Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ceramiczne kulki


Recommended Posts

Jak mi w końcu przyjdzie WA2000 Aresa z tiuningu u Filqa&Zambeziego to zrobię testy na penetrację w tym pleców (tak poświęce swoje piękne plecy)

Kulasy jakie na razie mam:

Guarder: 0.40 i 0.30g

Madbull: Szklane 0.28, Aluminiowe 0.30 i bio 0.25g

Bioval: bio 0.30g

 

Myślę że test na plecy plus przeciętne oksy uciszą pieniaczy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

podtrzymuję moją-bo moją opinię o co poniektórych "twardzielach".

Oczywiście wypowiadasz się na podstawie znajomości osobistej

 

Kuba jak to leci "uderzyć w stół a odezwą się ........."

Cuilibet fatuo placet clava.

Link to post
Share on other sites

Jak mi w końcu przyjdzie WA2000 Aresa z tiuningu u Filqa&Zambeziego to zrobię testy na penetrację w tym pleców (tak poświęce swoje piękne plecy)

Kulasy jakie na razie mam:

Guarder: 0.40 i 0.30g

Madbull: Szklane 0.28, Aluminiowe 0.30 i bio 0.25g

Bioval: bio 0.30g

 

Myślę że test na plecy plus przeciętne oksy uciszą pieniaczy.

 

 

Mam podobny pomysł, replika Warrior z konwersją Zambeziego.

Testy chcę przeprowadzić na kilku dystansach z użyciem kawałka prosiaka i własnego grzbietu. Oczywiście postaram się o materiał foto/video. Mam tylko problem z kulkami- dysponuję MB 0,4 i G&G 0,25, ale może uda się coś poradzić.

Link to post
Share on other sites

BARZO ALE TO BARDZO PROSZĘ O SKOŃCZENIE OFFTOPICU O OBRAŻENIACH!

 

JEST TO TEMAT O CERAMICZNYCH KULKACH !

JEŚLI NIE MASZ NIC DO DODANIA ODNOŚNIE CERAMICZNYCH KULEK - ZAŚMIECAJ FORUM GDZIEŚ INDZIEJ.

 

MODERATORZE, WIDZISZ I NIE GRZMISZ ?

Link to post
Share on other sites

W sumie temat jako taki jest ściśle określony, ceramiczne kulki, ciężkie, precyzyjne, tanie, a jeśli ktoś chce uskuteczniać dywagacje na temat ich użycia to niech założy własny.

Osobiście nie posiadam porządnej repliki snajperskiej, więc będę je podsypywać pod wycieraczki sąsiadom ;]

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Taka mała uwaga dla użyszkodników kulek Al2O3 i ZrO2, 6 i 5.9mm w klasie G10 i G28, kulasy nie przechodzą przez promyka 6.03 jeśli przesadzi się z dociskiem lufy w komorze HU. Lufka po prostu się odkształca na tyle że kulasy już nie toczą się...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Spoko, te kuleczki naprawdę dają radę :)

 

Jako, że nadal nie mam lufy (czekam i czeeekam na lufę z wgc - ultimate hybrid 650mm 6,03) oraz porządnej gumki, postanowiłem przetestować ceramiki na szybko, tak dla sprawdzenia co i jak na sprzęcie kolegi Michała, któremu moduję Tanakę M40.

 

Zestaw testowy:

Tanaka M40, power pack+magi+komora+ LUFA PDI 6.01 540 mm (coś koło tego).

Moc miało to na green gazie 590 fps +/- 5 fps (ach ten propan..)

 

zestaw.jpg

 

Madbule 0,4 (te żółto-sraczkowate) latały przyzwoicie, niczego sobie

Więc stwierdziłem, poświęcę ze 2 kulki na sprawdzenie gdzie to poleci na tym zestawie.

 

Ustawiłem lunetę na max (12x50mm), i przycelowałem w taki niebieski kapturek:

Ku mojemu zdziwieniu kuleczka poleciała wprost do tego kapturka, i zobaczyłem jak się od niego odbija, i usłyszałem przyjemne "brzdęk". Przez 5 minut uspakajałem się, bo onieśmielił mnie tor lotu tej kuleczki...

 

Mówię sobie - no cóż, przyfarciło.

WIęc włożyłem drugą kuleczkę. Strzeliłem, trochę silniej zawiało, więc druga kuleczka nie trafiła w kapturek, tylko trochę poniżej w prawo. Byłem zaszokowany.

Zdjęcie:

test_zasiegu_43_597.jpg

 

 

Pytanie za 100 punktów.

Ile metrów jest do tegoż kapturka ?? :D

 

 

Testy ceramików odbędą się, jak tylko dostanę lufę i gumkę. Niestety jeszcze trochę cierpliwości.

Zestawy testowe będziemy mieli prawdziwie epickie, a same testy potrwają ze 2 dni.

Cierpliwości, mości snajperzy :)

Link to post
Share on other sites

WOW, dostajesz 0 punktów za traktowanie mnie jak 13-latka :icon_smile:

Pytanie było do was, ja znam odpowiedź.

Gumka już się rysuje, czekam na sprawozdanie o doborze materiału.

Z moich doświadczeń to najlepiej sprawuje się gumka RA-Techa, nie jest to silikon ani guma, tylko specjalne tworzywo.

Filq i Zambezi pracują nad najlepszym materiałem do naszych celów, mój brat już rysuje w solidzie tą gumeczkę, jest już firma co to zrobi, biorę na siebie załatwienie tego, więc lada chwila (czyli jakieś 1-2 mc) będzie zrobione.

Do tego czasu chińczycy zrobią mi lufę i jedziemy z testami :icon_smile: No chyba że ktoś zamawia lufę EdGi, to dołożę się do paczki i zrobimy wspólne zamówienie ??

Edited by Spajda
Link to post
Share on other sites

OK Tomaszek, jestem chętny.

 

6,03mm nierdzewka (albo stal o podwyższonej twardości), dziury hopup pod vsr-10 i nacięcia pod AEGa (tak, w jednej lufie podobnie jak Ultimate hybrid), długość 800 mm, 4 wyżłobienia na wylocie lufy z boków w celu odprowadzenia nadmiaru gazu.

 

Zbierzmy więcej zamówień, bo przesyłka jest kosmicznie droga :)

 

Do kapturka 86 m.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...