Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja bym wyrał nówkę:

https://gunfire.pl/p...der-Patrol.html

i ewentualnie zmienił sprężynę.

 

W ogłoszeniu pisze, że tuning to między innymi lufa, komora i gumka King Armsa. Czy one przypadkiem nie mają takich elementów fabrycznie?

 

Taki chwyt przedni kosztuje ze 30zł. Kolimator kupisz za jakieś 150zł.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Znaczy kolega tjuningowiec ściemnia w ogłoszeniu? Aj nie ładnie. Ładowarkę procesorową mam, używam przy modelach zdalnie sterowanych, pakiety lipolowe też mam. Zostanie tylko gumka na HU, lufa na prec i sprężyna 120. Wyjdzie więcej niż opcja z Olx ale pewnie jakaś tam gwarancja będzie. Chyba, że nie ściemnia i faktycznie wymienił flaki na lepsze.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Drobne sprostowanie od sprzedawcy na Olx:

"Tutaj moja wina, trochę źle sformułowałem opis, podałem tam części king armsa (komora, lufa, gumka) z zamiarem podkreślenia atutów tej repliki. Oczywiście one są stockowe, aczkolwiek ze względu że są one jednymi z najlepszych części w tej dziedzinie więc o tym napisałem. A co do reszty części to zostały wymienione: prowadnica sprężyny na Guardera, sprężynę na Guardera m120, głowica tłoka, z tego co pamiętam również Guarder, wzmocnienie gearboxa M-block oraz wymienione zostało okablowanie na niskooporowe i wtyczka na t-connect."

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

Po kilku miesiącach użytkowania za mną 4 strzelanki + regularne strzelanie do tarczy.

 

Muszę przyznać że sprzęt warty swojej ceny, zakupiłem chyba ostatni egzemplarz na zbrojowni o oznaczeniu EH94AR. Muszę przyznać że z zewnątrz nie mam żadnych zarzutów, wystrzeliłem do tej pory około 7000-8000 kulek i wszystko działa bezawaryjnie. Jedyną chińszczyznę można wyczuć na kolbie ale łatwo wyeliminować luz, mi osobiście to nie przeszkadza. Drugą wadą jaką zauważyłem i była tutaj poruszana to zbyt lekko przeskakuje selektor ognia w przypadku gdy mam pas taktyczny i pas od plecaka przypadkowo się odbezpiecza także polecam trzymać cały czas palec na selektorze jak wracamy spokojnie albo wyjąć maga żeby nie zrobić komuś krzywdy. Z perspektywy czasu na 100% zdecydowałbym się na ten model raz jeszcze.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Cześć! Generalnie szukam w miarę krótkiej repliki do cekuba z rodziny AR. W oko wpadła mi replika z linka (to chyba replika od Dytac/Evolution Airsoft ???) Doradźcie panowie! Ktoś może miał albo ma ten model? Czy wyciągnie te stablinych 325-330 FPS bo tyle mi w zupełności wystarczy, ale obawiam się, że ta prędkość może być mniejsza w praktyce.

 

https://www.militari...81_g_p85807.xml

 

EDIT: Oczywiście zdaję sobie sprawę z obecności systemu szybkiej wymiany sprężyny. Gdyby stockowa moc okazała się mniejsza, możecie polecić jakiegoś konkretnego producenta, którego springi fajnie współgrają z EA?

Edited by warfighter
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Siema,

 

co do replik EA/Dytac dotarła do mnie właśnie sztuka która będzie bazą do projektu tak więc podeśle zdjęcia jak replika wygląda na żywo.

 

Teraz mogę powiedź, spasowanie na wysokim poziomie, żadnych zbędnych luzów nawet na kolbie co było dużym zaskoczeniem, front LOVA bardzo ładnie zrobiony, korpus również na najwyższym poziomie, oznaczenia zgodne z oryginałem i poprzednimi seriami Lone Star z tym że grawerowane/wybijane a nie malowane.

 

Jedyna rzecz o którą można się do korpusu przyczepić to niezamykana klapka zamka, tak wiem w oryginale jest otwarta ale ta w dodatku jest plastikowa i marnie wykonana.

 

Co do samego malowania Cerakote to powiem szczerze zobaczymy w praniu, natomiast wątpię że jest ono robione tak jak w przypadku palnej broni bo już świeżo z pudełka widziałem brak farby na froncie.

 

Co do bebechów szybkie sprawdzenie działania i systemu wymiany sprężyny.

 

Spostrzeżenia:

Lufa - stock Dytac czyli 6.01 teoretycznie, miedziana.

