Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skorpion (JG0451) [JG]


Recommended Posts

Korzystając z promocji na Gunfire, sprawiłem sobie Skorpiona od JG.

 

Teraz krótki opis moich wrażeń, po pierwszych godzinach obcowania z repliką.

 

Co w komplecie?

Pudełko jest estetyczne i dobrze zabezpiecza leżącą w nim replikę. W komplecie otrzymujemy magazynek hi-cap, pomarańczową zatyczkę na lufę, wszelakie papiery, dedykowany akumulator i ładowarkę, małą paczkę kulek oraz chyba kluczyk od regulacji przyrządów celowniczych (ale nie jestem pewien, jeszcze się temu czemuś nie przyglądałem ;) ).

 

Wygląd i wykonanie

W pełni zadowalające jak na replikę w tej cenie (200 złotych). Z metalu wykonana jest większość części, wliczając w to lower receiver, kolbę, czy magazynek. Replika jest ciężka, waży ponad kilogram. W dłoni trzyma się ją przyjemnie. Kolba zatrzaskuje się zarówno w złożonej jak i rozłożonej pozycji. Pod względem wykonania - jest naprawdę fajnie, nawet selektor i magazynek wydają się nie mieć zbytnich luzów.

 

Szczegóły, i inne takie..

Akumulator - przypomina ten od AEPów Cymy pod względem instalacji w replice - nie ma tutaj wtyczek, z akumulatora bezpośrednio wychodzą styki i łączą się z tymi w replice. Akumulator to 7,2V 700mAh. Ładowarka dołączona do zestawu ma 250mA więc akumulator powinniśmy ładować 4 godziny.

Magazynek - o ile sam w sobie działa poprawnie (przynajmniej przy pierwszym użyciu), o tyle ładowanie do niego kulek jest dość problematyczne, ze względu na niewielki otwór prowadzący do komory zsypowej. Prawdę powiedziawszy, tego hi-capa wygodnie ładuje się szybkoładowarką.

 

Strzelanie

Na razie byłem w stanie wystrzelić tylko jeden magazynek (kulki 0,2g P&J Premium). Replika ma bardzo przyjemną dla ucha kulturę pracy, ROF na stockowym akumulatorze jest zadowalający, a przy strzelaniu na pojedynczym trybie ognia, oddanie strzału następuje błyskawicznie po naciśnięciu spustu. Replika na oko ma jakieś 250 FPS. Po króciutkiej próbie (więc jest to informacja na razie niesprawdzona) nie zauważyłem istotnych zmian w torze lotu kulek po zabawie pokrętłem regulacji hop-upa. Rzetelniejsze testy postaram się zrobić jutro. Na razie replika ma zasięg maksymalny oscylujący w przedziale 25-30 metrów. Ucieszyło mnie natomiast bardzo ładne skupienie strzałów na tym dystansie.

 

Jeden minus zauważyłem - jedna z replik (bo zamówiłem również dla kolegi z ekipy) przyszła bez przedniego pinu mocującego połówki korpusu.

 

Bardziej powinienem się rozpisać jutro, może starczy też czasu na parę fotek.

Jak na razie - jestem zadowolony :).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To nie kluczyk do regulacji muszki a adapter tłumika - wkręca się w miejsce oryginalnej lufy.

Mój skorpion przyszedł dziś rano, jeszcze nie przestrzelony a jedynie po ładowaniu. Wszystko ładnie spasowane, nic nie grzechocze, brakuje do szczęścia wybitych oznaczeń. Jedyny minus - instrukcja polska bezużyteczna, na szczęście jest angielsko/chińska.

