Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

Wszystko zależy od tego czy bardzo zależy Ci na tych cudnych risach. Jeżeli tak to bierz śmiało, na jednej strzelance trochę go wymacałem i nie odbiega jakością od innych wersji lone star'a czyli spasowanie skała, jedyne co tam lata to rączka ale kupienie porządniejszej to groszowe sprawy (no chyba, że w ogóle nie będziesz z niej korzystał to nie będzie problemu). Jeżeli chciałbyś dostosować pod siebie replikę to wydaję mi się, że lepszą opcją będzie kupienie wersji za 820 zł czyli standardowej m4'ki, która różni się tylko risami i kolbą (ma też dłuższą lufę co jest plusem). Sam się czaję na ten model bo według mnie jest śliczny, dokładnie taki jakiego szukałem. Bardzo prawdopodobne, że w przeciągu trzech tygodni będę miał go w swoim arsenale :icon_lol:.

Co do tego tuningu robionego przez zbrojownie to są mieszane opinie. Sam założyłem jeden wątek jego dotyczący i wychodzi na to, że średnio się opłaca szczególnie jeżeli chodzi o dość innowacyjny i nie do końca skuteczny bore up wciśnięty tam trochę na siłę. Łap link do tematu o tym wynalazku firmy Protech. http://forum.wmasg.p...bu-max-protech/ (choć nie wiem czy w związku z tą obniżką o 100 zł nie będzie to może bardziej opłacalne ale to niech mądrzejsi w tym temacie się wypowiedzą albo napisz w temacie o tuningu m4'ek od EA, na pierwszej stronie tego tematu masz link).

Według mnie najlepsza opcją będzie wymiana przy zakupie sprężyny na sp120 Guardera i łożyskowaną głowicę tłoka np. SHS (choć nie wiem czy jest w tej chwili na Zbrojowni). Taka mała wymiana powinna dać Ci te 400 fps + jeżeli będzie dobrze wszystko złożone. Jeżeli chciałbyś więcej to niestety ale większość podzespołów leci do wymiany ale taki już urok Lone Star'a.

 

Edit: W sumie to sam z chęcią bym usłyszał coś więcej na temat tego tuningu Zbrojowni właśnie ze względu na obniżoną o 100 zł cenę wersji tuningowanej. Bo jak pisałem sam będę kupował ten model w najbliższym czasie i nie wiem czy nie lepiej dopłacić te 150 zł i mieć wymienione więcej części niż dokupywanie osobno sprężyny i głowicy co wyjdzie podobnie cenowo.

Edited by MayheEM
Link to post
Share on other sites
  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wszystko zależy od tego czy bardzo zależy Ci na tych cudnych risach. Jeżeli tak to bierz śmiało, na jednej strzelance trochę go wymacałem i nie odbiega jakością od innych wersji lone star'a czyli spasowanie skała, jedyne co tam lata to rączka ale kupienie porządniejszej to groszowe sprawy (no chyba, że w ogóle nie będziesz z niej korzystał to nie będzie problemu). Jeżeli chciałbyś dostosować pod siebie replikę to wydaję mi się, że lepszą opcją będzie kupienie wersji za 820 zł czyli standardowej m4'ki, która różni się tylko risami i kolbą (ma też dłuższą lufę co jest plusem). Sam się czaję na ten model bo według mnie jest śliczny, dokładnie taki jakiego szukałem. Bardzo prawdopodobne, że w przeciągu trzech tygodni będę miał go w swoim arsenale :icon_lol:.

Co do tego tuningu robionego przez zbrojownie to są mieszane opinie. Sam założyłem jeden wątek jego dotyczący i wychodzi na to, że średnio się opłaca szczególnie jeżeli chodzi o dość innowacyjny i nie do końca skuteczny bore up wciśnięty tam trochę na siłę. Łap link do tematu o tym wynalazku firmy Protech. http://forum.wmasg.p...bu-max-protech/ (choć nie wiem czy w związku z tą obniżką o 100 zł nie będzie to może bardziej opłacalne ale to niech mądrzejsi w tym temacie się wypowiedzą albo napisz w temacie o tuningu m4'ek od EA, na pierwszej stronie tego tematu masz link).

Według mnie najlepsza opcją będzie wymiana przy zakupie sprężyny na sp120 Guardera i łożyskowaną głowicę tłoka np. SHS (choć nie wiem czy jest w tej chwili na Zbrojowni). Taka mała wymiana powinna dać Ci te 400 fps + jeżeli będzie dobrze wszystko złożone. Jeżeli chciałbyś więcej to niestety ale większość podzespołów leci do wymiany ale taki już urok Lone Star'a.

 

Edit: W sumie to sam z chęcią bym usłyszał coś więcej na temat tego tuningu Zbrojowni właśnie ze względu na obniżoną o 100 zł cenę wersji tuningowanej. Bo jak pisałem sam będę kupował ten model w najbliższym czasie i nie wiem czy nie lepiej dopłacić te 150 zł i mieć wymienione więcej części niż dokupywanie osobno sprężyny i głowicy co wyjdzie podobnie cenowo.

 

W sumie z tego tematu co dodales nie wynika jednoznacznie,ze ich zestaw jest słaby. Roznie piszą. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenia,ale z tego co widze to do tej m4 dodają zestaw w wersji 2, v2. Dla mnie ten model rowniez jest sliczny, jako jedyny wpadl mi w oko. Do tego w miare przystepnej cenie porownujac do innych replik I klasy. Jak dla mnie to te 420-430 fpsów po takim tuningu w pełni wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Panowie, skąd pomysł na wymianę głowicy tłoka? Wymieniacie sprężynę na 120stke guardera i prowadnicę sprężyny na metalową, łożyskowaną (ja mam shs). I to jest wszystko. Jeśli macie życzenie to sobie doszczelnijcie głowicę cylindra (u mnie po roku zaczęło trochę popuszczać w tym miejscu) i rozciągnijcie oring na ciepło jeśli nie macie 100% kompresji na głowicy tłoka. Mnie kumpel na starej, ubitej 120stce no-name wycisnął stabilne 435FPS, więc na nowej powinno być jeszcze lepiej.

