Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ceramiczne kulki


Recommended Posts

Widzę, że muszę jeszcze raz przytoczyć:

 

http://www.wmasg.pl/pl/news/show/24559?highlight=bioval

 

Przypominam, że w Polsce można bez pozwolenia używać broni pneumatycznej o energii do 17J. Więc jeśli znajdą się chętni, to mogę się z nimi nawet postrzelać wiatrówkami. Bokserzy w czasie walk też dostają w twarz co chwilę, nieraz krew się leje obficie, ale nie biegają się wypłakiwać do mamusi po każdym ciosie.

 

Rzeczywistość jest taka, że na szczęście nie ma airsoftowego 'Wielkiego brata" który zarządza jakich kulek używać, a jakich nie. Jest to decyzja organizatora i to jest fajne.

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites
  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzieki Devil za wykopanie, tego zapewne sponsorowanego, arta ale potwierdzającego że nawet śmiertelne kulki jak bbbmax są tak samo nie lub bezpieczne jak każde inne i skutki ich użycia zależą od wyobraźni i airsoftwego BHP osoby strzelającej jak i przyjmującej strzał ;]

W sumie to powinien być umieszczany w pierwszym poście każdej dyskusji o kulkach, żeby na dobre uciąć kwękanie.

Podobno za wschodnią granicą lubują się w HardBallu, tam pewnie byś znalazł chętnych na strzelanie się ołowiem ;]

Link to post
Share on other sites

Spajda,

Przy takiej polerce tych kulek, to one nie będą rysować tylko polerować lufę, prawie jak byś wyszlifował lufkę papierem 3k lub jeszcze lepszym.

Jak już skończysz wdrażanie ceramicznych kulek trzeba będzie zacząć wdrażać precyzyjne lufy z powłoką ceramiczną i ceramiczne cylindry i głowice ;]

...hmmm jak by się udało wykonać taki cylinder z powłoką ceramiczną z dużą precyzją i głowicę tłoka spasowaną na setne milimietra to już oring na głowicy był by niepotrzebny albo gumka w stylu takiej włosowej co czasem z majtek wychodzi ;]

Co do samego pokonywania lufy to masz dużo racji, ruch z wsteczną rotacją powoduje powstanie poduszki u podstawy kulki i ta jest podrywana do góry gdzie ciśnienie jest mniejsze aczkolwiek w długich lufach pewnie z 2 razy mocniej się zachwieje czy nawet odbije od ścianek lufy co niezmienai faktu że sama podatność na podkręcanie tych kulek przez miękkie gumki czyni je magiczne bo nie potrzeba już tyle fps'ów żeby je donosiło na znaczne odległości a to wszystko za sprawą dobrego spinu.

 

Ja się na to piszę, jak tylko spłacę auto ^^ Swoją drogą, to może zamiast ceramiki wsadzić inny stop metalu, równie wytrzymały? Pytanie tylko czy wdrażać cały materiał ceramiczny czy tylko powłoki :-) Osobiście jestem bardzo ciekawy tematu, nie miałbym problemu z zainwestowaniem w takie przedsięwzięcie. Oby tylko rola snajpera wróciła na swoje miejsce - trochę więcej zasięgu musi być, aby można było zaryzykować akcję zdjęcia 3/4 osób z 120m.

 

...dostęp do przeźroczystej lufy...

 

BTW, istnieje coś takiego? ^^

Edited by Largo-W
Link to post
Share on other sites

Z tą przeźroczystą lufą to był by problem ;]

Gdzieś kiedyś widziałem film z obracającym się walcem w profilu kwadratowym z jedną ścianką z plexi, jedyna różnica że w przypadku kuli poduszka/siła nośna nie jest równomierna na całej powierzchni. W przypadku walca mamy na całej płaszczyźnie a w przypadku kulki największa jest w miejscu gdzie promień odchodzący od osi obrotu jest największy a najsłabsza przy samej osi czyli w naszym przypadku po bokach kulki.

Jak by było wiadomo jaką prędkość kulce o konkretnej masie trzeba nadać przy konkretnej konfiguracji komory/gumki/powierzchni kulki, co rzutuje na prędkość obrotową kulki, żeby lot kulki w lufie był stabilny bez "pompowania" jakie na przykład występuje w papierowych modelach kiedy przesadzimy z wychyleniem lotek poziomych. Lufy Tanio Koby miały za zadanie proces odbijania się kulki w lufie uczynić powtarzalnym i dać powtarzalne strzały na M100. Swoją droga jestem ciekaw jak te ceramiki by latały z T-K ~500 lub dłuższej na miękkiej gumce przy M100...

Link to post
Share on other sites

...Chyba, że ma ktoś dostęp do przeźroczystej lufy, ja mam aktualnie w posiadaniu służbową hi-speed camera, więc możnaby nagrać i sprawdzić co tak naprawdę w tej lufie się dzieje, i czy rysuje czy nie. Ktoś chętny ? Zapraszam.

