Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzaj naciągu i wybór snajperki.


Recommended Posts

Na początku chciałbym się przywitać, w końcu to mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję, że nie popsuję wam krwi tym tematem bo pewnie dla airsoftowych wyjadaczy to jakaś oczywista rzecz :) (Od razu przepraszam jeżeli temat jest w złym dziale, nie do końca jeszcze ogarniam rozkład forum)

 

Więc tak jak w temacie. Waham się między Warriorem I od WELL'a a SWD od A&K. Z tego co zauważyłem oba są bardzo popularne jednak opinia o SWD jest trochę lepsza. Ludzie zachwalają, że jak na chińczyka to ma "świetne" bebechy. Dosyć szczelny i o dobrym zasięgu. O Warrior I wyczytałem, że jest wykonany z fatalnych elementów i nawet metalowe części łatwo się psują. Jednak kosztuje on 150-200zł więcej więc na coś taka kasa musiała pójść. Za te 200zł mógłbym bez problemu dokupić do SWD szynę, lunetę i pasek od AK. Więc, którą replikę kupić?

 

Mam też jeszcze inne pytanie. Jak wpływa rodzaj naciągu sprężyny na trudność naciągania? Warrior I jest bolt action, więc jak to się ma do bocznego naciągu. Łatwiej czy trudniej naciągnąć? Z własnego małego doświadczenia wiem, że boczny naciąg jest praktycznie nie do naciągnięcia gdy leży się na brzuchu.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, posiadam obydwie repliki i wynik jest taki, że wella naciąga się sto razy łatwiej, ale to przez sprężynę, bo jest niestandardowa. Poza tym w l96 rączka przełądowania jest po prostu większa i można łatwiej rozłożyć siłę a w svd masz do dyspozycji tylko mały kawałeczek znalu, który musisz złapać palcem wskazującym, przez co przełądowanie twardszych sprężyn może być kłopotliwe, zwłaszcza przy M160 której ja używam. Pozostaje też kwestia możliwości tuningowych. W SVD wszystkie części można łatwo dostać poza zestawem spustowym, który jednak nie należy do skomplikowanych i dla tokarza nie będzie probleme dorobienie zapasowych części. Wszystkie lufy dedykowane do AEG-ów pasują do rosyjskiej snajperki. Tak więc ja bym tak czy tak wybierał svd.

Link to post
Share on other sites

Z tym przeładowywaniem to bajki jakieś. Mam SWD AtoZ'a z m170 guardera i leżąc na brzuchu, plecach, czy nawet z głową między nogami, naciąganie nie sprawia mi problemów. Rzecz nie jest w sile a technice, a tą trza se wyrobić :P Z resztą, temat ten był wałkowany w topicu o w/w replice.

 

Do tego dopisuję się do wypowiedzi Lesia.

Link to post
Share on other sites

W SWD wstawienie mocnej sprężyny sprawi, że przeładowanie będzie naprawdę mało komfortowe. Wynika to z konstrukcji rączki przeładowania, która jest mała, wbija się w dłoń i trzeba ją ciągnąć po linii prostej do tyłu. Taka jest konstrukcja SWD, który w realu jak wiadomo nie ma tego problemu.

Link to post
Share on other sites

W SWD wstawienie mocnej sprężyny sprawi, że przeładowanie będzie naprawdę mało komfortowe. Wynika to z konstrukcji rączki przeładowania, która jest mała, wbija się w dłoń i trzeba ją ciągnąć po linii prostej do tyłu. Taka jest konstrukcja SWD, który w realu jak wiadomo nie ma tego problemu.

 

Po co sprężyna skoro na standardowej sprężynie ma 500 fps'ów? Z lufą precyzyjną, lepszą gumką hu i uszczelnieniem będę miał na prawdę dobrą celność i jakieś 550fps a na tuning dopłacę jakieś 200-300zł... Nie ma potrzeby żeby było więcej fps, nie rajcuje mnie to, że wystrzelona przeze mnie kulka może wbić się komuś w skórę...

 

 

Jeżeli ktoś chce jeszcze napisać "Nie kupuj tego, kup za 10,000zł snajperkę firmy XYZ bo to swd to chiński szmelc, za 300zł to się do niczego nie nadaje itd itp" to niech sobie odpuści, bo taki komentarz nie ma w ogóle sensu i nie wprowadza niczego do tematu. Takie posty będę po prostu zgłaszał do moderatorów jako spam i post zbędny.

Edited by MrOsamaful
Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś chce jeszcze napisać "Nie kupuj tego, kup za 10,000zł snajperkę firmy XYZ bo to swd to chiński szmelc, za 300zł to się do niczego nie nadaje itd itp" to niech sobie odpuści, bo taki komentarz nie ma w ogóle sensu i nie wprowadza niczego do tematu. Takie posty będę po prostu zgłaszał do moderatorów jako spam i post zbędny.

A czemu tego nie pisać skoro to prawda?

 

500 fps to ludzie mają i w kałachu, a dobrą precke i uszczelnienie to ja mam nawet w replice służącej do CQB.

