Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skorpion (JG0451) [JG]


Recommended Posts

<offtop>

@Logan: No tak ,całkowicie nie pomyślałem ;d Też robiłem zamówienie 30.12 ,ale w późnych godzinach popołudniowych ,więc niestety nie załapałem się na wysyłkę tego dnia. Pozostaje czekać :)

</offtop>

 

Polecacie tą replikę jako boczniak zamiast zwykłego pistoletu czy pozostać przy klasycznym rozwiązaniu?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trudno powiedzieć, jeśli znalazłbyś sposób na jego wygodne przenoszenie z podpiętym magazynkiem - wtedy myślę, że warto. Waży niewiele więcej niż typowe, metalowe klamki.

 

Jeśli natomiast chodzi o osiągi - automatyczny tryb ognia rekompensuje trochę mniejszy zasięg niż mają przeciętne, gazowe repliki boczne. Ale zasięg chyba da się poprawić. Jest szansa, że jutro porównam stockowy egzemplarz do repliki Kojocika, którą opisywał kilka postów wyżej.

 

No i jutro zabieram go w charakterze repliki bocznej. Zobaczymy jak się spisze.

Link to post
Share on other sites

Jestem świeżo po przetestowaniu repliki w warunkach strzelanki. Oprócz mnie, stockowego Skorpiona miał również mój kumpel z ekipy.

 

Sprawdził się :).

 

O ile nie używałem go w charakterze repliki bocznej (gdyż nie było to dzisiaj potrzebne), o tyle cały czas miałem go ze sobą - włożonego do ładownicy na magazynki od AK z taniego, chińskiego chest rigga - i było to wygodne rozwiązanie. Rzecz jasna był tam bez magazynka.

 

Parę rund rozegraliśmy używając tylko Skorpiona. Co ciekawsze - hop-up zaczął trochę lepiej działać i podnosić kulki do góry. Zarówno w moim jak i kumpla egzemplarzu. Zasięg wzrósł na oko o jakieś 10 metrów. Nie zmienia to faktu, że kulki latają dość wolno więc najlepiej używa się tej repliki na odległościach nie przekraczających tych 25 metrów. Celność repliki wydaje się stać na przyzwoitym poziomie.

 

Co jeszcze rzuciło mi się w oczy?

 

Pierwsza sprawa - magazynki. Czasami nie podawał kulek, ale na ogół było OK. Hajkapy, to jest masakra. Nie dość, że pojemność mają jak niektóre lowcapy, to jeszcze trzeba je podkręcać. Trzeba naprawdę oszczędnie prowadzić ogień, albo zaopatrzyć się w kilka magazynków zapasowych.

 

Czasami replika na pojedynczym trybie ognia strzelała dwa razy. Po jakimś czasie problem ustąpił.

 

I jeszcze jedna sprawa - BARDZO polecam oklejenie stopki magazynka taśmą izolacyjną, a już na pewno nie używanie jej do żadnego montowania zawieszeń, itp. Dzisiaj dwa razy zgubiłem tą stopkę i musiałem jej szukać.

 

A ogólnie - do CQB ta replika z pewnością się nada. Jak na tak niską cenę, uważam to za dobry zakup :).

Link to post
Share on other sites

Ja na swojego wciąż niestety czekam...

 

I jeszcze jedna sprawa - BARDZO polecam oklejenie stopki magazynka taśmą izolacyjną, a już na pewno nie używanie jej do żadnego montowania zawieszeń, itp. Dzisiaj dwa razy zgubiłem tą stopkę i musiałem jej szukać.

 

Stopka maga czy chwytu pistoletowego? Bo po co zawieszenie do maga? :P

Link to post
Share on other sites

Ja na swojego wciąż niestety czekam...

 

 

 

Stopka maga czy chwytu pistoletowego? Bo po co zawieszenie do maga? :P

 

Wydaje mi się, że chodzi o chwyt pistoletowy, bo w Wellu też był z nim problem.

