Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum, aczkolwiek zanim postanowiłem go napisać, przeszukałem je trochę.

Jako, że niedawno zacząłem moją zabawę z Asg, nie mam jeszcze zakupionego wyposażenia. Na razie posiadam tylko ochronę oczu i replikę. Chciałbym teraz zakupić jakiś mundur, lecz mój budżet jest ograniczony. Mam maks. 150zł do wydania. Szukałem munduru w sklepach z demobilem w moich okolicach, ale nie znalazłem tam nic sensownego, dlatego pytam się Was, czy znacie może jakiś sklep internetowy lub sprzedawcę na allegro itp. który posiada mundury w rozsądnej cenie?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Co do DPM'a:

 

Kurtka Combat Jacket (czasem zwana Smock, różnica gigantyczna dla bytofila, ale dla zwykłgo strzelacza kulek kosmetyczna) jest rewelacyjnie wygodna (uwaga - patrz na metkę: jeśli pisze tam "combat shirt" to jest to koszula mundurowa. Też fajna, ale raczej na lato - kurtka jest całoroczna w sumie), a i maskuje nieźle. Kieszenie ma tak pojemne, że dziada z babą zmieścisz.

Wystepuje też w wersji pustynnej, ale po co, skoro leśne są bezproblemowo dostępne.

 

Spodnie - niestety, Lightweight'y w leśnym DPM (leciutkie i mięciutkie jak piżama) ciężko dostać w sensownym rozmiarze - dostępne są głownie takie na Kadeta Krasnala, ewentualnie na Plutonowego Pasibrzucha. Pustynne (Desert DPM, DDPM) też są dobre, z rozmiarówką łatwiej, i zupełnie dobrze się sprawdzają w naszych lasach w połączeniu z leśną kurtką. Kolega swoje jeszcze dodatkowo zaprawił połową porcji brązowego barwnika do tkanin i już w ogóle cud, miód i orzeszki na zżółkłej trawie i opadłych liściach.

Link to post
Share on other sites

DPM/flecktarn z najtańszych

 

Jak koledzy wyżej mówili, możesz poszukać polskiego wz. 93 lub jakiegoś z amerykańskich kamuflaży

 

Od siebie dodam, że warto poszukać jakiegoś rosyjskiego munduru, ichniejsze kamuflaże pasują do naszej strefy klimatycznej, a same mundury są mocne i wytrzymałe. Na allegro i innych serwisach można dostać tego sporo w różnych wariantach, sporo tego jest na www.frontowiec.com, lecz ceny zaczynają się tam od 150 zł w górę za komplet.

Edited by Attero
Link to post
Share on other sites

Mnie udało się skompletować cały zestaw w DPM-ie z demobilu(spodnie Light + koszula + kurtka rip-stop + kapelusz) w cenie 148 zł. wszystko przez alledrogo. Tylko trzeba nastawić się na polowanie na rozmiary, bo jeśli jest się trochę większym to rzeczywiście wybór nie jest powalający. Skoro jednak kolega się zdecydował na ASG to chyba umiejętność śledzenia i dorywania łupu się przyda :biggrin:

 

 

Zdecydowanie bardziej się przyda używanie klawisza Shift na początkach zdań.

Pierwsze ostrzeżenie.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zdecydujesz się na DPM uważaj i nie daj się skusić ofertą tanich niby nieprzemakalnych kombinezonów. Są to przeciwchemiczne kombinezony z warstwą straszliwie wręćz syfiącego węgla aktywowanego. Skutkiem tego mogą byś obskoki kierowniczki domowej pralki za ubabrane czarnym syfem pranie.

Link to post
Share on other sites

Pustynne (Desert DPM, DDPM) też są dobre, z rozmiarówką łatwiej, i zupełnie dobrze się sprawdzają w naszych lasach w połączeniu z leśną kurtką. Kolega swoje jeszcze dodatkowo zaprawił połową porcji brązowego barwnika do tkanin i już w ogóle cud, miód i orzeszki na zżółkłej trawie i opadłych liściach.

 

DPM jest dobry, bo jest dobry i tani ;) jestem fanką DPMa i polecam. Ja akurat nie mam problemów z rozmiarówką, bo noszę S, ale czasem pojawia się w sklepach szersza oferta, warto co jakiś czas zaglądać. Warto nadmienić, że armia brytyjska przechodzi teraz na MTP, więc czyszczą magazyny, w związku z tym należy się spodziewać, że DPMów z demobilu będzie na rynku coraz więcej.

Dość duży wybór bywa na vest.pl, polecam też sklepmilitarny.eu - tam nie ma na stronie dostępnych rozmiarów, trzeba dzwonić i pytać, co jest i nastawić się na dłuższą pogawędkę, bo miła pani w trakcie rozmowy chodzi po magazynie i na bieżąco sprawdza. Za to będzie dobrane tak, żeby bluza i spodnie pasowały do siebie kolorystycznie, bo mundury w DPM z różnych serii różniły się nieznacznie od siebie (o ile oczywiscie kogoś obchodzą takie detale). No i zawsze jest alledrogo.

To prawda, że leśny DPM jest dość cienki i w zimie w nim chłodnawo, ale DDPM w wersji windproof jest świetny i na tle zeschłych traw i chęchów dobrze maskuje.

 

@Errhile - czy kolega mógłby pokazać jakieś fotki DDPM po farbowaniu, ciekawa jestem efektu :)

Edited by Angua
Link to post
Share on other sites

To prawda, że leśny DPM jest dość cienki i w zimie w nim chłodnawo, ale DDPM w wersji windproof jest świetny i na tle zeschłych traw i chęchów dobrze maskuje.

 

@Errhile - czy kolega mógłby pokazać jakieś fotki DDPM po farbowaniu, ciekawa jestem efektu :)

 

Oj, bo też jak mówimy o zimie, to pod combat jacket wkładamy norgie albo polarowy liner, a jak do tego jeszcze dodać bieliznę termiczną, to i -15 stopni nie straszne (przy pełnym komplecie jak wyżej - testowałem, i właściwie to raczej się przegrzewałem w marszu). Sam mundur, zwłaszcza w składzie spodnie lightweight i combat shirt faktycznie nie daje rady...

 

Co do kolegi - muszę spojrzeć, czy zdjęcia z wypadu są gdzieś na sieci.

Link to post
Share on other sites

Oj, bo też jak mówimy o zimie, to pod combat jacket wkładamy norgie albo polarowy liner, a jak do tego jeszcze dodać bieliznę termiczną, to i -15 stopni nie straszne

Wiadomo... ciepłe gatki to podstawa ;)

A kombinacja desert na dole i góra w leśnym - wygląda koszernie i też może nieźle kamuflować zimą - muszę sprawdzić.

Swoja drogą zrobił się mały offtop DPMowy :P

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...