Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

mam do Was kilka pytań co do budowy repliki od podstaw a mianowicie PGM HECATE II

1. jak oceniacie szanse na powodzenie budowy tej repliki (z zakładem ślusarskim)?

2. Jak byście rozwiązali problem podawania kulek?

3. Czy podzespoły od M24 (wzmocnione) były by dobre?

4. jaką gumkę HU i jaką sprężynę zastosować aby uzyskać moc powyżej 600 fps?

5. Czy replika MP5K była by dobra jako broń boczna?

jeżeli temat już był poruszany to możecie mnie odsyłać do niego i każdą krytykę przyjmę "na klatę" :D

Link to post
Share on other sites

Ad.1 Replika jest wyjątkowo trudna do zrobienia- czeka cię mnóstwo pracy, projektów i cierpliwości. Sam projektuję oraz robię repliki. Zaprojektowanie niewielkiej części body wraz zamkiem i zespołem spustowym w cheytacu m200 zajęło mi tydzień ciągłych robót po 4-5h.

Ad 2. to dość trudny problem do rozwiązania ponieważ magazynek znajduje się dość blisko.

Ad.3. Bardziej od L96

Ad.4. Gumka w zależności, sprężyna +170 też w zależności.

Ad.5 Miałem MP5K, za duże. Przy czołganiu zawszę o coś haczyła.

 

Zacznij od samych projektów, może sam się zniechęcisz :blush:

Link to post
Share on other sites

projekty już mam , plany w skali 1:1 tez, no i zacząłem już części kolby robić, jedynym problemem jest właśnie magazynek i zablokowanie komory HU aby ta się nie przesuwała wewnątrz body ale na to właśnie obmyślam patent

 

Xyanek jaką broń proponujesz jako boczną? bo też myślałem nad G19 bo ma możliwość strzelania ogniem ciągłym :cool:

Link to post
Share on other sites

O jakie przesuwanie komory HU chodzi, przód-tył? Najłatwiej to byłoby użyć jako "komory zamkowej" rurki o fi wewn. 22mm i wrzucić komorę HU z APS96/Warriora - okrągła i mocowana jedną śrubką, plus możesz wtedy użyć cylindra i multum części w tym samym standardzie.

 

No pożenić mag we właściwym miejscu i napęd sprężynowy będzie trudno, żeby jako tako to strzelało cylinder musi mieć odpowiednio duży więc i długi. Zobacz sobie może L96 Tokyo Marui, tam było to ciekawie rozwiązane chociaż łatwe to pewnie nie będzie.

 

OT on : a Tomaszek skończył już tego Barretta?

 

EDIT: Glock 19 nie ma ognia ciągłego, co innego G18C :wink:

Edited by kubabuda
Link to post
Share on other sites

sorki pomyliłem się z tym Glockiem a co do tej komory HU to tez myślałem nad montażem własnie w kawałku rurki a wracając do tematu "bebechów" to czy uważacie że od APSa będą dobre dlatego że chodzi o kształt dźwigni przeładowania? dlatego w pytaniach ująłem wnętrzności od M24 bo dźwignia też będzie wykonywana od podstaw gdyż ta od APSa nie jest wielkościowo dobra

Link to post
Share on other sites

Że się w trące tak offtopowo, o moim barrecie chyba nikt nie mówił że go nie zrobię. A sama giwera leży w częściach porozwalana, bo przez moje niedbalstwo uszkodziłem kilka rzeczy min.: lufę od Edgi. Reaktywuję ją ale jako wiatrówkę ^^.

EDIT: Jednak się pomyliłem i Hacate nie jest takie skomplikowane.

EDIT 2: Myślę że fajnie byłoby zrobić go na gaz np z bebechami od aw338 czy coś ;D

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

Lufę Edgi? Uu.

Nie piszę że nie skończysz :wink: O tym że "sezonowanie" takiego projektu w oczekiwaniu na jednoczesną dostępność materiałów, technicznego know-how, wolnego czasu i motywacji trwa najdłużej nikt nie musi mi mówić :hahaha:

 

Zrobienie Hecate II z AW tak żeby przypominało półcalową Hecate- IMO nie bardzo. AW338 muczos bardziej nadaje się na przerobienie na Mini Hecate- też .338 Lapua Magnum :cool:

Link to post
Share on other sites

Replika Hecate jako sama w sobie nie jest trudna- łatwe, proste linia, niewiele łuków i kosmicznych kształtów. Z możliwością obróbki metali- frezer,tokarz itp. spokojnie dasz radę.