 

Widział ktoś gdzieś jakieś lowcapy do tego cuda ?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ale byłem w szoku jak Filip najpierw posłał serię ze swojego (przy czym jego replika miała w tym momencie nie więcej jak 50-100 kulek przebiegu), a potem ja ze swojego i efekt też był lepszy niż podczas strzelania testowego przy domu. :)

 

Wyglądało to tak jakby... niska temperatura dobrze wpływała na hopka.

Link to post
Share on other sites

ja za to dzisiaj odniosłem 100% sukces jeżeli chodzi o tuning tej zabaweczki. Udało mi się wszystko na tiptop złożyć i myślę, że mój zasięg to jakieś 45m :) strzela na prawdę niewiele gorzej niż moje AKS74U które ma 280fps na 0.25. Teraz dogaduję się z gościem i być morze za jakiś czas będę miał komplet zestawu tuningowego na sell. w skład będzie wchodził komplet o-ringów, łożyska mosiężne (to na 100% bedę miał) być może zębatkę tłokową z mosiądzu (powinna być trwalsza niż ta ZnAl'owa. Jeszcze bedzie możliwość zrobienia innych części (typu głowica tłoka z ALU) ale nie widzę na razie w tym sensu bo wszystko jest OK. Najgorzej rzecz się ma z tą zębatką i łożyskami. Zębatki nie mają podkładek więc jest różnica poziomów przez co łożyska szybko się wyrabiają a ta zębatka to wiadomo...

 

Napiszę jeszcze co i jak i jak wypali to zrobię tyle kompletów ile chętnych będzie osób

Link to post
Share on other sites

Sa stalowe zębatki do mp7 SHS'a o takie http://azteko.pl/shs-zebatka-tlokowa-mp7-p-2159.html. Z resztą jest dużo części (sam właśnie skompletowałem zestaw tuningowy do mp7a1) więc się da z tego cacka wyciągnąc maksymalnie 320-330fps.

Poza tym zębatki w AEP powinny być wypodkładkowane! Tak jest w TM oraz wellu i galaxy. Bez podkładek zajedziesz ząbki i tłok.

 

Co by wam ułatwić, można wymienić: zębatki na stalowe, łożyska na kulkowe/ślizgowe, obie głowice, prowadnicę na metalową łożyskowaną (lub nie), lufę na KMH, gumkę HU na KMH, cylinder, sprężynę i tłok. Do tego można wymienić silnik (jest to standardowy modelarski chyba klasy 460 trzeba pomierzyć) i można dostać zębatki na ośkę silnika (bo to jest niestety poza szkieletem najsłabszy punkt AEPowego GB.

Ale zanim zaczniecie się bawić w tuning, radzę znaleźć zapasowy szkielet :)

 

PS. Jeśli byś miał możliwość dorobienia głowicy cylindra to ja się piszę!

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Poprawiony link (nie mogę już edytować): http://azteko.pl/shs-zebatka-tlokowa-mp7-p-2159.html

 

Lipo wchodzi do AEPów, sprawdź pakiet turnigy 800mah 20-30c long, powinien być nieco mniejszy od oryginalnego aku. Poza tym zawsze można zrobić coś takiego, tylko wtedy trzeba się nalutować:

Da rade też upchnąć mosfeta w skorpionie, nawet na necie czytałem kiedyś tutorial, jak znajdę to podlinkuję.

Można od oryginalnej wolnoładowarki odciąć końcówkę i zarobić goldpinami i już można nawet zwykły aku ładować mikroprocesorem - co notabene bardzo mu służy.