Link to post
Share on other sites

Panowie, skąd pomysł na wymianę głowicy tłoka? Wymieniacie sprężynę na 120stke guardera i prowadnicę sprężyny na metalową, łożyskowaną (ja mam shs). I to jest wszystko. Jeśli macie życzenie to sobie doszczelnijcie głowicę cylindra (u mnie po roku zaczęło trochę popuszczać w tym miejscu) i rozciągnijcie oring na ciepło jeśli nie macie 100% kompresji na głowicy tłoka. Mnie kumpel na starej, ubitej 120stce no-name wycisnął stabilne 435FPS, więc na nowej powinno być jeszcze lepiej.

 

Nam chodzi o tuningowane repliki robione przez zbrojownie.

Pytanie czy warto dolozyc te 150 zlotych i kupic juz z tuningiem.

 

Wersja repliki ZBRO-TECH posiada zamontowane następujące podzespoły wewnętrzne pozwalające osiągnięcie prędkości wylotowej rzędu 420-430 fps:

- Zestaw Cylindra Bore-up MAX do M4 Protech (stalowy cylinder MAX o powiększonej średnicy; aluminiowa, podwójnie uszczelniona głowica cylindra MAX o powiększonej średnicy; aluminiowa głowica tłoka MAX z uszczelką typu Super O-ring o powiększonej średnicy; mosiężna, podwójnie uszczelniona dysza MAX o powiększonej średnicy)

- Mosiężna prowadnica sprężyny z łożyskowaniem v.2 Protech

- Sprężyna M120 o nieregularnym skoku (indywidualny dobór spreżyny spośód czołowych marek dostępnych w ofercie do każdego modelu pozwalający uzyskać jak najwyższą prędkość wylotową)

- Wzmocniony poliwęglanowy tłok z 10 stalowymi zębami lub pełnym stalowym uzębieniem Ultimate/SHS/JBU.

Edited by BloodyAnt
Link to post
Share on other sites

Nie znam się za bardzo na replikach co pasuje co nie dlatego chciałbym się zapytać , jeśli kupię ten tłumik : http://azteko.pl/tlumik-dzwieku-142mm-black-p-6905.html , to czy muszę kupić jakiś adapter czy coś w tym stylu czy wystarczy , że odkręce standardowy tłumik płomienia ?

PS. Czy to zawieszenie da się wogóle zamontować na emce z standardowym mocowaniem anie na jakieś piny czy coś na obrazku ?

[LINK do zawieszenia : http://azteko.pl/bojowe-zawieszenie-taktyczne-black-p-3997.html ]

Link to post
Share on other sites

Odkręcasz urządzenie wylotowe, nakręcasz tłumik. Pamiętaj tylko że urządzenie wylotowe jest przykręcone małym imbusem.

Jeśli masz evo ze standardową podstawą muszki (seria border patrol albo rancher ze stałą kolbą) to masz tam oczko do pasa, drugą część mocujesz na kolbie (w zależności jaka to kolba tak mocujesz, polecam sobie pogooglać zdjęcia w internetach).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Panowie jaki akumulator 7.4 wejdzie do chwytu przedniego repliki Lone Star Ranger SBR? http://zbrojownia.li...products_id=958 Czy taki redox się zmieści? Jeżeli nie to prosiłbym o polecenie czegoś co znajduję się aktualnie w ofercie Zbrojowni bo chcę już kupić wszystko w jednym miejscu. Również jaka wartość C była by odpowiednia do repliki na stockowych kablach? Coś w granicach 15-25 C?

Edited by MayheEM
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć. Jak najbardziej polecam replikę firmy EA. Miałem porównanie z emkami od KWA i jedyne co ich różniło to kultura pracy i wygląd. Oczywiście emki od EA są ładniejsze moim zdaniem, lecz kultura pracy lepsza u KWA, lecz i tak części zazwyczaj idą do wymiany.

 

Jakby ktoś był zainteresowany kupnem to w komisie znajduje się moja oferta w zestawie :)

Link to post
Share on other sites

Co to znaczy "silnik zakręci"-masz takie przypominający wiertarkę wizg czy "cyknięcie"? Jeśli to pierwsze to wyreguluj silnik, jeśli to drugie to najpewniej tłok się zablokował w tylnej pozycji-pożycz mocniejszą baterię i na singlu raz pociągnij za spust (tłok powinien ruszyć).

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich Maniaków

 

Wypada się przywitać bo to mój pierwszy post na forum :icon_smile:

Długo wertowałem forum szukając M dla siebie i w końcu wybór padł na Lone Star Border Patrol. Niestety nie mogłem jej nigdzie w kraju dostać a nie interesuje mnie zakup z drugiej ręki. Dedukowałem że skoro firma włoska to pewno dostanę tę replikę we Włoszech. Znalazłem w San Marino w promocji (cały Lone Star jest w promocji aktualnie) po 165EUR + 19EUR wysyłka do Polski. Nie obyło się bez drobnych problemów komunikacyjnych ale widzę że jakaś paczka do mnie z San Marino jedzie. Jak dotrze dam znać czy wszystko ok, a gdyby ktoś chciał ryzykować to podaje linka:

 

http://www.softairrastelli.com/

 

Sklep lepiej przeglądać po włosku niż po angielsku bo sporo buttonów nie działa i brakuje opisów.

Edited by Snols
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...