Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moje początki z AirSoft.


Recommended Posts

Ok thx. W jednym z forum poświęconym Asg zapytałem się jednego użytkownika.: Czym się różni C003 od PJ300 napisał mi tak.:

Tym, że CM 003 jest w całości z ABSu (taki rodzaj plastiku) a PJ300 jest metalowa. Poza tym cena też robi swoje, PJ300 ma wytrzymalsze części. Wybór jest Twój.

Czy to prawda.? Ja wątpię żeby C003 był cały z Abs'u gdyż na taiwagun i innych sklepach inaczej podają.! Chmiello jeszcze raz thx.

Link to post
Share on other sites

Ok thx. W jednym z forum poświęconym Asg zapytałem się jednego użytkownika.: Czym się różni C003 od PJ300 napisał mi tak.:

Tym, że CM 003 jest w całości z ABSu (taki rodzaj plastiku) a PJ300 jest metalowa. Poza tym cena też robi swoje, PJ300 ma wytrzymalsze części. Wybór jest Twój.

Czy to prawda.? Ja wątpię żeby C003 był cały z Abs'u gdyż na taiwagun i innych sklepach inaczej podają.! Chmiello jeszcze raz thx.

Cm.003 jest wykonana z nylonu aluminium i stali (czyli wytrzymała). Tamto forum to stado zielonych :wink:

 

Edit: Literówka

Edited by Chmiello
Link to post
Share on other sites

Nie bierz kamizelki od ACM. Szkoda kasy. Weź może z MIWO PRASZKA/LUBLINIEC.

Mundur to albo DPM albo flecktarn.Z grzechotkami chodzi o to,żeby był jakiś klimat zmieniając magazynki a nie całą strzelanke z hi-capa pluć! Kup ewentualnie mid-capy. Mają pojemność ok 100 kulek więc i dużo postrzelasz i będziesz zmieniał magi.

 

Czy na przykład ta kamizelka jest zła.: http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/kamizelki-taktyczne/bojowa-kamizelka-taktyczna-z-systemem-qr-olive-acm.html

Link to post
Share on other sites

Cm.003 jest wykonana z nylonu aluminium i stali (czyli wytrzymała). Tamto forum to stado zielonych :wink:

 

Edit: Literówka

 

Jesteś pewien, że z nylonu od razu? :P To nadużywane ostatnimi czasy słowo, szczególnie przez krakmanów. tak samo, jak "aluminium". A ze stali to są śrubki, piny i imbusy. :P Co nie zmienia faktu, że G36 od Cymy jest BARDZO dobrze wykonane.

 

Taa... Stal w G36... Chyba tylko tłumik płomienia i szyna pod chwytem przednim ( i gearbox ) a reszta jest z ABS'u.

 

Ani gb nie jest stalowy, ani tłumik (przynajmniej w pierwszej serii nie był), ani szyna.

Link to post
Share on other sites

Dobra może nie stal ale coś tam jest metalowe ale są to jakieś pierdołki typu szyna albo tłumik płomienia reszta jest zrobiona z ABS'u.

 

200 zł za Chińską kamizelkę bym nie dał i wolałbym poszukać coś lepszego w tej cenie albo nic na razie nie brać lub szukać używanych kamizelek.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik PJ300 powiem Ci, że nadłubiesz się przy nim. W dodatku bateria z zestawu nie jest jakaś szczególnie cudowna i w chłodne albo nawet mroźne dni, nie postrzelasz. Nie jest to zła replika ale szczerze to wymaga ciągłych jakiś małych napraw. Większość chińskich replik ma defekty i jest zrobiona z kiepskich materiałow. Farba łatwo się ściera, ma inny kolor niż by się tego oczekiwało ale mnie to nie przeszkadza. Także jak uważasz.

 

Mając budżet w wysokości 2 tysięcy można zakupić chińczyka ze słabej jakości body i go tuningować. Jesteś jednak początkujący i musisz się dużo dowiedzieć na ten temat gdyż w przeciwnym wypadku wydasz pieniądze dwa a może i więcej razy. Emki KWA ostatnio są w modzie i jako stockowe repliki są naprawdę warte swojej ceny, choć nieco droższe niż chinole, które w zestawieniu cena/jakość mają niezłe parametry mimo wszystko. Jednak z KWA nie będzie potrzeby rozkręcania, czyszczenia, podkładkowania itp. ICSy są również w podobnej cenie i mają dzielony gearbox co jest niezłym ułatwieniem w wymianie sprężyn. Minusem jest to, że mają swoją wersję gearboxa i swoje dziwne podzespoły więc nie znajdziesz zawsze tańszych zamienników (a często równie dobrych).

