Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Beryl [Łucznik / Taktyczny / Ares]


Recommended Posts

No to mamy pierwszą bolączkę berylka... (niepasująca górna szyna od ostrego) Ciekawe co będzie dalej? Pytanie do tych którzy go mają. Jak strzela się na serii ? Ile kulek leci i czy czasem przeskakują nastawy ognia? Zastanawiam się po jakim czasie system czyli ten burst się sypnie...? Bo kiedyś to się stanie, a nie jest to rzecz mechaniczna którą prawie zawsze da się naprawić tylko elektroniczna. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

-Na serii lecą 3 kulki.

-Nastawy raczej się nie zmieniają chyba, że jakoś niefortunnie zahaczy się o oporządzenie. Ale zdarzało mi się to i w eMkach i Scarze.

-Sam burst się nie sypnie, bo płytka kontroluje pojedynczy i ciągły ogień. Także prędzej posypią się wszystkie tryby i się nie postrzela :)

Link to post
Share on other sites
GB nie jest przecież standardowy. Wg mnie dało by radę zrobić replikę tak by pasowała szyna, ale po co skoro nikt aresowej by nie kupił... Proszę mi tylko nie zarzucać, że charytatywnie nikt tego nie robi, fakt, ale jak się zarzeka, że części od ostrej pasują to tal być powinno.

 

A tam, zarzekają się też, że są pełne oznaczenia ostrej i wszyscy to bezmyślnie przekazują dalej. No ciekaw jestem w takim razie co się stało z oznaczeniami nastaw bezpiecznika :)

 

 

@luglo

 

- blokada kolby w pozycji złożonej (luzy).

 

Jak chcesz, by w replice wyeliminowano bolączkę oryginału?

 

Świetne rozwiązanie selektora ognia i za to bardzo duży +. GB i bebechy wyglądają na ok - żywotność wyjdzie z czasem. Nie będę psioczył na tą replikę bo widać, że dużo wysiłku włożono w to jak teraz działa i wygląda. Nie mniej jednak poprawki są niezbędne jeśli ktokolwiek myśli o treningowym zastosowaniu.

 

Świetne - masa elektroniki do repliki TRENINGOWEJ, a nie do niedzielnego komandosowania... Pomijając już fakt, że Systema PTW też miała być wielkim treningowym sukcesem, a jest.... no właśnie.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Witam

Kilka wyjaśnień:

Szyna Picatinny jest za krótka - oczywiście fakt . Wielokrotnie pisałem co będzie pasowało bez żadnych przeróbek , a co będzie trzeba delikatnie przerobić. Przeróbka szyny zajmuje kilka minut jak się wie co trzeba zrobić. Również pisałem , że FB przygotuje szynę dłuższą o 4 mm , aby pasowała bez żadnych przeróbek. Niestety konstrukcja wewnętrzna nie pozwala na zwymiarowanie body jak w oryginale. Było to możliwe , ale po co mieć zupełnie nowe i nie sprawdzone rozwiązania. Kolejna rzecz( już na wyrost pisane) - kolba - również wymaga drobnej przeróbki - i na to trzeba poświęcić około kilkanaście minut. Kolba również będzie specjalnie przygotowana do repliki. Części takie jak łoża ( wszystkie wersje ) , nakładka ( wszystkie wersje ) , rura gazowa, przewód skośny, podstawa muszki , szczerbinka, obejma, tłumik płomienia ( wymaga 3 minuty) , zaczep magazynka- to wszystko można zamontować bez problemu. Kilka wersji mamy już na ścianie tak ,że jak ktoś ma potrzebę zobaczyć zapraszam do sklepu lub wyślę zdjęcia . Cały komplet będzie przygotowany przez FB za jakiś czas. Dodatkowo będzie w sprzedaży stalowa lufa zewnętrzna. Jeśli ktoś ma pytania proszę o kontakt telefoniczny do sklepu lub na PW

Edited by nitka
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do szyny to w oryginale dobrze wchodzi taka jak ta: http://allegro.pl/szyna-ris-mini-beryl-i2124774351.html nazwana na tej akucji błędnie szyną od miniberyla. (szyba od mini ma w sobie wmontowaną szczerbinkę) W replice ARESa, troche siłowo udało mi sie zamontowac tego typu szynę- polecam ją, ponieważ nie trzeba jej zdejmować przy zdejmowaniu pokrywy komory zamkowej, jest to wiele bardziej wygodne. Oczywiście nie łudźmy się że podstawa szczerbinki nam sie nie porysuje przy jej montażu- ale efekt jest naprawde zadowalający. Używanie tego typu szyny nie blokuje nam dostępu do używania standardowych przyrządów celowniczych.

 

PS: Broń Boże, to nie jest żadna reklama!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pytanie czy pasuje górna szyna od Cymy... bo po powrocie z rejsu zamierzam "fundnąć" sobie tegoż wz.96... próbował ktoś już kombinować z tą szyna co wspomniałem może ? I pytanie do rambo : jak przerobić tą szynę ? ciąłeś i przedłużałeś ja już może do swojego i masz może fotki ? jak tak to bym na statku sobie spokojnie ja przedłubał :P

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie walczyłem, ale rozmawiałem se swoim serwisantem i są 3 wyjścia:

-przesunąć przedni zaczep o ten jeden nit - dla mnie odpada, bo słabo będzie wyglądać,

-ciąć i dospawać potrzebny fragment,

-ciąć i połączyć szynę blaszką i śrubami.

