Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem tu nowy , od dłuższego czasu bawię się moim G36k lecz po podjęciu decyzji rozmyślam nad kupieniem SVD. Z tego co wiem to bardzo dobra replika na początek i dobra w tuningu :). Problemem jest tylko optyka.Chciał bym kupić takie SVD żeby służyło mi minimalnie 1 rok i żebym nie musiał tuningować , do tego chciał bym jakiś celownik,czytałem że do tej repliki dobre jest PSO-1.Mój portfel zniesie niestety tylko 800zł :( . Jeśli można to proszę o linki do SVD i optyki.Chciał bym jeszcze prosić , żeby replika była czarna.

 

Za wszelkie rady i pomoc wielkie dzięki :happy:

Link to post
Share on other sites

Chcesz się bawić w snajpera. Replika SVD za 300- 500 zł to szajs. Jak już chcesz być tym snajperem to inną replikę sobie kup która by się nadawała na snajpe po małym tuningu.Sam kiedyś miałem SVD i to kasa wydana w szajs ktorym sie bawilem ok.2 miesiecy. Poyniej to sprzedalem i nie zalowalem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz 800 złotych, to mógłbyś pomyśleć o tuningu Twojej giety i ewentualnym dokupieniu do niej optyki (pod warunkiem, że masz wersję z szynami montażowymi, a nie dedykowaną optyką). Według mnie będzie to rozsądniejsze niż kupno sprężynowej "snajpy" tego typu.

 

Zmiana kilku wrażliwych części w GB, sprężyna M120/M130, precka, guma, akumulator (+ ładowarka, jeśli jeszcze nie masz dobrej), luneta, jakiś tłumik - i powinno to przynieść znacznie więcej radości niż SWD. A i środków na jakiegoś boczniaka pokroju CM.030 na bliższe odległości powinno wystarczyć.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie zobacz na allegro może jakąś snajperkę za 800 zł wychaczysz ale używke.

Możesz też kupić inny karabin, m4 najlepiej by się nadawało na przerobienie pod snajperkę.

Poszukaj trochę w komisie i na allegro.

M4 naprawde fajnie wygląda jak przerobisz na snajperkę a plusy są takie że można naprawde dużo fps wyciągnąć i masz też tryb auto (czego w SVD nie ma) no i wygląd.

 

http://allegro.pl/powrot-legendy-wspaniala-super-x-9-swat-uhc-i1793537525.html

Kolega ma taki i jest dobry.Służy mu już 2 rok.

 

Albo uzbieraj jeszcze 200 i kup to: http://allegro.pl/maruzen-aps-sr-2-snajperka-570-fps-film-pol-ceny-i1783689686.html

 

Samemu będąc zielonym, nie powinieneś doradzać innym. Chyba nie chcesz, żeby ktoś przez Ciebie wyrzucił pieniądze w błoto? /LgN

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie zobacz na allegro może jakąś snajperkę za 800 zł wychaczysz ale używke.

Możesz też kupić inny karabin, m4 najlepiej by się nadawało na przerobienie pod snajperkę.

Poszukaj trochę w komisie i na allegro.

M4 naprawde fajnie wygląda jak przerobisz na snajperkę a plusy są takie że można naprawde dużo fps wyciągnąć i masz też tryb auto (czego w SVD nie ma) no i wygląd.

 

http://allegro.pl/powrot-legendy-wspaniala-super-x-9-swat-uhc-i1793537525.html

Kolega ma taki i jest dobry.Służy mu już 2 rok.

 

Albo uzbieraj jeszcze 200 i kup to: http://allegro.pl/maruzen-aps-sr-2-snajperka-570-fps-film-pol-ceny-i1783689686.html

 

Schowaj się z tymi radami, bo nie można tego czytać... m4 na snajperkę, x9 uhc na snajperkę.. Takich głupot dawno nie czytałem.

Link to post
Share on other sites

Aha chyba będę wolał przerobić mój karabin na snajperkę :D

A da się zrobić tak by mój karabin miał taką mocny by mógł strzelać krótkimi seriami?

I na jakie cześć wymienić można link jakiś do nich, chciał bym żeby części były z taiwangun'a ponieważ tam kupiłem replikę i wymianę niektórych części mam za free.

Pro po szyny mam więc jaką lunetę radzicie ?

Link to post
Share on other sites

@Strzelec,

Tak, da się zrobić tak by strzelał krótkimi seriami. Ale jeśli będzie miał dużą liczbę FPS, to inni gracze nie będą na Ciebie zbyt przychylnie patrzyć. Poza tym - podobno się liczy dla Ciebie klimat? Gwarantuję Ci, że znacznie większą frajdę przynosi strzelanie na SEMI i ewentualne trafienia pierwszym strzałem.

