Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD AEG [Cyma CM.057]


Recommended Posts

  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja bym osobiście wolał ultimate, kupiłem kilka wyciszonych głowic elementa - gumowe główki są twarde w porównaniu do guardera, ultimate czy nawet p&j, przez co jakoś tak specjalnie tego strzału nie wyciszają... poza tym trzeba je od razu zdzierać i przyklejać, bo odpadają po kilku strzałach od plastikowej głowicy.

Link to post
Share on other sites

Mi chodziło o te p&j z ichniego gb.v2 gen 3, tam fajne głowice są. Te do kupienia p&j faktycznie plasticzane jak element, masz pewnie rację z tym rebrandem. Co do systemy - nie wiem, nigdy nie posiadałem, jakoś zawsze guarderka wolałem, a miałem kilka replik z ichnim borkiem.

Link to post
Share on other sites

Ok, skusze się na Ultimate, a teraz pytanie które pewnie już padło z tym że ja chciałbyś żeby odpowiedź , lufa promyk czy guarer, myślę nad guarderem "bo jest tańszy" i ma mniejszą średnicę,czy na prawdę różnica jest zauważalna na tych 2 lufach? co byście polecili?

Pozdrawiam (tak szukałem, tak czytałem różne tematy)

Link to post
Share on other sites

Promyk z dobrego źródła to jedna z 2-3 luf jakie można montować w karabinach wyborowych. Po zakupie sprawdź jego "autentyczność" bo pojawiły się podróbki. Nie widziałem nigdy by ktoś narzekał na prometheusa.. na większość innych luf się narzeka...

 

:icon_razz: Ciesz się, że dex tu nie zagląda. Dostałbyś reprymendę za używanie argumentu "tanie" w tym dziale.

 

Ile razy można:

Promyka i spółki używają dżentelmeni z tego działu. Po zakupie dobrej lufy świat zmienia się na lepsze a po wklepaniu kodu z opakowania udostępniają się zastrzeżone i ukryte opcje działu "karabiny wyborowe" (dostęp do pro porad, snajperska baza danych, ulepszony komis a na starość domek nad morzem).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Z tym że wyciszona grzybkowa głowica tłoka to tak dziwnie moim zdaniem do płaskiej głowicy cylindra :icon_biggrin: Ja kupiłem płaską z guardera i poprostu podkleiłem głowice cylindra gumą o jakieś 4mm~~

 

Btw moim zdaniem do niczego nie ma sensu montować czegoś innego od promyka :D

Ot tak ostatnio sobie pomyślałem, że co jak co, ale lufy nie zdołasz poprawić.

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Eeee, bo domyślnie jest, że jak się już decyduje na głowicę tłoka wyciszoną to do niej trzeba zmienić głowicę cylindra na odpowiednią. No chyba że ktoś sobie z tego sprawy nie zdaje...

 

Ja tam guardera nigdy nie określałem jako dobrej precki, zwłaszcza te 6.02 uważam za tani chłit, skupienie lepsze jets na półpreckach g&g czy ares niż na tych guarderowych wynalazkach. Szukać promyka, uwentualnie km head, od biedy może być systema, a jak ktoś ma kasiastą babcię to kusić się na PDI.

Link to post
Share on other sites

Dobra, rozumiem że na lufie nie ma co oszczędzać i lepiej zainwestować w Promyka, i jeszcze pytanko co do tych głowic wyciszonych jakie polecacie do tego głowice cylindrów ?

 

:teethh: Rozbierałeś tą replike wogóle?

 

Dedykowane... których niema :teethh: Bo nie istnieją, chyba że ktoś wykona na specjalne zamówienie.

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

A sory, nie zauważyłem, replikę dopiero kupuję już chciałbym sobie jako taka listę zrobić ;p

Temat czytałem, i zdania są podzielone, jedni mówią że m150 guardera stockowy tłok wytrzyma, a niektórzy że nie, a Wy wymienialiście?, ile wam banglał na stockowym i czy jest sens go wymieniać ? mam zamiar upchnąć tam m150, i zastanawiam się co koniecznie trzeba wymienić.

