Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc dla "Zielonego"


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli jest "dość szeroka" to raczej nie, gdyż moja jak najbardziej typowa oprawka ledwo wchodzi. Kiedyś nawet wysyłałem zdjęcie i szerokość, ale teraz nie chce mi się szukać. Jest gdzieś w moich postach, będziesz chciał - to znajdziesz.

 

Od siebie mogę polecić Uvexy Ultrasonic - nowe za 69zł na specshopie, pod spód wejdzie praktycznie wszystko, włącznie z przeciwsłonecznymi aviatorami :wink:

Niestety - mocno parują, jednak nie jest to problem nie do rozwiązania. No i z wyglądu są IMO paskudne :maniak_jezyk:

Link to post
Share on other sites

Dobra :D

Kolejna seria pytań z mojej strony. Tym razem konkretnie chodzi mi o replikę.

 

Tak zastanawiając się ostatnio przyszło mi na myśl, co się stanie, gdy w trakcie zabawy spadnie deszcz??? Mogę spokojnie strzelać, czy wiać do bazy by Cyma nie zmokła???

 

Druga sprawa dotyczy akumulatorów. Kilka razy trafiłem na taki wątek, czym ładować akumulatorki repliki?? Podobno oryginalna ładowarka nie jest zbyt dobra.

 

Trzecia sprawa :D

Maskowanie - w końcu jasny brąz kolby będzie świecił w terenie niczym ognisko w środku nocy - widać z daleka :D A więc czym maskować replikę?? Farba, lakier??

Podajcie jakieś ciekawe pomysły.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1. Moja Cyma przetrwała temperatury od -20 do +30 i deszcz, więc nie ma czego się bać.

 

2. Kup ładowarkę mikroprocesorową. Popularny jest Batimex, choć bywa, że ludzie na niego narzekają (mój wytrzymał 3 lata). Kupiłem teraz łądowarkę IMAX B5 i jest super, koszt z zasilaczem ok. 150 zł.

 

3. Malować możesz farbami modelarskimi, ale to drogo wychodzi. Ja kupowałem spray militarny (Allegro) i jest super efekt, najważniejsze żeby był mat. Z tym świeceniem jednak bym nie przesadzał, bo w lesie jest dużo cienia. Malowanie wcale nie jest konieczne i tak naprawdę służy głównie do lansu.

Link to post
Share on other sites

 

Trzecia sprawa :D

Maskowanie - w końcu jasny brąz kolby będzie świecił w terenie niczym ognisko w środku nocy - widać z daleka :D A więc czym maskować replikę?? Farba, lakier??

Podajcie jakieś ciekawe pomysły.

 

Ja mam ciekawą radę - nie umiesz, nie maluj. Ludzie myślą, że psikną "szprejem" i będzie maskowanie, a NAJCZĘŚCIEJ wychodzi straszna kupa... I potem taka replika po pół roku ląduje na allegro i nikt tego kupić nie chce, bo wygląda jak kolorowanka z zajęć integracyjnych klas 1-3.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, a jakbym chciał ją tylko zmatowić? mimo wszystko tworzywa "świeżo z pudełka" zawsze połyskują.

 

w targowych zabawkach tak. Jeśli jednak koniecznie chcesz zmatowić, to bierz aceton na wacik i wzdłuż body ciągnij. EWENTUALNIE wodnym papierkiem, ale też podłużne ruchy. Tylko najpierw rozbierz replikę.

 

A tak poza tym - kałaszki plastikowe z cymy to nie są demony wyglądu - są kiczowate. Szczególnie te z plastikowym drewnem. Z drugiej strony - nie opłaca się ich zewnętrznie tuningować. Więc strzelaj lepiej z takiego, jakiego z pudła wyciągniesz, po roku i sprzedaj i kup coś, co także wygląda, an ie tylko strzela. ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli bardzo chcesz - kup sobie taśmę maskujacą (albo i inny kolor, wedle gustu). Da się przykleić, da się odkleić, wielkich umiejętności nie trzeba, a sądząc po doświadczeniach kolegi (Kocur666) który tego używa, sprawdza się nie najgorzej.

