Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty wojskowe


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wzrósł budżet. Teraz mam koło 300zł na wydanie. W tej kasie wybór jest już większy:

 

HAIXy 2005 w stanie bdb

Batesy 8" Tactical Sport - 2260

StarForce Commander XT LTR WP HI

StarForce Sek Elite Hi

StarForce Thunderstorm

Magnum SuperMagnum

Magnum Stealth II Sympatex

 

Niewiem na co patrzeć.. Wolałbym kupić nowe buty, ale b. dużo pisze się o HAIXach. Będę w tym sporo chodził w różnych warunkach, ale co najmniej 70% lasu, fajnie byłoby gdyby nie przemakały przynajmniej kawałek za kostkę, waga większej roli nie gra, najbardziej zależy mi na praktyczności i wytrzymałości. Z nówek chyba najbardziej przekonują mnie Batesy(podeszwa wygląda na lepiej trzymającą niż Magnumy chociażby, z zewnątrz też raczej nie ma co się urwać itp). Prosiłbym o jakieś rady. Przeczytałem sporo tematów i co nie co wiem o prawie każdym z tych butów, ale StarForce jest dla mnie zupełnie nie znaną firmą.

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Kupno używanego buta to głupota - majty też kupujesz używane?

Po pierwsze - nigdy nie masz pewności, czy but został dokładne zdezynfekowany.

Po drugie - jeśli to but z membraną, to nigdy nie wiesz, w jaki sposób poprzedni właściciel go konserwował.

Po trzecie (i najważniejsze) - but dopasowuje się do stopy użytkownika, a ze stopami jest raczej tak, jak z odciskami palców. Używany but nigdy nie będzie dobrze dopasowany i nigdy nie zapewni takiego komfortu jak nowy i rozchodzony przez jednego właściciela.

Jeden, jedyny raz kupiłem używane buty i więcej tego nie zrobię. Potem używane dostałem w wojsku i skończyło się to otarciami, dlatego twierdzę, że kupowanie używanego buta to głupota pierwszej wody - niezależnie od producenta czy stanu obuwia. Kupujecie używki tylko z jednego powodu - bo są tanie. Tak się jednak niestety składa, że nogi ma się jedne, tak jak oczy, dlatego lepiej wydać więcej i mieć pewność, że zadbałeś o stopy, niż potem pluć sobie w brodę.

 

 

Proszę, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Znajdowanie informacji w tekście to poziom testu gimnazjalnego.

Link to post
Share on other sites

Raczej mówię o porównaniu i wybraniu jednego z tych kilku modelów obuwia, nie "czemu but używany jest zły", bo raczej takowego nie kupię tylko chyba stawiam na te Batesy 8", ale może ktoś miał bezpośrednie porównanie z Magnumami Stealth II czy jakimiś StarForce'ami i wypowiedziałby się..

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Batesy tyrałem kilka niezłych lat, raz nawet w obliczu głupoty wziąłem je na Rysy (zejście było cholernie bolesne, ze względu na miękką podeszwę przystosowaną do miasta), dopiero wtedy pękły z tyłu buta. Po ponad 2 latach użytkowania. Można postawić nogę w śniegu i nie przemokną, jeśli o nie zadbasz. Inna sprawa, że nietrudno skręcić w nich staw skokowy, ale taki już urok miękkiego obuwia taktycznego. Za tą cenę jak najbardziej polecam.

Link to post
Share on other sites

Niedrogie, lekkie i wygodne, które mogę polecić to Protector Grom - tyram je obecnie na co dzień i są super.

Magnum Classic - jak wyżej..Kiedyś kosztowały 250 zł teraz są droższe - tytłałam je codziennie 3 lata.

 

Co do używanych - nigdy w życiu. Buty są dla mnie jak gacie - osobiste. Nigdy nie wiesz czy ktoś nie miał grzybicy itp. Lepiej uniknąć powikłań.

2 tańsze pozycje z mojej strony. StarForce - różne opinie słyszałam. Starają się kopiować Magnumy. Wiadomo podróbki jak to podróbki.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Mowa o tych 8" Tactical Sport tak? No po gorach raczej nie zamierzam chodzic i chyba jestem na nie zdecydowany w takim razie. Jeszcze tylko pytanko jak sie sprawuja w lato? Sa w miare przewiewne?

 

Brak PL znakow bo pisze z tel.

 

Tak, o nich mówię. W lecie są przewiewne, bo na bokach mają wstawki z Nylonu(?). Z w/w to chyba najlepszy wybór.

Link to post
Share on other sites

Używki... jeśli nie masz kasy na nowe, kupujesz używane za pół ceny a nawet i taniej... prosta sprawa, jednakże nie zawsze takowy towar spełnia to czego od niego oczekiwaliśmy. W tym temacie nie ma co dyskutować bo taka dyskusja jest zbędna, każdy zrobi tak jak uważa, kto ma kasę na nowe ten kupi nowe, kto tej kasy tyle nie ma ten kupi używane... Ewentualnie można czekać na okazję na allegro. Czasami się trafiają nowe buty warte 7 stówek za 250/300zł ;)

 

Co do butów us army, z tego co mi wiadomo wszystkie buty które "wychodzą do cywila" są przed takowym wyjściem dezynfekowane odpowiednimi środkami, a tak przynajmniej było jeszcze jakiś czas temu gdy ściągałem takowy towar.

