Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CUSTOM AKM [TGC]


Recommended Posts

Uważasz, że jak napiszesz posta w duchu "wygłoszę swoje zdanie i powiem, że koniec pyskówki", to wygrasz dyskusję. To źle bo nie w ten sposób się dyskutuje.

 

Jak pisałem, nie oczekuję od Ciebie zejścia ze swojego stanowiska, gdyż prawdopodobnie nie jesteś do tego zdolny. W związku z tym nie próbuje nawet wygrać tej "dyskusji" (którą byłaby ta rozmowa, gdyby z Twojej strony padł choć JEDEN argument), a wykazać nowym Użytkownikom tego forum, że dalece ważniejszy dla bezpieczeństwa rozgrywki ASG jest zdrowy rozsądek i obeznanie z takimi rozgrywkami.

 

Mogę zapytać: dlaczego akurat 450fps? Bo większość chińskich replik ma prędkość wylotową zbliżoną do tej? A co czyni 450fps bezpiecznymi? Kulka o takiej energii spokojnie rozwali chińskie gogle udające ochronne i spokojnie wybije nawet mocny ząb przy trafieniu bezpośrednio i z bliska. I właśnie na to chcę uczulić nowych Użytkowników, którym brakuje jeszcze rozeznania. Że prędkość wylotowa mniejsza niż 600, 500, 450 czy 300fps NIE GWARANTUJE bezpiecznej zabawy. Twierdzenie, że gwarantuje jest głupie i, co ważniejsze, niebezpieczne.

 

Jak już pisałem, wiele widzi się postów z pytaniem: "czy te gogle/okulary wystarczą do 400fps (oczywiście nie strzelamy z bliska)?". Wskazuje to na błędny tok myślenia, który, odpowiadając w tym temacie, próbuje wyprostować. Wyplenić głupie przekonanie, że wystarczająco słabą repliką debil nie zrobi komuś krzywdy.

 

Jak napisałeś, każdy będzie strzelał się tak, jak mu się podoba. I nikomu nie powinno to przeszkadzać.

Natomiast bardzo ważne jest zaakceptowanie regulaminu gry ASG, na którą się idzie i STOSOWANIE SIĘ do niego. Jest powiedziane: spring party - nie idę z AEGiem. Jest powiedziane: do 300fps i tylko semi - przestrzegam tego. Jest powiedziane: Precka w dłoń i wydmuchujemy kulki ustami - jeżeli jestem na strzelance - dostosowuję się. Jeżeli jest powiedziane - do 600fps i dozwolony ogień ciągły - nie czepiam się, gdy ktoś używa fullauto w snajperce, jeżeli tylko PRZESTRZEGA minimalnych odległości strzału określonych w regulaminie strzelanki czy danego środowiska oraz zasad ZDROWEGO ROZSĄDKU.

 

Jeżeli ktoś nie umie stosować zdrowego rozsądku i/lub przestrzegać regulaminu, to nie powinien nigdy dostać do ręki repliki ASG, nawet "odpustowej", gdyż stwarza tym zagrożenie dla siebie i innych. i nawet ograniczenie do 150fps nie ochroni go czy innych przed tym.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: post złagodzony, ot, dla poprawności politycznej etc.

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lol...

 

Chłopie ja straciłem połowę jedynki z repliki mającej 350fps i znajdującej się jakieś 25m od mojej osoby.

 

Jeżeli masz głowę na karku i dość doświadczenia to wiesz jak korzystać z repliki która ma 500, 600, 700 czy nawet i 1000fps. Jak masz owsiankę między uszami to i nawet mając 200fps zrobisz komuś krzywdę.

 

To nie fpsy powodują uszkodzenia tylko ty bo ty decydujesz kiedy naciskasz na spust.

