Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

Co do gumki szanuję, stockowa jest OK, ale imho przy 430FPS systema jest lepsza (przy napiętym budżecie można jednak to 35 złociszy odpuścić). Co do głowicy cylindra i cylindra-jeśli panowie ze zbrojowni sprawdzili że jest szczelna to spoko, ja tam miałem na tyle duży przedmuch, że musiałem oring na głowicy wymienić (może po prostu stary oring się ułożył, nie wiem).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O, podrożało! Tak, na taką, choć może faktycznie-zobacz jak to będzie latało na stocku, kondona zawsze zdążysz wstawić, to jest kosmetyka, nie traci się gwarancji w razie czego.

Zamówiłem z wymianą na ta systeme. Teraz tylko musze znaleźć coś dla mojej żony bo mi żyć nie da ;) .Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jaki polecacie najtańszy, najefektywniejszy oraz najłatwiejszy tuning stockowej repliki ( jedynie mocniejsze okablowanie ) z takimi początkowymi podzespołami jak w ofercie na ZBROJOWNI. M4 to Lone Star Boarder Patrol. Zależy mi głownie na skupieniu i zasięgu.

Wrzuce tu jeszcze te statystyki choć i tak pewnie je każdy zna ;)

- wzmocniony gearbox

- wzmocnione stalowe zębatki z czterema zapadkami przeciwpowrotnymi

- kierunkowa głowica tłoka

- łożyska 7mm kulkowe

- metalowa komora hop-up King Arms

- metalowe body i części zewnętrzne

- kolorystyka repliki w pełni zgodna z palnym odpowiednikiem

- oznaczenia producenta prawdziwej broni palnej (Lone Star Tactical)

- indywidualne numery seryjne

- funkcjonalny bolt catch

Link to post
Share on other sites

Czy uważacie, że emki od Evolution Airsoft to dobry wybór dla kogoś, kto oczekuje repliki niezawodnej, strzelającej co najmniej przyzwoicie wprost po wyjęciu z pudełka, bezawaryjnej i niewymagającej serwisu przez bardzo długi czas?

 

Obecnie użeram się ze Specna Arms, która nie wytrzymuje dwóch strzelanek bez awarii. Więcej czasu spędza w serwisie niż w polu. Mam tego dość i szukam czegoś prostego i niezawodnego. Nawet przymknę oko na małą ilość fps-ów.

 

Druga sprawa, czym oprócz oczywistych różnic zewnętrznych się w praktyce różnią emki od EA od LR300 EA? Które lepsze? Które lepiej by spełniały wymagania podane w pierwszym akapicie?

Link to post
Share on other sites

Mój Lone Star skończy w czerwcu 2 lata i fakt - nie był tyrany, ale przy takim stażu niektóre repliki mają już swój pierwszy raz na serwisie za sobą. Znajomy ma wersję SBR o niemalże takim samym okresie użytkowania i u niego sytuacja jest identyczna. Na niską prędkość wylotową nie będziesz musiał przymykać oka umyślnie...samo Ci się przymknie jak zobaczysz jak ten sprzęt się zachowuje. U mnie jest do tej pory pełen stock, chociaż od około roku mam na półce części do upgrade'u, tylko zwyczajnie nie chce psuć tego, co już jest dobre. Co do LR'ek, nie mam i nie widziałem, więc nie będę się wypowiadał. Ale jeśli chodzi o Lone Star Border Patrol od EA - porównywałem z wieloma eMkami tańszymi i droższymi od Boyców, przez SA po G&P i wliczając w to te ostatnie uważam, że EA wypada najlepiej jako replika z pudełka. O modyfikacjach z kolei znajdziesz informacje w innym dziale ;)

