Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skorpion (JG0451) [JG]


Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś doszedł i mój po ponad tygodniu oczekiwania. Z tego co widzę to każdy ma indywidualny numer seryjny mała rzecz a cieszy ;-)

 

Ale do rzeczy nie dostałem w zestawie ani przejściówki na tłumik, ani żadnych kluczyków . Po prostu replika, magazynek, bateria ładowarka i papiery. Zewnętrznie całkiem nieźle aczkolwiek są miejscami nadlewy i zadziory(na szczerbince) ale prezentuje się nie najgorzej. Więcej odnośnie strzelania mojego egzemplarza napiszę jak się batka naładuje bo niestety wywalona do 0 była.

Link to post
Share on other sites

Dziś doszedł i mój po ponad tygodniu oczekiwania. Z tego co widzę to każdy ma indywidualny numer seryjny mała rzecz a cieszy ;-)

 

Ale do rzeczy nie dostałem w zestawie ani przejściówki na tłumik, ani żadnych kluczyków . Po prostu replika, magazynek, bateria ładowarka i papiery. Zewnętrznie całkiem nieźle aczkolwiek są miejscami nadlewy i zadziory(na szczerbince) ale prezentuje się nie najgorzej. Więcej odnośnie strzelania mojego egzemplarza napiszę jak się batka naładuje bo niestety wywalona do 0 była.

Moja bateria na starcie miala 2,5v i nie chciała sie naładować pomimo trzymania 5h na ładowarce. Po drugiej próbie ładowania z efektem 3V zawinąłem batkę w papier, do torebki i na 2h do zamrażarki. Po wizycie na Syberii bateria grzecznie się naładowała i jak na razie działa (poszło z 10 magazynków) i obecnie ma ponad 7.6V.

Napisz do nich czy nie powinno być pełnego kompletu, chociaż wg ich opisu na stronie to nawet risa nie powinno być :| Mogliby w końcu dać opis zgodny z rzeczywistością.

Link to post
Share on other sites

Po naładowaniu ładnie śmiga, już go trochę rozbebeszyłem i wyczyściłem komorę i gumkę HU którą chyba całą wrzucili do smaru a potem zamontowali. Podkleiłem też nieco taśmy izolacyjnej na dystanser i teraz podkręca o niebo lepiej, choć po pierwszych testach kulki sobie latają raz lewo raz prawo ale myślę, że po prostu całość mu się nieco dotrzeć. Jak nic się nie zmieni to niestety czeka mnie wymiana gumki HU. Przy składaniu górnej połówki należy uważać na kable od GB bo jeśli, źle coś zmontujemy to można je niechcący przeciąć tą blaszką, która odsłania dostęp do komory HU.

 

Napisałem do gunfire maila w sprawie brakujących elementów ale jak na razie brak odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Brak części może być też niedopatrzeniem ze strony producenta - tak jak pisałem wcześniej, jeden z zamówionych przeze mnie egzemplarzy nie miał przedniego pinu, który łączy połówki gearboxa. Parę dni po wysłaniu emaila do BOKu odezwała się miła pani i zapewniła, że doślą mi brakujący element.

Link to post
Share on other sites

Dziś pobawiłem się trochę magnesem i z badań wynika, że

 

Stalowe części zewnętrzne:

 

-kolba ale tylko ta część za tymi zgrubieniami, tą która opieramy na o ramię.

-osłona spustu

-magazynek

-blaszka zasłaniająca dostęp do HU

-piny śruby

 

 

Szit metal(ZnAl)

-przyrządy celownicze

-lufa zew.

-dolna część body

-przełącznik rodzaju ognia

-przycisk zwalniania magazynka

-spust

-takie 2 okrągłe elementy przy pomocy których przeładowuje się w ostrym

-mocowanie kolby do body oraz końcowa część kolby z zatrzaskiem

-pokrywka od baterii na dole chwytu

 

Plastik:

-górna pokrywa

-chwyt pistoletowy

 

Jeśli coś pominąłem to mnie poprawcie.

 

Jak widać jest całkiem sporo metalu. Kolba niestety nie jest pod kątem jak w oryginale przez co trudno złożyć się do strzału, jednak nie polecam próbować jej odginać, bo z racji tego, że jest z szajsmetalu najpewniej się złamie. W moim egzemplarzu dość dziwnie i ciężko działa selektor ognia, z takim dość dużym oporem a w pozycji 0 ma delikatny luz. Czy to normalne czy tylko u mnie tak jest ?