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

no na mosfeta jest dużo miejsca i będę montował. Apropo tych części, większość jest niedostępna dlatego staram się dokompletować wszystko na własną rękę. W tym moim zestawie oczywiście będą. na razie wszystko jest w fazie rozmów. jedyne co mogę zagwarantować to łożyska ślizgowe z podkładkami oraz komplet oringów na głowicę tłoka oraz cylindra.Rozważam zrobienie też dyszy oraz głowicy cylindra z mosiądzu.Jednak tak jak pisałem wcześniej jak będę coś wiedział na 100% to dam znać. A ładowarkę swoją przerobiłem :D A tutaj jest link jak się mosfeta i lipolka montuje http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?topic=78524.0

Link to post
Share on other sites

Co do dyszy, to jak najbardziej, jest to zawodny element i niestety niewymienny, jak masz możliwość to zrób jeszcze popychacz bo też potrafi się złamać. Gdybyś potrzebował jakichś informacji to zapraszam na PW. Ja być może będę miał coś na kształt sorbopadów do tego maleństwa.

Link to post
Share on other sites

Próbował ktoś już montować tłumik do tej repliki? Tłumiki 14mm są zbyt luźne, nie da się ich przykręcić.

Adapter ma z jednej strony gwint 13,5mm (do korpusu), z drugiej 12,5mm (do tłumika) i prawdopodobnie pasuje tylko do oryginalnego tracera.

Czy ktoś mógłby wytoczyć taki adapter z alu/stali, ale o 'prawidłowym' gwincie?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że oni:

http://www.silesia-factory.pl/

Przy czym nie wiadomo za ile. Jak będę miał wolną chwilę, to do nich napiszę, chyba, że ktoś mnie ubiegnie.

 

EDIT:

 

Przestrzelałem trochę dzisiaj replikę i kilka rzeczy rzuciło mi się w oczy:

 

a) hop-up ewidentnie świruje. Pierwsza kilka strzałów poleciało stosunkowo blisko, tak jak opisywałem za pierwszym razem. Następnie replika zaczęła strzelać normalnie (pomyślałem, że hop-up się może rozgrzał). Jednakże, jakieś pół magazynka później replika znowu zaczęła strzelać blisko.

 

b) Zdążyłem sprawdzić zasięg repliki, podczas kiedy hop-up działał poprawnie. I powiem, że jestem tym wynikiem bardzo miło zaskoczony:

- z 25 metrów można oddać niemal pewny strzał w sylwetkę człowieka;

- z 35 metrów krótka seria powinna posłać na respa każdego przeciwnika... który nie zdąży się uchylić. Na tym dystansie kulki w dalszym ciągu lecą prosto;

- zasięg całkowity zamyka się w przedziale 40-45 metrów, co jest wg mnie bardzo dobrym wynikiem jak na replikę o tak niskich FPSach.

 

Wszystko to było sprawdzone na kulkach 0,2g P&J Premium oraz Combat Zone.

 

c) stopka chwytu pistoletowego radośnie się wypina na skutek strzelania. W moim egzemplarzu nie obejdzie się więc bez taśmy izolacyjnej.

 

d) magazynek mieści mniej kulek niż początkowo widniało w opisie na Gunfire. Teraz opis jest zmieniony na 50 i jest to dużo bardziej prawdopodobne. PS: Na Gunfire pojawiło się kilka sztuk magazynków do tej repliki więc brać, póki są :).

Link to post
Share on other sites

magazynek mieści mniej kulek niż początkowo widniało w opisie na Gunfire. Teraz opis jest zmieniony na 50 i jest to dużo bardziej prawdopodobne.

Wczoraj z nudów liczyłem przy ładowaniu i wyszło mi 97 szt (mag nakręcony, full kulek w obu komorach). Myślę na razie nad zakupem w capri maga od tm na 50 kulek, będzie wygodniejszy w używaniu.

Ps. Kulki bb king 0.25g przychodzą bez problemu, ale kulki biodegradowalne 0.20g gunfire tną się co kilka strzałów.

Link to post
Share on other sites

Magów już niestety nie ma na Gunfire, z resztą samych Scorpionów już także brak, a moje zlecenie jest nadal "Realizowane" :-/

Chyba sobie jeszcze trochę poczekam...

 

Pytanko do posiadaczy. Jak długo wytrzymuje bateria w obecnych dość chłodnych warunkach ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...