Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka do 600zł


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich Maniaków.

Moi drodzy, co prawda jeszcze daleko do tego zakupu, jednak chcę rozejrzeć się wcześniej.

Szukam Lunety, ponieważ użytkowanie GAMO naprawdę naszpikowane jest rozczarowaniem.

Chciałbym, aby mieściła się w 600zł (bez montażu).

I gdyby nie było to problemem, jakiś ciekawy montaż.

Jestem otwarty na wasze propozycję, proszę o pomoc.

Pozdrawiam, SenkuPH.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli szukasz pancernej lupki to polecam Deltę Optical Titanium za 600zł juz można wychaczyć na forach wiatrówkowych. Spokojnie wytrzymuje szarpanie na wiatrówkach do 17 J (nie wiem jak wyżej bo FACe mnie nie interesują ) Pozdro

Edited by babski
Link to post
Share on other sites

Czyli raczej będziesz preferował długą lunetę z obiektywem rzędu 40-50mm i powiększeniami między 3 a 16 razy.

Czyli cos podobnego czego szukał Lesio w temacie nizej tyle że juz względnie dobrej klasy (jeżeli jednak przekonasz sam siebie że jakość szkieł nie jest warta inwestycji to spójrz tam).

Hmmmmmmmm pomyślmy. Delty DOE I DOT w tym wyglądzie są w cenach koło 1600 pln więc odpadają.

Taka luneta wręcz rewelacyjnie wygląda na eMce i eMkopodobnych.

http://allegro.pl/luneta-do-pedzen-visor-pentaflex-cazorla-1-4x24-i1986348193.html Nie ma chyba potrzeby tłumaczyć że to też chińczyk tyle że wysokiego sortu. Lunetka może przy odrobinie treningu byc wykorzystywana jako kolimator, przy powiększeniu 4x pozwoli porzędnie wycelować do objektów w ruchu.

Tyle że na snajperce nie będzie wyglądała dobrze.

Takie BSA http://allegro.pl/luneta-bsa-4-16x40-variable-power-multi-x-ir-ao-i1999730270.html będzie wyglądało nieżle, powiększenia tez w granicy przyzwoitości, ale regulacja paralaksy na obiektywie jest potwornie niewygodna.

Natomiast moją faworytką ( i obecną w tej chwili na wiatrówce) jest ta luneta Lapersa http://allegro.pl/luneta-leapers-accushot-3-12x44-ao-36-kolorow-i1997059090.html Może jest przekombinowana z kolorkami podświetleń, ale jest to chyba pierwsza luneta Lapersa z porządnymi soczewkami.

Pokrętło zoomu może pracuje troszkę zbyt ciężko ale sądzę że się wyrobi (mam ją dopiero trzy tygodnie) Pokrętła wierzyczek pracują ladnie i płynnie. I co najważniejsze pokrętło paralaksy jest wygodnie umieszczone (w zasięgu ręki) i da się ostrzyć bez potrzeby odrywania oka od celu.

 

I w temacie montaży jeszcze słówko. Jeżeli masz taką możliwośc postaraj się dopasować wysokośc montażu do swoich preferencji. Może przed kupnem uda ci sie pożyczyć jakieś montaże i sprawdzic czy będzie ci pasował średni, wysoki czy niski. Jak już będziesz wiedział jakiej wysokości ma być to otwiera sie cała gama produktów do wyboru.

Link to post
Share on other sites
Delty DOE I DOT w tym wyglądzie są w cenach koło 1600 pln więc odpadają.

 

 

 

Delta Optical Entry za 1600zł ???? Gdzie tak kolega wyczytał??? :icon_eek2: :icon_eek2:

 

Nowy mały DOT 1200zł, używany 600-700zł. Ja swojego kupiłem za 650 i trzyma jak zamurowany na karabinku AA Pro Sport...Wiec te ceny trochę z kosmosu wzięte :icon_biggrin:

Edited by babski
Link to post
Share on other sites

Mały DOE jest za 169 pln na stronie Delta optical. Tyle że raczej wyględem sprzętu wojskowego on nie przypomina. A rzeczywiście jest to chyba najtańsza lunetka którą polecę na wiatrówkę i replikę karabinka. A duże Delty to i owszem też dobre lunety, tyle czy wyobrażasz sobie kręcenie AO podczas zasadzki snajperskiej.

