Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.039C Full metal Czy CM.042A [CM] TACTICAL


Recommended Posts

Wacham sie miedzy kupnem 1 lub 2 karabinu w 39 na pewno + to dodatkowa szyna i full metal lecz - to ta raczka nie wiem czy będzie dość stabilna, oraz nie zaciekawię z dopasowaniem mid magazynków do tej repy. W 42 + jest na pewno kolba lecz nie wiem jak z wykonaniem całości ( nie umiałem znaleźć informacji co jest z metalu co z abs ) strzelał ktoś z tych replik jakieś wiadomości na temat osiągu (szczególnie chodzi o 42 bo info na temat 39 znalazłem)

Link to post
Share on other sites

Wacham sie miedzy kupnem 1 lub 2 karabinu w 39 na pewno + to dodatkowa szyna i full metal lecz - to ta raczka nie wiem czy będzie dość stabilna, oraz nie zaciekawię z dopasowaniem mid magazynków do tej repy. W 42 + jest na pewno kolba lecz nie wiem jak z wykonaniem całości ( nie umiałem znaleźć informacji co jest z metalu co z abs ) strzelał ktoś z tych replik jakieś wiadomości na temat osiągu (szczególnie chodzi o 42 bo info na temat 39 znalazłem)

cm042-metal-drewno(chyba jesion) 400-450 fps

Link to post
Share on other sites

Przepraszam w pracy jestem z tond ten pospiech. Chodzi mi głównie o różnice miedzy tymi 2 modelami, a konkretniej

1. Czy w jednym i drugiem przypadku korpusy są wykonane z metalu, a w 042 tactical tylko kolba

2. Czy bebechy są te same (wytrzymałość)

3. Czy możliwość "dopieszczenia" są te same.

4. Osiągi 0.42 tactical bo 0.39 tactical 53-60m, i długi okres bezawaryjności

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Ja mam CM.039C i jestem bardzo zadowolony z repliki. Osiągi są takie same jak w .042. Do 0.39 można więcej podpiąć/przykręcić, a korpus i tak pochodzi z .042. Wybierz tę, która bardziej Ci się podoba, bo pod względem osiągów i wytrzymałości jest podobnie. Aha, .039 jest tańsze, ale w 0.42 masz drewna, które moim zdaniem są średniej jakości (chińskie).

Edited by Sodius
Link to post
Share on other sites

Oby dwa mają stare bebechy za tą cenę lepiej kupić cm.048

 

Prawda to ^^ Aczkolwiek nie ma też co płakać nad wytrzymałością cm.039c czy cm.042: sam kupiłem używaną, ponad dwuletnią, bez zawahania wciepałem tam SP140 Guardera i LiPo 11,1v - śmigam tak od połowy roku, a w gearboxie nadal praktycznie zero śladów zużycia. No ale trzeba przyznać, gearboxy w cm.048 wytrzymują i po SP 170 na stocku ;x Jedno jest pewne, cokolwiek nie wybierzesz, na pewno nie posypie Ci się po tygodniu. No a cm.039c to zawsze frajda z wygodnie zamontowanego kolimatora ^^

Link to post
Share on other sites

Dzięki ale i tak wybiorę 39 bo co więcej na nią patrze tym bardziej mi się podoba ^^ a nie chce jej mieć wieczność tylko jakieś 2 lata a potem zmienić na coś innego ;) 48 to tylko w wersji A mi się podoba (jakoś nie do gustu mi to drewno przypadło w ak) ale nie umiem go nigdzie znaleźć w sklepie na raty

Jeszcze jak juz temat zalozyłem to spytam :

da się zmniejszyć moc giwerki ?? Jeśli tak to czym/jak i co dokupić ewentualnie

jaki magazynek do 39 tactical <low lub mid> (firma)

jaki aku zakupić najlepiej do tej giwerki

Link to post
Share on other sites

Dzięki ale i tak wybiorę 39 bo co więcej na nią patrze tym bardziej mi się podoba ^^ a nie chce jej mieć wieczność tylko jakieś 2 lata a potem zmienić na coś innego ;) 48 to tylko w wersji A mi się podoba (jakoś nie do gustu mi to drewno przypadło w ak) ale nie umiem go nigdzie znaleźć w sklepie na raty

Jeszcze jak juz temat zalozyłem to spytam :

da się zmniejszyć moc giwerki ?? Jeśli tak to czym/jak i co dokupić ewentualnie

jaki magazynek do 39 tactical <low lub mid> (firma)

jaki aku zakupić najlepiej do tej giwerki

 

Cm.048 nie występuje w wersji A, pewnie chodzi Ci o cm.042A - to jeszcze ta starsza generacja.

 

Moc repliki zmniejszasz poprzez zamontowanie słabszej sprężyny. Jeśli chcesz to AK przerobić na CQB, wystarczy sprężyna SP 100 Guardera, przy mądrym zmontowaniu prędkość wylotowa może nawet przekraczać granicę 350FPS.