 

Pytanie jaka replika będzie dobra, jaki kamuflaż, jakie oporządzenie jest zbyt głębokie by od tak Ci odpowiedzieć. Zastanów się jaki mundur chcesz nosić, w sensie jaki kamuflaż. Jeśli chcesz używać woodlanda zastanów się nad M16/M4 i ichnim oporządzeniem. Jeśli dpm to możesz się zainteresować FN Falem (Classic Army robi i jakaś jeszcze firma) albo Sa80 czyli brytyjskim bullpupem. Jeśli chcesz używać taniego flecka to rozglądaj się za G36, Cyma robi naprawdę udane repliki giet. Jeśli wolisz odstawić misz masz partyzancki to bierz AK, również od Cymy.

 

Moim zdaniem taki dobór replika/mundur ma jakiś sens i nie będziesz później musiał pół roku starać się znaleźć kupca na coś czego nie potrzebujesz bo nie pasuje do twojego wyobrażenie siebie w ASG. Nie kupuj też w ciemno szyn, rączek, pasków, lunet, kolimatorów i bóg wie co jeszcze jeśli nie wiesz jeszcze czy to Ci się przyda w ogóle. Magazynki low-cap są rzeczywiście godne polecenia bo doskonale podają (przynajmniej u mnie) i nie grzechoczą a do mniejszej pojemności można się szybko przyzwyczaić. A czy będziesz "siać kompozyt" to się samo wyklaruje

 

Podsumowując - temat o polecanych replikach i wyposażeniu jakie kupisz za określoną ilość pieniędzy są i to przyklejone na samej górze spisu tematów. Trzeba tylko znaleźć dość czasu by forum całe przeglądnąć no i czytać. Masz czas czy go nie masz, my za ciebie wyboru nie dokonamy, twoja kasa i twoja strata jeśli coś pójdzie nie tak. Więc twój interes to się wszystkiego dowiedzieć. Powodzenia i miłej zabawy z ASG.

Link to post
Share on other sites

"Grzechotki" po to by nie musiał 10 low capów nosić, bo gdzie je schowa? Jest nowy więc pewnie nie zainwestował jeszcze w żadną kamizelkę etc.

 

Low-cap mieści 50kulek,6 low-capow to nie jest duzo,a jeden hi-cap wystarczy bo mieści 470 kulek.

 

 

 

PJ300 jak to repliki P&J tragiczna nie jest,ale za taką kasę można kupić coś lepszego. CM003 ma GB V.3 ,bebechy Cymy i jest dobrze spasowane. Do niczego właściwie nie można się przyczepić,a w P&J różnie to bywa. Od kamizelek ACM trzymaj się z daleka,masz MIWO (Praszka i Lubliniec) tam są dobre kamizelki w różnych kamuflażach,jest też PSTG z przyzwoitymi cenami i uszyje co zechcesz w sumie. Tylko jeżeli masz taki duży budżet to może serio pomyśl o M4 KWA,do tego jakiś mundur (na początek może woodland,albo marpat),a kamizelkę to już sam zobaczysz jak poogladasz jakieś zdjęcia czy filmiki ;)

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Ok wielkie thx. raczej wybiorę C003 +wyposażenie taktyczne oraz mundur itp.

Czy na specshop'ie znajdę dużo dobrych akcesori to broni oraz wyposażenie taktyczne itp.

Jakie są jeszcze dobre sklepy z akcesoriami.?

Jeżeli chodzi Ci o mundur/kabury/kamizelki/ładownice etc to na miwomilitary.pl.

Link to post
Share on other sites

A na specshop.pl nie kupować akcesoria.? Gdzie jest więcej dobrych akcesori na specshop.pl czy na tym miwomilitary.pl.?

 

Mają kolimatory,noże itd. itp. godne polecenia,ale kamizelkę kup najlepiej z MIWO lub PSTG,ewentualnie Flyee lub Pantac,ale to porównaj sobie ceny ;) Mundur jak coś to kontraktowy,o tych z MIWO różne opinie chodzą,więc lepiej na allegro jeśli chciałbys w wz.93 ,a co dopiero marpat. Ja do swojej gietki używam zawieszenia Magpula i jest całkiem fajne,tylko trzeba wiedzieć jak to dobrze zamontować (metal nie powinien trzymać za to ucho na body bo może je wyszczerbić,najlepiej jakaś linka z paracordu lub gumka mocna). Jak masz wystarczająco pieniędzy to nie kupuj kolimatorów ACM (All China Made) tylko G&P itd.

Link to post
Share on other sites
Wiadomość automatycznaTemat został zamknięty przez moderatora.Powód: Kolejne karmienie trola. Wszelkie dane na temat tych replik są dostępne na forum.Kwestia chęci do znalezienia i przeczytania.Jeśli uważasz, że wątek został zamknięty niesłusznie, zaraportuj go, a rozważymy jego ponowne otwarcie. Pozdrawiamy,Forum WMASG.PL Załoga WMASG
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...