 

Odnośnie tuningu G36 z JG (bo zakładam, że masz JG?):

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/37270-tunning-g36c-jg/

 

Jeśli chodzi o lunetę - poczytaj w dziale "Akcesoria". Ale ogólnie patrz wyłącznie na tanie lunety o parametrach: 3-9x32/3-9x40/4x32/4x40. Wraz z montażem powinieneś bez problemu zmieścić się w stówie. Od siebie, z lunet w tej cenie polecam GAMO.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@Strzelec,

Tak, da się zrobić tak by strzelał krótkimi seriami. Ale jeśli będzie miał dużą liczbę FPS, to inni gracze nie będą na Ciebie zbyt przychylnie patrzyć. Poza tym - podobno się liczy dla Ciebie klimat? Gwarantuję Ci, że znacznie większą frajdę przynosi strzelanie na SEMI i ewentualne trafienia pierwszym strzałem.

jeśli ostry oryginał strzela burstem czy auto, to mój tyłek to wytrzyma. Nie róbmy z siebie dziewic w różowych koronkach leżących na siedmiu materacach,

Link to post
Share on other sites

Bardziej chodziło mi tu o zachowanie klimatu (co jak wiadomo jest pojęciem względnym) oraz ewentualne szkody jakie może wyrządzić świeży gracz z mocną repliką. Dam Ci przykład:

Na strzelankę przychodzi stosunkowo nowy gracz ze sprężynową repliką mającą 600 FPS i estetycznie zrobionym kamuflażem. Na tą samą strzelankę przychodzi jeszcze inny nowy gracz - z MP5 tuningowanym na 550 FPS i z wysokim ROFem.

 

Mając wybór, kogo gracze woleliby dopuścić do spotkania? To jest oczywiście sytuacja nieco wyolbrzymiona i czysto teoretyczna, mająca Ci nieco zobrazować, o co chodziło w moim poprzednim poście.

Link to post
Share on other sites

SWD brak powtarzalności(polecam kulki 0.40g), ale nie jest najgorsza na początek i nie trzeba dużo kasy wydawać, po za tym mając 500fps można się już po bawić. Jeżeli jeździ się w różne tereny na strzelanke musisz się liczyć z tym że snajpa nie zawsze będzie dobra np. bardzo duże zakrzaczenia. Po za tym w tzw. snajperstwie musisz być gotowy na pewne wyrzeczenia. Bawię się w to od tego roku właśnie z swd i raz jest fajnie a raz gorzej , ale nie siedzę w miejscu i nie czekam bo często bym się nie doczekał, chodzę i szukam i wtedy jest fajnie. Proponuję Ci troszkę podciągnąć obecnego aeg-a zrobić sobie dobry kamuflaż na siebie(tylko nie za gruby bo się zapocisz latem) i broń i starać się ,,kampić'', bardzo fajnie można sobie postrzelać w ten sposób. Dla przykładu zdjęcie jak jeszcze biegałem z kałaszkiem gf-47 c41653d65e72772em.jpg

Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę, że naprawdę to nie jest takie kolorowe jak może się wydawać. Zasięg zależy głównie od systemu hop-up, w dalszej kolejności od FPS. W takich replikach jak SWD od A&K system hop-up działa całkiem nieźle, ale problem jest innego rodzaju - powtarzalność strzałów (ze względu na różne mankamenty repliki). Bez przeprowadzenia kosztownego tuningu, najczęściej ta sytuacja wygląda tak:

 

Zobaczyłeś przeciwnika w odległości około 45-50 metrów:

a) jest za krzakami:

- strzelasz, lecz kulka trafia w jedną z dziesiątek malutkich gałązek na tym dystansie, co całkowicie zmienia trajektorię lotu kulki. Przeciwnik wykrywa Cię i przybija do ziemi ogniem zaporowym.

- postanawiasz obejść i dojść na dogodną pozycję, gdyż nie chcesz ryzykować jednego strzału przez gałązki. Dochodzisz na dogodną pozycję, przez co zauważa Cię również i przeciwnik - ogień zaporowy, leżysz. Gabaryty repliki oraz niewygodny sposób przeładowania niemal uniemożliwiają skuteczny odwrót, lub wyeliminowanie przeciwnika. Ten cofa się za krzaki, i wykorzystując ich zasłonę strzela do Ciebie na auto, nie przejmując się, że 3 z 5 strzałów trafiają w gałęzie.

b) jest w ruchu

- strzelasz, a ze względu na możliwe problemy z powtarzalnością - nie trafiasz. Przeciwnik poznaje mniej więcej kierunek, z którego strzelasz.

- strzelasz i trafiasz. Brawo! Niestety, niewystarczająca prędkość wylotowa sprawia, że przeciwnik w ruchu nie odczuł trafienia. W dalszym ciągu się porusza. Masz do wyboru zapomnieć o sytuacji, lub wydrzeć ryja na niego, równocześnie zdradzając swoją pozycję.

c) jest na otwartej przestrzeni i o dziwo, nie widzi Cię

- strzelasz, jednak słaba powtarzalność sprawia, że nie trafiasz. Odrywasz replikę od oczu, żeby przeładować. Zaczynasz celować ponownie i... przeciwnika już nie ma, połapał się.

- strzelasz i... bang, słychać odbicie od munduru i krzyk "dostałem". Sprawia Ci to dużo satysfakcji, brawo!

