Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG dla nie pełnoletnich.


Recommended Posts

Witam a więc mam 13 lat (jestem spokojny i ogarnięty :icon_biggrin: ) chciałem zapytać o to czy są w Gdyni grupy ASG dla niepełnoletnich ?

Jeśli chodzi o ASG to jestem zupełnie zielony "zielony" , w okolicy nie mieszka nikt kto by się tym interesował ASG (a przynajmniej nie znam żadnej osoby która by się interesowała :happy: ) .

Szukałem już od dłuższego czasu grupy ASG dla niepełnoletnich lecz nie znalazłem.

Jeśli należycie do takiej grupy lub znacie jakąś to podajcie np.: stronę .

 

 

Dzięki i Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tylko wątpię, by 13-sto latka przyjęli... Podrośnij chociaż do tej szesnastki, a w tym czasie zbieraj kasę, poczytaj ci i jak, etc.

Serio wierzysz, że przez te 3 lata będzie napalony nadal na ASG? Mój zapał sie rok dał rade utrzymać, ale 3 lata to nikt nie bedzie napalony :p

Link to post
Share on other sites

Taaak.... ja mam pomysł.

Zróbmy jakiś specjalny test IQ na temat bezpieczeństwa itp. oczywiście test pisemny.

A później test praktyczny... coś jak prawo jazdy... taaaa.

 

Myślę, że mimo wszystko granica 18 lat jest dużo bezpieczniejsza niż "ograniczenia dla tych co nie umieją czytać i pisać".

Link to post
Share on other sites

Ja mam 15 lat i sam wyznaje granicę ASG 16+ , ponieważ znam dużo ludzi w tym wieku i młodszych , którym bym takiej repliki do rąk nie dał . Ale oczywiście wyjątki są :) Autorowi tematu polecam przejrzeć całe forum WMASG zanim cokolwiek napisze :) Są działy gdzie poszukują maniaków , gdzie poszukuje się teamów itd.

 

Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

Ja mam 15 lat i sam wyznaje granicę ASG 16+ , ponieważ znam dużo ludzi w tym wieku i młodszych , którym bym takiej repliki do rąk nie dał . Ale oczywiście wyjątki są :) Autorowi tematu polecam przejrzeć całe forum WMASG zanim cokolwiek napisze :) Są działy gdzie poszukują maniaków , gdzie poszukuje się teamów itd.

 

Pozdrawiam :D

 

Wyznawaj 18+ :)

Link to post
Share on other sites

A strzelajcie się nawet od +7, jedynie bardziej myślący będą się obawiać nie was, ale możliwych przyszłych problemów z waszymi rodzicami w razie "W". Jak znajdziesz chętnych to spoko, ja wolę się wyżywać w swojej kategorii wiekowej.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że jest jeszcze ASGjunior, a ja jestem żywym przykładem na to że można poczekać te 3 lata i nadal mieć zapał do AS.

A co do testu IQ to chyba trzeba zacząć siebie oceniać a potem innych(bo co niektórzy z forum potrafią każdego zmieszać z błotem bez żadnych obrażliwych słów i powinni za to dostawać pieniądze bo tak umiejętnie to robią).

Dlatego moja rada lepiej zacznij siebie egzaminować a potem innych.

 

 

A tak wogóle może zacznniemy pisać na temat i skończymy sie kłócić.

I jeszcze 1 spotkałem w swojej karierze 14-16 bardziej ogarniętych niż starzy wyjadacze.

Edited by szymongwiazda
Link to post
Share on other sites

Aby bylo jasne i aby wszelakich dyrdymalow dyspute zakonczyc:

 

- Nie ma zadnego nakazu prawnego ustanowionego przez Rade Ministrow, Policje , Sejm czy Parlament Europejski, Rosyjka D ume, Amerykanski Kongres, Kneset , czy Kolko Rozancowe Radia Maryja dotyczacego asg na terenie RP ....

- O tym czy ktos sie bedzie strzelac w danej grupie decyduje dana grupa. Najczesciej bierze sie ludzi +18lat ze wzg na mozliwosc zrzucenia odpowiedzialnosci karno-prawnej na uczestnika pelnoletniego ( osoba pelnoletnia ponosi 100% odpowiedzialnosci karno-prawnej za swoje czyny ), jesli dany uczyestnik/osoba zrobi jakies glupstwo lub doprowadzi sie do kalectwa.

 

Tutaj nie chodzi o to czy 14 latek jest bardziej ogarniety umyslowo od samego papieza , czy osoba niepelnoletnia patrzy ma swiat oczyma Corky'ego Tatcher'a lub Macka z Klanu ... Tutaj chodzi o najzwyklejsze chronienie wlasnych 4 liter przed prokuratorem .....

 

Powtarzam jeszcze raz: o tym czy dana osoba dolaczy do grupy decyduje dana grupa, nie zadne prawo wamasgu czy Konstytucja Zimbabwe lub PR.

