Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M15A4 [CA]


Recommended Posts

Sprężynowy M15A4 Carbine Classic Army jest już dostępny w Polsce:

http://sklep.capri.waw.pl/product_info.php...&products_id=46

 

Uprzedzę ewentualne pytania:

Zarówno sklep jak i sam karabin to nowość na polskim rynku. Dlatego proszę nie zadawać pytań na temat jakości produktu(ambitni mogą poszukać na zagranicznych serwisach a lenie opuścić to forum) czy też obsługi klienta w sklepie. Za pewne nikt/mało kto ma jakiekolwiek informacje na wyżej wymieniony temat. Dajcie żyć moderatorom i innym użytkownikom forum! Nie zadawajcie głupich pytań!

 

Topic ma głównie charakter informacyjny. Miałem wrzucić tę wiadomość do już istniejącego tematu o sprężynowym M4 CA jednak został on chyba usunięty(bo ani wyszukiwarka ani ręczne przeglądanie nie pomogło).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra troszke odswierze temat ale nie bez powodu.

Jescze raz popatrzcie na ta m4 http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...ategory?menu1=6 i jej opis. :?: :?: :?

CENA 8O 52$ a mp5 tm 85$. I mnie zgasiło szczerze mowiąc. Bo wysyłając kase pocztą(koperta) i shiping jako surface mail przy zakupie trzech sztuk wychodzi po 63$ CZYLI JAKIES 200ZŁ NA GŁOWĘ!!!!!! A może ta bron z tego sklepu nie am hu (choć na oficjalnej stronie ca jest wersja; tylko taka; z hu. Sam już nie wiem. Narazie kolega przymierza sie do zakupu tej broni z capri więc bedzie mozna ją wrszcie opisac.

Link to post
Share on other sites

Za to G3A3 kosztuje 85$, a Walther MPL 62$...

Jaki z tego morał?

Może Hong Kong nałożył wyższe cła na Japonię niż na Tajwan?

Poza tym, o sprowadzaniu gunów z zagranicy było na tym forum nie raz... Pamiętaj o cłach, a co do

]wysyłając kase pocztą(koperta)

to się nie będę wypowiadał...

 

Natomiast transport

]shiping jako surface mail

to będzie chyba szedł trzy miesiące karawaną :wink: i zastanawiam się, czy wysyłają w ten sposób do Europy...

Link to post
Share on other sites

Dobra poczytałem pouczyłem się odrobiłem lekcje i juz wiem :( 33% drozej z cłem i vatem i duzo zwłoki :( A z tą tanizną to moze racja z tymi cłami :D

 

Zostaje przy capri w takim razie i może napisze recenzje jak go dostane i mnie ktoś wczesniej nie ubiegnie :) (nawet fanie by bylo bo by mój kolega nie kupował w ciemno :x)

 

-----------------------------

PS Nie patrzyłem trzeźwo był to inpuls ale jestem chory i była 1 w nocy wiec to tylko były dywagacje.

Link to post
Share on other sites

Trzeba na początek zdementować pogłoski i ogłosić wszem i wobec, że rączka transportowa zdejmowana nie jest- hawgh! Ale sam sprzęt miodzio:). Capri zdaje się być bardzo rzetelną firmą ze wzorowym kontaktem z klientem. Pomimo że karabin firmowo bezpiecznie pakowany nie jest, to obsługa sklepu już o bezpieczeństwo transportu zadbała. Co do pobieżnych oględzin to wymieniam co następuje(zwracam uwagę, że z natury jestem wybredny):

-kolba 2 pozycje-niestety z abs'u (mam mp5sd3 uhc i jestem przyzwyczajony do metalowych:P)

-oznaczenie seryjne bez zarzutu, tyle że chyba na każdym egzemplażu biją M15A4 SER.000001

-bardzo ładna i zwarta konstrukcja z wiarygodnego abs'u, za wyjątkiem magazynka i mocowania przedniego na pasek- to jest z jakiegoś błyszczącego plastyku

-no rączka transportowa zdejmowana nie jest :cry:

-kolba i rączka transportowa nie mają zbytnio miejsca na zamieszczenie śrubek do porządnego skręcenia i połówki z których złożone są te elementy delikatnie od siebie odchodzą

-mój egzemplaż jest jakiś felerny, albo komuś się coś popieprzyło przy składaniu i zamontowali mi bezpiecznik do góry nogami :P . Zamiast dingsa obracanego w dół z ruchem wskazuwek zegara z safe na semi i auto, to mam ten dings u góry i obracany jest przeciwnie do ruchu wskazówek. Jak się rozkręci to na pewno da się przełożyć tak jak powinno być, bo czuć że w pseudo pozycji safe jest opór przy zmianie ustawienia a potem nic już nie czuc w miarę przekręcania.

