Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zapewne dołączyłbyś do gimbusów. Oni nie strzelają, nie bawią się w "bushcraft". Dołączywszy do nich, całe dnie spędzałbyś ucząc się pisowni i gramatyki, natomiast w wolnych chwilach pisałbyś elaboraty o dużej literze na początku zdania i panegiryki na cześć przecinków, znaków zapytania i innych spraw związanych z szeroko rozumianą interpunkcją.

Link to post
Share on other sites

Witam, nie jestem pewny czy piszę w dobrym temacie, ale żadnego bardziej odpowiedniego nie znalazłem;

Mam parę pytań w sprawie sytuacji prawnej w Polsce na temat pracy na obozach w których są elementy asg. Może ktoś lepiej doinformowany odpowie.

Czy aby pracować w takim ośrodku wypoczynkowym potrzebuje kursu asg?

Jeśli nie ma stricte kursu asg to czy asg podlega pod kurs strzelectwa albo paintballa?

Czy takie ośrodki potrzebują jakiejś zgody z kuratorium aby prowadzić taką działalność?

Co jeśli w przyszłości chciałbym sam założyć jakąś firmę która będzie organizować strzelanki asg dla zielonych (tak jak to robią ludzie od paitballa) to jakich uprawnień potrzebuje?

 

z góry dziękuję za odpowiedzi :icon_smile:

 

Ja prowadzę takie obozy ( http://www.kadet-ok.com.pl/produkt/oboz-militarny-13-17-lat/ ) i mogę rozwiać Twoje wątpliwości.

 

1. Każdy obóz młodzieżowy odbywający się w czasie wolnym od szkoły, musi być zgłoszony do kuratorium;

2. Aby móc zgłosić obóz w kuratorium musisz mieć Wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystyki (Urząd Marszałkowski), a także gwarancję ubezpieczeniową;

3. Nie ma oficjalnych papierów instruktora ASG, musisz mieć własny regulamin ASG, z którym zapoznajesz uczestników, co pisemnie potwierdzają oni i ich opiekunowie;

4. Sprzęt ASG i wszystkie elementy ochronne (okulary, rękawice) powinny mieć stosowne atesty.

5. Jako opiekun grupy młodzieży powinieneś mieć uprawnienia wychowawcy (ukończone 18 lat i przynajmniej średnie wykształcenie).

6. Nie wspomnę o obostrzeniach sanitarnych i przeciwpożarowych jakie musi spełniać obiekt, w którym śpią uczestnicy, bo to zupełnie osobny temat.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Na większość (jeśli nie wszystkie) nie wymagana własna replika, można wypożyczyć. Lecz, jak koledzy wcześniej opisywali, zazwyczaj te z wypożyczalni to sklejane śliną i izolką (nie bierz tego dosłownie, oczywiście) cymki i inne repliki za >400 PLN. Oczywiście za wszelkie szkody (które wystąpią zapewne prędzej czy później) TY ponosisz odpowiedzialność, więc wybór jest chyba oczywisty.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Cześć. Mam pytanie odnośnie obozu Almaturu w Bornem i obozów Kompasu. Jest nas trzech w wieku 16/17 lat, bierzemy udział w wielu strzelankach i wiemy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i ochrona ciała. Jesteśmy na polu walki odpowiedzialni i uważni, mamy już trochę obyć za ASG i nie jesteśmy żółtodziobami. Problem jest w tym że jestem snajperem z powołania i mam snajperkę ok. 600 fps. (koledzy maja cymy .28). Czy będę mógł uczestniczyć w strzelankach z taką snajpą? Jakiej jakości jest wypożyczany sprzęt i ile kosztuje takie wypożyczenie?

Edited by pitek130
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dzisiaj zakończyliśmy drugi turnus, było kapitalnie :) Za rok spróbujemy jeszcze raz (a może i wcześniej). Szczególnie pozdrawiam Piotrka, Michała, Bliźniaków, Wojtka, Michała, Sebastiana, Artura i Szopena. Dzięki za świetne towarzystwo chłopaki :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 9 months later...

Na Dolnym Śląsku pojawił się nowy projekt obozów ASG organizowanych przez firmę ARTE CAMP, wywodzącej się z wrocławskiej społeczności airsoftowej.

 

Obóz młodzieżowy EXPLORER 2015

 

explorer_2015.jpg

 

Strona projektu - http://artecamp.pl/

 

link do wydarzenia na FB: https://www.facebook...80170812092866/

 

 

Wszystkim chętnych zapraszamy do kontaktu.

 

 

[ogłoszenie za zgodą redakcji portalu]

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...