Link to post
Share on other sites

Takie posty będę po prostu zgłaszał do moderatorów jako spam i post zbędny.

 

Równie dobrze Twój temat można zgłosić do moderacji. Kilka razy w miesiącu pojawiają się takie pytania i przy odrobinie chęci można łatwo i szybko znaleźć informację do czego się te repliki nadają (lub nie).

Link to post
Share on other sites

I co z tego że ma 500fps w stoku, jak ma problemy z powtarzalnością strzału, szczelnością, zasięgiem, celnością i jakością układów wewnętrznych. Tak po prawdzie i z tych SWD i z Warriorów w trakcie tuningu zostaje łoże z kolbą, body i lufa zewnętrzna. A w zasadzie to nawet nie w trakcie tuningu a w trakcie dostosowywania do jakiegokolwiek celnego strzelania.

Jeżeli jeden z drugim chcecie kupować te repliki to przeciez nikt nie zabrania. Pytacie co bardziej doświadczeni mają do powiedzenia o tych replikach więc dostajecie odpowiedzi.

Ja parę lat temu tez się skusiłem na Warriora (a był to jeden z pierwszych w polsce, bo jeszcze brałem z RSOV) i co, i mimo włozenia w niego ~1800 złotych dalej strzela bliżej niż stokowy kałasz boyja (mimo ze ma już nieporównywalnie większą celność i powtarzalność strzału)

SWD tez niestety aby doprowadzić go do jakiejtakiej jakości tez wymaga przynajmniej zmiany lufy wewnętrznej, komory hopa i szczelniejszego zespołu dysza/tłok/cylinder. A tego za 300 złotych nie zrobisz.

Snajperzenie w asg niestety to nie to samo co w CS, gdzie bierzesz na cel i strzelasz. Tu by się przydało miec te parę metrów zasięgu więcej niż elektryki, a to niestety kosztuje.

 

Jeżeli naprawdę się uparłeś na bycie "snajperem" zdecydowanie sensowniej będzie poszukać cymowej M14 ( bo tania i sensowna) czy jakieś SPR i dopiero na nich bawić się w tuningi. Dlaczego , bo mniejszym kosztem da się uzyskać zauważalne efekty.

Link to post
Share on other sites

A czemu tego nie pisać skoro to prawda?

 

Bo to nie jest odpowiedź na moje pytanie. A to, że czyiś kałach osiąga srylion fps'ów i miota kulki na 100km mało mnie nie interesuje, a nawet jeżeli by interesowało to bym się o to zapytał. Takie wrzucanie swoich trzech groszy nie jest niczym dobry bo produkujecie się na marne pisząc o czymś co mnie kompletnie nie obchodzi, a moglibyście napisać bardziej sensowną odpowiedź na moje pytanie.

 

Równie dobrze Twój temat można zgłosić do moderacji. Kilka razy w miesiącu pojawiają się takie pytania i przy odrobinie chęci można łatwo i szybko znaleźć informację do czego się te repliki nadają (lub nie).

 

Dobrze, że można znaleźć odpowiedź do czego się te repliki nadają a do czego nie. Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem mój post to dowiedziałbyś się, że nie o to mi chodziło. Więc nawet gdybyś zgłosił mój to temat to oprócz tego, że zostałbyś wyśmiany przez moderatora dlatego, że nie umiesz czytać to nic innego by się nie stało...

Link to post
Share on other sites

Skoro sam wiesz wszsytko lepiej to po co szukasz pomocy na forum? Chcesz to kup jedną z tych snajperek i baw się, tylko nie płacz potem jak z 40 metrów po każdym strzale będziesz naciągał i nie będziesz mógł trafić a gość zasieje w Ciebie pół magazynka z elektryka i trafi Cię z palcem w .......

Link to post
Share on other sites

Po co sprężyna skoro na standardowej sprężynie ma 500 fps'ów?

 

Bo 500 fps żadnej przewagi w tym śmiesznym SWD Ci nie da, to po pierwsze, po drugie - ciekawe skąd wiesz, ile fps będziesz miał, bo stockowe maja przedmuchy od 420 po 520.

Z lufą precyzyjną, lepszą gumką hu i uszczelnieniem będę miał na prawdę dobrą celność i jakieś 550fps a na tuning dopłacę jakieś 200-300zł...

 

No to skoro masz taki super plan, to wprowadź go w życie i ciesz się zabawą.

 

 

 

Nie wiem czemu, ale czytając Twoje posty mam wrażenie, że będziesz jednym z bardziej upierdliwych zielonych. Nie znasz się na tym, ale kłócisz się, by tylko jeszcze mocniej podkreślić swoją nieznajomość tematu. Brawo. :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu, ale czytając Twoje posty mam wrażenie, że będziesz jednym z bardziej upierdliwych zielonych. Nie znasz się na tym, ale kłócisz się, by tylko jeszcze mocniej podkreślić swoją nieznajomość tematu. Brawo. :)

 

Możesz mi napisać gdzie popełniłem jakiś błąd a do tego kłóciłem się, że niby mam rację?

