Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trochę pytań od początkującego.


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Jeśli to zły dział, prosiłbym administratora/moderatora o przeniesienie. Od dłuższego czasu interesuje się post-apokaliptyką, opuszczonymi miejscami i militariami. Ostatnio zainteresowałem się Airsoftem. W związku z tym, że nie miałem nigdy w dłoniach repliki, mam trochę pytań. Oczywiście mógłbym szukać odpowiedzi na forum, ale jeśli na tyle pytań miałbym szukać odpowiedzi, musiałbym naprawdę długo szukać. Pomyślałem, że lepiej byłoby zamieścić wszystkie pytania w jednym temacie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. No więc tak...

 

1. Żyję w mieście, gdzie nie ma opuszczonych budynków, ani odpowiednich miejsc na ASG i żaden ze znajomych nie interesuje się tym, co ja, więc bardziej traktowałbym to jak sporadyczne hobby. Strzelanie raczej do tarczy. No i tutaj moje pytanie. Czy opłaca się kupować replikę za ok. 500zł (tyle chciałbym wydać- elektryk), gdy używana byłaby np. 1-3 razy w miesiącu ? Nie szkodzi im bezczynność i takie leżenie w szafie ?

2. Jak wygląda konserwacja broni ? Czy jest to skomplikowane, kosztowne ?

3. Nie znalazłem informacji odnośnie ładowania. Tzn. jak długo ładuje się baterie i na jak długo starczą po pełnym naładowaniu ? Tak orientacyjnie.

4. Jak to jest z niezawodnością repliki ? Tzn. czy kupuje i korzysta się bezproblemowo, czy często zdarzają się usterki ? i oczywiście czy naprawy są kosztowne.

5. Zastanawia mnie siła replik asg. Kiedyś strzelałem z wiatrówki i taka moc spokojnie by starczyła, jednak w replikach asg moc jest ok. 3 razy mniejsza, a do tego kulki są plastikowe. Bardzo interesuje mnie airsoft, jednak boję się, że wydam długo zbieraną kasę i rozczaruje się mocą. Słyszałem, że czasami przy zabawach asg nie czuć, jak się dostanie taką kulką. Co o tym wszystkim myślicie ?

6. Jak jest z nośnością kulek ? Im cięższa, tym bliżej leci ? Czy próbował ktoś strzelać metalowymi kulkami ? Jaki efekt, jaki zasięg ? W takim przypadku wiadomo, tylko do tarczy.

7. Jak wygląda celność w replikach ? W wiatrówkach celność jest bardzo dobra, ale czy repliki asg mają dobrą celność ? Tzn. czy można np. z 20-30 metrów precyzyjnie strzelać do tarczy ? Załóżmy, że replikę ułożymy nieruchomo i oddamy 2 strzały. Czy kulki trafią w to samo miejsce z wymienionej wcześniej odległości, czy spadną w różnych miejscach ? Tzn. czy rozrzut jest duży ?

8. Jaki jest średni skuteczny zasięg repliki o mocy ok 350fps ? Tzn. zasięg do celnego strzelania.

9. Czytałem różne opinie na forum, ale jak to w końcu jest z replikami w zimę ? Do jakiej temperatury można korzystać z repliki ?

10. Najpierw będę zbierał kasę na replikę, ale powoli chciałbym zbierać informacje o tym, gdzie kupić umundurowanie. Oczywiście przeglądając forum, znalazłem mnóstwo ciekawych sklepów, ale... nie znam się zbytnio, a szukam konkretnego umundurowania. Interesuje mnie umundurowanie SPAP. Czy mógłby mi ktoś pomóc dobrać odpowiednie części umundurowania ?

11. Co powinien wiedzieć każdy, kto interesuje się asg ? Jakie są podstawy ?

12. Poszukuje podstawowego umundurowania SPAP. Czy moglibyście mi podać nazwy poszczególnych części umundurowania, albo jeszcze lepiej- podać konkretne linki do sklepów, w których znajdują się te rzeczy ?

