedź znajdziesz w dziale o replikach pierwszej klasy.

Weź KWA lub G&P - będziesz generalnie z obydwu zadowolony. KWA taniej się tuninguje na większe wartości FPS i ROF, G&P stanowczo lepiej imituje oryginał. Pozostaje także VFC, lecz koniecznie i tylko i wyłącznie najnowszej serii (Gen3) (półka G&P, łatwy tuning do M120).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...