Komora - nowy styl, czerwony plastik, brak jakiegokolwiek docisku do gearboxa.

Szkielet - standard, z zewnątrz niewiele widać

Wewnętrznie widziałem tylko prowadnice sprężyny, i powiem tak przeciętnie, łożyskowana ale wygląda marnie.

 

FPS:

Sprężyna stock - 310FPS@0,20g

Sprężyna M90 SHS - 335FPS@0,20g

Sprężyna M125 Ultimate - 430FPS@0,20g

 

Tak więc szczelności super niema natomiast zobaczymy co w środku siedzi.

 

Tak po krótkim obejrzeniu stwierdzam że wygląda bardzo ładnie, ciekawy kolor inny niż standardowe repliki. Jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne w tym momencie jedna z lepszych replik na przestrzeni ostatniego czasu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Używał ktoś już dłuższy czas tych emek od ea/dytac?

Poszukuję jakiejś ciekawej, dobrze wykonanej i poręcznej repliki. Podoba mi się ten dytac/ea, więc chciałem zapytać jak to wygląda w środku. Przede wszystkim czy gb jest w stanie wytrzymać m130 i rof 20k/s. Jak wygląda komora hopa (wnioskuję po ostatnim wpisie że to już nie jest KA), oś repliki, silnik. Ewentualnie czy ktoś poleciłby coś innego z szybką wymianą sprężyny, nie specne, co będzie działać przy ok 440fps (milsimowe limity), cieszyć oko i nie denerwować. Nie musi być m4, ale ak raczej odpada.

Myślałem jeszcze o vfc vr16 saber albo najlepiej avalon ale cena już trochę przeraża.

Edited by Ciapciak
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zaryzykowałem i zakupiłem tego Dytaca/EA w wersji URX 12,5 cala.

 

Pierwsze wrażenie robi charakterystyczna faktura korpusu i frontu, trochę przypominająca tą z patelni ceramicznej :icon_biggrin:

807d7b50c792582fmed.jpg

Chwilę się do tego trzeba przyzwyczaić, ale końcowe wrażenie malowania jest bardzo pozytywne. Nic się nie świeci, nie błyszczy.

Jak się powłoka sprawdzi w dłuższym użytkowaniu to czas pokaże. Na tą chwilę po jednej strzelance (sporo przeciskania się przez krzaki) i zabawie nową zabawką w ogrodzie widać jakiś delikatny ślad używania tylko na wystających częściach (przycisk bolt catch, atrapa dobijaka, selektor), ale to wszystko ruchome części i nie wiem czy zostały pokryte powłoką ceracote. Front po dwóch tygodniach jak nowy, ślady po gałęziach zniknęły po przetarciu wilgotną szmatką. Trochę przypomina to szorstki lakier jak na terenowych samochodach.

9709e480db1631a2med.jpg

Jedyne luzy w replice to: standardowo kolba (ale bardzo subtelny), przycisk bolt catcha (niestety nie działający swoją drogą), osłona spustu. Reszta to monolit. Żadnego luzu na body, lufie czy froncie.

Dołączony Hexmag na licencji pewnie siedzi w replice, jednak dla pewności dobrze go "dobić" od spodu bo przy szybkim wkładaniu może nie załapać. Wykonany z przyjemnego w dotyku, matowego tworzywa. Bardzo sprawnie podaje kulki i ogólnie wygląda bardzo dobrze. Sprawdzałem jeszcze magazynki Boyi, GFC, CAA i hexmagi castellana. Te ostatnie siedzą dobrze ale czasem trzeba mocniej wbić. Reszta z lekkim luzem ale podają i działają dobrze poza CAA, które w ogóle się nie mieści w gnieździe. Ale w innych replikach też je trzeba wciskać albo się nie mieszczą.

Dołączone elementy: chwyt pionowy, panele i przyrządy celownicze są bardzo dobrze wykonane. Ktoś się może przyczepić czemu przyrządy z tworzywa, ale wg mnie to zaleta, bo po prostu niewiele ważą, a i tak 90% użytkowników będzie używać kolimatora.

Zewnętrznie jedyne do czego się osobiście mogę przyczepić to klapka wyrzutnika łusek z tworzywa (no mogła być ładniej wykonana) i to że widać ślady po jakimś narzędziu do montażu lufy zewnętrznej (ale dobrze trzeba się przyjrzeć w otwory we froncie). Niestety oś nie jest idealna, ale nie ma tragedii.

 

Wrażenia z działania.

