Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mikro AEG Glock 18 C od TM


Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdyby nie daj boze zakazali to TM bedzie mialo na miejscu alternatywe
Pojawienie sie AEPow z pewnoscia nie wyprze gaziakow, bo maja one swoje zalety, natomiast juz niezaleznie od przepisow, spora czesc maniakow skorzysta z tej nowej alternatywy w zakresie broni krotkiej.

 

Zreszta dla Marui to moze byc przyslowiowa "zyla zlota", gdyz nalezy sie spodziewac wkrotce wielu nowych modeli AEPow. Mechanizm jest dosc efektywny i na tyle maly, ze z powodzeniem da sie go wsadzic w skorupe prawie kazdego modelu pistoletu!

A może się ktoś pokusic i zrobić filmik jak strzela ten pistolet?
Nie wiem co tu filmowac, zamek jest staly i zewnetrznie nic nie "pracuje" (luski tez nie wylatuja, heh). Strzela bardzo podobnie jak normalny AEG. Drobnego przyzwyczajenia wymaga fakt, ze po nacisnieciu spustu nie pada od razu strzal, tylko jest naciaganie tloka przez silnik i wtedy pada strzal. W praktyce trwa to ulamek sekundy i nie przeszkadza to zbytnio.

 

Choc ciekawe by bylo, jakby mechanizm dzialal odwrotnie - czyli naciagal po strzale, a zaladowanie pierwszej kulki byloby przez normalne naciagniecie sprezyny przez ruch zamkiem. Ale to fantazja, bo pistolet wewnatrz jest i tak bardzo szczelnie wypchany wszelaka mechanika...

 

Zreszta, jak nie zapomne cyfrzaka, to w sobote nakrece krotki film o "zabijaniu", maszynowym Glockiem oczywiscie. ;-)

Link to post
Share on other sites
Gdyby nie daj boze zakazali to TM bedzie mialo na miejscu alternatywe
Pojawienie sie AEPow z pewnoscia nie wyprze gaziakow, bo maja one swoje zalety, natomiast juz niezaleznie od przepisow, spora czesc maniakow skorzysta z tej nowej alternatywy w zakresie broni krotkiej.

 

Zreszta dla Marui to moze byc przyslowiowa "zyla zlota", gdyz nalezy sie spodziewac wkrotce wielu nowych modeli AEPow. Mechanizm jest dosc efektywny i na tyle maly, ze z powodzeniem da sie go wsadzic w skorupe prawie kazdego modelu pistoletu!

 

Dlatego czekam z utesknieniem na cala linie kompaktowych pistoletow maszynowych, ktorych nie bylo w wersji AEG ze wzgledow na male gabaryty i tym samym niemoznosc upchniecia klasycznego GB jak chocby MP7, Vz61, Mini/Micro UZI itp 8)

Link to post
Share on other sites

Masz refleks Mamut... :? "Gloczysko" w MG jest dostepne jakos od poczatku marca i nawet juz zdazyli go wyprzedac...

 

Wracajac jeszcze do osiagow, to myslalem ze mam zwidy jakies, albo jak kazdemu nowemu wlascicielowi guna zasieg sie wydaje lepszy niz w rzeczywistosci, ale na forum airsoftplayers przeczytalem, ze goscie porownywali zasieg tego G18C do MP5K. Gloczek mial zawsze zasieg ladnych kilka metrow wiekszy niz MP5 i to niezaleznie od roznego ustawiania hop-upa w Kurzu!

 

Na dniach postaram sie to dosc dokladnie zweryfikowac.

Link to post
Share on other sites

a tak a propos to jakby sie ktos niezorientowal to rowniez na www.firearms.pl i na www.snajperasg.pl (w nizszej cenie o 10zł jest tanszy). No wiec ja rowniez jestem za takim pistolecikiem ale.... nie odpowiada mi to ze nie ma blow-backa ale to raczej trudne do osiagniecia w takim malym pistoleciku elektryku :D :?

Link to post
Share on other sites

Mnie sie tez jakos nie widzi glock aeg :/ aegami powinny byc jedynie bronie szturmowe, długie wiecie o co chodzi :D Przedewszystkim najlepsza cechą gaziakow jest ruchomy zamek-blow back i za to ludzie je kochają :P

btw. dlaczego zrobili klocka aega a nie berette albo colta 1911 :/ ten pistolet wygladą jakby go zbudowali z klocków lego :)

Link to post
Share on other sites
aegami powinny byc jedynie bronie szturmowe, długie wiecie o co chodzi
Zupełnie nie rozumiem tego rozumowania :?
Przedewszystkim najlepsza cechą gaziakow jest ruchomy zamek-blow back i za to ludzie je kochają
To jest Twoja subiektywna opinia.
Link to post
Share on other sites

AEG'i tylko jako bronie szturmowe? Nie rozumiem, dlaczego.

Jeśli ten Glock, w oryginale strzela serią, ma lepszy zasięg niż MP5K i jest dużo bardziej ekonomiczny, a na dodatek nie trzeba nabijać gazu i nie zacina się w zimę. No i na koniec, dużo lepsze perspektywy tuningu.

 

A gaziaki wolę bez Blow-Back'u, gdyż się mniej brudzą, psują, gazu zjadają i zacinają.