-i na koniec należy zaznaczyć, że instrukcji obsługi jest śladowa ilość

Z tego co napisałem to wynikają prawie same wady, ale to wynika z tego że jak nie ma się człowiek czego czepić to sie czepia tego co się da ;). Poza tym jak już wspomnialem lubię krytykować. Pare strzałów już oddałem i w mieszkaniu celność bez zarzutow(oczywiście tak jak w opisie 2 sposoby przeładowania). Dodam jeszcze, że jak wziąłem potem do ręki moją mp5 to nie mogłem się nadziwić co to za badziewna zabawka 8) M15 prezentuje się i prawia wrażenie na prawdę solidnego springa- czuć żę ma się w łapie namiastkę broni:d. Suma sumarum jestem całkiem usatysfakcjonowany(tylko że nie można zdjąć rączki :cry: )

Link to post
Share on other sites

Pragnę cos dodać...

Byłem już zdecydowany na zakup ale gdy zauważyłem, że chwyt pistoletowy jest ze starej wersji to już zrezygnowałem (może dla kogoś to błachostka ale dla mnie wazna rzecz). Gwoździem do trumny okazała się niezdejmowana rączka transportowa.

 

Przyjżyjcie się tef focie i obadajcie ten chwyt pistoletowy:

ca-m4sp-l.jpg

 

 

*A miało być tak pięknie... wkońcu M4 spring :|

Link to post
Share on other sites

Ja napiszę tylko że moim zdaniem rączka transportowa nie jest zdejmowalna z powodu konstrukcji spręzynki. W czesci irona znajduje sie mechanizm naciagający tłok ael oczywiscie można by go troche niżej dac 8) No ale powód jest :twisted:

A co do raczki pistoletowej - to są gusta . Ale moim zdaniem niepowinny one przekreślac repliki która mozliwe ze jest najsilniejszą stokową spręzynką :D.

Najsilniejszym karabinem, bo silniejszą sprężynę ma zapewne APS itp. - Medi

 

Edit by Pasoo:

Medi masz rację chodziło mi o karabiny:D

 

A Vulture chyba siedzi i zawija kulki w sreberka a nie strzela!!!! Chłopie obudź się ludzie czekaja na twoja opinie!!!!!!

Link to post
Share on other sites
]Ja napiszę tylko że moim zdaniem rączka transportowa nie jest zdejmowalna z powodu konstrukcji spręzynki. W czesci irona znajduje sie mechanizm naciagający tłok ael oczywiscie można by go troche niżej dac 8) No ale powód jest  :twisted:

Niestety nie jest to żadnym wytłumaczeniem, cały mechanizm mieści sie bezproblemowo pod szyną, tak jak jest to w elektrykach (gdzie rączka się mieści, przesuwa itp.). Każdą sprężynową M'kę można zrobić z komorą zamkową typu flat-top, przykład: XM z CG http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?p=118694#118694 Działa, strzela, ma szynę. Problemem jest tu kasa, którą CA chciała zaoszczędzić.

]A co do raczki pistoletowej - to są gusta . Ale moim zdaniem niepowinny one przekreślac repliki która mozliwe ze jest najsilniejszą stokową spręzynką :D.

O gustach się nie dyskutuje, gusta się narzuca. Jak ktoś nie wie jak wygląda oryginał to mu zwisa czy ma występ oddzielający palce czy nie. Dobrym przykładem jest tu "replika" M16A2 z HFC, która ma tyle wspólnego z A2 że lepiej niemówić. Dlatego to firma właśnie powinna zadbać o szczegóły i dziwię się, że CA ze swoimi pięknymi M15 potraktowała tak pomacoszemu rynek sprężynówek. Chyba wyczuli lukę w rynku i jaknajszybciej się w nią wpasowali. Co to osiągów sprężyny to jest to sprawa drugorzędna. Nie czarujmy się, że jakie by one nie były to nie jest to snajperka i właściciel elektryka na tym samym poziomie "ostrzelania" (celowo nie piszę tu o wyszkoleniu bo to dwie różne rzeczy) dzięki "serii" poradzi sobie lepiej. Właściciel sprężyny musi byc mobilniejszy, szybszy i więcej kombinować (zresztą było to już omawiane setki razy) i wtedy ma szanse, zasięg jest drugorzędny.