Link to post
Share on other sites

No to teraz ja: mam swojego Lone Stara chyba trzy lata, co się udało zepsuć-rączkę przeładowania (ułamałem plastik i teraz blaszka z imitacją zamka mi się nie chce cofać i okno wyrzutnika łusek się nie otwiera), wytarł się zwalniacz magazynka (ten ząbek, co się zahacza o skorupę). Dalej nie mam luzów na korpusie, lufie czy podstawie muszki. Korpus bez szpar. Wytarł się nieco i zużył, ale to tylko nadaje replice wyglądu narzędzia proelomadafakasilsspeszylspecnazforsescontactorandszit. Gearbox przeszedł tuning na rof (replika ustawiona na cqb), ale szkielet nie wygląda na zmęczony, nie ma na nim mikropęknięć ani innych śladów, które by mogły wskazywać na jego zmęczenie. Przebieg repliki jest... duży, nie wiem w sumie jak duży, bo tego nigdy nie liczę, kto by te wszystkie paczki kulek spamiętał, przypuszczam że w połowie zeszłego roku przeleciało 30tyś kulasów. Za karabin dałem w granicach 750 złociszy trzy lata temu, czyli mniej więcej tyle co dziś kosztuje jakaś biedaspecna z risem. Gdyby nie fakt, że te wszystkie tuningowe części miałem z rozbiórki innych replik, to najpewniej do dziś karabin latałby na stocku, może poza stykami, które szlag by trafił od piłowania na lipo 11,1.

Link to post
Share on other sites

Na wątku o modyfikacjach pojawia się ten temat;) w skrócie - warto wymienić prowadnicę bo stockowa jest z tworzywa. Reszta nie POWINNA klęknąć. Natomiast polecam wypróbować ją w opcji 'prosto z pudełka' bo możliwe że uznasz jakiekolwiek modyfikacje za niepotrzebne

Link to post
Share on other sites

W tą niedziele z powodu wielu zawiłości mialem okazje polatać z pożyczoną LR300 od EA (Classic Army jak piszą)

Co ciekawe replika przeleżała przedtem kilkanaście miesięcy w szafie. Replika Full Stock bo znajomy jest raczej fanem posiadania niż strzelania.

Na chrono pokazała stabilne 290 fps.

Tor lotu przy tak względnie malej mocy jak po sznurku. Na 30 metrach wszystko w kole 20 cm.

Dla mnie osobiście genialna.

Ziomek kupił ja kilka lat temu a podobno teraz to juz nie to samo.

 

Link to post
Share on other sites

To ja też się wypowiem, swój egzemplarz mam już ponad dwa lata.

 

Tak jak Nathowi - ułamał mi się "cyngiel" od dźwigni przeładowania, przez co klapa wyrzutnika łusek się nie otwiera. Poza tym przy rozkładaniu gearboxa ułamała się prowadnica sprężyny, więc wymieniłem na łożyskowaną SHS. W bebechach od początku siedzi M120, niestety gearbox w miejscu, gdzie wchodzi śruba od kolby lekko się wybrzuszył - nie wiem czy to wina sprężyny, czy czegoś innego. Wymieniłem też dyszę na doszczelnioną SHS, bo stockowa miała spore nieszczelności. Coś też jest nie tak z gniazdem magazynków, ponieważ nie chwyta magów, które wcześniej bez problemu blokowała.

 

Poza tymi "drobnymi" mankamentami, replika jest świetna. Dobry zasięg, korpus nie-do-zajechania, wszystko spasowane jak kamień. Od siebie polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Mój pierwszy post na forum, więc zwyczajowo: cześć.

 

Zastanawiam się nad modelami EH02AR oraz EH01AR.

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2004

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2003

 

Jak dobrze rozumiem, to różnią się one tylko lufą. Oraz tym, że EH01AR ma na dzień dobry zamontowaną nieco mocniejszą sprężyną. I tutaj mam pytanie. Planowałem kupić jedną z tych replik wraz z prowadnicą sprężyny oraz sprężyną. Informację przy elementach gearboxa na stronie sklepu zrozumiałem tak, że jak zamówię u nich i oni mi wymienią, to gwarancję zachowam.

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_61&products_id=1607

Jednak mailowo od nich się dowiedziałem, że zamawiając mocniejszą sprężynę, automatycznie tracę gwarancję na replikę.

Zamiast tego zaproponowali mi wzięcie repliki przez nich tunignowanej

(np. http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2353 ).

 

To jednak te 250 zł więcej (w zasadzie to 150, bo jednak zakładałem, że te 100 zł dołożę na prowadnicę i sprężynę).

