Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Beryl [Łucznik / Taktyczny / Ares]


Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poczytaj temat kolego.

 

Wiem, że tutaj wielu z nas zasypie mnie hejtami na Aresa ale niecierpie tej repliki.

Wykonanie na poziomie BOYI

Zawodna elektronika

Kiepskie wykonanie wewnętrzne

DUUUUUZZZZZOOOOO ZZZNNNAAAALLLLLUUUU

 

Lesio dobrze napisał - szukaj berylorobów (nie robie sobie tutaj reklamy bo nas jest wielu z różnymi cenami i każdy wybierze sobie co chce)

Jak coś to pisz mi PW

Link to post
Share on other sites

W chwili obecnej posiadam aresa.

Cóż wszystko zależy jaką osobą jesteś.

 

Jeżeli preferujesz wyłożyć pieniądze na sprzęt i nic w nim nie dłubać i się cieszyć - odpuść sobie.

 

Jeżeli masz możliwości i chęci lub uzdolnionych mechanicznie znajomych - polecam.

 

Moje osobiste zdanie.

Posiadałem kilka replik z rodziny AK, w tym CYME, LCT, E&L. Teraz mam jedną "beryla".

Replika posiada dużo wad konstrukcyjnych, jest dużo znalu, i trzeba poświęcić dużo czasu i pracy aby było cacy- to prawda ale ..... no właśnie. Nie zamienie jej na żadną inną.

Co w niej zrobiłem i dlaczego nie chce zmiany, już tłumaczę.

 

Przedewszystkim replika posiada duże luzy lufy i gniazda lufy, wadą jest złe spasowanie i zastosowanie aluminiowych nitów w body. Dodanie 2 punktów podporu lufy i wymiana nitów na śrubki (wyglądają jak nity ) rozwiązuje problem. Wszystko ani drgnie. A replice posiadam szyny z AK z przerobionym mocowaniem. Całość jest spasowana tak że nic się nie rusza i pewnie siedzi. Dodatkowo małe modernizacje typu taktyczny bezpiecznik i kilka pierdółek.

 

Replika posiada stock w gr. i strzela pięknie. Posiadam sprężynę 120 i mam 470 fps. Dla mnie w zupełności wystarcza. Osobiście porównywaliśmy z kilkoma E&L które miały powyżej 500 fps i moja replika siała dalej i z mniejszym rozrzutem "lufa stock".

 

Poza tym jest mocno eksploatowana mechanicznie tzn. często w deszczu i błocie, jest ciurana niemiłosiernie, i nic nie traci z celności i itp.

 

Ogromnym plusem jest system zapinania magazynka jest najbardziej zbliżony do ostrego i dla mnie jest to ważne.

 

Czy jest sens ją kupować ...... zależy czego oczekujesz, ja w swoją włożyłem dużo pracy i jestem zadowolony, kilka razy się wachałem czy jej nie zmienić na LCT ale teraz po dopieszczeniu .. nigdy.

Replika sprawuje się bardzo dobrze i tyle, ale wymaga ogromu pracy i w pewnym stopniu uwagi, lecz potem ładnie się odwzajemnia. Więc jak widzisz opinie są mieszane i najlepsze jest to że wszyscy mają rację :D musisz określić swoje potrzeby, jeżeli często zmieniasz repliki darój sobie. Jeżeli nie lubisz wachlować repl. i masz smykałkę do mechaniki to jest to fajny projekt do realizacji.

 

Polecam Tomasz J.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Miałem Beryla od Aresa z początkowej serii (nr ser. 000123).

Używałem go naprawdę bardzo mocno. Przyznam, że nie dbałem o niego szczególnie, poza pilnowaniem spraw mechanicznych. Zewnętrznie był tyrany i to nie mało. Od poprzedniego właściciela po pewnym czasie usłyszałem to samo. Niestety po ok 50k kulkach elektronika zaczęła szwankować, lecz znajomy elektronik mi ją naprawił w zamian za piwo.

W replice wymieniony był tłok (przez własny głupi błąd stockowy zniszczyłem), gumka i silnik (stockowy strasznie ssie), co sprawiało że miał wspaniałe osiągi na "skromnych" 420fps

Replikę wymieniłem na PKM, ponieważ trafiła mi się dobra okazja.

 

Aktualnie posiadam na stanie kolejnego Beryla od Aresa. Wymieniłem w nim to co niezbędne, czyli silnik, gumkę, lufę oraz pozbyłem się zintegrowanego dystansera w komorze hopka - teraz jest standardowy dystanser od G&G. Replika ma 390 fps i bardzo dobry zasięg.

Replik nie oszczędzam, ponieważ są one po to, aby w jakimś stopniu odzwierciedlać pole walki. Tak, więc często zahaczę nimi o futrynę wpadając do pomieszczeń, czy uderzą o pojazd. Niejednokrotnie wylądują w pasku, czy pod drzewem i mimo wszystko w żadnym z dwóch beryli jeszcze niczego nie połamałem. Oba straciły farbę w kilku miejscach i nabawiły się sporych rys, ale to wszystko.

Mam na stanie "stalowego" AK z znacznie większym odsetkiem stali w swojej konstrukcji niż Aresowy Beryl i nie da się ukryć, że znosi moje wybryki lepiej, lecz znalowy beryl również sobie radzi :)

 

 

Tak jak napisał kolega Tomek54 - to nie jest replika dla ludzi, którzy chcą mieć gotowca bez żadnego wkładu. Osobiście lubię grzebać przy replikach, mam ich kilka i Beryl jest jedną z ulubionych. Dla czego? Gdy się ją dopieści nie ma żadnych kaprysów. Magazynki które zewnętrznie nie są może idealnie wykonane, są naprawdę pancerne (katuję je, są całe poobdzierane, ale wszystkie siedzą i podają wzorowo). Wspomniane magi wchodzą "jak po maśle" i głęboko - nie tak jak w AK (takie jest moje wrażenie).

 

Może i są "bardziej pancerne", "mniej awaryjne" wersje Beryli, ale po dopieszczeniu swojego, nie mam zamiaru się go pozbywać.

Link to post
Share on other sites

Kupując replikę wiem że niektóre części należy wymienić. Pragnę mieć replikę na lata, może już na zawsze. Dlatego postanowiłem zlecić stworzenie dla mnie Beryla 2004. Karabin już się tworzy a ja z niecierpliwością czekam na efekty. Dziękuję za pomoc i odpowiedzi. Życzę aby repliki działały bezawaryjnie. Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 8 months later...
  • 5 years later...

Witam

Odkopię trochę temat ale ktoś może przerabiał aresowego beryla na mini beryla? Macie jakieś fotki?

Ps: Wiem że to nie giełda ale zaglądają tu ludzie związani z tematem - jeśli ktoś ma na sprzedaż części do mini beryla /beryla to proszę o wiadomość :P Beryla od aresa też chętnie kupię, nawet uszkodzonego :)

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...