Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czołem. Chciałbym zamontować takie cuś (link przykładowy) http://gunfire.pl/pr...lik-M4-M16.html, jak rozumiem muszę odkręcić pierścień z prowadnicy kolby i zamontować wskazany produkt.

Czy w trakcie odkręcania pierścienia na prowadnicy kolby może coś mi się "rozsypać" w replice - czy mam na coś uważać (konstrukcja replik stanowi dla mnie póki co dużą niewiadomą, więc wolę się dopytać) czy też operacja jest bezproblemowa? Czy mam demontować stockową blachę/zaślepkę "zamykającą" tył korpusu czy ją zostawić i dołożyć tylko to mocowanie?

Edited by wojtas0305
Link to post
Share on other sites

Pierścień wystarczy poluzować, odkręcasz za to prowadnicę kolby (jak zdejmiesz zaślepkę, to w środku powinna być dłuuuuga śruba). Ściągasz prowadnicę, zdejmujesz podkładkę od strony korpusu, wsadzasz uchwyt, przykręcasz prowadnicę kolby. Pamiętaj żeby dokręcić pierścień kontrujący jak skończysz składać wszystko do kupy.

Link to post
Share on other sites

To teraz ja się pochwalę. Mam M4 SBR, jak przyszedł do mnie w stocku to byłem zakochany (okładziny z tworzywa po prostu genialne), wykonanie i spasowanie również, a osiągi eleganckie przy 320fps. Jeżeli chodzi o magi, to używam BOY (czasami mi się zacinają i nie podają do ostatniej kulki) oraz plastikowe od SA. Kolbę zmieniłem na typu MOE (siedzi sztywno, zero luzów), zrezygnowałem ze stałej muszki i okładzin- zmieniłem na RIS we free float (dla lansu:D).

Jeżeli chodzi o mankamenty, to po pewnym czasie w miejscu zaczepiania się atrapy wyrzutni łusek wyrobił mi się korpus i nie chce się zamknąć, ale nie przeszkadza to, oraz mam problem z singlem (czasami mi się zacina, ale po przełączeniu na auto i powrocie strzela normalnie).

Ogólnie polecam repliki od EA (znajomy również ma i jest zadowolony)

A jeżeli chodzi o prowadnicę, to wystarczy jedynie dokręcić śrubę (bo do mnie jak przyszła to nie była dokręcona jedynie)

Edited by HardHome
Link to post
Share on other sites

Poch

To teraz ja się pochwalę. Mam M4 SBR, jak przyszedł do mnie w stocku to byłem zakochany (okładziny z tworzywa po prostu genialne), wykonanie i spasowanie również, a osiągi eleganckie przy 320fps. Jeżeli chodzi o magi, to używam BOY (czasami mi się zacinają i nie podają do ostatniej kulki) oraz plastikowe od SA. Kolbę zmieniłem na typu MOE (siedzi sztywno, zero luzów), zrezygnowałem ze stałej muszki i okładzin- zmieniłem na RIS we free float (dla lansu:D).

Jeżeli chodzi o mankamenty, to po pewnym czasie w miejscu zaczepiania się atrapy wyrzutni łusek wyrobił mi się korpus i nie chce się zamknąć, ale nie przeszkadza to, oraz mam problem z singlem (czasami mi się zacina, ale po przełączeniu na auto i powrocie strzela normalnie).

Ogólnie polecam repliki od EA (znajomy również ma i jest zadowolony)

A jeżeli chodzi o prowadnicę, to wystarczy jedynie dokręcić śrubę (bo do mnie jak przyszła to nie była dokręcona jedynie)

 

Pochwal się frontem i napisz jaki to model/producent, moja mi się opatrzyła i chętnie wsadzę jakiegoś freefloat'a

Link to post
Share on other sites
oraz plastikowe od SA
SA czyli Specna Arms tak? Powiedz mi jak podają, czy nie latają w gnieździe, jak oceniasz "jakość" wykonania? Miałeś styczność z metalowymi, wg czy lepiej brnąć w metalowe czy plastiki?

 

a osiągi eleganckie przy 320fps

U mnie w pełnym stoku Lone Star SBR wychodzi z lipo 7,4 koło 290 fps, skąd taka różnica? Nie kupiłem nowej tylko roczną nieużywaną (dłuższa historia), zastanawiam się czy przez nieużywanie mogło się coś rozszczelnić lub "zmęczyła" się gumka albo sprężyna. Co sądzicie (chciałbym dobić do 330-340 bo latam w cqb)?

Edited by wojtas0305
Link to post
Share on other sites

Oring na głowicy cylindra pewnie zaczął puszczać. Przynajmniej u mnie tak było. Może to być też oring na głowicy tłoka. Mogła się uklepać sprężynka dopychająca komorę HU do czoła GB (to i tak zawsze warto poprawić, wywalić to badziewie jak z długopisu i włożyć dociętą sprężynę np ze starej sprężyny głównej).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

-Styczności z metalowymi Specny nie miałem, ale plastikowe są ok, nie latają szczególnie, podają do przedostatniej kulki (jedna mi zawsze zostaje) i nie ma zacinek, nie grzechoczą w gnieździe. Więc je polecam.

-Te 320 fps to nie mierzone tylko tyle ile podawał producent (mogło być mniej).