Link to post
Share on other sites

Blah! Przepraszam za taką opieszałość wszystkim którym zależy na recenzji, ale lekko mało czasu mam. Od momentu zakupu kulek w czwartek miałem parodniowe rekolekcje z xsiedzem i nie wypadało mi się ćwiczyć jako kaznodzieja nowej ery z neuroshimy :wink: Udało mi się dorwać tylko puszkę po śledziach na razie, ale takowej nie przebija (tym nie mniej głębokie wgłębienie zostaje). Poza tym z 7m bez problemu przebija płyty cd. Z obserwacji muszę jeszcze dodać, że obsługa magazynka to wyższa szkoła jazdy :? Może i z mp5 uhc kulki "wypadają" efektywnie, ale są za każdym raze zasysane do komory. Tutaj jakoś się to wszystko blokuje przy zbyt dużej ilości pestek i muszę coś pomajstrować. Ale coraz bardziej mi się podoba samo odwzorowanie repliki (no z tym że nie uwzględniam tu chwytu pistoletowego a ogólną jakość wykonania). Jakby co to podaje moje gg(2664193) i obiecuję teraz szybko przetestować te puszki na powietrzu. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z mojej strony wybaczam :D

Takich wieści się nie spodziewałem...

Nawet XM nie przebija płyty CD.

Napisz jeszcze jak jest z zasięgiem, celnością itp.

 

Decyzja zapadła. Kupuję CA :D

Pomijając pewne mankamęty, jak choćby niedzielony chwyt pistoletowy, to broń nawet, nawet. Ale czekam na więcej informacji :wink:

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Nie wiem napewno, ale czy jakakolwiek emka sprężynowa ma zdejmowaną rączkę transportową?  

Chyba w każdej z nich ewentualną lunetę mocujemy na sporym podwyższeniu :/

Niekoniecznie ...

take a look: M4A1, M4A1 RIS, SR-16

Są to sprężynki, jak podają na stronce, wykonane na body od aega z TM. Jak widać na screenach wszystkie mają zdejmowaną rączkę transprtową. Ponadto mają fajne bajery jak metalowe szyny ris czy vertical grip'y ( sr-16 i m4 ris). Oko cieszy także napis "Adjustable Hopup" dla m4 ris... Szkoda, że te springi są dostępne tylko w "ju es ej", bo ceny w przeliczeniu na złotówki nie są wygórowane jak na bajery typu ris... tyle że aby sprowadzić to cacko do Polski to trzeba jaszcze odstawić "napiwek" dla FEDEX'a :lol:

Link to post
Share on other sites

hmmm, co do płyt to faktycznie istotne jest z jakiej są firmy, na niektóre trzeba jednak podejść bliżej troszkę :? . A dużo zależy też jednak od miejsca gdzie się tą płytę trafi- im bliżej środka(nie licząc dziurki :wink: )tym trudniej ją rozbić.

P.S. Moja mp5uhc też przebija te płyty ale dalej od środka(przy strzałach z tej samej odległości).

Link to post
Share on other sites

Dobrywieczór

 

Przeglądając kolejny raz info n/t m4 ca przyszło mi takie kontrolne pytanie: czy 265 fps podawane na stronie m.in producenta, to szybkość wylotowa kulek 0.12 czy też 0.2 g?

 

Pytanie spowodował artykuł o tejże sprężynie ze stajni CG (nowość).

"- Shoots around 213 FPS w/.20 and 280 FPS w/.12, but we recommend .20 for better accuracy. "

[Punisher, ]http://www.forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=11869]

 

Jeśli gdzieś to było napisane wyraźnie, proszę w miarę możliwości przytoczyć cytat, poczym skasować niepotrzebny post.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzieńdobry

 

Wczoraj jedna sztuka m4 ca przyszła do nas do Gdańska. Paczka starannie opakowana i przygotowana do podróży.

 

Pierwsze wrażenie b. dobre, karabin jest ciężki, plastik dobrej klasy, generalnie wszystko gra. Panowie z Capri nasmarowali go tak jak obiecali przed wysyłką. Widoczne jest to najbardziej ;P w miejscu dodatkowej rączki do przeładowywania, gdzie swojego rodzaju pierścień suwa się na prowadnicy w postaci lufy. Tutaj widać dużo białej substancji, która, jak się domyślam jest smarem. Nie wiem jednak czy wystarczy to na długo, jeśli nie: czym smarujecie swoje xm-ki z TM w tym miejscu?

 

Przejdę dalej: test zasięgu. Przy umiarkowanym wietrze i temp. w okolicach 2*C karabin strzela naprawde daleko. Bardzo fajnie to wygląda ;). Sprężynowy Socom z TM nie ma szans w takim starciu.

