Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ceramiczne kulki


Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kulki sa w G10

nie czepiaj sie zer, pisze z komorki.

 

2 materialy, Al2O3 i ZrO2, co daje przy 5,953 odpowiednio 0,440 i 0,671 grama

trzecim typem bedzie 6,000mm z waga 0,68g dla luf >6,03 mm

 

5,953 wchodza spokojnie do 6,01 PDI

 

spring pewnie da rade jak i elektruk, tylko chodzilo mi o objetosci gazu w stosunku do mocy w gaziaku jest spory zapas.

 

na nierdzewke od Edgi jeszcze mnie nie stac, ale bede na pewno zamawial , jak juz po testach ustalimy najlepszy wariant wymiarow/mocy/hu/wagi

na razie czekam na 6,03 hybrid

 

gumke mi robia w czwie, bede mial tego wiecej sztuk to sie podziele :)

tylko nie z Zambezim, bo sie cyferek czepia za bardzo, jak ma przed oczami specyfikacje... :p

Link to post
Share on other sites

Zabronione? W jaki sposób i przez kogo? Jak długo się w to bawię to wszystko funkcjonuje na zasadzie dogadania się grupy ludzi. Więc głupot proszę nie pisać. A co do przedłużania to raczej każdy ocenia wg siebie.

Link to post
Share on other sites

OT

dziadekmarek1, było wałkowane wiele razy i przypomnę Ci że:

1. stockowe chinole mające powyżej 500fps kupowane przez dzieci/początkujących graczy i ich właściciele stanowią największe zagrożenie a poza nimi dodatkowo każdy kto nie myśli co robi

2. materiał nie ma wpływu na energię kulki, jedynie na sposób jej przekazania-odczuwalność trafienia i wbrew pozorom miększe/kruche kompozytowe kulki przekazują energie większą powierzchnią - nie bez powodu policja używa gumowych kulek zamiast plastikowych-powodują że tworzą się większe siniaki, które dłużej znikają czyli dłużej pamiętamy trafienie, rykoszetując od twardych powierzchni rozszczepiają się powodując zagrożenie dostania się w niepożądane miejsca ostrych kawałków. twarde natomiast oddają energię bardziej punktowo i bardziej przypominają ukucie niż uderzenie, ślady szybciej znikają i mają mniejszą powierzchnię. utrata zęba/oka jest możliwa niezależnie od materiału.

3. niestety w większości przypadków tylko twarde materiały pozwalają uzyskać odpowiedni stopień precyzji, np gwintowanie miedzi mimo że jest mięciutka jest cholernie uciążliwe

4. jeśli w całej polsce przyjmie się że replika boczna ma mieć do 250fps, karabin do 350fps a snajperka do 500fps dla zachowania pewnych proporcji/oddania w skali skuteczności broni, to skończy się chory wyścig zbrojeń i zadowolimy się lżejszymi kulkami które nie wymagają aż tak gęstych materiałów. obecnie snajper ma przerąbane ze względu na możliwość zasypania go kompozytem ze stocka i zdjęcia go szybciej niż ten zdąży się złożyć i nanieść poprawki co nie powinno mieć miejsca imho

5. każdy, i nie ma tu znaczenia czy snajper czy nie, kto bawi się w ASG bierze na siebie odpowiedzialność za swoje czyny/ekwipunek i akceptuje ryzyko związane z tym hobby

 

PS. dobrze że nie zabronili kamiennych, z kości rogowej/słoniowej, z koralowca, z czarnego dębu, mączek łączonych żywicą/klejem pod bardzo wysokim ciśnieniem lub samych żywic i gęstych tworzyw narzędziowych/wysokoudarowych...

Link to post
Share on other sites

Heh,350 fps w karabinie szturmowym, dobrze by było. W łódzkim szturmiaki 430-460 to norma, a na snajpera z 560 co niektórzy krzywo patrzą..... Więc przewaga tyczy się bardziej precyzji strzału i maskowania niż zasięgu choć przy dobrej replice przewaga zasięgu daje pewien poziom bezpieczeństwa.