 

a jak by tak użyć po prostu szklanej rurki jako lufy do testu z tą szybką kamerą ...

Link to post
Share on other sites

Aby koszty były "w miarę" potrzeba:

 

a) kamery ponad 60 fps (są tanie - już teraz nawet w telefonie LG cookie jest taka lepszych parametrach - niestety mój zaginął mi w trawie)

b) przezroczyste opakowania w kształcie rurki, jakie dodaje firma Madbull do swoich luf marki Python (pewnie inni producenci opakowują swoje lufy podobnie).

c) kulki o większej średnicy (zbliżonej do tej rurki madbullowskiej) ze sklepu Ceramit.

d) miękka gumka hop-up (coby dobrze się ją nakładało na tą rurkę) lub kawałek gumy.

 

Czy ktoś dysponuje wyżej wspomnianymi itemami?

 

Eweltualnie wytoczyć "jakoś-gdzieś".

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites

Ta 12/6 mogła by się nadać o ile nie była by za ciasna, w sumie to i wew. 7mm by się nadało do zaobserwowania tego co nas trapi i wcale nie muszą być to precyzyjne rurki.

Spajda, to co nakręcisz jakiś filmik? w sumie dwa bo jeden z boku pewnie nie uchwyci całości przelotu kulki przez lufę i trzeba by kręcić bezpośrednio w wylocie lufy, tylko kamerę trzeba by przesłonić pod kątem grubą warstwą plexi/poliwęglanu...

Link to post
Share on other sites

60fps nic ci nie da, nawet mając w swoim LG 120fps nie mogłem za dobrze złapać cofającego się zamka w gazowej klamce. Dobre by było nie 60 a 600klatek na sek. Nie obiecuję ale jeśli praca pozwoli to zabiorę leniwy tyłek do tego plexi shopu i postaram się pomóc w dyskusji z moimi możliwościami videorejestracji :) Oczywiście inni też jesli mogą niech coś popróbują.

Link to post
Share on other sites

Cerber,

Spajda ma podobno dostęp do profesjonalnej kamery Hi-Speed, więc zakładam że 2500fps powinna wyciągnąć spokojnie, no chyba że ma dostęp do najnowszego Phantoma, który w sensownej rozdziałce może i 15000fps wyciągnąć ;]

Dzięki, gdzieś on mi się właśnie przewijał, jak dorwę rurkę i przerobię pod komorę hu to go pomęczę.

Swoją drogą replika 500fps

to ~145m/s więc kulka w lufie o dł. 1m przebywa ten odcinek w ~0,0069 sek przyjmując lufę dł 500mm kulka przelatuje w czasie ~0,0034 sek

kamera 500fps nagrywa 500kl/sek z odtwarzaniem 23kl/sek

Więc nagraną kulkę będziemy widzieć na ekranie przez ( 0,0034sek * 500kl/sek ) / 23kl/sek = 0,07sek ???

Może mnie ktoś poprawić jeśli to źle liczę?

Link to post
Share on other sites

Wydaje się, że dobrze kombinujesz i z tego wynika, że kulka będzie złapana w niepełnych 2 klatkach z tych 500 strzelanych w ciągu sekundy... zdecydowanie za mało.

W praktyce kulka w lufie przyśpiesza więc na początku nie będzie aż tak zapierdzielać ale to i tak za mało...

Najlepiej zrobić to na replice 90m/s lub słabszej, im kulka wolniej będzie się przemieszczać tym lepiej było by widać to rzekome odbijanie się kulki w lufie, tylko znowu przy 180m/s kulka może się inaczej zachowywać... także jest do tego potrzebny porządny sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Mam kamerę 1000 fps, odtwarzać mogę 1/1000 (czyli 1ms=1sek), albo płynnie w górę.

Więc o kamerę się nie martwcie, potrzebuję tylko lufę.

Kto kupi lufę i przyjedzie do mnie na sprawdzenie ? Kulkę pomalujemy w krzyżyk i sprawdzimy co i jak :)

Link to post
Share on other sites

heh jak przyjedzie...szkoda że w cię w Wa-wie niema bo trochę jednak daleko :D Jak się uda to skombinuje może tu kogoś plus replika tak jak wspomniane było na te 300fps bo moja niestety ma te 500 i niema jak zmniejszyć. Ale dobra nie śmiecę już, napiszę jak by mi się udało to sprawdzić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przycicho, dużo pracy i brak czasu...

Ale spokojnie, kulaski są, repliki koledzy szlifują na maxa, ja też mam taką jedną fajną do przestrzelenia na ceramikach, więc temat jak najbardziej posuwa się do przodu mimo braku postów.

 

Cierpliwość to podstawowa cecha snajpera :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...