 

Jednak czy jest to warte ciągłego irytowania się, gdyż najczęściej miejsce mają poprzednie punkty? Uwierz mi, sam swego czasu biegałem ze sprężynową "snajpą". Ba, mam ją w dalszym ciągu i lubię czasami sobie z nią pochodzić dla klimatu. Ale mam ją tylko i wyłącznie z tego powodu, że jako główną replikę do takich działań mam dość mocny półautomat - tryb SEMI pozwala Ci na skuteczne obranie poprawki/przebicie się przez krzaki. Mając coś z pojedynczym trybem ognia również możesz bawić się w "snajpienie", a oszczędzisz sobie multum irytacji, która z pewnością prędzej czy później by Cię dopadła, używając stockowej "snajpy".

 

Alem się rozpisał.

Po prostu próbujemy Cię uchronić przed frustracją na polu walki. To, czy weźmiesz do siebie nasze rady - zależy wyłącznie od Ciebie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Logan nie martw się o mnie ja się nie boje dostać . Pro po ja dużo się nauczyłem bo chodzę ciągle za moim kolegą snajperem i osłaniam mu tyły i wypatruje cele do eksterminacji. Wiec jak kupie snajperkę wyjdzie na to samo , chodzi o to tylko że koledze sprawia to dużo zabawy. A ja widzę ziomka strzelam i kulki nie dolatują. A przeciwnik odwraca się i strzela do mnie z PJ249 MKII [P&J]. Bo w naszej drużynie jest 5 snajperów 10 szturmowców i z 8 ludzi wsparcia. Więc pragnę być snajperem choć bym nie wiem co , na początku myślałem o SVD ale trudno o celownik więc teraz myślę nad MB bo łatwiej o lunetę.Nie chodzi mi o snajperkę nie wiem o jaki zasięgu starczy mi 80-100metrow i dla mnie to będzie zabawa w przyszłość pomyśle o tuningu.

 

 

 

Pro po ładne opowiadania piszesz , napisz książkę :D

Edited by Strzelec95
Link to post
Share on other sites

Ale to po co w takim razie zakładałeś ten temat, skoro od początku wiedziałeś, co chcesz kupić?

 

Jeśli chodzi o optykę do SWD - jeśli nie zależy Ci na koszerności (PSO-1, POSP, itp.), to możesz normalną lunetę zamontować na montażu bocznym od AK (koszt będzie większy o jakieś 40 złotych niż w przypadku MB).

 

starczy mi 80-100metrow

Nie wiem czy dobrze rozumiem - myślisz, że te repliki mają taki zasięg? Dobrze radzę przejść się kiedyś z taśmą mierniczą. SWD i owszem - przy dobrych wiatrach dostrzeli na 80 metrów, ale zapomnij o jakimkolwiek precyzyjnym strzelaniu na tą odległość. Stockową repliką nie warto otwierać ognia, jeśli przeciwnik znajduje się dalej jak 60 metrów. MB i inne twory tego typu - w stocku dostrzelą na około 60-70 metrów, a ogień warto otwierać do około 50-55 metrów (choć tu już ktoś musi zweryfikować moje słowa, bo z MBkami miałem bardzo nikły kontakt).

Link to post
Share on other sites

,,Snajper pan życia i śmierci"

 

Gdybyś nie miał rocznika w nicku, dałbym Ci dziewięć lat maksymalnie.

 

starczy mi 80-100metrow i dla mnie to będzie zabawa w przyszłość pomyśle o tuningu.

 

Haha, czym chcesz mieć 80 metrów zasięgu? Bo ja mam troszkę ponad 80m SKUTECZNEGO na replice mającej 625 FPS i kosztującej tyle, co DZIESIĘĆ twoich swd. To swd po kupieniu w stocku strzela CELNIE na jakieś 40-55 metrów, zależnie od egzemplarza. By miało celnego 80, musisz "trochę" kasy wpakować, sama precka będzie Cię kosztowała tyle, co replika.

Link to post
Share on other sites

Strzelec jak czytam twoje posty to mi się łezka w oku kręci. Ze wzruszenia i żałości. żeby celnie strzelić z tego SWD na 80m to musisz w niego włożyć jakieś 1000 pln pomijajac cenę repliki i mieć kogoś kto ci to zrobi żeby było powtarzalne. W MB bedziesz musiał włożyć jeszcze więcej. A w obu przypadkach może się okazać że po oddaniu kilkunastu strzałów coś się w środku sypnie. Drugą sprawą to jest to że mimo że Ty się nie boisz dostawać to ktoś się może obawiać że dostanie od ciebie z odległości ~15m (niebyłoby to może dużym problemem ze stokowej repliki, ale z takiej dobrze zrobionej to może się skończyć nieciekawie)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o taśmę mierniczą to si e nie martw bo ja z kupnem repliki podchodzę bardzo poważnie wiem ile to 80-100m .

Po prostu chcę posmakować czegoś innego szturmowiec mi się znudził :D

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152191971-MB01AUPV.html

Taką samą ma brat kolegi na sprzedasz tylko z minimalnym tuningiem , opłaca się brać? Ma lufę precyzyjną , sprężynę ma wymienioną i coś tam jeszcze jego snajpa osiąga 663,7FPS

Edited by Strzelec95
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...