Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Beryl [Łucznik / Taktyczny / Ares]


Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pewnie już wiecie ale podzielę się oficjalnie tym o czym słyszałem już w starym roku. Taktyczny nie będzie już dystrybował replik ani części do nich. Całość sprzedaży przejeła FB, gdzie komu i na jakich zasadach upchnie graty ?. Podobno repliki pojawiły się w różnych sklepach, w cenach wyższych od oferowanych przez taktycznych. Taktyczny nie ma dostępu do żadnych cześci niestandardowych, a zatem serwis ogranicza się jedynie do tego co jest ogólnie wymienialne. Jak z warunkami gwarancji i kto ją teraz realizuje, nie wiem.

Osobiście od początku przypuszczałem, że ten projekt padnie na ryj. Jakoś tak nie szło od początku i wydaje się, że nie jest to wina dystrybutora. Chłopaki starali sie jak mogli. Jak dla mnie FB trochę przesadziła z "starym" stylem myślenia o sprzedaży. Chyba myśleli że wojo kupi kilka tysięcy sztuk i będzie fajnie, przy okazji zapominając o cywilnych zapaleńcach, którzy uratowali sprzedaż.

Link to post
Share on other sites

Luzy na kolanku można zniwelować dokręcając imbus na nim i ten pod chwytem u dołu ;) Ja wszystkie dostępne śrubki poodkręcałem i stał się bardzo sztywny :D Pozbyłem się też wcześniejszego problemu z pluciem kulkami - dysza miała malutki zadziorek na przodzie (bardzo mały wyczuwalny pod palcami) i po pozbyciu się go oraz posmarowaniu dyszy smarem grafitowym (bardzo delikatnie żeby nie u syfiło mi komory) pomogło i beryl strzela znów bardzo przyjemnie :icon_cool:

 

Co do cześć to już pojawiają się na niektórych sklepach i wiem że do cytadeliasg z wawy doszła mala partia mid capów i chyba części zew. Niestety o częściach wew. możemy chyba zapomnieć :icon_mad:

Link to post
Share on other sites

Generalnie te śrubki na lufie mają tendencję do wykręcania się co jakiś czas. Ja rozwiązałem to lekkimi nawierceniami w lufie na głębokość około 1-2mm, aby śrubki można było dalej wkręcić. Oczywiście zabezpieczone odpowiednim smarem do gwintów. Wszystko siedzi pięknie i nawet jak jakaś się lekko poluzuje, to nic nie będzie latać. A co do szyny, nie chciało mi się grzebać z szyną nad komorę i zamontowałem szynę krótką nad podstawę szczerbinki. Dla mnie wygodniej, bo szyję mam długą i nie muszę się nisko składać do strzału.

 

2013-01-10%252014.06.07.jpg

Edited by Nox
Link to post
Share on other sites

To może pora żebym i ja się przyłączył do dyskusji i opowiedział trochę o swoich wrażeniach i doświadczeniach związany z Berylem.

Replikę mam już prawie pół roku.

Przyszła do mnie jako stock ale szybko otrzymała dedykowaną szynę- w moim przypadku szyna pasowała idealnie i nie wymagała podszlifowywania zatrzasków jak to się niektórym przytrafia.

Chwilę później otrzymała kolbę teleskopową zakupioną w taktycznym- replika wymagała przeróbek żeby ją zamonotwać.

 

Od początku replika była używana z dedykowaną baterią power been 11.1v

I teraz kilka słów o tym jaka to nieśmiertelna z niej machina.

Po 4tyg zauważyłem spadek zasięgu. Okazało się, że hop-up pożarł kołnież gumki.

Po długich bojach udało mi się dostać do komory i zmienić ją- nie wymagało to zdjęcia koszyka silnika, a co za tym idzie zerwania plomby. Podobnie jak nie wymagała tego zmiana sprężyny na m130.

Po przestrzelaniu mam 502fps i jestem w szkoku.

W jeszcze większym szoku jestem po oddaniu 5 może 6 strzałów w trybie burst, czemu?

Bo replika pada. W środku wszystko jest....

wymienione zostały zębatki, tłok i coś jeszcze

Wróciła do mnie z zamontowaną 130 i od tego czasu nie ma problemu, ale wynik fps jest już sporo niższy bo około 450fps.

Po tym jak otrzymała prec lufę, sprężynę i gumkę naprawdę ładnie zamiata, tyle, że wolno.

Bo silnik aresa jest g wart. W związku z tym, że nie chce mi się wydawać 300pln na markowy silnik zamierzam sprawdzić co się stanie jak wsadzę tam silnik od cymy bo gorzej być i tak juz nie może.

 

Teraz pare słów o magazynkach.

Wykonanie tragiczne, mechanizm tak samo.

Odlewy nierówne, magi klejone ale się rozchodą w trakcie ładowania, stópka maga plastkiowa, a hai-capie po 7tyg połamała się główna zębatka- nawet już nie chciało mi się dzwonić- zapomniałem dodać, że na zwrot repliki po awarii czekałem ponad miesiąc.

Reasumując-replika bardzo fajna ale niedopracowana i pełna sprzeczności. Niby full metal i doskonałe odwzorowanie a jednak kolanka się chwieją, muszki latają a magi do śmieci nadają.

Co nie zmienia faktu, że jest to pierwsza choć trochę polska replika i na pewno nie jest to niewypał.

Link to post
Share on other sites

Być może miałeś 502fps na m130, dlatego, że sprężyna nie weszła dobrze na prowadnicę/nie zmieściła się na łożysko w głowicy tłoka. Czyli miała dodatkowy "dystanser", co powodowało, że faktycznie tłok i zębatki mogła zmielić. Powiedz tylko, jak wyglądała sprawa wymiany zębatek. Wymieniałeś sam na jakieś lepsze, czy wymienili Ci w ramach gwarancji w taktycznym? (Chodzi o te magnesy, wdrążone w zębatkę tłokową).