13. Kupować nówkę, czy używka w dobrym stanie też może być ?

 

To chyba wszystko. Jeśli jeszcze coś mi się przypomni, będę pisał. Z racji, że jestem początkujący, chciałby uzyskać odpowiedzi jak najbardziej szczegółowe. Bardzo mnie to interesuje, chciałbym się czegoś dowiedzieć i liczę na waszą pomoc

Link to post
Share on other sites

1. To już zależy. Jeżeli postępuje się wg prostych zasad dotyczących użytkowania replik i akumulatora to bezczynność im nie szkodzi. Mój stary chińczyk za 150zł leżał przez jakieś 4 lata. Zdmuchnąłem kurz, naładowałem akumulator, który dostałem w zestawie i działał(tak, działał. Podłączyłem dla testu aku o większym napięciu, dałem full auto i zdemolował się gearbox :icon_mrgreen: ) Więc leżenie nie przeszkadza replikom.

2. Nie. Ani trudne ani kosztowne. Przegląd w serwisie kosztuje jakieś 10zł-20zł a samemu można wszystko zrobić za cenę oleju silikonowego.

3. Zależy to od baterii i ładowarki. Patrzysz ile mA ma ładowarka, ile mAh ma bateria i już wszystko wiadomo.

4. Zależy od firmy oraz wytrzymałości bebechów. Jedna przez 7 lat się nie popsuje a inna po drugim magazynku.

5. Nawet 350fps starczy, żeby zrobić krzywdę...

6. Zależy od kulki i repliki. Strzelałem stalowymi kulkami .86g repliką z 450fps(mierzone na 0.2g) to leciały na jakieś 20-30m, nie wiem jak z celnością bo w domu strach tym strzelać a na dworze jeszcze bym kogoś zabił...

7. Nie ma takiej opcji. Szczególnie z repliką za 500zł(nawet wiatrówka za 500zł raczej by tak nie strzelała) Trafić się trafi ale nigdy nie będzie to w ten sam punkt.

8. Po raz kolejny piszę, że zależy to od repliki. Jedna będzie strzelać efektywnie na 20m a inna na 45m.

9. Sprężynowe będą działać bez problemu. Elektryczne będą się szybciej rozładowywać. Gazowych nie ma co używać w zimie.

10. -

11. Na pewno przeczytać o bezpieczeństwie oraz o tym jak nie zniszczyć repliki.

12. -

13. Zależy...

Link to post
Share on other sites

1. Żyję w mieście, gdzie nie ma opuszczonych budynków, ani odpowiednich miejsc na ASG i żaden ze znajomych nie interesuje się tym, co ja, więc bardziej traktowałbym to jak sporadyczne hobby. Strzelanie raczej do tarczy. No i tutaj moje pytanie. Czy opłaca się kupować replikę za ok. 500zł (tyle chciałbym wydać- elektryk), gdy używana byłaby np. 1-3 razy w miesiącu ? Nie szkodzi im bezczynność i takie leżenie w szafie ?

Nie zaszkodzi.

2. Jak wygląda konserwacja broni ? Czy jest to skomplikowane, kosztowne ?

Łatwe i tanie. Do tego w przypadku mało używanego AEG'a starzy raz na rok.

3. Nie znalazłem informacji odnośnie ładowania. Tzn. jak długo ładuje się baterie i na jak długo starczą po pełnym naładowaniu ? Tak orientacyjnie.

Wzór na czas ładowania jest gdzieś na forum. Starcza zależnie od batki.

4. Jak to jest z niezawodnością repliki ? Tzn. czy kupuje i korzysta się bezproblemowo, czy często zdarzają się usterki ? i oczywiście czy naprawy są kosztowne.

W przypadku chińskich replik częstotliwość napraw zależy od tego ile ryżu dostał koleś co dany egzemplarz składał. Koszty napraw zależą od tego, co się zepsuło. W przypadku standardowych, ogólnie dostępnych części górną granicą będzie chyba szkielet GB, czyli ok. 2-3 stów.

5. Zastanawia mnie siła replik asg. Kiedyś strzelałem z wiatrówki i taka moc spokojnie by starczyła, jednak w replikach asg moc jest ok. 3 razy mniejsza, a do tego kulki są plastikowe. Bardzo interesuje mnie airsoft, jednak boję się, że wydam długo zbieraną kasę i rozczaruje się mocą. Słyszałem, że czasami przy zabawach asg nie czuć, jak się dostanie taką kulką. Co o tym wszystkim myślicie ?