Link to post
Share on other sites

Ja wyznaję zasadę że można się strzelać z każdym ale musi być zgoda (w razie niepełnoletności) i dopóki zachowuje się przyzwoicie. Znam niejednego który miał 16 wzwyż a zachowywał się skandalicznie nie mówiąc już o przestrzeganiu podstaw BHP na strzelankach (u mnie taki drugi raz się nie pojawił).

Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem, że w ASG to sami komandosi itp. A jednak to tylko zabawa, choć faktycznie przy pewnej dozie bezmyślności może być niebezpieczna, trzeba jednak uczyć małolatów odpowiedzialności. Ja wciągnąłem się w ASG w zasadzie ze względu na swoich synów 11 i 13 lat, strzelamy się razem i jak na razie mało kto narzekał, że przywożę małolatów (dzięki za to), uważam, że jest to fajna zabawa dla ojca z synami, masz mało lat, to wciągnij tatę i będziesz pod opieką, spędzisz czas z ojcem a chłopaki z ekipy nie będą narzekać. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja wciągnąłem się w ASG w zasadzie ze względu na swoich synów 11 i 13 lat, strzelamy się razem i jak na razie mało kto narzekał, że przywożę małolatów

:maniak_strach: Gratuluję, udało Ci się mnie przerazić... :sciana:

Link to post
Share on other sites

Dlaczego? Sam wkręciłem mojego 15 letniego wówczas brata i nikt nie protestował. Podpisałem tylko wcześniej, że biorę za niego odpowiedzialność. Sytuacja w której ojciec z dziećmi wpada na strzelankę wydaje mi się jak najbardziej zdrowa i normalna (o ile tata ma na tyle oleju w głowie, żeby później się nie sądzić z organizatorami)

Link to post
Share on other sites

Nie strzelę do 12-letniego dzieciaka, nieważne czy przyjdze z ojcem, dziadkiem czy papieżem. Tym bardziej nie wziąłbym na strzelankę swojego dziecka. Nazwij to jak chcesz... moim zdaniem to zdrowy rozsądek. Wolałbym kupić mu klocki lego.

Poza tym widok dzieciaka z repliką, jakby nie było udającą prawdziwą broń wywołuje u mnie pewien... niesmak.

Link to post
Share on other sites

U nas na strzelankę jeden z kumpli przywiózł swojego 11-letniego syna. Młody gietka JG z kolimatorem, mundur, cały rozpromieniony. Ale na strzelance ochraniał bazę z ojcem. Miał okazję strzelić tylko raz, do mnie. Ja mu odpowiedziałem ogniem, ale celowałem po nogach i strzelałem na semi :), więc uważam że dzieciaki z opiekunem to nie jest nic złego na strzelance. Osobiście uważam, że wiek 13 lat, mając odpowiedni rozum nie jest zły do rozpoczęcia zabawy w ASG, bo w końcu 13-latek to już osoba odpowiedzialna prawnie i ma już swój rozum. Osobiście wolę rozgarniętego i ostrożnego 13-latka, niż takiego kolesia 18+ ze stuningowaną repliką walącego z 5 metrów po twarzy "bo tak" .

Edited by Attero
Link to post
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za zabawą w airsoft z dzieciakiem. Nie ma problemów natury prawnej, bo ma kto odpowiadać prawnie, a jak nie chcesz strzelać, to nie strzelaj, nikt Cię nie zmusza. Osobiście zdarzyło mi się bawić w paintball z dzieciakami w wieku 8-15 i zabawa była znakomita, również dla młodych. Masz pewnie świadomość, że paintball boli bardziej niż airsoft, ale po pierwsze dzieciaki i tak łapią więcej siniaków podczas gry w piłkę, a po drugie lepiej, jak pobiega i postrzela z repliki pod okiem taty, niż ma siedzieć w domu i młócić na konsoli.

 

Znajomy przyłazi z synem na strzelanki, młody chce wciągnąć w to swoich kolegów z tatusiami i mają pomysł, że będą się stylizować na południowoamerykańską partyzantkę, gdzie ośmioletni żołnierze są na porządku dziennym :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ma się odpowiednie środki na zakup ASG w młodszym wieku ( z czym zazwyczaj jest problem ze względu na brak jakiejkolwiek pracy ) można spróbować .

 

Oczywiście tutaj największym problemem jest odpowiedzialność . Jeżeli chłopak wie , że nie może wnosić o jakieś konflikty prawne gdy ktoś mu zrobi krzywdę na rozgrywkach to wszystko jest ok :)

 

Należy o tym poinformować rodziców i dać im papier do podpisania , że nie mogą wnosić o jakieś problemy dla człowieka , który nieumyślnie spowoduje jakikolwiek wypadek ASG :)

Edited by elo263
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...