Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem noszenia obszytych mundurow


Recommended Posts

a mnie tylko razi pełne(prawie) i ladne(3 łuczki a'la kapral) obszycie munduru wyjściowego a w sygnaturze taki zjeb w kwestii języka angielskiego, że po prostu wymięknąć można :)

 

a i tak, co do noszenia oznaczeń konkretnych jednostek to imho nie powinno być takiego strasznego problemu, wielu airsoftowców w polsce ma na mundurach flagi amerykańskie, brytyjskie, stylizują sie pod kątem sprzętu i umundurowania na amerykańskie jednostki specjalne, elitarne oddziały policji USA czy brytyjskie oddziały komandosów mimo ze nijak im się nie należą prawa do noszenia barw narodowych danych państw(bo sprzęt se każdy może kupić)

ile mamy hełmów pasgt które kojarzą się zdecydowanie z wojskami US?

całe teamy latające w brytyjskim/holenderskim DPM'ie (czasami jest to kwestia ceny ;))?

ja osobiście ściągnęłem sobie repro bluzy USMC i zamierzam w niej chodzić nie bezczeszcząc siebie jako jakiegoś strasznego patałacha ani USMC jako części sił zbrojnych USA

 

wszyscy latając w mundurach nie-polskich(a nawet i polskich jak ktoś w wojsku nie był) naginamy pewne zasady, czasem urażamy innych "hej, ja walczyłem w tej jednostce w karbali a ten placek sobie nasze naszywki przypina jakby mu się nalezały za cokolwiek", czasem kręci się dzięki temu łezka w oku "ach, ci reenactorzy wyglądają identycznie jak nasza jednostka w 44 co nie Timmy?"

 

ale mundur galowy sił specjalnych to w moim osobistym odczuciu właśnie przegięcie tej naginanej granicy...

 

i nie jest to że jakiś zlot aktorów, czy ze film kręcicie albo przedstawienie w teatrze, tutaj centralnie żes stary usiadł do fotki w mundurze(obcego państwa), zapozował jak rasowy weteran z Afganistanu i potem się dziwisz że się ktoś ciebie czepia jak najwięcej akcji i chwały widziałeś broniąc domku na poligonie w okolicy kiedy kulki śmigały ci nad głową i musiałeś wołać medyka żeby ci przyniósł pakiet bo cię "trafili".

niestety z przykrością stwierdzam ze posiadać taki fajny mundur to co innego, ale pozować w nim do fotki w takim ujęciu to profanacja...

Link to post
Share on other sites

A mi się zdjęcie Hoplity podoba i mam w dupie czy jest to profanacja czy nie. Jakby się mocno rozglądnąć to mamy tutaj całkiem spory zbiór profanów wszelakiej maści: od profanów Specnazu, poprzez wszelkie Delty, Seals, SWAT i GROMy itd itp. I nic na to nie poradzisz. Każdy coś tam sobie udaje i każdy normalny człowiek z poczuciem humoru nie będzie z tego robił zadymy. Ale widać są tacy co nie mają dziś humoru.

Profanacja jakiegoś Rangersa zwisa mi dlatego, że jest to obcy żołnierz. Jakby był polski to bym się zastanawiał. Jak Ci kiedyś Rangers z ameryki wjedzie do domu i rozwali kogoś z rodziny to będziesz inaczej spoglądał na jego profanację.

Mnie zastanawia co Hoplita masz na tej ścianie za sobą - czyżby walące się WTC ? Jeżeli tak to się poddaję :|

Link to post
Share on other sites

Panowie odrobina humoru!!

Przecież wszyscy wiemy że kolega nie przypisuje sobie tych odznaczeń. Cały airsoft to jedno wielkie udawanie, a tu obgadywania wzajemne za jeden niewinny mundur. Swoją drogą foto mi się bardzo podoba i sam chciałbym mieć takie.

 

Wielkie pozdro dla Hoplity za odwagę!!!! :D :D :D

Link to post
Share on other sites

nie no, w standardzie wyjde na pieniacza itp

 

ale mam pytanie, mówisz ze jakby sie ubrał w mundur polski z odznaczeniami itp to bys się krzywił, a co, odznaczenia na tym mundurze rangersów każdy kto je prawowicie posiada nie były zapracowane? co tylko w polsce jak ktoś ciężko zparacuje sobie na odznaczenia, belki itp to się liczy? a jak w stanach ranger przechodzi szkolenia, misje, służbę to mamy w dupie fakt że wszystkie te kolorowe i fajnie wygladające "ozdoby" to ciężko zapracowane odznaczenia? "Profanacja jakiegoś Rangersa zwisa mi dlatego, że jest to obcy żołnierz. Jakby był polski to bym się zastanawiał"

imho takie wybiórcze podejście jest złe, ale jak wiadomo to tylko moje zdanie.

