Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M15A4 [CA]


Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Również mam zamiar kupić m15a4 CA.

Czytalem sporo o tym Springu... zobaczymy jak u mnie będzie z użytkowaniem ;)

mark, jesli mozesz to napisz za jakis czas jak się sprawuje (wytrzymalosc) ta bron po małej naprawie. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rączka się nie połamie jeśli:

 

a. Nie szapriesz nią we wszystkie strony.

b. Przeładowywujesz używając największy wektor siły przy samym gripie. Nie ciągniesz za spód rączki, środek, ale za górny odcinek. Ja tak robie już troche czasu i wszystko jest ok.

 

I jeszcze jedno, po odkręceniu kolby, powstaje fajna wersja CQB :)

 

Pozdrawiam

 

Macie jeszcze parę fotek.

 

dscf00173tj.th.jpg

 

dscf00330as.th.jpg

 

dscf00282cr.th.jpg

 

dscf00243vm.th.jpg

 

dscf00387ac.th.jpg

 

dscf00355pr.th.jpg

 

dscf00378rt.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Wiec ostatecznie w skali 10/10 jaką ocene wystiwibyście?? (osoby, ktore uzywaja/uzywaly ten model)

Zalty to jego osiągi z tego co czytałem...

natomiast wady: lamanie raczki / malo sprawny tłok? jeszcze cos dochodzi?

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
malo sprawny tłok?

 

 

Tłok jest O.K. tylko jak nieprawidłowo naciągasz, użytkujesz, to sie łamie :|

 

Co do oceny............jak na model sprężynowy to na to 10 pkt. dam 8.

Odejmuje za te rączkę, chwyt pistoletowy i kilka innych szczegółów.

Lecz i tak jest to za*****ty karabinek :lol:

Link to post
Share on other sites

zgadzam się z przedmówcą - to są chyba jedyne dwie wady tej repliki, reszta jest po prostu boska, koledzy na strzelankach mnie wyzywają bo trafiam ich bez problemu ze sporych odległości. Kupiłem używaną replikę za 150zł i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na ten sprzęt. W mojej grupie większość zbiera właśnie na tego guna, więc to chyba dobrze świadczy o nim.

 

Jeśli chodzi o moją opinię - bierz w ciemno :)

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak u Was, ale u mnie pierscien trzymający dwie części "tłumika" w pierwszy dzień pękł - trzymał ale pękł.

 

- http://img212.imageshack.us/my.php?image=d...dscf00282cr.jpg (Jeżeli sie zle wyraziłęm to widać go, ,troche jest uciety)

 

A u Was jak tam? ja karabin "położyłlem" 15 cm nad trawą ubitą pękł w pierwszy dzień - az mi oczy wyskoczyły...

 

Pomimo że pękł - trzymało się wszystko dobrze.(tzn. nie musiałem nic kleic - dalej biegałem spokojnie).

 

Lżejsze kulki niż 0,20 - nie chciały wylatywać - nie "ssało".. Z GoldFire 0,20 - celność szokująca z ok 7-10 m - trafiałem w zakręte od butelki..(jeżeli oparłem sztywno).

 

Nie wiem jak jest w stosunku do MP5 A3 TM - które cacko lepsze?(mam zamiar to nabyć)

Link to post
Share on other sites

Ach dziekuje.... Ja teraz zbieram na P90. Poprostu u mnie w grupie wiekszośc osób albo ma popmy,alebo słabe ele i jest dobrze. Ale 2 osoby mają ele za 1000zł i sprawa nie wyglada ciekawie bo oni tak naprawde walczą tylko ze soba a my od razu giniem (chlip..).

Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak jest w stosunku do MP5 A3 TM - które cacko lepsze?(mam zamiar to nabyć)

 

mój kolega kupił sobie mp5a3 od TM-a, ale to cacko tak słabo bije, być może jest uszkodzone bo to jest ok. 7-10m i kulka spada w dół... trafia mnie parabolą :D, w porównaniu do mojego m15 jest niczym. dziwna sprawa bo dużo osób chwali tą replikę... :(

 

Ja tam mojego springa nie zamieniłbym na nic innego... chyba że na elektryka m15a4 od CA :P

Link to post
Share on other sites

No tak, zbieraj na elektryka - nie prosta sprawa(wiem, że pisać/mówic - można łatwo - różnie to jest w rzeczywistosci)

 

Fatal1ty - miałem m15 od CA - no i także byłem zadowolony. Nie tyle co biciem(bo powiem ze z airsoftguns.pl - biły podobnie) ale tym, że celność była o niebo lepsza a o stabilności to już nie mówię. Jednak przyszedł dzień, że z pewnych powodow musialem sie rozstac z nia i teraz poluję na coś. Dużo osob radzi mi jak sprężyne to tylko M15A3 od TM - nigdy nie widziałem tego w akcji - a szkoda..(bo za dużo się naczytałem i teraz nie spieszno mi do m15A4 CA)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Co do oceny broni-dam 9/10 ten jedyny - to kolba-jakośna stabliną nie wygląda i ma tylko 2 pozycje...

Ale co do maga-najlepszy opis ładowania maga jest w zbrojowni

Magazynek posiada dwie komory: jedna jak się okazało może służyć jako pojemnik na kulki jest zatykana „lejkiem”, który po wyciagnięciu wkładamy do komory właściwej. Następnie odciągamy dźwignie znajdująca się na spodzie magazynka a następnie wsypujemy kulki. Gdy magazynek jest pełny, wyciągamy lejek, zatykamy druga komorę, naciskamy malutki przycisk na spodzie magazynka i wkładamy go do broni.

 

POLECAM

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Karabinek po roku użytkowania całkiem dobrze się trzyma. W pierwszym miesiącu poszła już rączka na foregripie, rękojeść i gumka hopupa się jakoś wcisnęła do lufy i blokowała kulki (o mało nie rozwaliłem sobie podajnika kulek przez to). Na szczęście, żeby to naprawić nie było trzeba rozkręcać całego karabinka tylko rozłożyć przednią część i wyciągnąć lufe. Rękojeść potraktowana poxyliną (:lol:) trzyma się już długo. Ktoś tam pytał o parasnajperstwo. Karabinek zasięg ma zbliżony do AEG'ów TM, niewiem jak jest z innymi, tak więc jeżeli się uprzesz to możesz się z nim poczaić, ale o pojedynku ze prawdziwymi snajperkami można pomażyć.

Link to post
Share on other sites

Ja też jestem posiadaczem tego karabinu, no cóż sprawuje się dobrze, jest dosyć celny, kulki nosi daleko, szkoda tylko że właściwie prócz śróbek i pewnych wewnętrznych części jest cały z ABS'u, jednak nie żałuje kupna

 

mam pytanie

Czy da się jakoś ustawić Hop-Up w M15?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Witam.

Dzisiaj przyszedł do mnie karabinek. Mam jednak mały problem.

Dałem broń do obejrzenia bratu (bez włożonego magazynka), a on pomimo moich próźb aby nieczego nie ruszał, naciągnął rączkę przednią, tak że jest teraż w pozycji pionowej.

 

Moje pytanie jest takie:

Czy aby naciągnąc sprężynę, trzeba tą rączke pociągnąć do siebie? Stawia ona spory opór.

 

Przyjmijmy, że trzeba rączkę pociągnąć do siebie, aby naciągnąć sprężynę. Czy lepiej zrobić to i strzelić na sucho, a potem włożyc magazynek, czy lepiej włożyć magazynek (podczas gdy rączka jest w pozycji pionowej), a dopiero poten naciagnąć sprężynę?

 

Przepraszam za banalne pytania, ale jest to moja pierwsza broń, nie licząc pistoletów za 5 zł.

Gwarancji na broń nie mam, a jej popsucie definitywnie zakończyłoby moją - jeszcze na dobre nie rozpoczętą - przygodę z ASG.

 

Pozdrawiam

 

Dodano:

Zauważyłem, że na tej rączce jest jakiś przełącznik (suwak?) w góre i w dół. Co z nim mam zrobić? Wydaje mi się, że jak jest na dole, rączka ma odrobinę mniejszy opór. Uświadomcie mnie po co ona jest.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.

Edited by matyusz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...