 

Koledzy tobie doradzają części od APS- mają rację. Budowa jest banalna, z tego co widzę w Hecate i APS ułożenie zespół spustowy->cylinder jest identyczne. Jedynym-najgorszym problemem- jest ułożenie odpowiednio komory i magazynka- cylinder jest dość długi, a z tego co widzę to w Hecate magazynek jest "pod" cylindrem. Możesz zrobić imitację magazynka, a prawdziwy umieścić d odpowiednim miejscu. Takie rozwiązanie miałem zamiar zrobić w WA2000 bez systemu bullpup.

 

Ed. boczniak to najlepiej dobra gazowa klamka- małe, poręczne. Miałem MP5K, mp7- i wróciłem do R17 od ARMY.

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites

Problemem może też być miejsce na urządzenie spustowe.

 

Tomaszek, co ty wymyślasz do tego Barretta że musisz projektować w CADzie a kartka i ołówek nie starczają- części z CNC albo innej takiej obrabiarki?

No w sumie fakt że na kompie rysuje się łatwiej i szybciej ale przeca ostre M82 zaprojektowali jak o kadzie nikomu się nie śniło :happy:

Link to post
Share on other sites

Barretta w cadzie robiłem, bo tak było najszybciej, od razu tylko na maszynę wysłałem, ale tak jak mówię barrett to banał.

 

*pogrubienie moje

 

 

Masz na myśli tą giwere? http://picasaweb.google.com/Tomaszek400/BarrettByTomaszek#

 

Nie chce się kłócić itp, ale jeśli tak to trzeba mieć duże poczucie humoru, żeby to nazwać Barrettem. Dasz jakąś fotkę jak obecnie wygląda? Bo mogę się mylić.

Doceniam duży wkład pracy i pewnie pieniędzy, ale bez przesady bo "replika" Barretta to nie jest banał. Coś co po ciemku go przypomina, być może.

 

 

Autora wspieram, najważniejsze przetrwać 4/5 kryzys :wink: . Dalej będzie z górki.

Link to post
Share on other sites

W 85 % przypadków takie projekty kończą się fiaskiem dlatego jestem lekko sceptyczny. Chciałbym widzieć kolejne etapy prac a wtedy zmienię zdanie.

 

Jeśli autor uzna za stosowne chwilowe zamknięcie wątku na czas przerw ( jak ma to miejsce w wątku o WA2000 ) to proszę dać mi znać.

Viper

Link to post
Share on other sites

Ronnie, tamto było dawano temu, robione przeze mnie dla zabawy a żeby było śmieszniej wycinane wszystko było od ręcznie narysowanej formy (takich cośów to ja w domu mam chyba ze 4). Bo to raczej było jako próba jak materiał się zachowa jak gięcia wyjdą itp. sam rozumiesz najpierwej musiałem się przekonać co i jak wygląda, nowy wersja narysowana w cadzie wycięta na laserze inne części na frezarkach numerycznych to już inna bajka :)

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

wiedząc jaka jest długość broni zdobyłem rzuty techniczne jej i po powiekszeniu do odpowiednich rozmiarów wyszło mi 1380 mm czyli długość broni na tej podstawie rysunek został podzielony na części w skali 1:1 tj. kolba, korpus, lufa, hamulec wylotowy. następnie dane rysunki przenoszę na papier milimetrowy i każdą osobną część robie w trzech rzutach technicznych pomagając sobie przy tym zdjęciami i tak narysowane części oddawane są do robienia

Link to post
Share on other sites

dexterkrak niektórzy wolą na papierze wszystko robić bo tak jak ja dla przykładu ufam tylko temu co sam recznie zrobię i przy okazji zawszę robię model z kartonu danego elementu wiec wiem wtedy jakie poprawki i gdzie nanieść aby wszystko dokładnie do siebie pasowało może to nie jest tak dokładna metoda jak projektowanie komputerowe ale po otrzymaniu gotowego elementu ma się pewną satysfakcję z efektów pracy

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...