Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skorpion (JG0451) [JG]


Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Witam

 

Planuje kupić Skorpiona i tak się zastanawiam czy warto, bo jakoś mnie przeraziły posty że coś w nim się zepsuło.

I jeszcze mam takie pytanie czy można dorwać magazynki i baterie ?

O ile batki dorwiesz (na tg są, ale także od cymy (te samo to) są od CM.030) tyle z magami będzie problem, ale dorwiesz box'y od WELL'a albo używane Low'y... tak nówek Low'ów nie dostaniesz niestety. Sam użytkuję skorpiona... Kilka ładnych miesięcy (miałem jednego 2 tygodnie i dali mi nowego na gwarancji (ten GF i ich "drobne usterki")) i mogę z czystm sercem polecić! :icon_smile: Ja sam kończę z nim zabawę w lesie (ach bd do CQB) ponieważ przerzucam się na L85 Para-Sniper (custom). Największy problem to montaż optyki (w skorpionie rzecz jasna).

Pozdrawiam, RiverBlack z O2P ;)

Edited by DarkDanPL
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jestem szczęśliwy posiadaczem V61 scorpion od JG chcę sprostować, że bateria od cm030 nie pasuje bo ma ciesz mocowanie w jg jest grubsze i nawet w ładowarkę cm bateria jg nie wchodzi jedyny mankament jaki zauważyłem do klapka baterii w stopce chwytu pistoletowego porażka sama wypada.Jeżeli chodzi o osiągi to z czystym sercem polecam replikę w stock strzela o wiele lepiej niż pokrewne wyroby cm aeg miałem cała ich gamę i żadem tak dobrych nie miał ja scorpion. Co do magazynków można dokupić bębnowe od well są u naszych braci Czechów w airsoftpro.

Edited by ppszejdi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zaadaptowałeś adapter? Jesteś moim nowym idolem :icon_biggrin: Ja tam od dawna używam kawałka parakordu, przeciągniętego pod zawiasem kolby. Sprawdza się tak samo dobrze, a kosztuje kilka groszy (dosłownie).

 

Mechacę skorpiony ponad 2 lata. W ekipie mam ich w zasadzie 4 sztuki (2x jg stara seria, 1x jg nowa seria, 1x well), a poza ekipę składałem jeszcze 4 szt. (jg, well i asg). Według mnie najlepsze są jg z pierwszej, starej serii - mają metalowy zamek, podczas gdy well, asg i nowe jg mają kompozytowy. Poza tym jg są najmocniejsze, w stocku generują 250-280fps, ASG ciut mniej bo ok 250fps, a well to w granicach 200fps oscylował.

 

Zasadniczo w gb to tylko podkładkowanie, doszczelnienie i smarowanie. Nie tuninguje tego, bo to ma być przede wszystkim bezpieczny boczniak. Modyfikuje hopa - wstawiam gumę systemy, oraz preparuję batkę lipo 7.4v , tak by pasowała bez modyfikacji samej repliki.

 

f26848b7dd2e26b2m.jpg 90426c2679bf42c6m.jpg

 

Może nie wyszło najpiękniej, ale śmiga o niebo lepiej. To był prototyp, późniejsze wyszły nieco lepiej.

Po zmianie batki reakcja na spust jest szybsza, rof wzrósł z 9 na 16, a repliki wypluły na tym po 2-4 tys. kulek bez awarii. Mój egzemplarz (po dwóch latach z 280fps spadło do ok. 240fps) sieje na kulkach 0,25g.Na ustawionym hopku jest na nich stabilne 194fps i zasięg w sylwetkę 50m, czym często wkurzam posiadaczy stockowych replik g36, m4 czy ak.

 

Obecnie replik jg nie widziałem w sprzedaży, welle bywają, a asg ją w promocji u krakmanów. Najbogatszy zestaw ma well - drum, mid i ris pod lufę. Jg ma tylko ris i mag hicap (które to sie tną często z racji chropowatych i wąskich prowadnic wewnątrz); natomiast asg zwykle nie ma zestawie nic poza hicapem.