Do cymki oczywiście najlepiej kupić magazynki od cymki ;) http://azteko.pl/cyma-magazynek-midcap-ak-metalowy-150-kulek-p-940.html - nie wiem czy gdzie indziej znajdziesz, a na azteko i tak są w dobrej cenie. Trzeba się tylko spieszyć bo zapasy lubią u nich szybko znikać.

Na temat aku nie chcę się wypowiadać, bo ja zastosowałem osobiście dość drastyczne rozwiązanie; wyciąłem dziurę w deklu, gdzie potem wkleiłem Lipo 11,1v 2200mAh ;x Co daje kosmicznego ROFa przy 510 FPSach, dając dość niezdrową kombinację. Skoro i tak masz zamiar zmniejszać FPSy to wystarczy Ci z pewnością pakiet typu stick 9,6V NiMH, np coś takiego http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_9_6v/akumulator_ni-mh_9_6v_1500mah_typ_stick_firefox-541.html

Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo wszystkim za pomoc lecz trochę jeszcze was pomożecie jako ze jestem zielony.Pomogli byście mi dopieścić 0.39 tactica ?

1.Chodzi o sprężynę (jednak nie musi być słabsza bo będzie to karabin tylko na otwarte pola) nie za mocna nie za słaba byle by zasięg w miarę był

2. Aku i ładowarka

3. Lufa

4. Gumka Hop Up

5. Jakieś dodatkowe rzeczy które polepsza zasięg celność

 

Mam do wydania 1000zł (+150 w ostateczności. Miało być na hełm ale co tam :P )

Link to post
Share on other sites

Mając do wydania 1000zł ty chcesz kupić cm.039? :bialaflaga:

Wiesz, że to jest odlane z znalu który kruszy się praktycznie w rękach?

Poczytaj jakie problemy mają ludzie z cymami 0.40+

-Luzy na korpusie

-Luzy na kolbie

-Luzy na lufie

-Luzy na montażu bocznym

-Luzy na szczerbince

Ogólnie Luzacki sprzęt :cool:

A trzeba dodać że wynalazki typu 048m-0.50 są najbardziej dopieszczone zewnętrznie z pośród wszystkich CYM AK:)

W środku cyma jest bardzo dobra ale zewnętrznie odpustowa;/-Wie to każdy, kto przesiadł się z cymy na serię AK full steel Boyi , o VFC nie wspominając.

Mając 1000zł wolałbym kupić m4 KWA niż babrać się w jakieś odpustowe buble ze znalu.

Jest to jedyny sensowny wybór, mało tego, przy odsprzedaży na pewno więcej dostaniesz za emkę KWA niż za Znalową cymę.

Jak nadal chcesz 039 znaczy to, że jesteś uparty, a to twoja wina.Twój 1000zł i twój przyszły problem.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Kurcze, gdybyś tylko mógł zamontować tłumik płomienia od AK74, mógłbyś pomieścić tą preckę:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=615 (455mm przeznaczonej do AK dziwnym trafem znaleźć nigdzie nie mogę ;/ )

A do tego w zestawie:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2352 - komora KA

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=55 - Sylikon Systemy

 

Ja osobiście co prawda mam preckę Guardera, ale tak czy tak muszę przyznać, że to połączenie daje świetne osiągi. Szczelność układu nienaganna, Systema troszczy się o powtarzalne podkręcenie.

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Mając do wydania 1000zł ty chcesz kupić cm.039? :bialaflaga:

Wiesz, że to jest odlane z znalu który kruszy się praktycznie w rękach?

Poczytaj jakie problemy mają ludzie z cymami 0.40+

-Luzy na korpusie

-Luzy na kolbie

-Luzy na lufie

-Luzy na montażu bocznym

-Luzy na szczerbince

Ogólnie Luzacki sprzęt :cool:

A trzeba dodać że wynalazki typu 048m-0.50 są najbardziej dopieszczone zewnętrznie z pośród wszystkich CYM AK:)

W środku cyma jest bardzo dobra ale zewnętrznie odpustowa;/-Wie to każdy, kto przesiadł się z cymy na Boyi AK full steel, o VFC nie wspominając.

Mając 1000zł wolałbym kupić m4 KWA niż babrać się w jakieś odpustowe buble ze znalu.

 

I tu muszę się zgodzić, trzyletni RK-01 bije wykonaniem, ostrym lookiem i ilością luzów wszystkie CM.048, które miałem/miałem w rękach. A taki RK-10S po roku wyglądał jak RS dla mojego kuzyna (który swoje odsłużył). A Cyma? Cyma ma dobry gb.

Link to post
Share on other sites

Mając do wydania 1000zł ty chcesz kupić cm.039? :bialaflaga:

Wiesz, że to jest odlane z znalu który kruszy się praktycznie w rękach?