Edited by Skejter
Link to post
Share on other sites

Kulki szklane,metalizowane,aluminiowe,CERAMICZNE są zabronione :excl: A tak w ogóle każdy "sniper" który tuninguje szczelbę powyżej 550 fps jest zagrożeniem.{chyba w ten sposób "przedłuża" se fiuta}

 

Testowałem możliwości destrukcyjne tych Twoich zakazanych kulek, w tym przypadku szklanych 0.28 na własnej dupie z jakichś 15-18m i na własnych okularach z przyłożenia z repliki mającej 560fps (a więc będącej "zagrożeniem"). Trafienia kulkami szklanymi były mniej bolesne niż trafienia z tej samej odległości kulkami plastikowymi o tej samej masie z tej samej repliki. Trafienia w okulary nie zrobiły na nich żadnego wrażenia. Gdzie tu zagrożenie? Ząb można stracić zawsze i wszędzie, były zarówno przypadki strzałów z 300fps na ponad 20 metrów, które rozwalały ząb, jak też z 500fps z 7 metrów, gdzie ząb był nienaruszony. Jak zdejmiesz okulary i kulka trafi w oko - nie ma znaczenia, jaka to kulka, a niewielkie znaczenie ma jej prędkość wylotowa. Jak nie zdejmiesz okularów - jak wykazały moje testy - jesteś bezpieczny.

 

A "wydłużać sobie fiuta" niektórzy lubią grając "ostatnich sprawiedliwych" na forach internetowych.

 

Pozdrawiam,

Lao

Link to post
Share on other sites

Kulki szklane,metalizowane,aluminiowe,CERAMICZNE są zabronione :excl: A tak w ogóle każdy "sniper" który tuninguje szczelbę powyżej 550 fps jest zagrożeniem.{chyba w ten sposób "przedłuża" se fiuta}

Przede wszystkim, puknij się w swój pusty łeb, zanim coś napiszesz.

 

Jeżeli zrobisz grę, możesz ustalić dowolne zasady. A innym między wódkę a zakąskę się nie wcinaj, bo w najlepszym razie możesz dostać po łapkach, a w najgorszym po...

 

Na marginesie - kiedy ja wypowiadam się np. o Biovalach BB Max to wiem o czym mówię, bo je posiadam i testowałem (m.in. pod kątem zdolności penetracji czy wytrzymałości okularów). A Ty wiesz o czym mówisz, czy tylko bełkoczesz na fali aitsoftowej "politycznej poprawności"? (To pytanie retoryczne, nie odpowiadaj)

 

A co do kwestii V wyl. to również bredzisz. Ale nawet gdyby było inaczej, to chyba jednak wolę ludzi którzy przedłużają sobie członka zwiększając ilość fpsów, niż delikwentów o inteligencji pijanego szympansa, leczących swoje kompleksy na forum...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

dziadekmarek1, teraz rzucą się na ciebie "twardziele" :bialaflaga:

 

 

A słowo ciałem się stało i"pisało"między nami.Łoj wsadziłem kij w mrowisko.Łoburzenie absolutne.Czy to z powodu aluzji do"przedłużania"? Sądząc z kultury niektórych postów-chyba tak :sad: Mimo gróżb i przeciwności{jako nawalony alkoholik}podtrzymuję moją-bo moją opinię o co poniektórych "twardzielach". Howgh-ja skazał :excl . PS. Kuba jak to leci "uderzyć w stół a odezwą się ........."

Edited by dziadekmarek1
Link to post
Share on other sites

[quote name='Laokoon' timestamp='1336732455' post='167780

 

A "wydłużać sobie fiuta" niektórzy lubią grając "ostatnich sprawiedliwych" na forach internetowych.

 

Pozdrawiam,

Lao

Nie muszem,sześć na dziewięć i jeszcze rośnie.Ale jak mam być złośliwy,to grając w brydża mamy określenie -białostockie bez atu-.

Link to post
Share on other sites

A dodam co do fps, że spece od konwersji HP zrobili swd do ok 900 fps i na własnej skórze czuli trafienia na setnym metrze i było ono słabe,więc nie wiem czemu ogólnie jest taka nagonka na snajperów że kulki materiał inny, a dupie obojętnie z czego, czy moc powyżej 550 fps jest zabójcza.Osobiście wolałbym dostać kulkę od ,, niebezpiecznego'' snajpera niż standard serie z elektryka 450 fps z 20 czy 30 m. :bialaflaga:

Edited by Skejter
Link to post
Share on other sites

Jako czujacy sie odpowiedzialny za ten temat prosze admina/moderatora o przeczyszczenie lub przeniesienie do odpowiedniego dzialu temat od posta kolegi Dziadekmarek1

 

co do precyzji - zasadnicza sprawa jest dopasowanie srednic: kulki i lufy.

za ciasno byc nie moze, za luzno robia sie turbulencje.