Link to post
Share on other sites

Wybacz Laokoon ale szkoda mi czasu by bawić się z tobą w jakieś forumowe gierki i zadymy. Rzeczywiscie nie podałem żadnych kontrargumentów na kolejny twój post na pół strony, w którym znowu próbujesz obalić podstawowe zasady fizyki dotyczące związku prędkości obiektu z jego energią kinetyczną. Bo czytając twoje wypowiedzi można dojsć do wniosku że można strzelać do kolegów nawet wiatrówką, wystarczy "być odpowiedzialnym i mieć doświadczenie bo to przecież tylko 700fps i ma taką samą siłe jak 300fps i tak samo ułamie zęba". To czemu nie gramy jeszcze wiatrówkami? Sorry ale coś się tu nie zgadza.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

z tą różnicą, że pierwsza orientacyjna odległośc do strzelania wiatrówką jaka mi przyszła do głowy to 200 metrów

 

EDIT: cholera mac, żadna rozsądna granica nie istnieje bo tylko kretyn by się wiatrówką strzelał.

Edited by t0m3k
Link to post
Share on other sites
Może LogaN mnie wysłucha :P

No niestety, to podwórko nie jest i moje :P.

 

Z FPSami sprawa ma się tak, że z odpowiedniej odległości można użyć nawet repliki mającej te 700-800 FPS, bo po przebyciu 'tego' dystansu kulka ma już niewielką energię, porównywalną powiedzmy z kulką wystrzeloną z 10 metrów przy prędkości 300 FPS. Dlatego doświadczenie się przydaje w takiej zabawie, ponieważ trzeba wiedzieć i umieć sobie powiedzieć "nie, on jest za blisko, nie strzelę".

 

Mocna replika nie jest dobra dla początkującego nawet, jeśli byłby on mega ostrożny, mega rozsądny i w ogóle mega. Dlaczego? Mając powiedzmy replikę 600 FPS przy optymalnych osiągach związanych z taką prędkością (zasięg skuteczny [w miarę pewny strzał w obiekt wielkości sylwetki człowieka] powiedzmy 70 metrów nie powinniśmy strzelać z dystansu mniejszego niż 50, a już minimum te 40 metrów. Daje nam to około 30 metrów zakresu pewnego strzału.

 

Weźmy teraz stereotypową, typową replikę mającą około 350 FPS i zasięg skuteczny w okolicach 45 metrów. Replika taka spełnia normy do walki CQB w wielu środowiskach w Polsce. Można więc przyjąć, że strzelać możemy z każdego dystansu, a więc zakres pewnego strzału dochodzi nawet do tych 45 metrów, co daje nam w gruncie rzeczy bardzo podobne pole manewru do mocniejszej konfiguracji, z tym, że możemy się bawić ciekawiej, bardziej różnorodnie, a nie tylko załatwiać przeciwników korzystając z przewagi zasięgu. Nie wspominam już o tym, że lokalne środowisko zdecydowanie będzie patrzyć lepiej na nowego z <400 FPS niż z >500.

 

Sam nie wiem, czy chciałbym bujać się z repliką mającą aż taką ilość FPS, bo świadomość tego, że nie mogę otworzyć ognia z każdej odległości bardzo mi przeszkadzała, jeszcze za czasów gdy biegałem ze sprężynową, dość mocno podkręconą repliką.

 

Nie zmienia to oczywiście faktu, że krzywdę, poważną, da się zrobić zarówno z 600 jak i z 300 FPS.

 

Dlaczego nie używamy wiatrówek? Po pierwsze - ze względu na rodzaj pocisku. Po drugie - nawet najmocniejsze repliki ASG nie przekraczają zwykle energii 7J. Wiatrówki, te ogólnodostępne mają energię nawet do 17J. I nawet z tym nie byłoby problemu, gdyby wiatrówka była w stanie na tyle wykorzystać tą energię, by skutecznie strzelać na 250 metrów, naturalnie - przy użyciu plastikowej kulki. Ale tak nie jest. A moc wiatrówki jest zdecydowanie XX razy zbyt duża by używać jej na odległości, na której jest ona celna. Z tego powodu - niech każdy, kto choć pomyśli sobie o tym, żeby wziąć na rozgrywkę wiatrówkę niech kilka razy stuknie się w czoło i zostanie w domu.

 

 

Rzeczywiście, z lekka offtopic się zrobił.

Link to post
Share on other sites

Wybacz Laokoon ale szkoda mi czasu by bawić się z tobą w jakieś forumowe gierki i zadymy.

Więc po co to robisz?

Rzeczywiscie nie podałem żadnych kontrargumentów na kolejny twój post na pół strony (...)