Edited by dirtysniper
Link to post
Share on other sites

Jak jest to idealna kopia RS to pasują od MP5. BYŁO W TEMACIE.

 

Jak ktoś ma idealną kopie rsa ręka w góre!

Brak chętnych.

Replika jest inna niż RS, cylinder zmniejszony, więć głowica cylindra też mniejsza i tłoka tyż. Innych zmian nie wiem, o ile są to mało istotne. U mnie występuje problem z przerywaczem, czasami mam fullauto :D

Dysza mp5 nie pasuje, sprawdzone organoleptycznie. Jest za długa o jakiś 1mm... Jedynie dedykowana, a pan co dorabiał coś mi nie odpisuje :icon_biggrin:

 

 

@dirtysniper

Nie wiem co trzeba koniecznie wymieniać, ja wymieniłem tłok, głowice, sprężyne i tyle. Dyszy nie wymieniłem, bo od mp5 nie spasowała, jest za długa. No chyba że jednym ta dysza pasuje, a innym nie, :icon_biggrin:

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

O fajnie, po prostu chcę się dowiedzieć jak najwięcej żeby złożyć ładny zestaw nie obciążając całej rodziny :icon_razz: Ja mam w planach preckę, głowicę, tłoka, springa, głowicę cylindra do głowicy tłoka (i batkę ofc)

 

Mam jeszcze pytanie, wymienialiście kable w swoim SWd, jak tak to na jakie i czy dużo jest miejsca na kable tzn. czy jest miejsce na grubsze kable np. między gearboxem a korpusem

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

dobra, nie ważne jak dojdzie replika to sobie sam zobaczę, po kiego grzyba mam wydawać kasę na jakiś serwis jak wszystko można sobie samemu zrobić i replikę już nie 1 sobie zrobiłem, aczkolwiek nie ukrywam że swd od cymy będę miał 1szy raz w rękach. Widać, jasne.

pzdr

 

SWD jest u mnie, do roboty!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bry.

 

Jestem na etapie zakupu precki i mam dylemat, czy opłaca mi się dokładać kolejne 10$ + przesyłka do lufy 650, czy lufa 590 bedzie okej. Chodzi mi głównie o problem jaki występuje przy tłumikach, a jaki może być w SWD, czyli gdy jest duża przerwa pomiędzy lufą wewnętrzną a wylotem z zewnętrznej kulki mogą się odbijać przez podkręcenie kulki. Obecnie przy stockowej lufie 690 kulka ma do końca tłumika, czyli drogi jakieś 8 cm. Gdyby była lufa 590 powiększyło by się to do 18 cm. Jakieś pomysły czy bedzie problem czy nie ? Przeszukałem ten temat pod kątem "590", tak samo temat o RSie, 0 wyników.

Link to post
Share on other sites

Mam w moim RS lufę właśnie 590mm Prometheusa. Nie sprawdzałem na lufach dłuższych, ale na pewno nie występują problemy tak radykalne jak odbicie od lufy zewnętrznej. Czy nie ma ani trochę spadku celności spowodowanego jakimś niesymetrycznym rozkładem powietrza w lufie zewnętrznej przy wystrzale - nie wiem, ale replika zdaje się mieć osiągi takie, jak należy.

Link to post
Share on other sites

Ja bym dołożył te 10$ do 650mm, choćby dla świętego spokoju, skoro chcesz zejść z 690mm. Użytkuję promyka 650mm i jestem bardzo zadowolony, choć miałem okazje porównać z promyczkiem 590mm i różnic w osiągach repliki nie zauważyłem.

Link to post
Share on other sites

Dobrej, kupiłem za 80$ razen z przesyłką z ehoobby promyka 650mm. Jakbym nie miał tego kuponu na 15% zniżki to bym się musiał mocniej zastanowić, a tak wykombinowałem :icon_biggrin: Z RSOV lufa 650mm mnie wychodziła 82$+ przesyłka, a 590mm był tańszy i jeszcze darmowa przesyłka była. Jakimś cudem lufa 590 u nich waży 0,2 kg, a lufa 650 waży 0,4 kg i sie nie łapie na darmową przesyłke :D

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...