Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam taki problem, odkręca mi się śruba z kolby. Tak po 3-4 godzinach latania z repliką, doraźnie muszę dokręcać tą okrągłą nakrętkę na zewnątrz, żeby całość nie latała. W domu rozbieram kolbę, dokręcam tą śrubę w środku i tą na zewnątrz ale mam zawieszenie dwu-punktowe więc mało to daje, replika EH01AR.

Coś da się na to poradzić poza zmiana na zawieszenie jedno-punktowe? jakaś podkładka coś pomoże? Nie rozbierałem repliki mocniej niż do czyszczenia lufy , ta śruba chyba do gearboxa idzie? może coś tam?

Link to post
Share on other sites

Mój Border Patrol dotarł do mnie z San Marino po 4 dniach (wysłana w pt, w śr rano kurier już był). Paczka porządnie zapakowana, replika sprawna, żadnych fuckupów. Co do repliki - bardzo ładnie spasowana i wykończona (ale jak oglądałem M Specny to też nie było się do czego przyczepić). Ot po prostu ładna M4. Na temat kolorków się nie wypowiadam - nie jest różowa to wystarczy. Jedyny minus to telepiąca się kolba, posiadająca dodatkowo niewielkie ślady po łączeniu form. Standard. Strzelanie - bardzo celna. Zarówno ogniem pojedynczym jak i auto bez problemu z 20-25 m trafia w słup latarni (kulki G&G 0,25). Szczególnie zaskoczył mnie ogień na auto - kulki lecą jak po sznurku i rozrzut na tym dystansie jest praktycznie niezauważalny. Nie ma tak że jakaś kulka leci gdzie indziej niż się wycelowało czy zbacza w lewo/prawo, w sumie poszło ok 500 kulek. Niestety zabrakło czasu na bardziej dokładne testy zasięgu/celności i zabawę hop-up'em. Magi - bez problemu pasują mid capy BOYI (metalowe), nie latają na boki. Stockowy hi-cap jak to hi-cap - trzeba go co jakiś czas podkręcić, podaje dobrze, grzechocze jak każdy... Porównując z stuningowaną M kolegi - ok 400fps widać że kulki z Border Patrol lecą wolniej, mają też mniejszą "przebijalność" zielska. Planuję więc za jakiś czas wizytę na chrono i wymianę sprężyny i prowadnicy. Ale to po kilku tysiącach kulek jak już ją dobrze przestrzelam...

 

Generalnie polecam guna i sklep.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy da się w replice boarder patrol przełożyć kable z łoża do kolby lub jej prowadnicy ? Ponieważ po zakupie przednich szyn RIS bateria nie mieści się w łożu repliki a bateria pasuje do prowadnicy jak i kolby SF ....

Przecież to jest najprostsza przeróbka pod słońcem, każdy kto umie używać lutownicy to zrobi :).

Link to post
Share on other sites

Jestem zupełnym żółtodziobem jeśli chodzi o grzebaniu w replice niestety nie mam aby częstego doczynienia z innymi maniakami aby mogli mi pomóc lub cokolwiek w tym temacie pokazać . Próbowałem rozebrać replikę ale gdy zacząłem zdejmować górną część korpusu korzystając z pomocy filmiku na YouTube :

, nie chciała zejść próbowałem naciągać ten cyngiel otwierający bolt-caha i coś poszło ale dalej nie mogłem wyjąć kabla z złączem przez ten przycisk dzięki któremu zakłada się łoże . Kompletnie nie wiem co dalej załamałem się i zostawiłem replikę nie wiem co dalej z nią zrobić ... Jest może jakiś filmik lub jakać instrukcja jak rozkładać repliki M4 od EA ?
Link to post
Share on other sites

Primo: relax :). Secundo: wybrałeś kiepski film instruktażowy. Tertio: te kable które masz w łożu powinny się dać rozłączyć, poszukaj czy nie ma tam gdzieś wsuwek, które pozwolą oddzielić kawałek kabla z wtyczką od reszty. Jeśli tego nie ma, to trudno darmo, kable trzeba ciąć (i tak warto sobie kupić kabelki i je wymienić przy okazji bo druty w evo są dość marne). Tutaj masz Briana z Echo1 pokazuje co i jak, polecam kanał, ja się multum rzeczy nauczyłem z niego.

Link to post
Share on other sites

Hej. Jest to mój pierwszy post na forum, ale spędziłem już dobrych kilka dni na szukaniu jednak nie znalazłem odpowiedzi :icon_smile: Zdecydowałem się na m4 od EA (jeszcze nie kupiłem) i mam pewien dylemat. Otóż chciałem kupić dokładnie ten model http://zbrojownia.li...roducts_id=2352 ale jest już niedostępny. Zatem zacząłem zastanawiać się nad tym: http://zbrojownia.li...roducts_id=2355 - jedyna różnica to kolba. I tu moje pytanie (z racji tego, że w życiu nie trzymałem żadnej repliki i nie mam pojęcia jak może być skonstruowana) czy kolbę będę mógł założyć inną tzn. regulowaną w tym konkretnym modelu? I czy jest sens dopłacać 200zł za ten tuning - cena chyba adekwatna do ceny części, ale czy to są dobre części do tej repliki?

Edited by Morbob
Link to post
Share on other sites

Kolbę sobie wymienisz, wystarczy do tego śrubokręt gwiazdkowy (Phillips) i nowa prowadnica kolby z kolbą (do kupienia za grosze). Co do tuningu zbrojowni... no ja nie chcę za bardzo hejcic, ale te części są troszkę bez sensu. Bore up nie daje nic (poza krwawieniem portfela), przy sprężynie 120.

U mnie aktualnie siedzi:

-tłok pełna stalowa szczęka shs,

-głowicy tłoka pom shs

-dyszy (nie wiem co, ważne że szczelne)

-zmordowanym springu 120

Na chrono Radeckiego wyskakuje 434FPS +-1FPS rozrzutu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak wygląda sprawa kompatybilności risów od innych firm z eMką EA? Dokładniej, szukam RIS'a w systemie free float, najlepiej 7'' (chyba, że na M4 SBR wejdzie 9''?). Ktoś ma jakiś sprawdzony model szyn, który mocował na swojej replice i wszystko banglało?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...