Ale właśnie po to jest dyskusja, aby obie strony podawały argumenty, po czym one oraz osoby postronne wywnioskowały po jakości argumentów, która strona ma rację lub wypracowały jakiś konsensus. Nie używając argumentów sprowadzasz dyskusję do pyskówki, o co oskarżałeś mnie.

(...) kolejny twój post na pół strony, w którym znowu próbujesz obalić podstawowe zasady fizyki dotyczące związku prędkości obiektu z jego energią kinetyczną.

Zaręczam Ci, że w czym jak w czym, ale w dziedzinie fizyki jestem wystarczająco kompetentny do dyskusji z Tobą :icon_biggrin:

Bo czytając twoje wypowiedzi można dojsć do wniosku że można strzelać do kolegów nawet wiatrówką, wystarczy "być odpowiedzialnym i mieć doświadczenie bo to przecież tylko 700fps i ma taką samą siłe jak 300fps i tak samo ułamie zęba". To czemu nie gramy jeszcze wiatrówkami? Sorry ale coś się tu nie zgadza.

To smutne, że odniosłeś takie wrażenie. Mam nadzieję, że inni czytający te wypowiedzi bardziej wykazali się w dziedzinie czytania ze zrozumieniem.

Jak napisał LogaN - wiatrówka po pierwsze strzela innym pociskiem, o zbyt dobrych właściwościach penetrujących, a, po drugie, przestaje być celna na dystansie, na jakim wciąż jest bardzo niebezpieczna. Jeżeli oferowałaby zasięg skuteczny 200m, strzelała plastikowymi kulkami i na 50-70m była podobnie niebezpieczna jak replika z 450fps z 5m, to zgodziłbym się brać udział w strzelance, w której takiej wiatrówki używałaby bardzo odpowiedzialna osoba. I z pewnością nie miałbym żalu do nikogo, kto nie chciałby brać w takiej strzelance udziału.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: Andyss1955, nie rozumiem, po co włączasz się do tego offtopu. Nie pokażesz przez to, że jesteś prawomyślny i w ogóle, a jedynie go wydłużysz i sprawisz, że będzie mniej czytelny. Absolutnie Cię nie atakuję, żeby nie było.

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Bezsensowne to są twoje posty, któryś z kolei w tym temacie o tym samym a zarazem o niczym. Nie masz NIC do powiedzenia więc po co piszesz? Twoje posty to największy bezsens w tym temacie. Nie zdziałasz nic takim pisaniem.

Gdybyś pomyślał to napisał byś do moda na PW i było by po sprawie.

MasterOfHeavyGun

Prawda jest taka że jeszcze nie dorosłeś wystarczająco do airsoftu i nie zrozumiałeś podstawowych zależności.

Gdy jade do Warszawy na większą strzelanke wole dostać od człowieka który ma 500fps (jest on doświadczony i wie że może tym zrobić kuku), niż oberwać od zielonego, a tym bardziej dzieciaka-zielonego z najnowszej cymy.

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

Bezsensowne to są twoje posty, któryś z kolei w tym temacie o tym samym a zarazem o niczym. Nie masz NIC do powiedzenia więc po co piszesz? Twoje posty to największy bezsens w tym temacie. Nie zdziałasz nic takim pisaniem.

Gdybyś pomyślał to napisał byś do moda na PW i było by po sprawie.

MasterOfHeavyGun

Prawda jest taka że jeszcze nie dorosłeś wystarczająco do airsoftu i nie zrozumiałeś podstawowych zależności.

Gdy jade do Warszawy na większą strzelanke wole dostać od człowieka który ma 500fps (jest on doświadczony i wie że może tym zrobić kuku), niż oberwać od zielonego, a tym bardziej dzieciaka-zielonego z najnowszej cymy.

 

DOKŁADNIE !!!

 

 

Panowie z 3 ostatnich odpowiedzi o kim wy piszecie ?? Bo chyba nie o autorze czyli o mnie... :/ Ja nie mam zamiar kupować takiej broni. Ani broń Boże się nią strzelać... :/. Po prostu chciałem się dowiedzieć co nieco o tak drogiej broni i TYLE.

Link to post
Share on other sites

Pawelo, znam doskonale zależności typu PRĘDKOŚĆ kulki + masa = energia kinetyczna. Jestem ostrożny i cenię ponad wszystko bezpieczeństwo więc nie dorosłem do airsoftu? :hahaha: Nie wiem jakich mogę użyć przeciwko temu <argumentów> poza szczerym śmiechem.