Link to post
Share on other sites

Kurde w sumie to fakt ze w wersji military produkuja glocka full auto :twisted:, ale jak to musi zamek zapieprzac 8O 8O 8O :!: :!: :!: No a poza tym powinni zrobic jakiegos maga do tego glocka bo skoro magazynek tylko na 30 kulek to nie ma zabawy :? Ale jakby zrobili jakiegos hi-cap'a :wink: No w kazdym razie zastanawiam sie czy kiedys technologia zajdzie tak daleko, ze zrobia AEP'a z blowbackiem (full auto oczywiscie :lol:). No a jak to jest w BB czy zamek tam w trybie full auto, jezeli pistolety takowy tryb posiadaja, to czy tam zamek tez tak zapieprza :?: No i to na tyle... :roll: chyba :lol: pozdrawiam i WESOLYCH SWIAT :!: :!: :!:

Link to post
Share on other sites
No a poza tym powinni zrobic jakiegos maga do tego glocka bo skoro magazynek tylko na 30 kulek to nie ma zabawy
Jesli idzie o zwolennikow realizmu, to dlugi mag w wersji real steel zawiera wlasnie 30 nabojow i wersja AEP ma tylez kulek w standardzie!
Ale jakby zrobili jakiegos hi-cap'a
Juz zrobili i juz o tym pisalem w tym topicu. :? Dlugi magazynek o pojemnosci 100 nabojow(kulek, znaczy sie, heh). Ma byc lada dzien dostepny w sklepach.
No w kazdym razie zastanawiam sie czy kiedys technologia zajdzie tak daleko, ze zrobia AEP'a z blowbackiem (full auto oczywiscie ).
LOL! "Technologia" zaszla juz dawno tak daleko - mamy przeciez EBB z pieknym elektrycznym blow-backiem, w tym takze niemal dokladnie taki sam model G18C EBB z trybem full auto, gdzie zameczek pieknie sie suwa w te i z powrotem... Polecam tym malkontentom, ktorym brak BB przeszkadza :P . Co prawda osiagi nie te, ale i cena znacznie nizsza, heh.

 

Glock 18C AEP jest to moim zdaniem wspaniala BRON BOCZNA, niezbyt wielka, latwa do noszenie i bardzo poreczna (np bezpiecznik w spuscie), z dobrym zasiegiem, niezawodna (mam nadzieje, heh), z opcja full auto i zasilaniem starczajacym na ok 250 strzalow. Tak btw to szybkostrzelnosc jest "na ucho" wyzsza niz normalnych aegow!

 

Mysle, ze mozna by bylo Gloczka takze z powodzeniem uzywac jako broni podstawowej, jednak tutaj trzeba zainwestowac w dodatkowe magi i akumulatory, co moze wyniesc sumarycznie kwote zblizona juz do pelnego AEGa jadacego na hi-capie i jednym, ale porzadnym akumulatorze... G18 w tej roli niezbyt sie oplaca, ale jak ktos jest wielkim fanem Glocka to czemu nie? :wink:

Link to post
Share on other sites

nie no ja tam nie mam nic przeciwko takiemuz rozwiazaniu tym bardziej, ze mieszkam w finlandii a tutaj wszyscy wiedza jakie mrozy sa i nawet nie ma mowy na gazowego BB. No chyba, ze na lato :D poza tym ja tam lubie kloka :wink: Fajnie jakby zobili tez inne modele :idea: :idea: :idea:

Link to post
Share on other sites

Dosc obszerna recenzje mozna znalezc tu: http://www.airsoftretreat.com/features/rev...views/tm18caep/ Cos widzialem na Renegade: http://renegaderecon.com/recon_details.php?id=307 . Ale dokladnych testow czy porownan tam raczej nie ma, choc byc moze wkrotce sie pojawia, bo to dosc swiezy model.

 

A dla dociekliwych polecam przekroj wnetrza tego elektryka, dopiero tutaj widac jaj szczelnie jest on wypelniony mechanizmami: http://www.tokyo-marui.co.jp/download/imag...041028_g18c.jpg .

Link to post
Share on other sites

Co Ty sobie wyobrażałeś?! Że nie zostaniesz zjechany?! Naiwny 8)

A poważnie to film jest duży, serwer nie należy do demonów szybkości i trzeba trochę poczekać.

 

Subiektywna opinia:

Filmik utwierdził mnie w przekonaniu, że AEP należy dopisać do listy najcięższych grzechów Tokyo Marui. Twórca tego potworka przypuszczalnie ma związek z międzynarodową masonerią, jest wcieleniem szatana, a już na pewno uprawia fingerboarding - czyli złym człowiekiem jest ;)

Jedyne co przemawia za elektrycznym pistoletem to fakt sezonowego występowania warunków klimatycznych utrudniających korzystanie z klasycznych GBB.

Link to post
Share on other sites

No moze znowu nic nie wniose nowego do tematu, ale musze przyznac, ze ten filik zrobil na mnie wrazenie :D Chyba sie pokusze w wakacje o zakup takiego pistoleciku :twisted: I to jest chyba swietny pomysl :idea: na pistolet w finskie warunki. Pozdro dla Pikace i milego uzytkowania :)

Link to post
Share on other sites

Miałem tego Glock'a przez część strzelanki jako jedyną broń. Nie wiem jak poza budynkiem, ale w środku niego to obok gazowego Glocka 23F i Kurza jest to kolejny rozpylacz. Pożyteczny i poręczny. Posiada swoją wagę, chociaż odgłos strzału zdecydowanie mniej przyjemny. Cóż coś za coś. Z tego co się orientuje należy uważać na łatwo wypadające później magazynki, najlepiej czymś je podkleić ( nie jest to jednak moja opinia ale użytkownika).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...