I zastanawiam się czy warto. Ma to być moja pierwsza replika, jestem zainteresowany grą na otwartej przestrzeni (las, pola itp.), dlatego chciałem nieco mocniejszą sprężynę, by tych około 400 fps replika generowała. Miałem okazję postrzelać ze stockowej emki od EA (EH07AR), która wedle zbrojowni miała 320 fps, i wydaje mi się, że to troszkę za mało.

 

No i właśnie - skusić się na czystą wersję z 350 fps (na zasadzie "na początek wystarczy"), powiedzieć "trudno" i zamówić tą prowadnicę i sprężynę dodatkowo, czy jednak kierować się w stronę wersji "wzmacnianej" przez zbrojownię?

Link to post
Share on other sites

Czołem.

Od siebie powiem, że kupiłem wersję z dłuższą lufą i ichnim tuningiem i był miód - replika strzelała świetnie, a gwarancja nie była mi potrzebna. Za to po około ~7 miesacach, przy którymś rozkładaniu repliki zauważyłem, że GB zaczął pękać (w typowym dla v2 miejscu przy czole GB). Replika nie miała olbrzymiego przebiegu, powiedziałbym, ok. 10 tys kulek, jednak przy dość częstym auto. Jeśli potrzebujesz tuningu i masz "ciężki palec" - na twoim miejscu wziąłbym na wszelki wypadek droższa wersję z zachowaniem gwarancji (chyba obejmuje ona pękające gearboxy?), albo dołożył trochę i dokupił mblocka.

A co do stocka - zdarza mi się biegać po lesie z repliką ~320fps i nie goszczę na respie częściej niż z mocniejszymi replikami - kwestia mobilności itd, gdy musisz ciut bliżej podejść unikając trafienia zamiast strzelać z większych odległości. Dodatkowe emocje :D

Pozdrawiam.

Edited by KubaL17
Link to post
Share on other sites

Jeśli dopiero zaczynasz, nie grzebiesz w replikach sam i chcesz po prostu pograć - bierz wersję z gwarancją. Olej mblocki.

Replika z tuningiem zbrojowni daje Ci rok spokoju. Jak coś się sypnie - naprawią Ci. Jeśli coś się sypnie a Ty nie będziesz miał gwarancji, to będziesz musiał szukać speca i kupić części, przez co koniec końców najpewniej zapłacisz co najmniej tyle samo. Mając gwarancję niczym się nie martwisz.

 

Aha, jeśli nie jesteś niski ani nie masz krótkich rąk, to rozważ wersję ze stałą kolbą. W lesie regulacja długości kolby nie jest niezbędna, a jest w niej dużo miejsca na sporą baterię. No i wyważenie jest -moim zdaniem - zauważalnie lepsze.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio łaszę się na M4/M16 od EvoAirsoft(model EH03AR bądź EH96AR, wciąż nie wiem) i mam 2 pytanka co do niej.

Pierwsze, w magi jakiej firmy mogę inwestować? Zastanawiam się nad Specna Arms gdyż mają real, low i mid capy w swojej ofercie, a interesuje mnie mieszanka real i mid. Podają? Są niezłe czy lepiej wybrać inne?

Drugie, ostatnio trafiłem na ASCU i po ogarnięciu co to jest pytanie jest jedno, jak poradzi sobie ono w pełnym zestawie w tej replice(elektronika plus komora, oczywiście wcześniej tuning), czy będzie pełna, obiecana funkcjonalność?(np. działający bolt-catch(tak jak w PTW)) Czy komora ASCU jest gorsza niż stock?(którym jest podobno bardzo dobry KingArms)

Link to post
Share on other sites

@UP do EA najlepiej Boyi Mid-Cap'y. Na forum masz wątek z kompatybilnością magazynków do replik, luknij sobie. Co do ASCU, to nie mam pojęcia. Nie znam się na elektronice, ale co do komory to nie masz co narzekać, bo Evolution Airsoft to po prostu bardzo dobry rebrand King Arms, zatem komora Hop-up to legendarny KA bez oznaczeń.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...