 

a tak btw. to skąd wiesz że ten ktoś z 500fps w replice na strzelance ~100 osób jest doświadczony? Replike z pińcet fps w stocku może kupić sobie już każdy dzieciak i przyjść z tym na strzelanke. AKM TGC jest jednym z takich przykładów.

Link to post
Share on other sites
Replike z pińcet fps w stocku może kupić sobie już każdy dzieciak i przyjść z tym na strzelanke. AKM TGC jest jednym z takich przykładów.

 

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Na szczęście dzieciak nie kupi sobie repliki z 500fps, a jeśli nawet to nie w Polsce. Po prostu to za droga zabawa.

W ogóle są dostępne aegi 500fps w stocku? Może coś przegapiłem?

Nie podawaj mi tylko przykładu SWD od A&K, to właśnie zabawka z chwytem marketingowym dla dzieci w opisie.

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

stocki znajdą sie z 450... częsc cym i była tez jaks wersja troy m4 majaca 440 w stocku a to miała byc replika do cqb... teraz jest zbyt łatwo kupic mocna replike. Jesli się wsadzi do repliki z 350 fps bdb precke egdi/pdi i gumę oraz uszczelni układ i podniesie ROFa (do granic rozsądku). Da to wiecej zabawy niż dużo fps. Ale nikt nie broni używania nawet 500 tyle ze w doswiadczonej i znajacej sie ekipie a nie na zlotach... Jest też jeszcze jedno przypadłosc czesci nowych na olewaniu ochrony oczu. Czasem sie boja że ich ochrona czasem za 6zł nie wytrzyma strzału i kto jest winny " ten gosc z ponad 500 fps" a nie oczywiscie oni...

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

Replike z pińcet fps w stocku

wydaje mi się, że ciężko znaleźc automatyczną replikę z tyloma efpeesami w stocku

 

może kupić sobie już każdy dzieciak

nie może. Tym bardziej AKM TGC jak się go uczepiłeś

 

przyjść z tym na strzelanke.

... nie, bo go nie wpuszczą

 

AKM TGC jest jednym z takich przykładów.

 

pojawiło się to już wiele razy w temacie, jednak powtórzę - to nie jest replika stockowa, mało kto z resztą kupi sobie tak drogą replikę (tym bardziej mało doświadczony gracz).

btw, teraz na komunię dostaje sie quady i komputery a nie repliki więc się tego tak nie obawiaj. :F

Link to post
Share on other sites

Pawelo, znam doskonale zależności typu PRĘDKOŚĆ kulki + masa = energia kinetyczna.

To tak w kwestii znajomości fizyki i ogólnego postrzegania rzeczywistości. Może jakieś korepetycje?

 

Nie dorosłeś do airosftu, bo źle postrzegasz czynniki wpływające na bezpieczeństwo rozgrywki.

A co doi przychodzenia na strzelankę z 500fps - od tego są zasady panujące w danej społeczności, które zna i akceptuje każda osoba uczestnicząca w strzelankach oraz rozsądne środowisko złożone głównie z doświadczonych graczy gotowych opieprzyć taką osobę w razie nieodpowiedzialnego zachowania czy też prosić ją o zagranie kilku pierwszych rozgrywek bronią boczną albo inną słabszą w celu wykazania swojego obeznania z ASG i rozsądku.

 

Jeżeli wybierasz się na strzalnkę/zlot na około 100 osób, to, co chyba oczywiste, najpierw zapoznajesz się z regulaminem. Z niego dowiadujesz się, jak mocne repliki możesz spotkać na strzalnce i jakie są limity odległości strzału. Jeżeli zdarzy się niemiła sytuacja w postaci nieprzestrzegania przez kogoś takiego limitu - załatwiasz to z nim lub zgłaszasz do organizatora i tyle. Myślę, że z grubsza dorosła osoba nie będzie miała problemu z załatwieniem takiego sporu. A dopóki masz dobrą ochronę oczu, to nic gorszego niż złamany ząb nie może Ci się przytrafić od strzału nawet najpotężniejszą repliką.