 

Główna zaleta jest taka, że jak Ci przestanie pasować, to zdejmiesz bez wielkiego bólu. Słyszałem różne opinie na temat takich taśm - jedni twierdzą, że przy zdejmowaniu taśmy zostaje na replice klej, inni, że nie - ale kleju dużo być nie może, i jestem pewien, że da się w razie czego wyczyścić wacikiem z denaturatem (czyli bez matowienia / nadżerania plastiku). A i drogie nie jest.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki arend :D Chyba omówiłeś wszystko :D

 

Uvexy myślę, że zamówię gdzieś w przyszłym tygodniu. Maska (Stalker) też ciekawie wygląda, chociaż nie myślę na razie jak będę w niej "komicznie" wyglądać.

Nakolanniki widziałem w Taiwanie ( przy okazji oglądania Cymy), rękawiczek nie szukałem jeszcze ale to też szybko się dorwie.

 

Najgorsza się wydaje ta kamizelka modułowa :D Po wpisaniu w googlach pierwsza oferta to było ponad 300zł więc wolałbym znaleźć coś tańszego.

 

 

 

http://allegro.pl/kamizelka-taktyczna-vtlb-us-army-wyprzedaz-i1657084148.html

 

Ja mam, bardzo dobrze leży(a jestem wysoki 187cm), jak na początki idealna.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/ka...1657084148.html

 

Ja mam, bardzo dobrze leży(a jestem wysoki 187cm), jak na początki idealna.

 

Chyba problem kamizelki się rozwiązuje.

6 Kieszeni i podstawowy złom można z sobą targać.

 

Jeśli bardzo chcesz - kup sobie taśmę maskujacą (albo i inny kolor, wedle gustu). Da się przykleić, da się odkleić, wielkich umiejętności nie trzeba, a sądząc po doświadczeniach kolegi (Kocur666) który tego używa, sprawdza się nie najgorzej.

 

Główna zaleta jest taka, że jak Ci przestanie pasować, to zdejmiesz bez wielkiego bólu. Słyszałem różne opinie na temat takich taśm - jedni twierdzą, że przy zdejmowaniu taśmy zostaje na replice klej, inni, że nie - ale kleju dużo być nie może, i jestem pewien, że da się w razie czego wyczyścić wacikiem z denaturatem (czyli bez matowienia / nadżerania plastiku). A i drogie nie jest.

 

Najlepsze rozwiązanie jak widać. Nie zniszczy repliki, a jakbym oblepił tym kolbę i rączkę z przodu (te imitacje drewna) to dodatkowo by jeszcze nie wyłapywały rysek.

 

Co do ładowarki, w jakiej cenie dorwę takiego Batimexa??

Albo http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_196&products_id=3342&name=Guarder_-_Rozladowarka_akumulatorow + ładowarka, którą dostanę z repliką załatwią sprawę?

Edited by Xenlin
Link to post
Share on other sites

Klony Anssmana (patrz Batimex) mają funkcję rozładowywania. Ale niestety jest z nimi różnie. Część pada dość prędko, część pracuje niezawodnie.

A zestaw rozładowywarka + stokowa ładowarka tylko niewiele poprawi warunki pracy baterii. Rozwiązaniem jest porządna ładowarka.

Link to post
Share on other sites

Grzebiąc po TaiwanGunie zauważyłem, iż oni polecają do baterii Cymy ładowarkę FIREFOX?? Oglądając je widzę, że nie są drogie, ale czy dobre?? Bo jeśli tak i nie zajedzie mi akumulatora to wziąłbym taką i kolejny kłopot z głowy.

Link to post
Share on other sites

Okulary SPECS będą wytrzymałe, jeżeli o to Ci chodzi. Choć poszukaj raczej wersji z przezroczystą szybą (albo takiej, która będzie miała w zestawie i ciemną, i przezroczystą). Powinny pasować do twarzy (mają niezły zakres regulacji) ale tego bez przymiarki nie będziesz wiedział.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...