W tym miesiącu planuje dać szynę na warsztat także jak będzie zrobiona wrzucę fotki.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak, u mnie w teamie już są dwa mody.96. Bardzo przyjemna replika, ładnie wyważona i lekka, strzela też całkiem przyjemnie. Co do podpasowania części kumpel już próbował górną szynę ris (pasowała bez przeróbek) i front ris FB (przerobiony przez poprzedniego właściciela wszedł idealnie, wymagał modyfikacji). Wykonanie stoi na wysokim poziomie (porównanie G&P, TM i CA) nic się nie giba itd. Sam bym chętnie takiego zakupił, ale już mam jedną niezawodną replikę i nie chce jej zmieniać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest Dawid4009

Panowie, bo z braku czasu nie mam za bardzo jak go "obmacać", a przymierzam się do zakupu pomału. Najlepiej jakby wypowiedzieli się Ci, którzy mieli do czynienia z wersją "ostrą", ale wszelkie inne opinie mile widziane.

Chciałbym się dowiedzieć, jakie replika sprawia ogólne wrażenie- waga/wyważenie, luzy(czy są, i gdzie- a gdzie nie powinny), jak ciężko chodzi suwadło podczas przeładowania, bezpiecznik, selektor- czy konstrukcja jest zwarta, wytrzymała? Sporo stalowych elementów, mimo to- wolę się zapytać, jako że przed zakupem raczej do ręki jej nie wezmę..

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

"Kolejny zonk...Nie uwierzycie gdzie jest plomba gwarancyjna? Na koszu silnika, dzięki temu wymiana chociażby gumki HU jest niemożliwa... "

 

Żeby dostać się do komory hop-up nawet chwytu pistoletowego nie ruszasz.

 

W wypadu berylu ruszasz. W artykule na portalu jest to dobrze pokazane. Nawet jak się go nie odkręci to Gb można wyciągnąć na 2-3 mm, ale to nic nie daje :(

 

Panowie, bo z braku czasu nie mam za bardzo jak go "obmacać", a przymierzam się do zakupu pomału. Najlepiej jakby wypowiedzieli się Ci, którzy mieli do czynienia z wersją "ostrą", ale wszelkie inne opinie mile widziane.

Chciałbym się dowiedzieć, jakie replika sprawia ogólne wrażenie- waga/wyważenie, luzy(czy są, i gdzie- a gdzie nie powinny), jak ciężko chodzi suwadło podczas przeładowania, bezpiecznik, selektor- czy konstrukcja jest zwarta, wytrzymała? Sporo stalowych elementów, mimo to- wolę się zapytać, jako że przed zakupem raczej do ręki jej nie wezmę..

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!

 

Luz jest na kolanku gazowym i przednim chwycie. Jedak dokręcenie śrubek i doklejenie dwóch warstw izolki czy wymiana na ostry chwyt załatwia sprawę. Suwadło chodzi ładnie i płynnie, ciężej niż w innych replikach rodziny AK. Luz na kolbie jest baardzo mały - trzeba mocno telepać by zaczęła skakać. Wg mnie jest lepiej niż w ostrym. Selektor chodzi ładnie, sam się nie przestawia, bezpiecznik tak samo. Stalowy jest korpus, pręty kolby, rura gazowa, osłona spustu i zwalniacz magazynka. Wyważony jest świetnie - tak jak w ostrym środek ciężkości przypada na magazynek.

Edited by rambo0072
Link to post
Share on other sites

Ok, udało mi się jakimś cudem wygrzebać komorę i zmienić gumkę. Zajęło to 1,5h i sporo gimnastyki. Najpierw trzeba było rozebrać suwadło, wybić pin z przodu i wyciągnąć podstawę szczerbinki z lufą zewnętrzną. Potem kombinować by odkręcić śrubkę która jest pod lufą i trzyma "półeczkę".

KORPUSsrodek3.jpg

Jak się udało wyciągnąć to dziadostwo to trzeba było rozebrać komorę w łożu, bo niestety mosfet uniemożliwia pozostawienie dyszy w tylnim położeniu. A miejsca jest tak mało, że nie ma jak zbytnio manewrować.

Edited by rambo0072
Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

@Rambo - dziękuję!

Stało się- czekam na moją wersję customową. Co prawda osobiście jej nie zobaczę, bo wracam w listopadzie, ale co się dało, będzie z ostrej. Nie bardzo wiem ile mogę napisać, więc na razie będę milczał ;)

Jak już narzeczona ją odbierze, porobi fotki, to poproszę ją o jakiś skromny opis, który wraz ze zdjęciami umieszczę na forum.

Wielkie dzięki dla Nitki i Chłopaków z Taktycznego, wiedzą za co ;)

Link to post
Share on other sites

Panowie macie jakiś pomysł na zmodyfikowanie szyny górnej aby pasowała do tej repliki??

 

Zależy jakim jesteś koneserem, ja w swoim przykręciłem po prostu do pokrywy kom zamkowej(beryl samorób). Ale nie wiem czy Ci nie będzie szkoda niszczyć aresowego. Ew możesz dospawać do szyny 2 minibeleczki. Wbić 2 małe gwoździki ,przyciąć je, i skleić na amen... Innych pomysłów nie mam.

 

Pozdrawiam

Edited by snajperswd11
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...