Moc jest wystarczająca żeby być niebezpieczna.

6. Jak jest z nośnością kulek ? Im cięższa, tym bliżej leci ? Czy próbował ktoś strzelać metalowymi kulkami ? Jaki efekt, jaki zasięg ? W takim przypadku wiadomo, tylko do tarczy.

Ciężar kulek dobiera się do mocy repliki. Zasadniczo cięższe słabiej lecą, ale są mniej podatne na wiatr. O śmiercionośności kulek z materiałów innych niż kompozyt dyskusje toczą się już od dawna.

7. Jak wygląda celność w replikach ? W wiatrówkach celność jest bardzo dobra, ale czy repliki asg mają dobrą celność ? Tzn. czy można np. z 20-30 metrów precyzyjnie strzelać do tarczy ? Załóżmy, że replikę ułożymy nieruchomo i oddamy 2 strzały. Czy kulki trafią w to samo miejsce z wymienionej wcześniej odległości, czy spadną w różnych miejscach ? Tzn. czy rozrzut jest duży ?

Wiatrówka zawsze będzie biła na głowę replikę o tej samej cenie, jeśli chodzi o celność i zasięg.

8. Jaki jest średni skuteczny zasięg repliki o mocy ok 350fps ? Tzn. zasięg do celnego strzelania.

Znowu - zależy od tego jaki dzień miał chińczyk w fabryce. Repliki o takiej mocy, dopieszczone przez serwisantów, osiągają te 50-60m zasięg skutecznego, ale prędkość kulki na tym dystansie bywa niesatysfakcjonująca.

9. Czytałem różne opinie na forum, ale jak to w końcu jest z replikami w zimę ? Do jakiej temperatury można korzystać z repliki ?

Po za tym co już wcześniej zostało wspomniane, dochodzi jeszcze zwiększona wrażliwość niektórych części w temperaturach ujemnych.

10. Najpierw będę zbierał kasę na replikę, ale powoli chciałbym zbierać informacje o tym, gdzie kupić umundurowanie. Oczywiście przeglądając forum, znalazłem mnóstwo ciekawych sklepów, ale... nie znam się zbytnio, a szukam konkretnego umundurowania. Interesuje mnie umundurowanie SPAP. Czy mógłby mi ktoś pomóc dobrać odpowiednie części umundurowania ?

Polecam dział o mundurach i wyposażeniu. Temat o tym sprzęcie już prawdopodobnie istnieje.

11. Co powinien wiedzieć każdy, kto interesuje się asg ? Jakie są podstawy ?

Wszystko jest w przyklejonych tematach w tym i innych działach forum.

12. Poszukuje podstawowego umundurowania SPAP. Czy moglibyście mi podać nazwy poszczególnych części umundurowania, albo jeszcze lepiej- podać konkretne linki do sklepów, w których znajdują się te rzeczy ?

Patrz: pkt. 10.

13. Kupować nówkę, czy używka w dobrym stanie też może być ?

Jak się nie znasz i nie kupujesz od zaufanego znajomego to, moim zdaniem, lepiej nówkę.

To chyba wszystko. Jeśli jeszcze coś mi się przypomni, będę pisał. Z racji, że jestem początkujący, chciałby uzyskać odpowiedzi jak najbardziej szczegółowe. Bardzo mnie to interesuje, chciałbym się czegoś dowiedzieć i liczę na waszą pomoc

Zasadniczo, całą wiedzą jaką potrzebujesz jest to, że na WMASG'u opcja "szukaj" daje odpowiedź na 99,9% pytań, zarówno nowego, jak i doświadczonego airsoftowca :happy:

Link to post
Share on other sites

1. Nie. najbardziej się opłaca inwestowanie w złoto , ropę naftową i nieruchomości. Replika szybko traci na wartości.

2. Konserwacja repliki jest strasznie skomplikowana. Trzeba po strzelaniu przeczyścić lufę (wycior i szmatka), sprawdzić czy się magi nie zapiaszczyły (woda plus płyn do mycia naczyć potem kropla olejku silikonowego), od czasu do czasu (raczej przy przeglądzie) przesmarować gerbox. Koszta ogromne, 100ml olejku silikonowego w sklepie samochodowym ok 10 zeta, szmatki niewiem.

