Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Na początek witam jako nowy w tej społeczności.

 

Jako zdecydowany fan rosyjskiej zbrojeniówki, zwłaszcza broni palnej, zamierzam zakupić 74UN, bądź jakiegoś AKMS oczywiście w wersji gazowej dla realizmu - nie tysięcy kulek wypuszczonych w minutę. Kwotą, którą dysponuje to max 2000PLN. Zatem pozostaje WE lub ...? Nie specjalnie zależy mi na oryginalnych oznaczeniach tylko oddania dobrej wierności wagi i pracy repliki.

 

Nie chcę tworzyć nowego tematu o 74UN, więc zapytam tutaj. Czy można gdzieś w Polsce nabyć tę miedzianą część zwiększającą ROF karabinku, tym samym skracając drogę suwadła i ograniczając zbędne uchodzenie gazu?

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Dav

Link to post
Share on other sites

Pomijając kwestię KitROFa, nadal będziecie proponować GHK pod względem jakości materiałów, spasowania czy wytrzymałości? Pytam się, ponieważ ostatnio spotkałem się ze sporą ilością teorii wyższości GHK nad WE tylko dla samej zasady, bo tak i już. Fakt, że obie firmy stosują te same materiały w konstrukcjach, w tym znalowe podzespoły lubiące się wyeksploatować po dłuższym intensywnym użytkowaniu nie miała znaczenia. Dlatego chciałbym usłyszeć od Was coś konkretnego nt owego stwierdzenia, że lepiej GHK. Nie próbuję niczego udowadniać czy tworzyć pustych potyczek zwolenników poszczególnych, a tylko zakupić replikę, z której będę zadowolony.

 

W tym miejscu dodam jeszcze, że będzie wykorzystywana głównie do treningów (stąd musi być rozbieralna w bardzo podobny sposób jak oryginał) i bardzo rzadko na strzelankach. Od tego jest AK od E&L, konkretnie EL-A101.

Edited by DavTEMP
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, mylnie to ująłem :) Zrobiłem zbyt duży skrót myślowy. E&L jako replika - tyle że elektryczna - pod względem wykonania chyba najlepsza w tej kategorii. Tyle, że nie jestem jej posiadaczem :) Bo elektryczna. Zależy mi na gazowej wersji z odrzutem etc.

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka masz o 2 tysiące za mało na replikę jak doliczysz gaz magazynki podstawowe części itp to wyjdzie lekko 4tys szczególnie jak potrzebujesz magów co2. Tak w ghk jest znal jednak jakość znalu w we a ghk to różnica. Zresztą zobacz jakie są jaja z barretem produkcji sg=we.

 

Link to post
Share on other sites

GHK to buda LCT "nadziana" gazowymi flakami. W WE zespół spustu potrafi ocierać o suwadło (bo jest albo źle zaprojektowany albo cała partia została źle wykonana) i przez to powodować uszkodzenia zarówno suwadła jak i zespołu spustu (ludzie radzą sobie podklejając kawałkiem gumy i regularnie tę gumę wymieniając). Ja trafiłem na dwa kałasze WE (sukę i pmc, z czego pmc to była moja, prywatna replika) że suwadło i komora HU były źle odlane, suwadło podczas ruchu potrafiło zablokować się o komorę HU i powodowało syfon. Nie było ŻADNEJ prawidłowości. Reklamacja ciągnęła się w nieskończoność, bo partacze z gunfire nie potrafili zdiagnozować problemu, choć pisałem im wyraźnie w czym jest rzecz, repliki wracały do producenta i dopiero łaskawie WE stwierdzało, że była wada fabryczna i się należy pełna refundacja. GHK potrafi klęknąć, ja nie przeczę, zwłaszcza że ciągle (sic!) zdarza się AKM tego producenta, który jest jakimś mutkiem części pomiędzy jednym a drugim wypustem i dopóki nie otworzysz i nie sprawdzisz co dostałeś to nie wiesz na czym stoisz i czy nie musisz na dzień dobry rzeźbić i sprowadzać części.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam ponownie

 

Jestem już szczęśliwym posiadaczem AK74UN. Świetna i bardzo celna maszyna :icon_smile: Chciałbym do niej dokupić jakiś kolimator. Jako, że to wersja ze stockowo zainstalowanym ogonkiem jaskółki, to pozostaje mi tylko dokupić montaż boczny z RISem 22 i jakiś kolimator. Myślałem nad otwartym, ale chyba sobie daruję. Myślę wydać na samo szkło około 200-250pln. Co możecie zaproponować z zamkniętych?

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

Ps. Wybaczcie, jeśli troszkę mieszam. Wiem, że jest na forum oddzielny temat optyki, lecz pomyślałem, że będzie to dobra kontynuacja wątku dotyczącego 74UN. Jeśli będzie trzeba to zadam ponownie pytanie w odpowiednim dziale.

Edited by DavTEMP
Link to post
Share on other sites

Cobra o paść niezależnie czy chińczyk czy rusek, jak już coś to PK/A tyle, że przez wojnę ukraińsko-rosyjską ceny i ilość na rynku polskim to koszmar.

Ewentualnie jakiś dedykowany montaż do ak i kolimator typu micro.

 

Dlatego czekam na koniec konfliktu, może będzie sprzęt na taniości :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, generalnie zroxumisłem, że są egzemplarze wadliwe itd. Natomiast mam pytanie, po ilu magach pada coś w środku w tym aksu? Generalnie wiem, że odpowiedź to liczba orientacyjna...

 

Gdzieś wyczytałem że 500 sztuk kulek, ale zapytaj lepiej DavTEMP bo jak widać on jest na czasie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

I jeszcze prośba: mógłby ktoś wysłać zdjęcie z odczepioną kolbą w PMC (luki527@vp.pl) ? Jak jest zamontowany element przyśpieszający wpinanie magazynka (nity czy śruby)?

 

 

Edit: chodzi mi o zdemontowaną kolbę z prowadnicą.

Edited by luki527
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...