Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Scar Boyi, Scar AGM, XM8 SRC, czy może CM 0.48s


Recommended Posts

Otóż planuję kupić replikę do ok 700-750 zł. Przeglądałem troche tematów na temat tych raplik i szczerze zdania są podzielone. Czy moglibyście doradzić mi którą wybrać? Za odpowiedzie wielkie dzieki :)

Linki: Scar AGM:

http://gunfire.pl/product-pol-1152192294-AGM-055B.html

Scar Boyi: http://gunfire.pl/product-pol-1152191234-Replika-karabinu-automatycznego-SC-01-BLACK.html

XM8 SRC: http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/xr-8-gen-iii-black-src.html

Cymka 0.48s: http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-048s.html

Link to post
Share on other sites

Co do XM8, to się nim kiedyś interesowałem i po poszukiwaniach, jakoś nie miał zbyt szałowych opinii. Głównie średnie lub też kiepskie (jakoś wykonania elementów zewnętrznych - spasowanie).

 

Edit: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/27417-xm8-src/page__hl__xm8 - temat o nim.

Edited by SterylizatorPL
Link to post
Share on other sites

Czyli najlepszą opcją w tym przedziale cenowym to raczej Cymka? No faktycznie miałem nadzieję że scar będzie git, bo i ma szyny, wiec mozna by było go ciekawie napakować. A niestety w cymie takiej fantazji nie będzie ;) A może za tą kaske znalazł bym coś ciekawszego? Jeśli macie jakieś propozycje to dawać

Edited by mutant100
Link to post
Share on other sites

Z tych czterech to ten kałach będzie najlepszy, jednak brałbym wersję z pełną kolbą, bo te składane na dół bardzo często ulegają jakimś uszkodzeniom.

 

Ke? Chyba ktoś coś zmyśla. Akurat w CM.048 lepiej wziąć wersję S - ona ma zatrzask kolby ze stali. A wersje z kolbą stałą mają obsadę kolby ze znalu. Więc - nie podpowiadaj innym, jeśli nie jesteś pewien. ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem okazje strzelać ostatnio z Bojca AKMS i mam mieszane uczucia. Fakt, wyglada świetnie i ma tez niezłe osiągi, ale... ta kolba jest pieruńsko niewygodna :/ Z pól minuty się z tym szarpalem żeby jako-tako leżała. Mocna jest i bardzo sztywna, z tym nie ma wątpliwości, jednak złożyć się z tego, to istna męczarnia.

Nie wiem jak cyma wyglada w tej kwestii. Jeśli masz możliwość, to w swoim środowisku pomacaj i porównaj, a potem zdecyduj.

Jeśli chcesz Scara, to jak dla mnie tylko VFC :) Cudo! Tylko Ci niestety nie starczy pieniazkow.

Link to post
Share on other sites

Miałem okazje strzelać ostatnio z Bojca AKMS i mam mieszane uczucia. Fakt, wyglada świetnie i ma tez niezłe osiągi, ale... ta kolba jest pieruńsko niewygodna :/ Z pól minuty się z tym szarpalem żeby jako-tako leżała. Mocna jest i bardzo sztywna, z tym nie ma wątpliwości, jednak złożyć się z tego, to istna męczarnia.

Nie wiem jak cyma wyglada w tej kwestii. Jeśli masz możliwość, to w swoim środowisku pomacaj i porównaj, a potem zdecyduj.

Jeśli chcesz Scara, to jak dla mnie tylko VFC :) Cudo! Tylko Ci niestety nie starczy pieniazkow.

 

Myślę, że to już wina radzieckiej myśli , a chińczyk za wiele poprawić by nie mógł :P A jak komuś niewygodnie, to czasem mam gumowe nakładki na kolby AKM/AKMS - polecam. :P

Link to post
Share on other sites

Dzieki chlopaki za pomoc ;) tylko powiem wam kurde ze ten scar boyi naprawde sprawia wrazenie fajnej repliki. kumpel z druzyny ja ma i strzela tez calkiem niezle. moze podpowiecie mi cos odnosnie tej repliki? od razu mowie ze na vfc mnie nie stac ;D i sorki za brak polskich znakow bo z telefonu pisalem posta.;)

Link to post
Share on other sites

Dzieki chlopaki za pomoc ;) tylko powiem wam kurde ze ten scar boyi naprawde sprawia wrazenie fajnej repliki. kumpel z druzyny ja ma i strzela tez calkiem niezle. moze podpowiecie mi cos odnosnie tej repliki? od razu mowie ze na vfc mnie nie stac ;D i sorki za brak polskich znakow bo z telefonu pisalem posta.;)

 

To po co nam dupę zawracasz, skoro chcesz wziąć SCARa od początku? Widzisz, różnica jest taka, że u Ciebie ma go Twój kumpel, a u mnie mam go ja, moja "kumpela" i jeszcze kilku znajomych. I nie narzeka na niego tylko dziewczyna. Czemu? Bo "i tak jest śliczny w tym kolorku". A cała reszta najchętniej by go siekierą porąbała, bo strzela na poziomie cm.028.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lesio to teraz pytanie.

Czy SCAR BOYI nada się do kupienia i zrobienia go pod CQB? Tzn. Moc na poziomie 300FPS max i w miarę duża szybkostrzelność. Zależy mi również na dużej ilości szyn RIS.

 

Do lasu mam kałacha ze stajni CA(od dwóch lat bez awarii na 480FPS) także mi to w zupełności wystarcza i potrzebuje coś do budynku, a SCAR mi się najbardziej podoba.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...