Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najcelniejsza replika broni krótkiej


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio szykuje się do powrotu do Naszego pięknego hobby jakim jest AirSoft. Aktualnie jestem na etapie wyboru sprzętu, na broń główna planuję zakupić M4 RIS KWA, mam jednak problem z wyborem broni bocznej. Zależy mi zaledwie na dwóch cechach - zasięgu skutecznym wynoszącym conajmniej 25m oraz jak najlepszym skupieniu.

I tu pojawia się moje pytanie, drodzy Maniacy: jaką replikę polecacie? W grę wchodzą zarówno repliki pistoletów jak i rewolwerów.

Pozdrawiam, Asas.

 

PS Miałem wahania co do działu dla tego pytania, jednakże z racji niemożności pisania w "zielonych" ten wydał mi się najodpowiedniejszy. Jeśli jest już taki wątek prosiłbym o podanie adresu - nie znalazłem podobnego.

Link to post
Share on other sites

Moja HiCapa. :icon_biggrin: Ale to był rok pracy przy tuningu i doszlifowywaniu osiągów.

A poważnie to jeżeli nie zamierzesz startować w Yarlanowej Lidze AIPSC to skupienie jest sprawą drugorzędną. Strzelanie z repliki pistoletu w ruchome cele raczej nie będzie wymagało wielkiego skupienia. Kup jakąś dobrą replikę , a jeżeli ci się zachce strzelać Ligę to będziesz miał możliwość bawienia się w tuning i szlifowanie osiągów.

Link to post
Share on other sites

Mk23 - duże toto, nieporęczne, bez blow-backu (wiadomo, nie jest koniecznością, ale jest po prostu przyjemnością, choć nie spodziewam się cuda jak w DE .50AE TM z którego strzelałem parę ładnych lat), świadomość, ze płacę za zbędne dodatki (walizka, badziewny LAM) - odstraszają. Repliki chcę używać również do strzelania tarczowego (w domu, później może w AIPSC), więc w ramach szlifowania umiejętności chciałbym mieć pewność, że błąd leży po mojej stronie a nie repliki która strzela jak chce. ;-)

 

 

Tak więc czekam na dalsze odpowiedzi, może jakieś rady - póki co próbuję zarobić na M4 i osprzęt do niego. :)

 

arend - co rozumiesz przez zwrot "dobrą replikę"? Myślę nad czymś od KWA lub TM. Możecie polecić jeszcze jakieś inne firmy, które dają jednocześnie dobre osiągi w stocku jak i możliwość tuningu?

 

Przepraszam za brak polskich znaków w niektórych słowach - forum przeglądam z telefonu :(

Link to post
Share on other sites

Strzała. Ja mam taki autorski teścik na celność broni do AA IPSC - '10x10'

 

Czyli strzały z 10m w płytkę o średnicy 10cm mają dać 100% trafień.

Jak masz to - to jesteś w domu, jak nie masz, to wiesz o ile klamka zaniży twoje wyniku w stosunku do umiejętności :)

 

Pamiętaj o dobrej amunicji, gazie oraz dostosowaniu ciężaru kluki do powyższego i ustawieniu UH. Dobrze dobrana kulka i gaz, oraz skręcony HU - często załatwia większość niedoskonałości broni.

 

Preclufka - ja nie zauważyłem znaczącej poprawy w celności. Maiłem dwie w dwóch różnych klamkach. Długość lufy - ma już znaczenie.

 

Dziś o 1900 robimy w KNJ trening z celności broni krótkiej ASG - między innymi będzie o tym jak prawidłowo dobrać gaz, kulkę, ustawić przyrządy, HU itp - żeby wycisnąć maxa z klamki.

Jakby był ktoś chętny - zapraszam. Błonie, Lesznowska 12A, g. 1900.

Link to post
Share on other sites

I tak twierdzę że jesteś wredny bo zawsze robisz zawody jak jestem zajęty i nie mogę przyjechać ;p

 

A w temacie długości lufy i jej precyzji to obaj macie rację. Dla luf o długości rzędu 10cm to i każdy centymetr i setna milimetra precyzji się liczy.

Niestety, to nie długie repliki gdzie takie szczeguły mogą być pomijane. To samo zależy gumek i komór hopa. Na dobrą sprawę trzeba je pasować indywidualnie aby osiągnąć dobre wyniki.

 

Yarlan a co powiesz na CTC rzędu 5cm na 10m w weitechowej hicapie na kulkach 020 g&g. ( ze stojaka oczywiście)

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że celność, którą zachwala dexterkrak jest wynikiem właśnie tych kilku centymetrów. Tak jak pisałem w przypadku pistoletów, w przeciwieństwie do broni długiej, preclufka nie ma aż takiego znaczenia jak długość lufy wewnętrznej. Tu liczy się każdy centymetr. Dlaczego?

Prosta zależność 1cm lufy przy lufie 10cm to aż 10% więcej w długości. 1cm przy lufie 50cm - to tylko 2% więcej.

 

Robiliśmy testy z różnych pistoletów z różnymi lufami na 10m - w przypadku preclufki nie zauważyłem znacznej poprawy skupienia. Przy pistolecie który miał dłuższą lufę wewnętrzną - różnica była widoczna gołym okiem.

 

Wracając do tematu gabarytów - w ipsiku używa się kabur typu 'wieszak' - która w żaden sposób nie przeszkadza przy dobywaniu broni dłuższej, szerszej, wyższej czy jakkolwiek zmodyfikowanej.

 

Jeżeli chodzi o zgodność klas sprzętowych - to SOCOM nadaje się tylko do klasy open, ale się nadaje. Jeżeli jest do tego celny, niezawodny i dobrze komuś w ręku leży - to nie widzę przeszkód by go używać w zawodach.

Link to post
Share on other sites

Yarlan, nie to że się nie nadaje ale spust w klamkach NBB jest jaki jest. Z imadła itd klamka jest wyjątkowo celna. Z reki kiedy trzeba wycisnąć półtora centymetra spustu przy znacznym oporze- bywa różnie. Zwłaszcza kiedy (no przecież mowa o LAA) działamy pod presją czasu. Szybkostrzelnośc praktyczna z klamki NBB jest po prostu znacznie niższa.

 

Jeśli mamy dobra kaburę (lub nawet specjalną sportową) to wydobycie nie jest problemem. Ogólnie nie chodzi mi o gabaryty (o ile spełniają założenia danej klasy sprzętowej).

 

 

Długość lufy w socomie to jedno. Ale moim zdaniem- wcale nie najważniejsze. Najważniejsze jest to, że klamka nie ma BB. Nie ma BB oraz ma stałą lufę, zarówno zewnętrzna jak i wewnętrzna. Obie lufy i zamek w czasie strzału nie przemieszczają się względem siebie ani o milimetr. To właśnie powoduje taką celność socoma od TM.

Link to post
Share on other sites

No fakt, nie pomyślałem że są jeszcze pistolety bez BB ;)

Tak - zgadza się, pistolet bez BB ze względu na samonapinanie przy każdym strzale nie jest najtrafniejszym wyborem. Ale - jeżeli komuś to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie lubi mieć kilka kg na spuście - to przepisy w żaden sposób nie wymagają od pistoletów bycia wyposażonym w ruchomy zamek.

 

Ważne by pistolet umożliwiał opróżnienie gniazda z magazynka z kulkami, oraz wyrzucenie kulki z komory - np. przy użyciu wyciora. (i na miłość boskom... żadnego dmuchania w lufę!)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...