Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74 CM 0.31 [CYMA]


Recommended Posts

Witam, za niedługo mam zamiar kupić replikę AK 74, a mianowicie Cyme 0.31. Chciałem ją od razu ztuningować i prosiłbym o jakieś linki do części ze Zbrojowni.com.pl (tam kupuje replikę), a jeżeli ktoś znajdzie lepszy sklep gdzie są lepsze części i replika to też proszę o linka. Pozdrawiam, Kapociak

 

P.S.- Tak wiem były takie tematy ale linki wygasły i raczej nic się nie dowiem po starszych tematach o tuningu tej cymy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm... Przecież to dobra replika na początek. Oczywiście nie myślałem o wsadzaniu tam promyków czy czegoś takiego tylko o jakichś przeciętnych bebechach co nie drogo, a poprawią osiągi. Chciałem przerobić to na karabinek wyborowy,tzn wsadzić dłuższą precke, dłuższą lufe od ak i tyle. Najwyżej jakąś sprężynę, co za tym idzie i tłok. Ale na razie prosiłbym o precke i lufe od ak tak żeby to troche wydłużyć.

Edited by Kapociak
Link to post
Share on other sites

Wydłużanie nic nie da. Do Cymy 031 najlepszym tuningiem pod względem włożonych pieniędzy i oczekiwanego efektu będzie w pierwszej kolejności zmiana kulek. Potem warto zainwestować w poprawę kultury pracy - daj jakiemuś magikowi, żeby dobrze ustawił podkładki pod zębatkami i ładnie nasmarował gejbox. W dalszej kolejności będzie odpowiednia gumka i dystanser, a dopiero potem jakakolwiek zmiana lufy.

Jeżeli chcesz robić z 031 "karabin wyborowy", to daj sobie spokój na starcie. Odłóż kasę na coś lepszego, a z Cymy 031 zrób kombajn na codzienne strzelanki, czyli coś taniego, ładnego i przyjemnego. Nie warto zmieniać sprężyny na mocniejszą, bo utoniesz w koszcie wymienianych części, a efekt będziesz mieć i tak gorszy, niż gdybyś za połowę tych pieniędzy kupił sobie od razu na przykład Cm.048.

 

Istnieje jakaś taka dziwna mania, żeby wymieniać w replice wszystko, bo "tak będzie lepiej". 031 nie służy do czegoś takiego, służy do tego, żeby ją sobie kupić i się nią cieszyć. :)

Link to post
Share on other sites

Jutro dochodzi do mnie bardzo używana ww replika i radzę tobie to samo co ja planuję. Czyli uszczelniona dysza, nowa gumka HU, łożyskowana prowadnica sprężyny (nie jest konieczna ale jedna wala mi się po domu to wmontuje), dobre wypodkładkowanie zębatek, regulacja silnika, wymiana smarów, O ring na tłoku jeżeli nie będzie miał dobrej szczelności, nowe okablowanie plus mosfet. Warto zatroszczyć się o szczelność układu zamiast pchać tam mocną sprężynę. W moim przypadku koszty są znikome bo jestem w stanie sam sobie dobrze złożyć replikę. Jeżeli nigdy tego nie robiłeś wyślij zaufanemu serwisantowi.

Link to post
Share on other sites

Też miałem kiedyś cm 0.31 i chciałem go tuningować. Jednak po przekalkulowaniu kosztów tuningu kupiłem używaną cm 0.40 (stock) i replika strzela o wiele lepiej od cm 0.31. Tak więc zamiast tuningu 0.31 poleciłbym kupić cyme o oznaczeniach powyżej 0.40 (łącznie z cm 0.40). :happy:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, kupiłem ostatnio okazyjnie działającą replikę CM 031, denerwuje mnie w niej ABS body, wiec chciałbym kupić metal body, a jeśli bym już zaczął tuning to chciałbym z niej zrobić ,,coś dobrego,, chodzi mi o tuning wizualny (na taktyka) i techniczny, jestem w stanie włożyć w tą cymke 600 zł, co włożyć by dobrze śmigała ?

 

Wiem że za 600 zł bym kupił bardzo dobry karabin, lecz chce zostać przy tym ,,cm 031,,

Edited by danio1161
Link to post
Share on other sites

Miażdży to troche przesadzone słowo, którego można użyć tylko gdy porównuje się cymę za 800 stów z boyi S lub SW. Przydało by się wysłać dexterowi oba gearboxy do porównania, jeśli by mu się chciało porównywać :icon_smile:

Edited by korobov
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...