Celem dodatkowym tych testow bedzie wypracowanie optymalnego w.w stosunku, przy stalej sr. kulek i zmiennej :roznych luf, gumek hu oraz MOCY.

 

temat jest prawie naukowy, wiec prosze jeszcze o chwile cierpliwosci, zbieramy sprzet do testow ;)

Moje typy , przypuszczenia poparte doswiadczeniem opisalem wyzej.

 

A co z tego wyniknie to sie okaze ;)

 

p.s. Firma robiaca uszczelnienia (z czwy) wystawila mnie do wiatru(powiedzieli, ze nie da sie zrobic formy...), wiec wracam do szukania wykonawcy gumki HU w wersji VSR-10.

 

ktos pomoze?

Link to post
Share on other sites

Nie muszem,sześć na dziewięć i jeszcze rośnie.Ale jak mam być złośliwy,to grając w brydża mamy określenie -białostockie bez atu-.

Zabawne, że wpierw piszesz o kulturze w innych postach, potem starasz się być złośliwy. Spieszę jednak donieść, że nie wyszło złośliwie, a jedynie żałośnie. Na rzeczowe argumenty odpowiadasz bełkotem.

 

Dziwisz się oburzeniu?

Wyobraź sobie, że stojąc w garażu podziwiasz swój piękny samochód, a tymczasem przechodzień z ulicy zagląda przez otwarte okienko i drze się na Ciebie, że ludzie mający silnik większy niż 2.0 to zagrożenie i że dobry samochód to ich sposób na przedłużenie sobie przyrodzenia. Przykład taki, mogą być tysiące innych. Do tego dochodzi wywołanie ślicznego OT, którego to uczestnikiem się stałem, i to w temacie poważnym i służącym czemuś więcej niż pisaniu setny raz, że cm.028 jest dobre.

 

Swoją opinie o "twardzielach" - proszę bardzo podtrzymuj, mi nic do tego. Ale proszę, dziel się nią na onecie lub innym, równie poczytnym portalu. Obawiam się, że tylko tam znajdziesz godnych czytelników, którzy docenią mądrość zawartą w Twoich wypowiedziach i upór w ich propagowaniu. Nas, jako niegodne istoty nie chcące dążyć do oświecenia, zostaw proszę w spokoju, abyśmy tutaj sczeźli i zginęli pod ciężarem naszych wydłużonych efpeesami prąci podziurawionych przeciwpancernymi kulkami 6mm.

 

Pozdrawiam,

Lao

Link to post
Share on other sites

Spajda, a ta lufka hybrydowa to co zacz?

Już dawno o tym pisałem i diwiłem sie że jeszcze nikt tego nie robi a ostatnio Falcon wprowadził lufki z 8 wzdłużnymmi frezami w końcówce lufy mającymi na celu stabilizacje kulki po przez zminimalizowanie turbulencji kulki na wylocie. Szczególnie w gazówkach, w których zawsze jest więcej gazu i "chmura" jak tylko kulka opuści lufę. Jak by to pdi/promyk/edgi zrobił to pewnie by i było coś warte a tak pomysł pewnie rozkłada na łopatki ogólna jakość i precyzja wykonania ;/

Link to post
Share on other sites

Lao - a doczytałeś:

 

Kulki cechują się idealnym rozłożeniem środka ciężkości

oraz wysoką powtarzalnością precyzji wykonania.

Mogą być stosowane w lufach precyzyjnych 6.01-6.04mm.

 

Opakowanie: Butelka

 

Uwaga: Kulki nie nadają się do strzelania

w innych graczy!

Link to post
Share on other sites

Tak, w instrukcji większości replik ASG też widnieje mrożący krew w żyłach zapis zabraniający strzelania do ludzi ;). A że sklepy chcą mieć dupochron i poddają się presji durnego środowiska, które woli przesądy od rzetelnych testów - nie dziwię się w sumie. Mi się nic nie stanie jak ktoś na mnie wjedzie w internecie, że jestem zagrożeniem bla bla bla, a sklep na popularności stracić może, bo "promuje stosowanie niebezpiecznych kulek" itp.

 

Nie używałem tych kulek dopóki ich nie sprawdziłem na sobie i własnych okularach.

 

Pozdrawiam,

Lao

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...