Link to post
Share on other sites

Róznica polega że ta z linka górnego ma mechanizm regulacji paralaksy na obiektywie (ten skalowany pierścień), A ta z dolnegp linka ma ten mechanizm na bocznym kole. Poprostu "znafcy" ze sklepu porąbały się opisy do aukcji (piszę "znafcy" perfidnie bo informowałem sprzedawcę o tej pomyłce, ale ten stwierdził że jest wszystko w najlepszym porzadku. dając tym dowód ignorancji w temacie)

Pomijającróżnice w elektronice podświetlenia która jest tylko gadzetem luneta z boczną regulacją jest wygodniejsza, bo nie musisz robić dalekiego wymachu ręką do obiektywu podczas regulowania ostrości głebi obrazu.

Lapersy same w sobie są niezłe. Niewiele ustępuja Deltom serii Classic pod względem optyki, natomiast są nieco lepsze niż seria Entry. Mechanicznie wypadają podobnie.

 

A co do M3 to oczywiście że są , tylko że drogie. Wszystkie te kopie w cenie do 4 stówek niestety są naprawdę lunetami o niskiej jakości optyki, i dość średniej mechanice, produkowane praktycznie tylko do zastosowań ASG, bo zakładanie ich na cokolwiek mocniej kopiącego niz KBKS szybko kończy ich zywot (Blog na sprężynowym Liderze 44 wytrzyał dosłownie pięć strzałów a potem urwało się szkiełko w naniesioną siatką)

Link to post
Share on other sites

Wow... Rozumiem, bardzo dziękuję za obszerne i dokładne objaśnienia. Tak fachowa pomoc byłaby mile widziana zawsze :)

 

 

A powiedz mi jeszcze, czy ta pierwsza lunetka, przez to, że jej obiektyw i powiększenie są większe nie ma jakiejś przewagi nad drugą?

(różni się też innymi parametrami, o których me pojęcie równe jest zeru).

 

Pozdrawiam.

 

P.S Ten model posiada regulację paralaksy z boku, tylko ta cena...

 

Klik

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites

Jako że też co nieco się znam na optyce i jestem posiadaczem optyki ze stajni Leapersa odpowiem.Poza powiększeniem istotnej różnicy nie odczujesz, 6 mm w obiektywie też nie bardzo,obraz będzie ciut jaśniejszy przy większym powiększeniu, no i kwestia podświetlenia.Przy końcowym powiększeniu obie lunetki dadzą obraz dość zbliżony, 16x i 50 mm obiektyw i i 12x i obiektyw 44 mm.

Edited by Skejter
Link to post
Share on other sites
A powiedz mi jeszcze, czy ta pierwsza lunetka, przez to, że jej obiektyw i powiększenie są większe nie ma jakiejś przewagi nad drugą?

 

W tej klasie lunet średnica obiektywu nie ma takiego znaczenia jak w markowym sprzecie (powyżej powiedzmy 1000zł). Czasami wręcz przeciwnie- zauważyłem, że większy obiektyw daje gorszy obraz, zapewne dlatego, że Chińczykom trudniej jest zrobić duża soczewkę dobrej jakości a z mniejszymi sobie jakoś radzą. Powiększenie w ASG jak minimalne jest większe niż 3x to tylko przeszkadza. Patrz zawsze na minimalne powiększenie, nie na maksymalne (i tak 9x to absolutny max jakiego w ASG użyjesz).

Link to post
Share on other sites

http://kolba.pl/luneta-celownicza-leapers-accushot-series-4-16x56-30-mm-ao-mildot-r-g-ez-tap-p1305.html

 

Wykracza po za twój podany budżet, ale jest to ta sama luneta, którą podałeś wcześniej, tylko o innych powiększeniach.

 

Edit:

Produkt niedostępny niestety.

Edit 2:

Ale za to tutaj jest.

http://www.arobron.pl/luneta-leapers-accushot-4-16x56-ao-30mm-p-8270.html

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

W zasadzie dobrze myślisz, ale tylko w zasadzie. 10x też w zupełności wystarczy do obserawcji przedpola, natomiast większe powiększenia będą utrudniały tę obserwację. Dlategio do celów obserwacyjnych najlepsza jest lornetka o stałym powiększeniu i dużym kącie obserwacji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...