 

uważam że fotka jest ładna, nie ma co

ale fakt ze w tym mundurze jest sobie Hoplita, airsoftowiec ze Szczecina a nie facet który parę ładnych lat się wyzłużył w jednostkach specjalnych we wszystkich zakątkach świata to jest po prostu profanacja...

 

i to naprawde zobaczcie rozgranicznie pomiędzy mundurem do airsoftu gdzie się lata po poligonie, i być może w swoim teamie ktoś jest "sierżantem" itp itd, i team sie stylizuje na SWAT, USMC czy cośtam innego, ale ludzie, to jest mundur galowy... i jako że nie jest założony w celu teatralnym, tylko po prostu bo ktoś chciał mieć zdjęcie w mundurze żeby się pochwalić to imho granica jest przekroczona...

 

co do poczucia humoru to mam, naprawde mam, i to bardzo cięte i w ogóle fajny ze mnie koleś, ale nie jest dla mnie dobrym żartem robienie sobie fotki portretowej w mundurze galowym US Rangera, tym bardziej jakbym do końca po angielsku nie umiał pisać...

chociaż patrząc na to z drugiej strony to faktycznie, jest śmieszne i do żartu niezłe to co koleś ma w sygnaturze i to co jest na focie :) muahahahahha :)

Link to post
Share on other sites

Ja sie zgadzam z LameBoy'em... Co innego nosic mudnur polowy a co innego galowy. Ja sam swego czasu zostalem opieprzony przez Brymera za moj oryginalny pomysl stylizowania sie na 1PSK (swoja droga nadal to w jakims stopniu planuje, ale nie wiem co z tego wyjdzie), ale tak naprawde ograniczylbym to tylko do noszenia na ramieniu ich naszywki (na rzepie, zeby mozna bylo sciagnac jak bede chodzil w mundurze na codzien) i pelnego odwzorowania sprzetu przez nich uzywanego. Ale mundur galowy... no coz, powiedzmy sobie szczerze co innego robic sobie "rekonstrukcje" na polu walki, a co innego ubierac mundur wyjsciowy i pozowac jak weteran starc o jakies Tora Borra (chyba tak sie to pisze)... to moje zdanie

Link to post
Share on other sites

LameBoy, spójrzmy na Hoplitę jako na posiadacza prywatnej kolekcji, prawie muzealnika. Nie może MIEĆ munduru, z pełnymi obszyciami? Żyjemy w wolnym kraju - sa ludzie kolekcjonujący samochody, znaczki, motyle.

 

Niektórzy oprócz zabytkowego auta kupują lub zamawiają ubranie z odpowiedniej epoki, jeżdżą tak na zloty, i nie wywołują oburzenia i okrzyków "Profan, wannabe", tylko sympatię - bo dopiero dres NIKE i DKW z 1938 roku do siebie nie pasują.

 

Podziwiam Hoplitę za Jego wytrwałość, konsekwencję i poświęcenie w gromadzeniu Jego kolekcji, i życzę wielu sukcesów. Jego zainteresowania są szersze niż ASG sensu stricte, i o tym trzeba pamiętać.

 

PA: wiele jest zdjęć, na których widać dym lub kurz - to może być choćby zdjęcie Iwo-Jimy.

Link to post
Share on other sites

Hoplita!!!!

Ty profanie!!! Jak ci nie styd?!?!?!

 

Gdzie masz sznur??? :lol: :lol:

 

 

a tak, na powaznie, wezcie sie pierdolnijcie w te wasze lby.

To jest zabawa- sprawa kazdego z osobna inwidualna i nie macie zadnego prawa wpierdalac sie w kwestie smaku czy dobrej zabawy innej osoby.

 

Opieprzac bedziecie mogli swoje dzieci, jak beda pzrychodzic nadupcone do domu, a nie dorosle osoby, ktore zarabiaja na to co maja na sobie i sprawia im to pzryjemnosc!!