 

A teraz pomysł, o ilu słyszałeś niemiłych sytuacjach związanych z trafieniami replikami poniżej 450fps, a ile załóżmy powyżej 500. Dziwnym trafem tych pierwszych jest zatrważająco więcej. Dlaczego? Bo osoba tuningująca swoją replikę zazwyczaj zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na niej spoczywa i wie, że taką odpowiedzialność udźwignie. Ja zdecydowałem się na używanie repliki wyborowej po ponad dwóch latach uczestniczenia w strzelankach, kiedy byłem pewien, że potrafię powstrzymać się od strzału, jeżeli przeciwnik jest za blisko i potrafię prawidłowo ocenić odległość.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Zauważcie że cena nie musi być zaporą przed jakimiś dzieciakami, a tym bardziej przed nieodpowiedzialnymi ludźmi. Tatuś da na urodzinki kilka kafli, dzieciak sobie zamówi AKM-a z taiwanguna i reszty można się łatwo domyślić. Dziwne że nie sprawdzają pełnoletności przy zakupie. Przy takiej podkręconej replice dla mnie to podstawa.

Link to post
Share on other sites

Przy takiej podkręconej replice dla mnie to podstawa.

 

 

Ale tej zapory nie będzie, I nikt nie zmusi sklepów do sprzedarzy replik za okazaniem dowodu pełnoletności. Dlaczego, bo prawo tego nie przewiduje. Zobacz jakimi mocami dysponują terażniejsze chińskie repliki. I zobacz też owczy pęd młodzierzy do jaknajmocniejszych replik (ciągłe pytania typu "czu 450 fps to nie za mało"). Dlatego tez mimo tekstów w styku " że będę miał szanse w strzelaniu z innymi" dalej twierdzę że młodzierz powinna raczej wybierać repliki słabsze. Właśnie ze względu na brak odruchów powstrzymywania się od strzelania. Natomiast sama moc repliki nic tu do rzeczy niema, do jak wiadomo główny bezpiecznik repliki znajduje się między uszami posiadacza.

Zaczniesz taki młody ogarniać sprzęt, poprawnie oceniać odlegoś i miec "lekki palec" to okej moze miec i 600 fps. Tylko żeby miał świadomość tych 600 fps.

Link to post
Share on other sites

Ale na dużej strzelance nikt nie sprawdzi czy wchodząc z repliką 600fps wchodzisz również z mózgiem (sprawnym). Dlatego nigdy nie będziesz miał pewności czy osoba która wyjdzie ci zza rogu nie jest 16latkiem który puści ci serie w twarz z podkrętki 600fps. I to jest cały problem, z gatunku takich których wiele. Bardzo trudno egzekwować odpowiedzialnosć za replikę na małych strzelankach, na większych jest to poprostu niemożliwe, szczególnie pociągnięcie do odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez takiego chłystka z podkrętką. Gwar się zacznie, tłum się zroi a on się wymknie i śladu po sobie nie zostawi, zmieni nicka w necie i przyjdzie za tydzień udając że nic nie wie. Takie akcje już były.

Link to post
Share on other sites

Człowieku, to strzelaj się sam,albo z kolegami o podobnych poglądach. Robisz offtop w temacie o replice.

 

 

czy osoba która wyjdzie ci zza rogu nie jest 16latkiem który puści ci serie w twarz z podkrętki 600fps.

 

Równie dobrze może mieć lat 40, zejdź z młodych, bo to nie jest tylko i wyłącznie ich domena.

 

 

A teraz pomysł, o ilu słyszałeś niemiłych sytuacjach związanych z trafieniami replikami poniżej 450fps, a ile załóżmy powyżej 500. Dziwnym trafem tych pierwszych jest zatrważająco więcej. Dlaczego? Bo osoba tuningująca swoją replikę zazwyczaj zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na niej spoczywa i wie, że taką odpowiedzialność udźwignie. Ja zdecydowałem się na używanie repliki wyborowej po ponad dwóch latach uczestniczenia w strzelankach, kiedy byłem pewien, że potrafię powstrzymać się od strzału, jeżeli przeciwnik jest za blisko i potrafię prawidłowo ocenić odległość.

 

Bardzo dobrze powiedziane. Idź rób burdel na forum onetu, a nie tutaj.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...