Edited by krzysiekz
Link to post
Share on other sites

Póki co, to nawet hi-capy mają niedostępne więc pozostaje czekać. Ale o innych magach nie słyszałem. Przy czym ciekawi mnie kwestia kompatybilności z magazynkami od R2 Wella, ponieważ wtedy można byłoby pomyśleć o bębnie oraz low/mid capie, które są dodawane do Wella.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem trochę części do tuningu skorpiona. Jest sens montować dedykowaną sprężynę pdi 90 i prowadnicę sprężyny? W sens montażu lufy 6.01 pdi za 45$ wątpię.

sprężyna: http://www.airsoftatlanta.com/PDI_90_Spring_Scorpion_AEP_VZ_61_p/65355.htm

prowadnica: http://militaria.uslugi.edu.pl/h8y_czalci_broni_asg/29/284

lufa: http://www.airsoftatlanta.com/PDI_vz_61_Palsonite_6_01_Tight_Bore_Barrel_127mm_p/65270.htm

Link to post
Share on other sites

Zdjęć teraz nie będzie, bo padła mi batka w aparacie ;).

 

Ogólnie postrzelałem sobie dzisiaj jeszcze trochę i już mówię, co rzuciło mi się w oczy:

- niekiedy (zwłaszcza przy mniejszym ustawieniu hop-upa) replika pluje kulkami - po strzale po prostu wytaczają się z lufy;

- system hop-up chyba nie działa poprawnie. Najprawdopodobniej dystanser jest zbyt krótki by odpowiednio docisnąć gumkę;

- w stocku, przy celowaniu około metr nad celem - nie ma problemu z trafieniem sylwetki człowieka z około 35 metrów;

- celując 2-3 metry nad celem, replika strzela na odległość około 40-42 metry.

 

Kumpel z ekipy z tego co wiem rozbebeszył już replikę i podał mi kilka informacji (nie jestem w stanie określić ich wiarygodności, a ja na razie nie chcę rozbierać repliki, chyba że zabiegi, które on przeprowadził znacząco podniosą osiągi):

- pasują lufy od AEGów;

- da się dopasować gumkę od AEGa (trzeba ją skrócić);

- dystanser jest połączony z elementem dociskającym go, tak więc zamiast jego wymiany, trzeba go czymś podkleić;

- szczelność układu (już na poziomie gearboxa) nie jest najlepsza.

 

Wymienił on gumkę na Systemę, pozmieniał parę o-ringów i podkleił dystanser resztkami z przyciętej gumki Systemy. W sobotę powinienem mieć możliwość porównania wersji stockowej do jego. Na razie jestem raczej optymistycznie nastawiony do zmian w systemie hopka - myślę, że w replice da się niewielkim kosztem wyciągnąć nawet o te 10 metrów zasięgu więcej.

 

 

PS: A magazynki Wellowskie w chwili obecnej, to chyba tylko Komis. Postaram się dorwać jakiegoś lokalnego użytkownika Wella i zerknąć na jego magi, czy będą pasować.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Ja dziś również zakupiłem tą replikę jako zapas na krótsze dystanse do SWD.

Cena bardzo atrakcyjna, miałem pewne wątpliwości bo mało informacji jest o tym sprzęcie tu na forum. Jednak Twój opis przekonał mnie nieco co do słuszności zakupu :) Jak dojdzie to chętnie podzielę się wrażeniami, muszę tylko coś wykombinować aby to jakoś bezpiecznie i wygodnie nosić ze sobą, jakaś kabura czy coś...

Link to post
Share on other sites

Wiecie,jak wygląda kompatybilność z magami od R2 z Wella ? Gdzie można kupić kaburę do Skorpiona ? Przetrząsnąłem allegro i nic nie ma. Czy to prawda,jak jeden z towarzyszy na górze powiedział,że kabura oryginalna nie spasuje do skorpiona ? Jeśli nie to,czy jest jakiś zamiennik,choćby na chiński ?

Edited by hokager
Link to post
Share on other sites

Wiecie,jak wygląda kompatybilność z magami od R2 z Wella ? Gdzie można kupić kaburę do Skorpiona ? Przetrząsnąłem allegro i nic nie ma. Czy to prawda,jak jeden z towarzyszy na górze powiedział,że kabura oryginalna nie spasuje do skorpiona ? Jeśli nie to,czy jest jakiś zamiennik,choćby na chiński ?

