Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Smycz do broni ale z rzepem a nie z zapinką


Recommended Posts

Nie spotkalem sie nigdy z taka smycza. Takie montowanie chyba byloby niezbyt trwale. Do Glocka mozna przyczepic na rozne sposoby:

1. Kupic wkladke w wolna przestrzen rekojesci, ktora ma kolko.

2. Nawiercic w rekojesci otwor.

3. Przymocowac smycz zaciskanym paskiem (tzw. zipem)

 

Wszystkie powyzsze sposoby byly omowione na forum.

Link to post
Share on other sites

Generalnie w kwestii montażu smyczy do glocka to polecam ten temat:

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=1017...634707ce9bf2edb

Rozumiem że tobie chodzi o to aby chwyt glocka obejmowała opaska zapinana na rzep i to do niej miała by być doczepiona smycz. Jeśli właśnie cos takiego miałeś na myśli to obawiam się że będziesz zmuszony taka opaskę wykonać sam(swoja drogą to nic trudnego) bo ja również nigdy na cos takiego się nie natknąłem.

 

Edit: Navy ty speedmanie :wink:

Przy okazji to możesz wytłumaczyć o co dokładnie chodzi z tym zipem bo nie bardzo zrozumiałem idee?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

taka wkładaka do rękojeści na zabezpiczenie/uchwyt do paska kosztuje 50 euro - oryginał (do broni palnej) z replikami sie nie spotkałem, nawiercenie dziury nie wiem czy warto:) lepiej kupic juz chyba pozadną kabure i miec pewny chwyt pistoletu, ale to z paskiem zaciskowym nie jest głupie tylko czy by nie przeszkadzało w trzymanie pistoletu :) ?

Link to post
Share on other sites
Przy okazji to możesz wytłumaczyć o co dokładnie chodzi z tym zipem bo nie bardzo zrozumiałem idee?

zipy to plastikowe samozaciskane paski, uzywane np. w elektryce do laczenia kabli. Zakladasz takiego zipa na rekojesc i do niego podlaczasz smycz. Ja ak nosilem i bylo ok.

Link to post
Share on other sites

nurkowie nazywaja taką smycz retraktorem, można znależć na allegro pod taka nazwą, ceny oscyluja w granicy 50 zł, retraktory mają oprócz tego taki fajny patent, który zabezbiecza smycz przed rozwijaniem się bez potrzeby, spina się je na fastex, mam takie coś przy oświetleniu, spróbuje zrobic temu zdjęcie to będe bardziej zrozumiały :D

Link to post
Share on other sites

Ja poszedłem do sklepu eletronicznego kupiłem 3metrowy przedłużacz "spręzynowy" uciełem koncówki przyciełem na odpowiednią długość, do giwery zamontowane na izolkę do pasa przerobiłęm zaczep od eriksona, trzyma moooocno nie przeszkadza w chwucie wygląda jakby było od tego. 8) koszt operacji jakieś 9 złoty.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie do posiadaczy firmowych smyczy oraz do Wilka: jak bardzo sztywny jest drut? Dokładniej chodzi mi o to jak bardzo jest on rozciągliwy np. jaką ma długość gdy swobodnie spuścimy glocka(około 650 g) ku ziemi?

Pytam ponieważ ja swoją smycz zrobiłem z kabla telefonicznego. Do tej pory mój „model” miał być jedynie „klimatycznym gadżetem” oraz zabezpieczać bron przed zgubieniem w lesie(bo zawsze będzie się ciągnąć choćby smycz bardzo się wydłużyła). Wobec tego zastanawiam się czy oryginały chronią broń przed upadkiem na ziemie np. podczas wchodzenia podrabianie(zatrzymując bron po powiedzmy 1 m)?

 

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Wilk, przebiłem Cię :D – 2,9 zł + rzep 0.8 zł + pasek parciany 4 cm 1 zł choć szczerze to musze poszukać „przedłużacza sprężynowego” i zbadać jego właściwości – może lepszy :P

Link to post
Share on other sites
Dokładniej chodzi mi o to jak bardzo jest on rozciągliwy np. jaką ma długość gdy swobodnie spuścimy glocka(około 650 g) ku ziemi?

 

zawsze mozna taki kabelek kupic w tym elektronicznym sklepie a potem puscic ja przykladowo z wysokosci pasa do ziemi i zobaczyc czy sie sie rozbije :) ( mozna podlozyc poduszke :) ) jak cos to mozna skrocic a koncowke troche naprostowac zeby nie byla zawijana

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...