Kojocik już wrzucił trochę fotek ale jeśli ktoś chciałby dokładniejsze fotki jakiś elementów zewnętrznych to mogę zrobić.

Edited by Pi3otr
Link to post
Share on other sites
W moim egzemplarzu dość dziwnie i ciężko działa selektor ognia, z takim dość dużym oporem a w pozycji 0 ma delikatny luz.

U mnie owszem, dość ciężko chodzi selektor ognia, ale nie na tyle, bym mógł to określić jako "dziwne". Natomiast w pozycji 0 również mam delikatny luz.

Link to post
Share on other sites

Mieliście taką sytuację, że HU sam się przestawił w położenie maksymalnie podkręcone ?

Dziś miałem taką sytuację, że kulki po prostu nie chciały lecieć i blokowały się w lufie. Na początku myślałem, że jakiś syf w lufie albo coś bo potem kulka wylatywała ale na 2 metry. Okazało się, że hopek był na maska podkręcony choć wcześniej był skręcony na minimum. Swoją drogą chyba trochę za dużo taśmy podkleiłem pod dystanser ale już mi się nie chce tego rozbierać.

 

Co mnie zdziwiło to zasięg, który był bardzo porównywalny z CM.028 stock, a nic przy nim nie robiłem oprócz tego dystansera i wyczyszczenia całości ze smaru.

Link to post
Share on other sites
Mieliście taką sytuację, że HU sam się przestawił w położenie maksymalnie podkręcone ?

Jeśli o mnie chodzi, to cały czas mam go na maksymalnym położeniu (nie grzebałem w replice) więc trudno powiedzieć. Z tego co z Kojocikiem gadałem - u niego wszystko w replice śmiga.

 

A mój egzemplarz niestety dzisiaj odmówił posłuszeństwa. Nie wiem co jest przyczyną - replika złapała zacinkę (zachowuje się tak, jakby akumulator był rozładowany, a jest w pełni naładowany). Jako że nie rozbierałem repliki, zdecydowałem się wysłać ją na gwarancję.

 

Przynajmniej zdążyłem przetestować mój egzemplarz na chrono. Wyniki pięciu kolejnych strzałów wyglądają następująco (kulki Gunfire 0,2g):

- 258

- 260

- 262

- 260

- 262

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem dziś niemiły zonk, bo gdy wziąłem Scorpiona do ręki to uchwyt się poluzował. Wyglądało jakby miał zaraz odpaść byłem w małym szoku ale szybko rozebrałem replikę i okazało się że winę ponosi jedna ze śrub mocujących chwyt do body. Najgorsze jest to, że całość jest zamocowana jest na 2 blachowkrętach wkręconych w plastik w chwycie i jeden z gwintów się przekręcił. Dokręcanie nic nie dało trzeba było dosztukować wkręt o większej średnicy jak na razie się trzyma. Ogólnie więc nie polecam machać repliką na prawo i lewo trzymając jedynie za chwyt, choć może ja miałem po prostu pecha :)

 

 

Dorobiłem sobie dziś kaburę wycinając odpowiednio tą od PM63 RAK, nie wygląda może to pięknie ale trzyma się pewnie i co ważne z magazynkiem. Idealnie żeby zamocować sobie całość na pas nośny.

