Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

Wiadomo - każda sroka swój ogon chwali, ale ja też jestem bardzo zadowolony ze swojego Border Patrol. W stocku zasięg ok 40-45 m na kulkach 0,25 i co ważne - bardzo ładne skupienie - kulki lecą jak po sznurku i na tym dystansie mieściły się w celu wielkości butelki. Ja swoją postanowiłem ulepszyć wymieniając sprężynę na 120 + łożyskowaną prowadnicę oraz gumkę HU. Efekt - zauważalny wzrost zasięgu kosztem skupienia. Tzn jest większy rozrzut ale nie ma tragedii - na 50-55m bez problemu krótka seria wchodzi w pień drzewa. Na ostatnim milsimie miałem możliwość porównania mojej lubej do różnych M, kałachów, M5 tuningowanych i nie i jestem z niej bardzo dumny.

Wywaliłem z niej jak na razie ok 5k kulek

 

Długo czytałem o różnych M i mój wybór padł właśnie na EA. Nie było jej w żadnym sklepie w Polsce więc nabyłem we Włoszech - razem z transportem wyszła mnie 799zł a więc taniej niż w kraju. Sklep: http://www.softairrastelli.com/ akurat mieli ją w promocji.

 

Niestety jak zależy Ci na bajeranckim tuningu zewnętrznym to musisz zainwestować w chwyty, risy itd. (stockowo szału nie ma, ot zwykłe, choć bardzo ładnie wykonane i spasowane, M4A1) i wtedy suma wydana na replikę na pewno przekroczy kwotę wydaną na taką ładniusią na zdjęciach specne czy inną cyme.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co do bajerów, to plusem emek bez szyn i innych bajerów jest niska masa. Ostatnio miałem okazję porównać mojego Border Patrola bez żadnych bajerow z jakąś maksymalnie utaktycznioną, króciutką emeczką CQB z obwieszoną każdą możliwą szyną - moja, mimo że dłuższa, ważyła chyba połowę tego co tamta i była dużo lepiej wyważona.

 

By nie był to totalny off-top, pytałem wspomniany wyżej sklep softairrastelli o zmianę sprężyny przed wysyłką - nie było o tym mowy, lokalne przepisy zabraniają.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cena nie powala, w tych pieniądzach można kupić nową (tyle że bez cavsa, wartego 120-150 złociszy). Ze zdjęć można wywnioskować tyle co nic, bo raczej nie sądzę, żeby opisywanym uszkodzeniem były te rysy od zdejmowania cavsa. Na bank brakuje tam śrubek przy tej konwersji (ale to można dobrać w razie czego w każdym metalowym sklepie). Gorzej jak sam cavs jest pęknięty (bo znam "mondrych" co połamali), wtedy całość lata i nie idzie ustabilizować (wtedy ofkors nie warto).

Link to post
Share on other sites

 

Sprzedaż z "wyłączeniem rękojomi" i innymi tego typu kruczkami prawnymi nie zachęca do wysyłkowego zakupu.

Jeśli sprzedaje to osoba prywatna to i tak gwarancji i rękojmi nie ma, jeśli zaś jest to sklep, to na aukcji może sobie pisać co chce, prawo jest prawem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam małe pytanie do posiadaczy replik EA z plastikowym łożem (standardowe, bez szyn).

Czy do tego łoża można zamontować szyn takich jak np. http://militarialodz.sstore.pl/szyna-montazowa-do-m4a1m16-p-1445.html czyhttp://www.taiwangun.com/zestaw-szyn-ris-do-chwytu-przedniego-acm?from=listing lub innych podobnych?

Pytam się o nie ze względu na metalowe osłony wewnątrz chwytu, których nie ma w wielu innych replikach, a myślę, że mogą one nieco utrudnić dostęp do otworów na śruby (nie mówiąc już o miejscu na nie).

Link to post
Share on other sites

M-ki w wersji LST podobno są wykonane z jakiegoś anodyzowanego aluminium. Czy ktoś może się podzielić wrażeniami odnośnie tego materiału? Jest to wytrzymałe, czy jak ZnAl kruche i delikatne? Miałem kupić gietke od Cymy, jednak budżet poszedł w górę i na oku mam właśnie M4 z tej serii i ewentualnie stalowe AK od E&L.

Edited by cisowy_lotnik
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, czy zamówienie M4A1 ze stałą kolbą w preorderze na zbrojowni (mam nadzieję, że emki, które mają pojawić się pod koniec miesiąca nie różnią się specjalnie od tych z poprzednich dostaw) to dobry pomysł i czy ta replika jest dobra pod zrobienie z niej w przyszłości m16? Jakie części polecilibyście mi pod taki tuning( z przodu oczywiście szyny RIS)?

 

Czy będzie problem z zamontowaniem w niej kolby typu SF z g36 jg(mam kolbę wraz z prowadnicą)? Mogę się spodziewać dobrych/lepszych wyników po natychmiastowym zamontowaniu w replice gumki i lufy systemy, czy lepiej niech to sobie polata na stocku?

 

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Może nie jestem na bieżąco ale od kiedy M16 ma składaną kolbę?! Bo rozumiem że skoro chcesz mieć ris z przodu, to celujesz w M16A4? Oprócz szyn na przód trzeba przeszczepić dłuższą lufę (20 cali jak mnie nie myli pamięć) wewnętrzną i zewnętrzną. Kolbę stałą zostawić.

Link to post
Share on other sites

Czytałem poprzednie posty i mówicie że nie opłaca się kupować przerobionej wersji z Zbrojowni. Tak więc co bym musiał wymienić do lekkiego tuningu? Na pewno sprężyne i prowadnice. Tłok z pełnymi stalowymi zębami też? Planuje od razu gumkę wymienić i okablowanie, a w przyszłości jakaś fajna preclufa. Mosfet też warto włożyć?

Edited by Speedkb
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...