Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uvex Ivo - Przestrzeliwać ?


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedyny ślad ,który może zostać to od kulki , który musi zejść po przetarciu szmatą, jeśli powstanie inny, nie usuwalny polecam wyrzucić okulary do kosza:)

 

PS. moje i-vo przeżyły strzał z 500 fps z przyłożenie bez zająknięcia:)

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Jeśli na okularach pozostał jakikolwiek ślad powinny wylądować w śmietniku.

Jedyny ślad ,który może zostać to od kulki , który musi zejść po przetarciu szmatą, jeśli powstanie inny, nie usuwalny polecam wyrzucić okulary do kosza:)

 

Darujcie sobie takie rady.

Po testach z mocnych replik na wszystkim zostaje ślad. Testuję okulary szklaną kulką z 550fps z przyłożenia i nie zdarzyło się, aby nie został żaden ślad.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, jeśli dajecie takie mądre rady to zacznijcie je może sami stosować? Bo na ESSach ICE i innych wyższej klasy- wgniecenie zostaje zawsze.

 

Zgadzam się w 100%. Zostają plamki średnicy kulki, najczęściej stają się mniej widoczne po wytarciu szmatką. Na x800 pod światło widziałem te ślady, przy normalnym używaniu w niczym one nie przeszkadzały.

 

Tak to jest jak każdy musi dołożyć coś od siebie.

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites

Moje Uvex'y Ivo zostały przestrzelone i nie została na nich nawet ryska, wszystko ok. Uważam jednak tak jak koledzy że okulary warto przetestować, bo zawsze może trafić się wadliwy model. Jak po takim sprawdzianiku wszystko jest ok to baw się smiało, jak pękną no to ciesz się że stało się to nie na twojej głowie tylko na ziemi... Bo jednak podczas gry trafienia w okulary się zdarzają.

Link to post
Share on other sites

Często na okularach nawet tych z najwyższej półki zostaje ślad. Poliwęglany stosowane na "szkła" strzeleckie zachowują się częściowo jak żel ( dzięki temu ich możliwości absorbcji jouli są wyższe niż meteriału sztywnego o zbliżonej grubości ) i nieduże wgłebienia są zjawiskiem normalnym. Zazwyczaj wgłebienia się delikatnie wyrównują dzięki tej właściwości. Co ciekawe. Na moich śladów po łuskach powstałych przy strzelaniu z AKMs nie ma a jest jeden ślad po kulce ( 580 fps z przyłożenia ). Wgłębienie ma postać kulistego dołeczka o głebokości 0.07 mm ( mierzone mikroskopem Siemensa ).

Okularki wytrzymały na przykład trzystrzałową serię w moją twarz z CM.28 z 20 cm. Wydłubywałem wtedy kulkę z twarzy dziękując jednocześnie Bozi za okularki.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, nic dziwnego, że łuska Ci nie zostawia sladu na okularach jednak :D.

Łuska 7.62 x 39 mimo iż leci z mniejszą prędkością ma większą masę, co powoduje że energię kinetyczną może mieć większą od kulki "ersoftowej" i potrafi nie dośc że nabić guza to rozciąć skórę na czole :D.

A to że szkła na moich okularkach się ładnie "zagoiły" było dla mnie miłym zaskoczeniem :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...