Link to post
Share on other sites

Okruch, nigdzie nie napisałem ze posiadanie czegoś takiego jest naganne

 

ale np z twoim porównaniem do kolekcji, aut itp, zlotów, tak, wzbudza to pozytywne emocje wśród wielu

 

ale koleś nie jest w tym mundurze na zlocie tylko zrobił sobie fotkę jakby był tym rangerem...

 

i Kapral nie to ze sie czepiam, ze swoim dzieciom, ja nikomu nie mówie co i jak ma robić, ja, osobiście, sam, w moim personalnym odczuciu uważam że zakładanie munduru galowego, i to dosyć elitarnej formacji obcej armii, jest moralnie niewłaściwe. I skoro zrobił to ktoś na forum chyba nie dziwne jest że krytykuje, po to jest forum żebym na nim mówie co myślę, a jak widze mundur galowy US rangers na polskim airsoftowcu to myślę "profanacja"

 

a to że ma hobby, zbiera, kupuje i dużo kasy na to wydaje to jego osobista sprawa, ja bym munduru galowego w takim kontekscie(do foty stylizowanej) w życiu nie założył bo mam takie a nie inne zaszczepione poczucie moralne tego że na te wszystkie medale, baretki itp trzeba sobie zasłużyć, i każdy kto ciężko na nie zapracował może czuć się tym faktem urażony, to moje osobiste odczucie.

 

kolejny raz mówie że mundur jest super, wygląda ładnie ale np o wiele mniej czułbym się "zbulwersowany" gdyby był on zaprezentowany na manekinie, wieszaku, niż na jak to ładne słowo mi podsunęłeś Okruch "wannabe"

Link to post
Share on other sites

Raz do roku każdy chce poczuć smoka w kroku.

Mam nadzieje, że ten częstochowski rym sprecyzuje,

co w tym temacie dzikki czuje.

Proponuje pilnować podwórka swojego i nie czepiać się innego.

 

 

Kiedy byłem dzieckiem chciałem przebierać się za różne znane postacie. Czy już wtedy byłem profanem ? Czy nosząc jako dziecko strój górnika wyszydzałem tą profesję ? "Spójrzcie ten obszczymajtek nosi strój górnika, człowieka co od rana wieczora tyra na chleb dla swojej rodziny."

Polecam więcej dystansu w pewnych sprawach. Dopóki Hoplita nie będzie profanował munduru poprzez uwłaczające akcje : nie będzie odstawiał w nim stripteas'u , biegał po parku sikając na ludzi i temu podobne niechaj sobie w nim robi zdjęcia.

 

Wątpie by Hoplita, dobierając taki mundur, chciał przekonać nas, że tak naprawde sam jest "jędzącym żwir i wydalającym asfalt twardzielem". My wiemy, że to Hoplita w zgrabnie zebranym mundurze.

Link to post
Share on other sites

Profanacja to by może jakaś mała była, jakby Hoplita chodził tak ubrany co niedziele do kościoła, albo skladać wieńce na pomniku upamiętniającym poległych żołnierzy...Ma mundur w swojej kolekcji, to jak miał go pokazać niby? Na wieszaku w szafie??

Przestańcie dorabiac jakieś ideologie i religie do naszywek czy mundurów, bo to żałosne...

Link to post
Share on other sites

Przy okazji pokaze to zdjecie "znajomemu" porucznikowi sluzacemu w Rangersach i zapytam czy czuje sie urazony. Ja uwazam ze Hoplita nie zrobil nic zlego, szczegolnie ze nie paradowal w tym mundurze po miescie tylko sobie fotke cyknal. Chcialbym rowniez zauwazyc ze nie widac jego twarzy na tym zdjeciu wiec uwazam ze chcial pokazac mundur a nie siebie w mundurze a jak dla mnie to duza roznica.

Link to post
Share on other sites

pozwole sobie tylko napisac, ze wasze zdanie na temat mojego AG malo dla mnie znaczy... jesli cos wogole. nie podoba sie - wyraziliscie swoje zdanie, ja mam fajna fote. uwazam szkoda waszego czasu na te pisanie i mojego na czytanie.

trzeba sobie zdac sprawe z faktu, ze ja nie chodze w tym mundurze po ulicy i nie wyrywam na niego lasek (to by byl profan dopiero)... ja wogole w nim nie chodze, zalozylem go raz do zdjecia.

