Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary ochronne Peltor


Recommended Posts

Osobiście mam te okularki - przeźroczyste i czarne (szare). Zdecydowałem się na nie, bo była to w sumie najtańsza sensowna opcja jeśli chodzi o wkładkę ze szkłami korekcyjnymi (ale uwaga - nie każdy optyk będzie w stanie dorobić szkła, ze względu na ich krzywiznę!).

 

Są dość wygodne, mają regulację zauszników i w standardzie jest tasiemka spinająca zauszniki. Trzyma się to wszystko naprawdę nieźle - osobiście grywam w nich także w squasha - dostały raz porządnie rozpędzoną piłeczką i nic im nie było. Szkła mają odpowiednie certyfikaty. Czarne wydają się być ciemne, ale po założeniu nie "ściemniają" za bardzo, aczkolwiek wystarczająco w słoneczny dzień. Okularki są szerokie i mają przyzwoite pole widzenia, a zarazem dobrą ochronę od strzałów z boku.

 

Po założeniu przeźroczystych wydaje się, że nieco zniekształcają obraz - zapewne ze względu na dużą krzywiznę i łączenie szkieł po środku. Efekt mija po 15 minutach - oczy (mózg?) przyzwyczajają się i nie przeszkadza to zupełnie. W czarnych (szarych) nie ma tego efektu. Za to ten górny plastik łączący szkła z zausznikami jest nieco bardziej elastyczny, aczkolwiek nie przeszkadza to w użytkowaniu. W przeźroczystych plastik jest niebieski i sztywniejszy.

 

No i jedna sprawa - między dołem okularków, a policzkami może powstawać szpara (spokojnie wchodzi mały palec), jeśli ktoś jest raczej szczupły (czyli inaczej mówiąc nie ma "pełnych" policzków). Ale to chyba normalne w okularkach + szczupłe osoby.

 

Pasuje do nich pokrowiec od Peltorów Ballistic - warto dokupić.

 

Oczywiście oświadczam, że nie mam nic wspólnego z dystrybutorem i nie czerpię korzyści ze sprzedaży tych okularków :icon_biggrin: Mam jedynie nadzieję, że pomogłem w wyborze :biggrin:

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Jedyne okulary które warto kupić to Peltor maxim ballistic. I koniec coś co nie ma atestu balistycznego (MIL-STD 662 lub ANSI Z87.1 lub NATO STANAG 2920 lub Brytyjska UK/SC/5449) wg. mnie nie nadaje się do airsoftu. I-vo wcale takie dobre nie są, widziałem egzemplarze (szczególnie ostatnio) które nie wytrzymywały przestrzeliwań, poza tym zdarzają się zabłąkane kulki pod nimi. Jednym słowem w tej kwestii zdecydowanie polecam Peltom Maxim ballistic, nie są może tak fajne z wyglądu, ale fakt że są nico powiększone doskonale wpływa na ochronę oczu!

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Jedyne okulary które warto kupić to Peltor maxim ballistic. I koniec coś co nie ma atestu balistycznego (MIL-STD 662 lub ANSI Z87.1 lub NATO STANAG 2920 lub Brytyjska UK/SC/5449) wg. mnie nie nadaje się do airsoftu. I-vo wcale takie dobre nie są, widziałem egzemplarze (szczególnie ostatnio) które nie wytrzymywały przestrzeliwań, poza tym zdarzają się zabłąkane kulki pod nimi. Jednym słowem w tej kwestii zdecydowanie polecam Peltom Maxim ballistic, nie są może tak fajne z wyglądu, ale fakt że są nico powiększone doskonale wpływa na ochronę oczu!

 

Odkopie trochę temat.

 

Do ASG okulary nie musza posiadać takich atestów jak napisałeś. Peltor zajmuje się produkowaniem odzieży oraz akcesoriów ochronnych (maski, rękawice, okulary i kaski). Wszystko przechodzi obowiązkowo testy wytrzymałościowe. Peltor jest renomowana marka na świecie. Kontrakty podpisywane m.in. ze stoczniami mówią chyba same za siebie. Sam pracuje w chwili obecnej przy produkcji wież wiatrowych i również mamy wszystko Peltora. Okulary są w stanie ochronić przed kawałkami kamienia szlifierskiego. Fragment kamienia szlifierskiego czy betonu z ciętego krawężnika zapewniam Cię, że ma masę i prędkość przewyższająca wystrzeloną kulkę. Oprócz tego dobrze przylegają do twarzy nie pozostawiając dużej szczeliny. Okulary warto zamówić bezpośrednio u przedstawiciela. Są naprawdę tanie i wytrzymałe.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Też pozwole sobie odkopać bo właśnie jestem na zakupie ochrony oczu.

 

A który atest balistyczny mają Peltor Maxim Ballistic?

ANSI Z87.1 i MIL-STD 662

A zastanawialiście się kiedyś czemu uvex atestuje niektóre swoje modele okularów a i-vo nie...

 

Dla ścisłości Maxim Ballistic nie posiadają ani ANSI Z87.1 ani MIL-STD 662.

Posiadają za to STANAG 2920 co jest NATOwskim odpowiednikiem MIL-STD i EN166:2001 co z koleji jest odpowiednikiem cywilnego ANSI Z87.1.

These products are tested and CE approved against EN166:2001.

In addition, the Maxim™ Ballistic products meets the

requirements of the STANAG 2920 ballistic test.

Info za 3m.com

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...