3. Słabo szukałeś. Popatrz w Amunicję i zasilanie.

4. Ogólnie im firmowsza replika tym mniej niezawodna.Wiadomo tez że repliki firmowe są lepiej i dokładniej kontrolowane i są z lepszych materiałów. Chińczyki natomiast to loteria (biorąc pod uwagą kontrolę jakości) Zmienia się to po nowych replikach Boyja i CYMY oraz ekonomicznych seriach CA.

Prawdą natomiast jest to że im mniej wysilony gerbox tym dłużej i niezawodniej pochodzi.

5. Tu juz jak przy pierwszej pomocy. Widać , słychać i czuć. może niesą tak rewelacyjne objawy jak przy trafieniu z wiatrówki ale wystarczające. Osoby które nałogowo nie widzą , nie słyszą i nie czują nazywane są termosami i się z nimi nie bawimy. Z mocami replik tez nie należy przesadzać, bo mozna kogoś uszkodzic.

6. Jeżeli do tarczy to strzelaj z czego chcesz. Jeżeli do ludzi to PASG stwierdza wyrażnie jakie kulki należy pakować w magi. Masę kulek też trzeba dostosować do mocy repliki. więcej w dziale amunicja i zasilanie.

7. Replika asg jest rzeczą bardzo mało celną. Wynika to z konstrukcji i zastosowania. Skupień wiatrówkowych spodziewać się nie mozna.

8. Zbyt wiele zmiennych zaleznych od repliki i amunicji. Z zasady między 30 a 50m.

9. To też zależy od jakości repliki i baterii. Batki żle znoszą zimno (ale można zapasowe nościć pod ubraniem , a te w replice o ile jest miejsce można ocieplić) Gumki hopa będą gorzej kręcić bo sztywnieją na mrozie. Plastiki i szajstopy będą kruche. Ale przy minus 25 juz strzelałem.

10. Tak. Dział mundur i oporządzenia a też rekonstruktorski dadzą Ci wszechstronną pomoc.

11. Tu już poprę Lesia żeś leń. I to okropny.

12. Równiez dział wyposarzenie i umundurowanie się kłania. Rekonstruktorzy też.

13. Wolna wola. Sugeruję dobre sklepy bo dają GWARANCJĘ na zakupiony sprzęt.

 

 

Ja natomiast liczę że zadasz sobie trud poszukania interesujących cię rzeczy a nie czekania az ktoś poda na tacy.

Link to post
Share on other sites

A, jeszcze jedno - jeśli nie zamierzać strzelać się z kimś, to olej ASG. Celność w porównaniu z wiatrówkami żadna, zasięg też mizerny. Replika ASG to replika, która ma moc tak niską, bo kulka ma uderzyć w człowieka po drugiej stronie lufy. Jeśli jednak tego człowieka nie będzie, to kup porządną wiatrówkę i bedziesz bardziej zadowolony.

Link to post
Share on other sites

A, jeszcze jedno - jeśli nie zamierzać strzelać się z kimś, to olej ASG. Celność w porównaniu z wiatrówkami żadna, zasięg też mizerny. Replika ASG to replika, która ma moc tak niską, bo kulka ma uderzyć w człowieka po drugiej stronie lufy. Jeśli jednak tego człowieka nie będzie, to kup porządną wiatrówkę i bedziesz bardziej zadowolony.

 

Hmm... interesuje mnie również odwzorowanie członka oddziału SPAP, więc koniecznie potrzebne jest mi MP5. MP5 występuje jako wiatrówka w podobnej cenie, ale jest z jakąś śmieszną rączką, która wygląda okropnie i w ogóle wersja, która mi się niezbyt podoba. Tutaj przykład: http://allegro.pl/hecklerkoch-mp5-wiatrowka-co2-pistolet-sklep-i1839959320.html

Jeszcze jedna rzecz mnie interesuje. Wiatrówka, do której podałem link ma moc 160m/s, czyli ok 528fps. Najnowsze MP5 Cymy w wersji ASG ma moc 400fps. Więc różnica pomiędzy wiatrówką, a ASG jest niewielka. Czy to 100fps robi taką dużą różnicę ?