 

PA: w tle jest pejzarz zimowy jakis... drzewa, domek... cos tam ;)

Link to post
Share on other sites

wiece co? to powoli staje sie denerwujące, wiec proponuje zakazac ASG w polsce - chcecie wojny, jedźcie do iraq, a nie biegacie sobie z tymi plastikowymi zabawkami po lesie, jak jacys wannabe. Pozatym, proponuje zakazać odtwarzania czegokolwiek, wszyscy powinni zyć dniem dzisiejszym i byc tym kim są, bale maskowe są juz wysoce zakazane, jak ekstremalnie demoralizujace i wprowadzające nieład. Wogóle próba podszycia sie pod kogokolwiek powinna być karana chłostą. Najlepiej takze wcieraniem w rany soli i zanurzaniem głowy w wiadrze pełnym głodnych robali.

 

A powaznie mówiac - dopóki nie zrozumiecie co to jest reenacting, odłózcie sobie karabinki na bok i przestancie udawać żołnierzy. A wiecie kto mógłby go nazwać wannabe? Ranger czy inny zołnierz USMC, a nie wy, bo, sorry winetou, ale jestesmy wszyscy z tego samego worka, a mała zasrana naszywka tego nie zmieni.

 

Podsumowujac - kto jest bez wini, niech pierwszy rzuci kamien.

Link to post
Share on other sites

profanacja?

ludzie dajcie spokój :?

to od dzisiaj może odpadne z ASG bo ktos będzie uważał że udaje żołnierza na którego nie zasłużyłem bo nie miałem szkolenia. jakby się tak czepiac to cała pasja militarna pada. Naszywki wam się nie podobają to nie noście ale dlaczego zabraniacie nosic ich komuś innemu? Bo mundur galowy (sory kapral - wiem że coś mówiłeś że to nie mundur :P ) ma te naszywki? i co z tego? ja sobie na dresach naszyje i bede grał :D To też będzie profanacja?

 

Wyluzujcie... i to ma być jedna wielka rodzina ... phi... żałość mnie zżera a was zazdrość chyba

 

(Tym postem to się chyba naraziłem całej społeczności która jest przeciwko temu strojowi)

Link to post
Share on other sites
profanacja?

ludzie dajcie spokój  :?  

to od dzisiaj może odpadne z ASG bo ktos będzie uważał że udaje żołnierza na którego nie zasłużyłem bo nie miałem szkolenia. jakby się tak czepiac to cała pasja militarna pada. Naszywki wam się nie podobają to nie noście ale dlaczego zabraniacie nosic ich komuś innemu? Bo mundur galowy (sory kapral - wiem że coś mówiłeś że to nie mundur :P ) ma te naszywki? i co z tego? ja sobie na dresach naszyje i bede grał  :D  To też będzie profanacja?

 

Wyluzujcie... i to ma być jedna wielka rodzina ... phi... żałość mnie zżera a was zazdrość chyba  

 

(Tym postem to się chyba naraziłem całej społeczności która jest przeciwko temu strojowi)

dresom jako ubiorom nic nie mam sam nosze taki na wuef ale gdyby naszył jakakolwiek naszywke na dres mialby odemnie w zęby za:

-primo głupotę

-secundo za zniewage munduru i naszywki

Link to post
Share on other sites

Dla rozładowania atmosfery:

Podsumowujac - kto jest bez wini, niech pierwszy rzuci kamien

 

Tak, tylko pamiętajcie że rzucamy dopiero po gwizdku

whistle.jpg

 

 

 

 

Mwist:

Piękny sprzęt :D .

Niestety Twoje pytanie jest tu bardzo nie na miejscu i raczej nie będzie tu prowadzona dyskusja na ten temat.

Możesz założyć nowy temat w dziale „Niekoniecznie na temat”(bo do jakiegoś „konkretniejszego" się to nie specjalnie nadaje) jednak nie gwarantuje że nie zostanie on wywalony gdyż specjalnie nic nie wnosi. Zaraz postaram Ci się cos na PW odpisać i mam nadziej ze ewentualnie inni zrobią podobnie.

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

No dobra, spytalem sie tego swojego znajomego i oto co mi odpowiedzial:

 

"I would not get mad. But I know for a fact some people would. In Iraq we had a kid that lived in our compound with us. Someone bought him a small uniform and put a bunch of patches on it. The next day a few soldiers cut all of the patches off of the uniform because they were upset. So some might get pissy, and then some like myself could care less."

 

Wiec w sumie obie strony mialy racje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...