 

Wydaje mi się, że po drobnej przeróbce polegającej na wycięciu nieco materiału u dołu to wejdzie w oryginalną kaburą.

Widziałem na czeskim Aukro nówki za oszałamiające 49 koron...to daje jakieś 8,50 zł. Tylko nie wiadomo ile przesyłka z Czech.

Link to post
Share on other sites

Więc tak...zamówiłem ową replikę przy okazji dla kolegi z teamu.Wykonana jest dobrze...to co mnie ''wcisnęło" w ziemię to to,jak tak malutka replika może daleko strzelać...jest idealna do CQB...na początku można zauważyć rozrzut w pionie,ale jest to spowodowane niedotartą gumką...po wystrzelaniu kilki hi capów jest dobrze. Jedyną wadą jaka zauważyłem jest magazynek...zdarzają się puste strzały.Za ta cenę replika wyśmienita ;]

Link to post
Share on other sites

Na evike jest cos takiego: http://www.evike.com/product_info.php?products_id=30100 Wychodzi na to, że JG i Well rżną w 100% z TM wiec magazynki powinny pasować.

Widać,że są nawet do niego magazynki Drum do kupienia w tym sklepie.Czy mi się zdaje na Evike jest magazynek typu low/mid ?. Logan kiedy się nam pochwalisz zdjęciami ;) ? Akurat sobie też go zamówiłem zobaczymy,jak stoi z wykonaniem.

Magazynek bębnowy firmy Tokio Marui kosztuje 50 dolarów,czyli ok 175 zł.Cena zaporowa,bo za tyle nową replikę skorpiona kupimy. Jest jeszcze jeden 15 dolarów ok 55 zł firmy Well najprawdopodobniej pasuje,bo jest dedykowany do Marujca i Wella.

Edited by hokager
Link to post
Share on other sites

ja też kupiłem tego JG i muszę powiedzieć, że całkiem fajnie wykonany. Jest tak jak kolega pisał wcześniej. Przyszedł mi z uszkodzoną gumką HU więc postanowiłem ją wymienić. Pasuje normalna gumka z AEG, końcówka lufy też ma ten sam kształt. jak też było napisane wcześniej dystanser zbyt krótki, najlepiej wyciąć cienki prostokąt z izolki i złożyć go na pół, następnie wsadzić pod dystanser to wystarczy gdyż element nie może być zbyt gruby. Następna rzecz to jest osadzenie lufy w komorze. Nie może być zbyt daleko ani zbyt blisko dyszy bo bedzie pluć więc jest z tym trochę zabawy. Nieszczelności na zespole cylinder-głowica cylindra załatwiamy taśmą teflonową grubo owijając, szczelność na zespole głowica-dysza nie jest zła. Ja jeszcze wymieniłem oring na głowicy tłoka na trochę grubszy- stockowy ma wymiary (średnica 16mm grubość 1,5mm) ja wsadziłem tylko grubszy bo 2mm grubości śr.wew. ta sama i to dało efekt strzykawki. To by było na tyle ode mnie odnośnie tuningu tej repliki. dla porównania wsadziłem stockową gumkę by zobaczyć jak było na początku, po moich zmianach zasięg jest większy (ok 40m). Jednak dopasowanie gumki to jest masakra i kosztowało mnie to mnóstwo nerwów

Link to post
Share on other sites

@Troczek,

Tak, mają inwentaryzację (a raczej mieli, bo już skończyli). Nie zmienia to faktu, że część zamówień zdążyli wysłać 30 grudnia (przesyłkę dostałem 2 stycznia).

 

@Hokager,

Ciągle zapominam naładować aparat, ale jutro już powinienem wrzucić fotki, chyba, że za późno ze strzelanki wrócę. A jakbyś był jutro na strzelance w Bystrej, to powinny tam być aż 3 sztuki ;).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...