 

W sklepie, w którym dokonałem zakupu była możliwość darmowej wymiany sprężyny na mocniejszą. Po rozmowie z pracownikiem sklepu i informacji, że montują tam sprężynę SHS m110 zdecydowałem się na tą opcję. Po wyjęciu z pudełka, wynik na chrono to 407-409 fps, czyli bardzo stabilny i całkiem niezły wynik. Fabryczna gumka hop-up, wykonana prawdopodobnie ze zwykłej gumy, działała, ale nie wzbudzała zbytnio zaufania, czarna systema nieco poprawiła powtarzalność podkręcenia kulki. Bardzo fajna komora hopa z pokrętłem jak w g36. Nie ma potrzeby robienia teflonfixa.

Rzekomo hi-torque silnik, jest w rzeczywistości może odrobinę mocniejszy od zwykłego z chińskich replik.

Ogólna kultura pracy przyzwoita, brak wycia zębatek, ok 15k/s na małym lipo 11.1 1000mAh 20-40C, przyzwoita reakcja na spust. Na pewno lepiej niż chińczyki czy Szpetna arms, ale nieco gorzej niż np. WE prosto z pudełka.

Na pierwszą strzelankę udałem się tylko ze zmienioną gumką. W gęstym lesie umiarkowanie długie m4 sprawiło się bardzo dobrze. Fabryczna lufa (rzekomo 6.01) nie pozostawia wiele do życzenia, przy tak niskich fps skupienie i zasięg bardzo dobre. Z całym szacunkiem do Cymy, JG i podobnych ale ten Dytac zjada chińczyki na śniadanie. Nie wiem czy ten model tak się udał, ale przypuszczam, że dopiero promyk będzie lepszą lufą niż stokowa. Wsadziłem PDI 6.01 420mm, bo mam, i różnica nie jest jakaś kolosalna. Oczywiście na PDI przyrost 20 fps.

Niestety na razie nie rozbierałem gb, bo i nie ma za bardzo potrzeby, choć pewnie zbyt długo nie wytrzymam :icon_biggrin:. Ktoś pisał, że ta replika to EA z powłoką, jednak na GB jest wyryte DYTAC, więc nie wiem ile w tym prawdy.

Z ciekawostek: do silnika jest bez narzędziowy dostęp, całkiem przydatna sprawa.

 

Ogólnie, na tą chwilę, jestem bardzo zadowolony.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

 

Pozdrawiam

c1c1369ee6e5901emed.jpg

Edited by Ciapciak
Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem pytać o chwyt, bo takowy zakupiłem z TG, ale po zobaczeniu jego montażu odpuściłem (zdecydowanie nie wzbudziło mojego zaufania), daj znać jak się będzie spisywał za niedługo ;) Regulacja silnika musi być co najmniej dziwna.

Link to post
Share on other sites

Regulacja silnika jak w każdym innym aegu. Ogólnie patent podobny do tego co widziałem w hk416 od szpetnej arms, tylko w SA jest jeszcze schowek na baterie i przy chowaniu tego silnika i kabli leci dużo przekleństw :icon_biggrin: . W tym dytacu działa to dosyć sprawnie, raczej nie wygląda jak by się miało rozpaść. Na pewno wolę takie coś niż stopka przykręcana wkrętami do plastiku czy znalu :icon_biggrin:. Nie wiem też jak się ma jakość wykonania tego konkretnego chwytu do wyrobów BA z taiwana, bo do wyrobów tej firmy mam bardzo duży dystans (choć raz montowałem zębatki BA i o dziwo ładnie to wyglądało i działa).

Jak chcesz to mogę jakieś zdjęcie wysłać.

Pozdrawiam

 

Edit. Pomyliłem Big dragona z Battle Axe, ale to chyba jeden piernik :D

Edited by Ciapciak
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zapakował ktoś już Peruna V2 do Lone Stara? Bo planuje wkomponować to cholerstwo i pozbyć się kostki stykowej, a nie wiem czy przypadkiem gb piłować nie trzeba będzie najpierw. Z tego co widziałem Perun pasuje nawet do Cymek więc problemu raczej być nie powinno ale zapytać można. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 31.05.2018 o 21:14, farwil napisał:

Zapakował ktoś już Peruna V2 do Lone Stara? Bo planuje wkomponować to cholerstwo i pozbyć się kostki stykowej, a nie wiem czy przypadkiem gb piłować nie trzeba będzie najpierw. Z tego co widziałem Perun pasuje nawet do Cymek więc problemu raczej być nie powinno ale zapytać można. 

Montowałem do EA/DYTAC i siedzi bez żadnych kombinowań. Ale nie wiem czy gb w EA wygląda tak samo jak EA/DYTAC.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...