Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja tu tematu o AEG-u A&K nie widzę.

 

Na pewno nie jest to kopia CYMY bo na fotkach widać tylko 3 zębatki w GB. Ciekawe tylko jakie tłoki wchodzą. zwykle krótkie czy longi.

 

Na fotce GB widać również że prawdopodobnie jest możliwość szybkiej wymiany sprężyny, podobnie jak w m249.

 

Jednak przód szkieletu wygląda dosyć delikatnie i może się sypać przy mocnych tuningach, ale to tylko gdybanie i wszystko się okaże jak kilka osób go kupi i zrobi.

 

 

Link to post
Share on other sites

Poczyniłem pomiary na podstawie zdjęć GB.

 

Długość cylindra wygląda na standard, zębatki też maja normalne wymiary.

 

Więc i tłok jest pewnie normalny.

 

Z opisu wynika, że replika ma lufę wewnętrzną 690mm. Więc do tego cylindra to za dużo.

 

To są tylko dywagacje i dopiero jak ktoś kupi i rozłoży będzie można coś więcej powiedzieć.

 

Może cylinder ma większą średnicę, nie wiem.

 

Jeżeli będą to części od V2-V3 to ma to też dobre strony.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dziś odebrałem tę replikę na test z Krakmana. Mogę na razie tylko napisać o kilku szybkich uwagach. W stocku ma ok. 400 fps, rof na poziomie 15-18, mechanizm działa ładnie.

 

Wykonanie zewnętrzne na poziomie obecnym replik chińskich, czyli moim zdaniem jest dobrze. Farba jest matowa. Z tego co się dowiedziałem, nie pasują drewna od sprężynowego A&K bez mocnego przerabiania - chodzi przede wszystkim o kolbę, w której siedzi częściowo silnik. Magazynki są identyczne jak w sprężynowym i pasują zdaniem chłopaków z Krakmana do obu replik. W standardzie jest hi-cap.

 

Największe zaskoczenie to tryb auto, o którym już pisano w zapowiedzi. Z jednej strony to odstępstwo od oryginału, z drugiej pozwala użyć stokowej SWD jako karabinu szturmowego. Wiem, to trochę dziwny pomysł, ale po dłuższym namyśle wydaje mi się całkiem zabawny. :cool:

 

Wkrótce więcej informacji, na razie bawiłem się repliką przez 10 minut.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Możesz napisać gdzie jest selektor, a gdzie bezpiecznik? Czy może trójpozycyjny jak w AK?

 

Działa dokładnie tak jak w AK, tylko skok pomiędzy ustawieniami selektora jest mniejszy. Selektor działa z oporem, nie ma obawy że się sam przestawi jak w niektórych modelach Cymy.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Przymierzam się do kupienia jakiegoś SWD w kolejnym sezonie, i czytam wszystko co się da na temat wszystkich modeli ( planuję go zrobić na karabin wyborowy ). Czy testowany był już pod kątem tuningu ? I czy części zamienne na wypadek zniszczenia bebechów będzie ciężko dostać ?

Link to post
Share on other sites

@Lesio

jeśli chodzi o chińskie m14, to cymka robiła najlepsze gb, na m140 śmigały, podczas gdy kart i agm przy m110 pękały...

 

@Karol masz trochę racji, ale w przypadku aega jest zawsze ciut inaczej, bo impet rozchodzi się trochę na szkielet, body i komorę i możliwe że nie będzie się to wszystko tak luzowało jak czasem w sprężyniaku.

 

Poza tym, jeśli pasują magi ze sprężynówki i jeśli lufa zewnętrzna i tłumik płomienia nie są dłuższe, to wchodzić tam może jedynie lufa 590mm, ewentualnie 650mm (końcówkę wtedy widać w wycięciu tłumika). Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia - jak skręcona jest kolna z body i czy dałoby się tak to skręcić z drewnem z ostrego.

 

Mimo wszystko, uważam że jako snajpa czy parasnajpa to sie nie sprawdzi, 420 czy 480fps to mało - tłok jest normalny nie long, szkielet niewiadomej wytrzymałości, więc przy wsadzeniu m150 można czasem wystrzelić komorą...

Duże plusy w porównaniu do cymy to:

- niższa cena,

- prowadnica wypinana jak w śwince,

- lepsze mocowanie kolby (wszystko jest lepsze niż 2 małe ślimaczki w pseudodrewnie).

 

Ale do rs temu daleko....

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...