Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M15A4 [CA]


Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak kupisz to daj znać czy pasuje. On jest z plastiku? Bo szukam jakiegoś metalowego....

 

[ Dodano: Sro 05 Kwi, 2006 ]

Dobra.... Mam pytanie. Jak zamówiłem snajperasg.pl to przysłali mi ze złamaną kolbą.... Przed chwilą dostałem inną wersje i mam pytanie. Jak tą kolbe wysunąć?

 

[ Dodano: Sro 05 Kwi, 2006 ]

nie ma pytania:D musze się nauczyć najpierw sprawdzać przez 1 godz a dopiero potem pytać. sorka

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam !!!

 

Więc dostałem wreszcie moją upragnioną porządną sprężynę, oczywiście M15 A4 CA. :)

Przejdę do rzeczy, nie wiem czy mój gun jest z jakiejś innej, nowej serii (jest z świeżej dostawy do Capri :lol: ) czy co ale u mnie nie widzę żadnej oznaki aby mógł mi się np: urwać uchwyt pistoletowy, który siedzi sztywno i mocno.

 

Mam też pytanie, czy u was w czasie naciągania sprężyny (pod koniec, gdy ta rączka do naciągania „standardowego” jest prawie max wyciągnięta) coś jakby chrupie a bardziej ociera i wydawany jest taki dziwny dźwięk, coś jakby tłok ocierał o sprężyne :?:

Link to post
Share on other sites

mark - nic nie chrupie. Ale trzeba naciągać jednym pewnym ruchem bo inaczej kulka wyleci lufą ;p

 

Wczoraj doszedł M15 kolegi ( + dla capri bo niecałe dwa dni czekania na przesyłke :) )

Ale:

Od rana strzelał powiedzmy srednio. Raz kulka podkrecona strasznie w gore raz w ogole. Wieczorem już w ogole marnie bo nie podkręcał ... Strzelał dużo gorzej od mojej MP5A3 TM - można by nawet porównać do G17 HFC ...

Co gorsza przy naciąganiu coś siadło - naciąg idzie lekko czuć mały opór i nie widać żeby cylinder się ruszał ( jak sie otworzy klapke z wyrzutnika łusek to widać normalnie ). Wnioskuje, że urwał się jakiś zaczep z tłoka albo coś takiego. W każdym razie nie działa... siadł w pierwszy dzień. Był naciągany tylko tylnym naciągiem ( przednim góra dwa razy, bo nie wygląda na solidny. )

 

Prawdopodobnie będziemy odsyłać na gwarancję. ( chociaż zadnego papierka n/t gwarancji kumpel nie dostał ... )

Link to post
Share on other sites

OK. przesadziłem z tym chrupaniem czy jak to nazwać :wink: , mój gun od początku strzelał i strzela bardzo dobrze i celnie. Np: strzelając z pod mojej bramy w stronę działki która od kilku lat nie jest zamieszkała i celując w beczkę która stoi na ziemi, trafiam bez problemu a oddalona jest o ok. 35m od bramy :) . Z celami oddalonymi o 40m też nie mam problemu, natomiast te oddalone o 45 to już poprawka musi być na odległość i to duża bo od tych 40m to już kulka spada w dół :x .

 

Co do awarii guna twojego kolegi, to nie wiem, co jest z tymi M15, mój jest naprawdę OK, uchwyt pistoletowy się trzyma mocno, a co do rączki do przeładowania przedniego też nie mam żadnych zastrzeżeń. Może jestem zbyt delikatny dla mojej M15-tnastki :lol: , ale wolę być zbyt delikatny niż przeceniać możliwości „wytrzymałościowe” guna, i robic z nim niewiadomo co :roll:

Link to post
Share on other sites

Ojjjjj tak obawy też miałem przed używaniem tej rączki ale po przeładowaniu za jej pomocą zacząłem jej używać bez obaw (teraz ładuje ją w 90% przypadków). Pewnie moja rączka jest tak samo wadliwa jak u reszty użytkowników tego M15, lecz ja przeładowuje trzymając ją przy samym foregrip’ie, dzięki temu chyba do dziś jest na swoim miejscu :D

Link to post
Share on other sites

1. Czy można gdzieś dostać krótkie magi do tej broni...? I jeszcze 2 pytnie co do magów... Czy mozna gdzieś dostać metalowe magi?

2. Pytałem się na potrzedniej stronie czym się różną M4 od M15. Dostałem odpowiedz że M15 to "cywilna" wersja M4.... Co to oznaza cywilna?

Link to post
Share on other sites

Witam!!!

 

Dziś pokusiłem się o rozebranie maga od M15 A4 CA, i wyciągnąłem następujące wnioski:

 

1. NIGDY, PRZENIGDY NIROZKRĘCAJ MAGÓW OD TEJ BRONI.

Magazynek ma bardzo złożoną budowę , jego złożenie do kupy zajęło mi 2 godziny,

Części latały pokoju całym pokoju z 8 razy.

 

2.

 

Ma 2 komory kulki lataja do której chcą.Niewiem z której strzelam. Powoduje to często blokade kulek.

 

nieprawda :!: , bo kulki są przedzielone przegroda i nie mają możliwości się przemieszczać, wiadomo z której komory się strzela, i nie miałem jak dotąd zacięć.

Link to post
Share on other sites

Więc tak:

 

Zakup miej niż 1rok i rączka zlamana (naprawione bez śladów)

Złamane jakieś gówienko przy tłoku które pobiera kulke (prawdopodobnie wada fabryczna bo tutaj na forum juz kilka os o tym pisało) Wystarczyło trochę kropelki i dziala idealnie.

 

M15A4 roolez :P

 

 

ps. Magazynek od M16A1 CG nie pasuje do M15 CA

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam pytanie o to jak rozłorzyć M15, a dokładniej, mam problem z szczerbinką. Ktoś pisał, że trzeba wypchnąć jakiś trzpień :roll:

ja niewiem jaki, i jak.

 

I czy trudno jest złorzyć replikę do kupy :?:

 

karakin snajerski

 

Snajpa z M15 A4 spring,,,,,, heh, ma on dobre osiągi ale nie aż tak.

Jak już chcesz coś poprawić to może preclufa :roll: dla skupienia lepszego i luneta ale i tak nadal niejestem zbyt przekonany. Sam kiedyś myślałem o snajpieniu z M15 ale to przeszłość........ niema takiej opcji, do tego jeszcze pewien wojskiwy opieprzyl mnie że se e'M'ke siatką maskującą owinołem, bo.........."na prawdiwej szturmówce to po 3 magazynkach by ci se zapaliła".......... prawda prawda.... :lol:

Link to post
Share on other sites

1. NIGDY, PRZENIGDY NIROZKRĘCAJ MAGÓW OD TEJ BRONI.

Magazynek ma bardzo złożoną budowę , jego złożenie do kupy zajęło mi 2 godziny,

Części latały pokoju całym pokoju z 8 razy.

 

 

Magazynek wbrew pozorą nie jest taki trudny. Wszystko składa się bardzo łatwo, w ustalonej kolejności i w określony sposób. Należy pamiętać- NIC NA SIŁE się nie wciśnie. :)

 

W sobote zamieszcze dokładny opis składania magazynka wraz ze zdjęciami.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Magazynek wbrew pozorą nie jest taki trudny

 

Tak jeżeli się zna jego budowę, ja np niewiedziałem czego się spodziewać w środku maga

 

Jeżeli ktoś wie jak rozłorzyć ten zespól szczerbinki to niech nie czeka tylko mi napisze dokładnie jak to zrobić....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...