 

Z magami jest pewna delikatna przypadłość: magi z jg pasują do well, ale maja luz góra-dół, natomaist magi z well nie wpinaja się zwykle w jg i asg. Rozchodzi się o szerokość zatrzasku maga i wycięcia na ten zatrzask, w magu. Jg i asg mają szersze, a well węższe. Idzie to w niecałą minutę skorygować ostrym scyzorykiem lub pilniczkiem, trzeba wyciąć ok. 2mm materiału. Po modyfikacji wszystkie magi pausją do jg i asg, oraz mają luzy w well.

 

Ściągnąłem od braci Czechów, 10 magów mid do well r2. W opisie było 60bb, ale to pewnie pomyłka i opis z hicapa (bywają 60,80 i 90bb), a okazały się 35bb. O dziwo, pasują do jg bez nacinania maga. Mają wychodzący popychacz, jak w magach real do m4, dzięki czemu podają WSZYSTKIE kulki.

 

Skorpionka noszę w zmodyfikowanej kaburze z polskiego raka

5471c9de8da4a9c5m.jpg

ponacinałem, wszyłem kawałek taśmy i doszyłem mocowanie do mole. Siedzi to sobie stabilnie i wygodnie na porządnym panelu udowym. Nie majta się, nie przekręca, jest praktyczne i wygodne, nawet w biegu.

Klapkę rączki zawsze zaklejam dodatkowo taśmą, bo faktycznie potrafi się przekręcić i wypiąć. Smycz mocuję do parakordu pod zawiasem kolby.

 

Czasem gdy mam wenę na strzelance nocnej, albo nie chce mi się targać długiej repliki na lokalnych rozgrywkach, lub działamy w budynkach, to zakładam do skoprionka druma z wella, latarkę na ris oraz tłumol. Podwieszam go na bungee i mam małą kosiarkę zniszczenia.

 

Co do awaryjności, to nie zdarzyła się póki co awaria samego gb - może dlatego że sprężyna jest stockowa. Bywały za to problemy z gumka hu - płasko zakończona dyszka potrafiła zawinąć lub naderwać kołnierz gumki. Ponadto w 2 egzemplarzach doszło do uszkodzenia chwytu pistoletowego - przy poślizgu, upadku i mocnym uderzeniu w drzewo, w pierwszej replice puściła 1 śrubka (wstawiłem dłuższą i ciut grubsza i hula), a w drugiej replice chwyt całkiem się strzaskał i odpadł, przy okazji zgubiły się drobne elementy selektora - to juz raczje naprawić się nie da.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Planuję zakupić coś jako boczniak. Pistolet to taki standard a zawsze podobał mi się Skorpion. I teraz do rzeczy:

Przeczytałem cały temat i wnioskuję że Skorpionek jest godnym polecenia boczniakiem ewentualnie główną do CQB?

Jest tutaj za 260zł http://blacksword.pl/product-pol-2112-Replika-pistoletu-maszynowego-JG0451.html to chyba zacna cena?

Odnośnie lekkiego tuningu to rozumiem że to co pisał Medni i Kojocik nic więcej się nie opłaca?

Kto będzie się mógł podjąć takiego tuningu?

Link to post
Share on other sites

U krakmanów jest well http://www.taiwangun...&campaign-id=14 oraz na komisie jest jedna sztuka http://wmasg.pl/pl/consignment/show/618556 jakbyś się upierał na druma.

Skorpiona można tuningować, cięta sprężyną z systemu vsr pasuje. Za granicą tak się bawią. Ale kawałek sprężyny nie ma tych parametrów co cała, a poza tym jak polecą zęby na tłoku (kompozytowe) to nie bardzo jest go czym zastąpić. Z zębatkami jest podobnie. Części można dostać jedynie okazyjnie na rynku wtórnym.

Dla mnie jest to przede wszystkim boczniak. Nada się do cqb, ale jako główna, przeciwko stockowym ak cymy 450fps (prosto z pudła) nie bardzo się sprawdzi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jakiego tam guru...

Nie chodzi o to by gumka była skrócona prosto z worka, bo obciąć zawsze można samemu. Sęk w tym by była elastyczna i mięsista (a systema jest), ma kręcić przy 200fps. Ten shs z linku twardy jest, jak do snajpy.

Pokombinuj ze stockowymi lufami z aegów, może inna podpasuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...