 

Na dokładny test celności i zasięgu będziemy musieli jednak poczekać. Karabin się zaciął :/, co jest dla mnie bardzo zaskakujące, z uwagi na okoliczności. Mój kolega wystrzelił parę kulek, po czym następne 5 strzałów było na ślepo. Ewidentnie m4 wciągnął sobie kilka bb i wziął urlop, bo kiedy kolega wyjął maga i wysypał kilka zalegających kulek, coś zostało w środku i nie sposób naciągnąć sprężyny. Oczywiście nic nie rozkręcał żeby nie kolidować z warunkami gwarancji, więc karabin zostanie odesłany, i czekamy na wymianę.

 

To tyle na pierwszy ogień, jeśli gdzieś popełniłem literówki bądź inne błędy- proszę o przymróżenie oka, bom z imprezy wrócił przed chwilą...

 

Pozdrawiam serdecznie, dobranoc :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Mam pytanko do posiadaczy tego M4 - czy będzie do niego pasował ten montaż oferowany przez machinegun za 45zł produkcji CA ? W sklepie nie wiedzieli bo nie mają tego karabinka. Ewentualnie jakie są alternatywne (najlepiej tańsze) metody zamocowania lunety.

 

P.S.

 

Sprawdzałem zasięg z metrówką :D . Przy lekkim wiaterku w twarz i temperaturze ok 15 stopni kulka 0,2 leci na ok 50-55 m poczym gwałtowie spada. W rurę o średnicy 315 i wysokości 1m da się trafić z 45m bez większych problemów. Przy testach porównawczych z M5 TM (sprężynką) kulka leci znacznie dalej i mocniej.

Link to post
Share on other sites
Sprawdzałem zasięg z metrówką :D . Przy lekkim wiaterku w twarz i temperaturze ok 15 stopni kulka 0,2 leci na ok 50-55 m poczym gwałtowie spada. W rurę o średnicy 315 i wysokości 1m da się trafić z 45m bez większych problemów. Przy testach porównawczych z M5 TM (sprężynką) kulka leci znacznie dalej i mocniej.

 

Wow, czyżby najlepsza sprężynka w tym przedziale cenowym? 8O

Link to post
Share on other sites

WITAM!!

 

Miałem przyjemność operowć tą bronią i pozwalam sobie stwierdzić, że poniższe wypowiedzi, są delikatnie mówiąć idealizujące tę broń.

 

:arrow:

Kupiłem w Snajperzeasg. Kurcze prawdę mówiąc wolałem mieć G3A3 bo mki mi się nie podobały , ale zmieniłem swój pogląd. Tą giwerką można chyba gwoździe wbijać  :D a po dodaniu lunety wraz z montażem waży chyba ze 3 kg a i wygląd ma kozacki.

 

Nawet po zamontowaniu, standardowej szyny i średniej wagi lunety, ta broń nie osiągnie wagi 3 kg. Mój M15 Rifle, nie waży 3 kg.

 

:arrow:

Noo, szkoda. Ale zasięg ma zaje...fajny. Kurka 55m w stocku!!!

 

Kulka wystrzelona z tej broni, aby osiągnąć 55 m skutecznego zasięgu, musiała by mieć jakiś upgrade. No chyba, że chodzi ci o zasięg całkowity, ale to też raczej nie możliwe, a może ja się przewidziałem?

 

POZDRAWIAM!!

RM

Link to post
Share on other sites
Nawet po zamontowaniu, standardowej szyny i średniej wagi lunety, ta broń nie osiągnie wagi 3 kg. Mój M15 Rifle, nie waży 3 kg.

Nie powiedziałem że broń waży równo 3kg tylko że coś koło. Na mojej wadze domowej pokazuje mi 2,8kg. Jednak nie jest to dokładna waga a nie będę latał po sklepach z giwerą aby podać dokładną wagę.

 

Kulka wystrzelona z tej broni, aby osiągnąć 55 m skutecznego zasięgu, musiała by mieć jakiś upgrade. No chyba, że chodzi ci o zasięg całkowity, ale to też raczej nie możliwe, a może ja się przewidziałem?

 

A kto mówi o zasięgu skutecznym 55m? Jest to zasięg maksymalny. Nie ma powodów abym miał kogoś wprowdzić w błąd. Niedowiarkom proponuje wykonać podobne testy we własnym zakresie.

Link to post
Share on other sites

Pozatym miałem przyjemność wystrzelić parę kulek z w/w broni i zasięg _całkowity_ ok 50 metrów nie jest czymś niewiarygodnym w moim odczuciu. Kulka leci daleko i szybko.

Uprzedzę docinki w stylu "co ty wiesz o 50ciu metrach" argumentem, że używam Mk1C...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...