Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

@Up Ja zabieram cymę 028, myślę że replika będzie dawać radę. Jakby co to jest przemalowana aby imitować repliki z gównolitu, więc lepiej wygląda ;)

 

@2Up Możesz zabrać replikę w pudełku, ale pomyśl czy jest sens. Nie lepiej pokrowiec? 100 razy wygodniej.

 

 

No i pytanie ode mnie... Może cud się zdarzy i ktoś odpisze o tej porze. Mianowicie, czy jeżdżą tam dziewczyny? :biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ja wróciłem 3 dni temu z "zielonego piekła".

Powiem tak: poza replikami jest OK.

Dojechane 028 same, ale atmosfera i instruktor Bober (obecny na forum) absolutnie wygrywają.

Stołówka ujdzie. Miejsca są na 100%. Z tego co wiem na 3 turnusie i dalej będą już racje MRE i pirotechnika.

A, i nie przyznawajcie się, jeśli jesteście serwisantami. Może wpadnie wam jakaś robota gratis.

Link to post
Share on other sites

Ja dopiero 4 jadę do Bornego... Rok temu byłem w Dziwnówku. Bardzo fajna kadra itd, ale jak na mój gust - ciut za blisko ścieżki, którą chadza sporo turystów. No, ale rozegrała się (nieplanowana!!!= wojna o... Kaszankę z ludźmi z obozu strzeleckiego. Osobiście zostałem porwany, i jeden kolega na mnie siedział, abym nie zwiał - byłem zakładnikiem, przednia zabawa. :D

 

Jedyny był problem z własną repliką - na telefonie do biura almaturu mówili, że nie wolno, kategoryczny zakaz, itd. Z kolei na miejscu zarówno kierownik jak i kadra byli bardzo za, i trzeba było zabawkę dosyłać. Z własnym mundurem i szpejem również nie ma problemów.

 

Pozostaje jedynie czekać na Borne... Orientuje się ktoś, jak tam wygląda sprawa ze sporą ilością szpeju?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Z tego co widzę to większość osób była w Bornym Sulinowie, Mrzeżynie... wymieniono chyba też Dziwnówek (czyli większość jeżdzi z biur takich jak SunSport, Almatur). A może jeżdził ktoś do Wiela z Kompasem? Biuro chyba sprawdzone tylko każą sobie słono zapłacić za taki obóz. Chyba nikt nie wspomniał o ich obozie, a wątpię by mieli zero chętnych na niego. ;P

Jak ktoś był to proszę o odzew jak było, czy warto jechać itd.

Link to post
Share on other sites

Co do Kompasu i ogólnie obozów, to chciałem jechać, ale mnie przytrzymali znajomi. Powód? Dwóch z nich było na kompasie i nie obchodzono się z nimi za dobrze. Nie mówię tu o wygodnym łóżeczku, ale ciekawym traktowaniu kontuzjowanych (zwichnięcia, wybicia, stłuczenia) - czyli wszyscy do namiotu sanitarnego aż do wyzdrowienia/końca obozu.

 

Ja tak słyszałem, może ktoś ma inne wrażenia.

 

Poza tym to opinie są pozytywne, że profesjonalnie i fajnie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jako że już od pewnego czasu można się zapisywać na tegoroczne almaturowe obozy asg, pozwolę sobie odkopać temat.

 

Kto z was jedzie do Bornego? Na który turnus? Nie możecie się doczekać, a może wybierzecie/wybraliście inną ofertę? Zachęcam do dyskusji :icon_wink:

 

Ja + 4 moich znajomych jedziemy na 3 turnus do Bornego.

Edited by Kbx44
Link to post
Share on other sites

No to się zobaczymy. Również wybieram się na 3. turnus.

 

Z doczekaniem to różnie, bo jadę siłą rzeczy ("Masz jechać na obóz i koniec."). Smucą tylko ograniczenia. No, ale obóz od 12 lat...

 

Zastanawiam się osobiście, czy Kosa zabierze się za downgrade świnki.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że gdyby obóz był np. od 14, chociaż nawet w tym wieku większość osób jest jeszcze średnio rozgarnięta, to nie było by aż takich ograniczeń w mocy replik. No ale, klient to klient, 12 latka boli, natomiast kiedy sam w kogoś strzeli z 500 to jest ok.

 

Ochrona oczu jest testowana z przystrzelenia, z tego co wiem z ewentualnej najmocniejszej repliki na obozie. Co tu dużo mówić, jeżeli ktoś jest nieostrożny i nie słucha doświadczonych graczy, nie ma rozsądku i olewa kadrę może stracić oko równie dobrze przy 360fps jak i 400fps. 40 złotych razy 30 osób to spora sumka. Cóż, nie jestem za tym żeby jak najbardziej bolało, jednak downgrade troszkę osłabia zasięg repliki, tym gorzej że niektóre walki toczą się w "otwartym" lesie. Nie wiem czy dobrze myślę, ale większy ból zmuszałby do intensywniejszego przemyślenia tego co się robi, w końcu nikt nie chce dostać z 5-400 fps;)

Edited by Kbx44
Link to post
Share on other sites

Też na 3. jadę, więc się spotkamy .

Wg mnie, to nie fps powinny być ograniczane, tylko ilość fps, jaką może mieć ktoś w wieku 12-14-16 lat. Taki 16latek woli dostać od 12latka z emki, niż strzelić mu z np. swd z odległości 2 metrów. Chyba że zdąży wyjąć boczną ;) Jeśli role miały by się odwrócić, to nie wiadomo, czy młodszy z "napięcia" nie wystrzeli, czy pomyśli i będzie wolał zejść. Chociaż większość woli "szturmować" ;)

 

A co do fps, to dotyczą one wszystkich rodzajów replik, bo nie wiem, czy swd zabierać...

Link to post
Share on other sites

W zeszłym roku można było mieć "ile się chce" (tj. nie podali nic o tolerancji odgórnej), ale warunek - strzał z minimum 30m i lufa co najmniej 510mm. I jakaś tam tasiemka na lufę.

 

Teraz ja się zastanawiam, czy jest sens brania świnki i narażania jej na downgrade, płatny zresztą.

 

Ale co do samych akcji, to jest to uzasadniony problem z fps i 12, 13 i 14 latkami - dostanie w policzek, bo zamiast maski wolał droższą replikę, poleci z płaczem do rodzica, i całe biuro postawione na nogi.

 

ALE była dwukrotnie (sic!) sytuacja, gdzie typek z M15 (420 fps) strzelał z może 5 metrów... W szyję. Kiedy indziej zdejmował gogle (dwukrotnie) na respie (kto był, ten wie, że respy są poza strefą bezpieczną), przez co w nocy lecieliśmy do lasu na bieg komandosa.

 

A i termosów nie brakuje. Oraz sytuacji w druga stronę, kiedy koleżka z G36 po downgrade strzela z 50 metrów i wrzeszczy, że mam schodzić.

 

Wracając do downgrade - myślicie, że każą mi pogarszać świnkę nawet, jak się zarzeknę na te 30m minimum?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...