Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lowy do AK-74 - które polecacie?


Recommended Posts

Low- Cap CA na 77 kulek ! Mam dwie sztuki, jak dotąd niezawodne !!! Podają wszystkie kulki, zarówno w cymach jak i w serii RK.

Jedyna ich wada- chybotają się, ale podawanie kulek zupełnie to rekompensuje.

 

Mid- Cap SRC na 120 kulek Najlepsze midy jakie mam/ miałem. Podają bezproblemowo kulki dobrej jakości, z gorszymi kulkami typu P&J, Ganfrajer, bywa różnie. Raz podają, raz nie. Mam na stanie dwie sztuki. Kumple z ekipy też używają i raczej nikt nie narzeka.

Mid- Cap Element (P&J) na 100 kulek Takie sobie. Firmowe kulki jeszcze jako tako podają, lecz na gorszych, jest tragedia. Mam na stanie jedną sztukę (miałem kiedyś 3).

Mid Cap Mag (plum) na 100 kulek - podają bezproblemowo kulki firmowe, z P&Jami i Ganfrajerami różnie. Ich wady- kolor (ciemnośliwkowobrazowy xD) i to że nie są rozbieralne (dwie sklejone połówki!). Kiedyś miałem dwie sztuki, dziś wylądowało u mnie 6 dla kolegi, wszystkie podają.

 

Mid- Cap Cyma na 150 kulek- ogólnie szajs. Podaje tylko firmowe kulki, mimo to i tak zdarzają się na nich zacięcia. Miałem jednego, zdecydowanie nie polecam (chyba że trefny się akurat trafił).

 

Swoich magazynków nigdy nie smaruję. Jestem zdania że smar nie jest w nich potrzebny, może jedynie dostać się do komory HU i kulki będą latały badziewnie. Lepiej jest je czasem rozkręcić i wyczyścić. I oczywiście opróżniać po strzelance.

 

Warto też pamiętać że im cięższych kulek się używa, tym magazynek gorzej może je podawać.

 

Amen.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, to mój pierwszy post więc grzecznie się przywitam, hej! :)

 

A wracając do tematu, mam kilka pytań, i nadzieje, że znajdą się dobrzy ludzie którzy mi pomogą.

Posiadam replikę AKM CM.48M, i zastanawiam się nad zakupem MID-CAP`ów. Dodam, że używam kulek GG.

 

1)Czy mid-capy firmy Classic Army są kompatybilne z moją repliką, może ktoś je używa i mógłby zdradzić swoją opinię.

Bo rozumiem, że są one całe wykonane z metalu (nie znam fachowego pojęcia ale nawet ten zaczep na górze który zachodzi w gniazdo repliki?)

 

2)Mid-cap firmy Cyma, jak sprawa wygląda tutaj z tym "zaczepem"? plastik czy metal? Jak plastik to czy jest wytrzymały?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Odkopię troszkę - używał ktoś midów do 74 od MAG? Czy ciasno siedzi w gnieździe i czy ładnie podaje.

 

 

Ja miałem z nimi troszkę problemów. Ale po zabiegach tj podklejenie " dzyndzla" do sprężyny,żeby siedział sztywno na niej + porządne smarowanie silikonem. Po tym podawały bez problemów. Nie można ich ładować do końca, 50-60 kulek max. Co do tego czy siedzą w gnieździe, to piłowałem tylny zaczep i było git.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Ponad rok od ostatniego postu..

 

Wie ktoś w jakim sklepie można kupić tanie lowy do ak47/74? Jedyne lowy jakie znalazłem to są lowy g&g za 60zł..

Wszędzie widzę mid-capy jednak przejechałem się już na 4 takich magazynkach od cymy(wafle i metalowe do ak74) i midów przez to chce unikać na kilometr.

Link to post
Share on other sites

Jedyne low-cap'y jakie teraz są dostępne to KA i G&G. Powiem tak wykonaniem nie zaskakują, a cena jest tragiczna...

Ja używam midów do AK74 od MAG'a i jestem bardo zadowolony - żadnych zacinek, podają wszystkie kulki. Opinia wyrobiona na przestrzeni 3 lat i dziesięciu magach. Od jakiegoś używam jeszcze magów CYMY i również mogę polecić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...