-Jeżeli chodzi o front to nie podam producenta mam go z 2 ręki, a zdj wstawię wieczorem jak wrócę z pracy

Edited by HardHome
Link to post
Share on other sites

Żeby nie demontować muszki musiałbyś kupić front 7", który jest montowany właśnie na muszce i delta ringu.

 

Chwyty, o których wspomniałeś to chwyty free float, które montuje się tylko na barrel nut, czyli nie wymagają muszki i delta ringu. Mimo jednego punktu podparcia takie chwyty i tak siedzą jak skała (nawet takie 13-calowe i dłuższe).

 

czołem, chcę wymienić w swojej emce lone star border sbr o taka (http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2353) chwyt przedni na http://www.taiwangun.com/raczki-i-chwyty-2/7-ergonomiczny-chwyt-przedni-black-acm?from=listing&campaign-id=19 czytałem w tym temacie, że acm dobrze współgra z naszymi replikami. długość 7" do mojej jest ok?

 

jak ogólnie oceniacie jakość tego chwytu?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chcesz mieć jedną replikę do lasu i do cqb? Co do repliki to masz 31 stron tematu, przeczytaj, przemyśl. Te repliki ADC różnią się od Lonestarów kolorem wykończenia (bo palny odpowiednik jest inaczej wykończony niż lonestar), w środku mają to samo. Ja nadal uważam że to są niezgorsze karabinki, ale nie za 1400PLN, gdzie za niewiele ponad 1500 jest KWA.

Link to post
Share on other sites

Chcesz mieć jedną replikę do lasu i do cqb? Co do repliki to masz 31 stron tematu, przeczytaj, przemyśl. Te repliki ADC różnią się od Lonestarów kolorem wykończenia (bo palny odpowiednik jest inaczej wykończony niż lonestar), w środku mają to samo. Ja nadal uważam że to są niezgorsze karabinki, ale nie za 1400PLN, gdzie za niewiele ponad 1500 jest KWA.

 

Czytałem cały temat. Ale z racji moich początków nadal mam wiele pytań i wątpliwości.

Jeśli chodzi o cqb i las to na pewno na początku chciałbym aby była jedna replika która da radę tu i tu. Mam oczywiście świadomość że nie jest to idealne rozwiązanie ale na start nie dam rady dwóch porządnych replik kupić :) .

Domyślam się że do CQB ten karabinek się idealnie nadaje i w lesie pewnie szału nie ma ale tu liczę na wasze opinie.

Jak wygląda ewentualnie sytuacja z samodzielną wymianą sprężyny prze lasem aby podnieść moc ? Można to zrobić w tym modelu samemu bez utraty gwarancji ?

Aktualnie tą replikę można dostać za 1150 pln. Taka cena jest OK ?

Link to post
Share on other sites

Nie da się wymienić sprężyny bez utraty gwarancji. Nawet zakładając odpowiedni gearbox (z systemem szybkiej wymiany sprężyny) to i tak dość upierdliwa sprawa (trzeba wyjąć gearbox z korpusu, potem go tam wstawić, wyregulować silnik, etc.) To ofkors nie jest różniczkowanie piątego stopnia, człowieka który ma dwie ręce i głowę da radę, natomiast na początku łatwo jednak coś zepsuć. W lesie te repliki dają radę, sam biegałem ze stockowym evo w ramach ostrej zajawki po zakupie, ale czasem czułem pod koniec dnia, że "przyszedłem z nożem na strzelaninę". Nie wiem jakie macie tam na Pomorzu limity fps w cqb. Na Mazowszu często w ramach gentlemanskiej umowy jest podbicie do 400FPS i staramy się nie walić po nabiale, ale raczej gdzieś tam po nogach na singlu strzelać (w końcu to nie Królewska gonitwa w Ascott, a sport ekstremalny :icon_wink: ). Za 1150 to już lepiej temat wygląda. Pamiętaj że w Evo płacisz w pierwszej kolejności za wygląd, oznaczenia palnego pierwowzoru etc. Jeśli replika ci się podoba, to na pewno nie będzie złym wyborem na początek, dość wdzięcznie podciągnie się do tych 380-400FPS, tak żebyś mógł w lesie powalczyć. Do tego dobra lufa, gumka i szafa gra.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, mam teraz dylemat jak duzo osob tutaj, szukam dobrej M-ki. Dostalem informacje ze jednymi z najlepszych M-ek sa EVOLUTION AIRSOFT. Interesuja mnie naprawde dobre M-ki o duzym fps do lasu i tiuningu tak zeby byly od 430 do 500 fps. Moge wydac 1300/500pln co mi polecicie? zeby byla wytrzymala i naprawde dobrze strzelala? Z gory dzieki ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Szybka piłka.

Posiadam EH05AR i chce lekki tuning mocowy.

Celowo lekki by nie zmieniać zbyt wielu części.

Sprężyna Ultimate M120,

Łożyskowana stalowa prowadnica sprężyny SHS.

Rozważam tez wklejenie Sorbo.

Tu pojawia się pytanie- czy wymieniać głowice cylindra (np; CNC podwójnie doszczelniona SHS)- pod to Sorbo?

Kolejne pytanie- czy i w związku z tym jeszcze cos należałoby wymienić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...