Poczytaj jakie problemy mają ludzie z cymami 0.40+

-Luzy na korpusie

-Luzy na kolbie

-Luzy na lufie

-Luzy na montażu bocznym

-Luzy na szczerbince

Ogólnie Luzacki sprzęt :cool:

Mając 1000zł wolałbym kupić m4 KWA niż babrać się w jakieś odpustowe buble ze znalu.

 

Strasznie to dramatycznie zabrzmiało. Cymy owszem łapią luzy, ale bez przesady - nie dyskwalifikują one broni, a moim zdaniem nawet dodają jej bojowego charakteru. Pamiętajcie też, że są to luzy, a nie urwania czy oberwania. Ten znalowy korpus naprawdę daje radę i nie pęka jak znalowe emki. Piszę nie po to, żeby zaogniać dyskusję, ale żeby ktoś zielony, kto będzie to czytał, nie pomyślał że Cymy, to totalny shit.

 

Żeby nie było, że nie mam porównania - jestem też posiadaczem AK od VFC. Różnica jest naturalnie na korzyść VFC, zwłaszcza w przypadku detali, ale dla mnie nie ma dramatu. A korpusy Boyi są tylko niewiele gorsze.

Link to post
Share on other sites

Miałem 4 cymy(Cm.040, Cm.045, 2xCm.048/m)

Wszystkie miały te same problemy.

Luźna obsada lufy- Cała lufa lata góra dół

Luzy na mocowaniu kolby-Montaż był źle zanitowany dlatego cały tył miał luzy.

Luzy na montażu bocznym- 3 z 4 replik go miały(źle zanitowany montaż)

Luzy na lufie-źle zakołkowane: podstawa muszki i kolanko gazowe

Luzy na szczerbince-Szczerbinka lata i sama wypada. Tylko w jednym egzemplarzu z wymienionych siedziała solidnie.Zgadnijcie w którym? :hahaha:

Tak, miało to zabrzmieć dramatycznie i ciesze się, że zabrzmiało

Cyma jest Bardzo dobra wewnętrznie-ma bardzo dobry Gearbox. Zewnętrznie "Daję radę" tak na 3=.

Boyi ma troszkę gorszy korpus niż VFC, a cyma 2 razy gorszy niż Boyi.

Bojowy charakter mówisz? Szkoda, że ten bojowy charakter miałem po wyjęciu z pudełka w 3 egzemplarzach, w aks74u powstał po 2 tygodniach.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Nikt nie mówi, że nie można.

Chodzi tylko o to, że cyma jest repliką, która najprawdopodobniej po wyjęciu z pudełka będzie wymagała poprawek.

W przypadku np: Boyi- replika po 3,5 roku ma mniejsze luzy niż cyma wyjęta z opakowania- To chyba mówi samo za siebie jak wygląda wykończenie zewnętrzne Cym. Tu żadne twierdzenie, że da się to wszystko poprawić(obwijając teflonem, izolką, klejąc montaż kolby jak kolega w dziale "problemy" albo wymieniając nity na wkręcane bo cała obsada lufy lata w komorze) nic nie da ponieważ wydajesz na replikę 750zł(nowe cymy) a dostajesz jedynie bardzo dobry Gearbox.

Kończąc offtopic.

Kolega Kopyt ma własny rozum i nasze prucie klawiatury nic tu nie da.Mając 1000zł do wydania na replikę są lepsze propozycje jak 042 tactical lub 039 ale o tym pisałem parę postów wyżej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Odświeżam

 

Witam

 

Chciałbym zadać pytanie czy opłaca się zakupić cymę 039c full metal. Byłbym głupi, gdybym pytał dokładnie o to samo w jednym temacie więc sprecyzuje : byłaby to replika dla początkującego. Totalnie początkującego. Podoba mi się w niej ta "berylowatość" oraz to, że podobno jest full metal. Ale chciałbym zapytać jak to naprawdę z nią jest. Czy nadaje się dla totalnie zielonego, czy lepiej szukać innej taktycznej wersji ? Jak już wspomniałem podoba mi się to, że jest chociaż minimalnie, na pierwszy rzut oka podobna do Beryla. Jeśli ta replika jest zła/niedostateczna nawet na początek, to czy istnieje jakiś zamiennik ? Coś, co chociaż trochę będzie przypominało karabin który jest na wyposażeniu WP ? Ta replika mi się podoba, ale bez sensu jest wydać pieniążki na coś, co jest nijakie w użytkowaniu.

 

@EDIT

 

Chciałbym dodać, że najbardziej satysfakcjonowała by mnie replika która jest podobna do karabinków używanych przez WP. Myślałem też niedawno nad cm.048s ale jednak wolałbym coś podobnego do Beryla, bo to w końcu Beryl wykorzystywany jest przez naszą armię.

Edited by Łukaasz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...