Link to post
Share on other sites

Wiatrówka, do której podałem link ma moc 160m/s, czyli ok 528fps. Najnowsze MP5 Cymy w wersji ASG ma moc 400fps. Więc różnica pomiędzy wiatrówką, a ASG jest niewielka.

 

Polecam dołączenie do tego rewolucyjnego przelicznika ciężaru śrutu, na którym ta wiatrówka została przestrzelana. Wtedy nagle okaże się, że ma "troszkę" więcej FPS (śrucik ma około 5 gramów, a kulka asg 0.20 grama, więc śrut jest 25 razy cięższy).

Link to post
Share on other sites

Różnica będzie w zasięgu, ale przede wszystkim w celności. Jeśli chcesz strzelać do celów to odpuść ASG i na prawdę kup wiatrówkę. Jeżeli znalazłbyś ludzi, lub jakąś ekipę ASG niedaleko od ciebie to jak najbardziej zachęcam do Airsoftu, ale tak to replika ASG nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

A ja dodam, że gdy kupisz sprzęt asg i pokażesz go kolegom, to zaraz będziesz miał przynajmniej 10 chętnych do zabawy. :cool:

 

Na początek wystarczą nawet shotguny AGM, które kosztują 50-60 zł. Inne "repliki" za ok. 100-150 zł sobie odpuść, bo to są zabawki tanie i niedobre.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Wykonanie tej wiatrówki MP5 nie powala. Nie licząc oznaczeń - śmiem twierdzić, że jest gorsze niż w MP5 od Galaxy ;). To, co jest fajne, to obecność systemu blowback. Kapsuły CO2 montuje się niestety w niezbyt łatwy i szybki sposób.

 

(śrucik ma około 5 gramów, a kulka asg 0.20 grama, więc śrut jest 25 razy cięższy).

Standardowy śrut kalibru 4,5mm waży zwykle około 0,5g. Śrut stalowy 4,46 BB, który ma zastosowanie w dużej liczbie prostych wiatrówek na CO2 o ile się dobrze orientuję - waży 0,3g. Różnica w energii aż tak duża jakby się mogło wydawać nie jest, ale główną rolę gra tutaj wielkość śrutu - z tego powodu takich wiatrówek kategorycznie nie można używać do niczego innego jak strzelanie do tarcz czy puszek/butelek.

 

Na bliższym dystansie celność tej wiatrówki będzie lepsza niż celność większości replik ASG w podobnej cenie.

 

Tfu, to nie forum wiatrówkowe więc już się zamykam ;).

Link to post
Share on other sites

Wykonanie tej wiatrówki MP5 nie powala. Nie licząc oznaczeń - śmiem twierdzić, że jest gorsze niż w MP5 od Galaxy ;). To, co jest fajne, to obecność systemu blowback. Kapsuły CO2 montuje się niestety w niezbyt łatwy i szybki sposób.

 

 

Standardowy śrut kalibru 4,5mm waży zwykle około 0,5g. Śrut stalowy 4,46 BB, który ma zastosowanie w dużej liczbie prostych wiatrówek na CO2 o ile się dobrze orientuję - waży 0,3g. Różnica w energii aż tak duża jakby się mogło wydawać nie jest, ale główną rolę gra tutaj wielkość śrutu - z tego powodu takich wiatrówek kategorycznie nie można używać do niczego innego jak strzelanie do tarcz czy puszek/butelek.

 

Na bliższym dystansie celność tej wiatrówki będzie lepsza niż celność większości replik ASG w podobnej cenie.

 

Tfu, to nie forum wiatrówkowe więc już się zamykam ;).

 

To mnie jakiś sklep w błąd wprowadził z wagą mojego śrutu. my bad!

Link to post
Share on other sites

Co do SPAPu - tak jak pisałem na innym forum, wszystko zależy o kim myślisz. Co SPAP to "obyczaj" - od plamiaków, przez czarne, granatowe, aż po oliwkowe czy może nawet w MC...

 

To samo z bronią - od Uzi, przez Glauberyty, MP5 w różnych wersjach, przez G36 po AKMS...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...