 

450 na m130 to normalny, dobry wynik raczej. U mnie problem z silnikiem był inny. Na m130 replika strzelała, nawet dość szybko, przy baterii dedykowanej 11.1V, tylko bateria strasznie się grzała, ze względu na to, że dochodziła do granicy wydolności prądowej przy tym mocożernym silniku.

 

 

Co do magazynków. Wziąłem 2 magazynki (mid-capy) i ładowałem je i rozładowywałem chyba 60-70 razy, w ramach testu. Nic się nie stało. Tylko nie ładowałem do maksymalnych 120 kulek, tylko 100.

 

Hicap natomiast podaje mi rzadko kiedy. A jeżeli już mu się zachce, to co trzecią kulkę. Ale i tak z niego nie korzystam.

 

 

 

Pytanie teraz. Czy ktoś montował bore upa guardera do beryla? Czy był problem z dyszą? Pasowała? Bo szczerze powiedziawszy, wsadziłem spowrotem sprężynę m120, przy której baryła pracuje całkiem dostojnie. Tylko jednak z tych 400 chciałem podnieść na te 430-440. Postanowiłem zatem przy tej samej sprężynie wsadzić po prostu borapa.

Edited by Nox
Link to post
Share on other sites

Nox podejrzewam, że wymienili wszystko na to samo, bo nic nie mówili o podmiankach.

Co do silnika to u mnie nie ma kłopotu z pożeraniem bateri ostatnio na strzelance przy -1 od 09:00 do 15:00 na tej samej batce jechałem,

Ale ROF mam żałosny.

Czemu chcesz tam bore-up wciskać?

Edited by kamera
Link to post
Share on other sites

Chciałem bore upem podnieść moc repliki, bez narażania wytrzymałości części na sprężynie m120.

 

Co najciekawsze, stockowa sprężyna m120 (w miarę stabilne 407 fps na stocku mi wychodziło) wchodzi na prowadnicę sprężyny, ale nie do końca. Blokuje się na jej dnie, bo jest za wąska. Blokuje się na stożku i łożyskowanie na prowadnicy sprężyny praktycznie nie działa. Musiałem wsadzić szerszą m120 innej firmy, wtedy wszystko trybiło. A co do m130, to wsadzilem m130 ICS, po czym musiałem zmienić znowu na m120, gdyż nie wyrabiała bateria/silnik.

Link to post
Share on other sites

System wymiany jak system wymiany.. Służy do wymiany sprężyny, działa :icon_razz: Po prostu możliwe jest przeoczenie sytuacji, gdzie sprężyna gdzieś się zblokuje. Trzeba ją wsadzić i pokręcić, aby mieć pewność, że siedzi dobrze na łożysku na głowicy tłoka. U mnie system "działa". Tzn wymieniłem sprężynę 2 razy i nie wiem, jak może nie działać szczerze powiedziawszy :icon_wink:

 

Generalnie, replika idealna nie jest. Wymaga jakiegoś wkładu dodatkowego- pomysłowości i/lub wkładu finansowego, aby zrobić z niej replikę typu ładuj i strzelaj. Jak na razie po ok 10 000 kulek nie mam problemów. Ale jestem na nie przygotowany.

Edited by Nox
Link to post
Share on other sites

Nota bene jestem zdziwiony, że taktyczby pozwolił sobie odebrać wyłączność na sprzedaż repliki Beryla.

Od początku twierdzili, że są inicjatorami całego przedsięwzięcia, a teraz okazuje się, że kto inny pociąga za sznurki.

Szkoda tylko, że ze stratą dla tych którzy jeszcze zbierają na Beryla i teraz będą musieli zapłacić więcej.

 

Ktoś wie czy taktyczny jeszcze kiedyś będzie miał w sprzedaży tą replikę?

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temau zadałem in drogą email podobne pytanie:

 

Witam serdecznie

Proszę o chwilę cierpliwości.

Wszystkie informacje dotyczące dostępności Beryla będą napisane na stronie

sklepu do końca tygodnia.

 

Pozdrawiam / Best Regards

 

GMG S.C.

Grzegorz NICIŃSKI

+48 517 957 120

www.tactic-games.pl

www.taktyczny.com

www.asgscenarios.pl

www.berylasg.pl

 

 

 

 

-----Original Message-----

From: <Cenzura>

Sent: Friday, February 01, 2013 6:26 PM

To: sklep@taktyczny.com

Subject: Beryl ASG

 

Witam,

czy replika Beryla będzie jeszcze u państwa dostępna w tej samej cenie co

poprzednio wraz z pozostałymi akcesoriami?

 

Domyślam się że to nie pierwszy taki e-mail do Państwa ale brak jakich kol

wiek informacji na waszej stronie głównej.

 

 

Pozdrawiam

<Cenzura>

Link to post
Share on other sites

No to mój Beryl:

-6 Midów

-Pas czypunktowy :)

-Chwyt z rączką i Picatny - Ostry

-Nakładka na rurę gazową - Ostra

-Obsada łoża -Ostra

-Rura gazowa - Ostra

-Szyna montazowa długa Picatny - Ostra

-Aimpoint M4

-Niedługo Pallad wz,74

-Muszka do strzelania w nocy -Ostra

-Ostra Szczerbinka

-Łącznik magów

-Ostry magazynek przerobiony na ASGejowy (badz na amunicję deko)

 

ba23cf4ef1efd.jpg

06d8d60275cc9.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...