Link to post
Share on other sites

Hej Wczoraj doszedł do mnie ten Skorpion. Zdziwiłem się,że pudełko jest tak estetycznie wykonane ;) Oby tak dalej Chińczycy robili.Wszystko elegancko papiery,instrukcja obsługi i nawet jest tarcza :P.Jest również przejściówka na tłumik dźwięku,chyba 14 mm.Akumulator 7.2 v 700 mah na dużo starczy,jednak ładując go ładowarką z zestawu pewnie szlak go trafi po kilku miesiącach.Kiedyś kupiłem sobie aku z cm.122 myśląc,że będzie pasować do repliki,jednak moje myśli spełzły na niczym nie pasuje.Gdy wziąłem go z pudełka zdziwiłem się,solidnie wykonany,full metal nie licząc okładzin z absu.Po ogarnięciu wszystkiego i naładowaniu Aku wyszedłem go sprawdzić,strzelałem z kulek 0.2 g zasięg był daleki i celny. W trakcie zabawy z nim zauważyłem pewne problemy z magiem,otóż stopka od niego się cały czas chwieje na prawo i lewo. W trakcie strzelanki byłoby to dokuczliwe,ponieważ stopka ześlizguje się z maga i pewnie nie trudno ją zgubić,aby temu zadziałać okleiłem go izolką.Problemem jest też nakręcanie maga po kilku sek. serii już na nowo trzeba go nakręcać,mieści się zaledwie 100 kulek,co jest dla mnie dużą wadą. Napisane jest w instrukcji po chińsku coś o magu typu drum,więc pewnie jest możliwość,jego zakupu.Tydzień temu kupiłem sobie kaburę od PM63 Rak,trochę z nią pracy było,żeby jako tako wyglądała,jednak się opłaciło idealnie leży skorpion w kaburze.Polecam replikę tym bardziej,że udało mi się ją dostać za 200 zł :P.Myślał ktoś kiedyś o założeniu do tej repliki okładzin drewnianych ? Ktoś ma do niego magazynek drum ?

Edited by hokager
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam problem z moim Scorpionem, a chodzi mianowicie o podawanie kulek. Jakieś 3 tygodnie temu było jeszcze ok ale ostatnio zaczął wariować nie podając kulek wcale, a jak już poda to 2-3 kulki. Myślałem, że źle złożyłem komorę hopup jak czyściłem ze smaru ale nadal jest tak samo. Pomaga nieco odgięcie magazynka lekko do przodu przy strzelaniu ale czasem też nie podaje.

Nie wiem czy to wina magazynka czy replika i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać :zastanawia: Miał ktoś podobny problem ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja kupiłęm jakiś miesiąc temu Scorpiona i wszystko ładnie chodziło nie narzekałęm pojechałem na strzelanie i wszystko okej pod koniec myślałem że mi batka padła więc mówie okej zmieniam broń. Po powrocie do domu naładowałem batke a tu psikus batka naładowana a on nie strzela delikatne stuknięcie silnika tylko słychać. Mówie odeśle na gwarancje ale coś mnie podkusiło żeby samemu do niego zobczyć więc rozkręciłęm a tam co jakiś opiłek dość duży zablokował koła zębate. Co do szczelnośći GB głowica cylindra z cylindrem jest połączona fatalnie jak zabrałem pod światło to prześwit nawet jest a to moim zdaniem lekka przesada więc wymieniłem o-ring i co by nie było teflon dałem. Teraz jest wszystko okej nawet zasięg mnie zaskoczył po uszczelnieniu. Tak wyglądał mój egzemplarz. Co do tej kabury to znalazłem inne rozwiązanie bez problemu mieści mi się do kamizelki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

 

magazynek hi-cap do skorpiona mozesz znalezc na taniemilitaria pod tym linkiem http://www.taniemilitaria.pl/magazynek-hicap-scorpion-jg0451-p-269.html wiem ze to niepolecany sklep ale zawsze cos

 

magazynek hi cap mozecie znalezc pod tym linkiem i nie drogo http://www.taniemilitaria.pl/magazynek-hicap-scorpion-jg0451-p-269.html wiem ze tanie militaria to nie polecany sklep ale mysle warto

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam problem z selektorem ognia w moim skorpionie. Problem polega na tym, że jak strzelam na ogniu ciągłym przez jakichś czas, np. strzelam, chwilka przerwy (3s-5s) i znowu strzelam to ten selektor ognia sam się przestawia do blokady spustu i po jakimś czasie strzelania serią, strzelam nagle ogniem pojedynczym, bo selektor ognia jest między auto a blokadą, a jest bliżej blokady spustu i jest ogień pojedynczy, co dziwne nie blokuje się.

 

A tak poza tym to macie pomysły jaką lufę precke do niego wstawić i gumkę hop-up. Nad precką to myślałem o systemie, lecz systema jest krótsza od tej lufy stockowej zaledwie o 2,7 cm, bo ta precka ma 110mm, a ta stockowa co jest wsadzona do skorpiona ma jakoś 127mm.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...