 

 

Jezu, Arend wywal ten debilny temat, bo ten człowiek nie rozumie że go nie stać na replikę i dodatkowo kłóci się z mądrzejszymi od siebie.

Na jakiej podstawi myślisz, że jesteś mądrzejszy? Na podstawie tego, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy może na podstawie tego, że nazywasz mój temat debilny zupełnie bez powodu? To są raczej argumenty, które nie wskazują na mądrość a raczej na głupotę...

 

Widzę, że większość osób nie rozumie sensu tego tematu, nie umie odpowiedzieć na moje pytanie a jednak wypowiada się pisząc posty całkowicie poza celem tego tematu.

 

Są tacy, którzy normalnie, kulturalnie odpowiadają mi na zadane przeze mnie pytania (Cruzer69, Stalker, Terkov), ale większość to osoby bez kultury i bez podstawowej umiejętności czytania ze zrozumieniem. Rejestrując się na tym forum miałem nadzieję, że dostanę rzeczową odpowiedz, osób, które znają się na rzeczy. No ale jak widać myliłem się bo większość osób zaczęła filozofować o nie wiadomo czym i pisać rzeczy, które kompletnie mnie nie obchodzą a po zwróceniu im uwagi po prostu zaczynają się burzyć. Dorośli faceci a normalnie gorzej niż dzieci :/

Edited by MrOsamaful
Link to post
Share on other sites

Ale dostałeś rzeczowe odpowiedzi. :cool: Prawda jest taka jak pisze Dexter - snajperstwo to niestety bardzo kosztowna sprawa. Nie chodzi o lans, tylko o to, że jednostrzałowa snajperka musi mieć dużą przewagę zasięgu nad szturmowcami (550 fps to mają moi znajomi w swoich AK i M4, potrzebujesz około 600 fps, żeby to miało sens). SWD w stokowej wersji tego nie zapewnia, a jego skuteczny dystans może być nawet mniejszy niż w szturówkach. Podobnie jest ze stokowym Wellem. Koledzy napisali dlatego, że albo musisz wydać bardzo dużo pieniędzy, albo lepiej przerzucić się na szturmówki. Albo zainwestuj coś w typie VSR TM, która nadaje się na bazę pod snajperkę i tuninguj.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Powyższy post Stalkera, powinien zamknąć ten temat.

 

Porównania zasięgu/celności do elektryków są tu jak najbardziej na miejscu. W praktyce chodzi o to, że za koszt podciągnięcia którejkolwiek z tych replik do dobrego poziomu - będziesz w stanie kupić i podnieść do zbliżonego poziomu wiele replik elektrycznych. Różnica w praktyce jest bardzo prosta, ale niesamowicie ważna - mając 5 metrów przewagi zasięgu - będziesz się czuł, jakbyś w ogóle jej nie miał. Ty oddasz jeden strzał, nie będziesz mógł szybko wziąć poprawki, a osoba z elektrykiem odda w Twoją stronę 10-20 strzałów w tym samym czasie. Kto ma większe prawdopodobieństwo trafienia? Nawet jeśli miałbyś lekką przewagę zasięgu (5-10 metrów) - przeciwnik najwyżej wyceluje parę metrów nad Tobą i ilością wystrzelonych kulek nadrobi braki w celności na większym dystansie. Wrócisz do domu wkurzony raz, drugi, trzeci - aż w końcu sprzedasz replikę, bo kapniesz się jak małe pole manewru ona zapewnia (weź pod uwagę również minimalny zasięg, z którego powinieneś strzelać). Wszakże będziesz miał zbyt mocną replikę na bliską odległość i zbyt niecelną na daleką.

 

W tym momencie masz duże szczęście - właśnie na Gunfire pojawiła się promocja i można kupić elektryczne M14 z Cymy (mające niezły potencjał tuningowy) nawet za 350 złotych. Będzie to zdecydowanie lepszy wybór niż którakolwiek ze sprężynowych "snajperek" w tej cenie.

 

Jeśli i tak uprzesz się na sprężynówkę (co osobiście odradzam), to SWD w stocku strzela lepiej od Wellowskiego Warriora. Jest też bardziej wytrzymałe, ale jego tuning jest bardziej skomplikowany (pomimo możliwości wstawienia gumki, lufy i sprężyny z AEGa do stockowego SWD).

 

I owszem - takie tematy były tutaj X razy solidnie poruszane. Temat nie jest jeszcze zamknięty tylko z tego powodu, że działamy w TWOIM interesie i to CIEBIE próbujemy uchronić przed niepotrzebną frustracją i wydatkami. Co z tym zrobisz - to już Twoja sprawa.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

MrOsamaful jak już się na taką snajperke uparłeś to mam dla ciebie jeszcze jedną radę. Rozejrzyj się na forumowym komisie, gdzie mozna niewiele używane i Warriory i SWD kupić za niższa niż w sklepach kasę. To sa właśnie te repliki kupione przez niedowierzających temu co piszemy. Repliki te są często jeszcze na gwarancjach , a umoczysz mniej kasy niż za replikę ze sklepu.

 

I tym optymistycznym akcentem zamykam temat.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...