Link to post
Share on other sites

Poczytałem trochę opinii jeszcze na innych forach i wybieram Batesy 8". Są najbardziej uniwersalne, praktyczne. Używek nie chcę, a z tych co wymieniałem najwięcej dobrego właśnie o Batesach przeczytałem, a brałem również GROMy pod uwagę. Zdam relację jak już troszkę pochodzę;)

Link to post
Share on other sites
Michael' timestamp='1327969375' post='1633367']

Witam forumowiczów, postanowiłem się dołączyć do tematu żeby nie robić bałaganu. Zastanawiam się między starforce a bates. Konkretnie tymi modelami: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=24_194&products_id=6528&name=StarForce_-_Combat_Hi_-_3625 (...)

Mam akurat ten model. Dobre buty ale kup w sklepie stacjonarnym najlepiej. Może być tak, że numeracja (jak to z numeracja butów bywa) będzie lekko odstawała od tego czego się spodziewasz (but albo za duży albo za mały o pół numeru).

Na dzień dobry obetrzesz sobie staw skokowy w nich (wymagają rozchodzenia jak każde wysokie buty które miałem). No i mi po roku właśnie w okolicach stawu skokowego pękła skóra (mały problem tak na prawdę). Kilka miesiecy temu poszła skóra w okolicy pięty i pęknięcie doszło do podeszwy (szybka naprawa za pomocą kawalka starej skórzanej rękawiczki i mocnego kleju załatwiła sprawę). Buty używane na codzień prawie cały rok.

 

 

 

Myślę, że 2 stówki to jednak uczciwa cena za buty, które mają 2 lata gwarancji (można w nich chodzić ze 3-4 sezony zimowe, są całkiem wygodne po rozchodzeniu).

 

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Link to post
Share on other sites

Ale wiesz, że kupujesz taktyczne trampki na miasto? Moim zdaniem do lasu się to nie nadaje. Będziesz miał mokre stopy zawsze, poza mega słonecznymi dniami. Z trawy rosę zbierzesz i już jest wilgoć. Nie masz kasy to tym bardziej. Te Batesy są zrobione z cienkiej skórki a nylonowe panele nic ci nie dadzą. Przewiewne to są sandały. Ogólnie jeśli będzie tak jak mówisz, czyli będą używane (a nie jak niektórzy co to kupią buty zakładane na niedzielne "szczelanki" i pieją, że już 4 rok ciągną) to nie oszczędzaj. Kup buty pełne ze skóry licowej, o co będziesz mógł normalnie zadbać, zaimpregnować i tak dalej.

Dawno tematu nie było ale przyjrzałbym się na twoim miejscu butom Hanzel. Są w twoim zasięgu cenowym. I zacznij zbierać na porządne skarpety na różne sezony.

 

EDIT

Przjrzałem na szybko allegro i wygląda na to, że jak popolujesz to za 300-350 kupisz dwie pary polskich "trzewików" np. 933 na zimę i 926 na lato (choć mają podobne wady co bates).

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Dbałem o tą cienką skórę w Batesach i nigdy nie przemokła. :) Owszem, wilgoć z trawy lubiła wpadać od strony języka (nie jest klejony), ale tylko jeżeli stałem. Oczywiście odpowiednia skarpeta wchodziła w grę. Można w nich nawet było stać w strumyku, byleby nie sięgał do kostki i nie wlał się językiem.

 

No ale jak mówisz Wukasz, to są taktyczne trampki, podeszwa w teren jest fatalna, miękka i bolesna przy cięższych marszach. Do biegania w lesie daje radę, ale już na styk.

Link to post
Share on other sites

Chyba mimo wszystko na razie postawię na Batesy. Takie pierwsze butki, będą używane do różniastych wędrówek/obozów itp więc typowe pełne skórzane mogłyby być bardziej uciążliwe. Zobaczymy. Batesy na dodatek mogę spokojnie przymierzyć i kupić w Łodzi. Następne buty kupi się typowo wojskowe tylko do ASG;)

Link to post
Share on other sites

Ja morduję od ponad dwóch tygodni te:

http://ppo.pl/index.php?p=p04&s=s041&m=m951 .

Spece mają je normalnie w sprzedaży, ale wystarczy porozglądać się po najbliższej hurtowni BHP która handluje z PPO. Jak na razie jedna jedyna wada - ślizgają się na czystym wyślizganym lodzie. No i rozchodzić musiałem je dwa dzionki, niestety skóra od zewnątrz, skóra środek ;-). Będę zdawał relację w temacie o butach w zielonych, tak ze 3 miesiące je jeszcze pomęczę, ale znając jakość innych ich wyrobów, to nie powinienem mieć zastrzeżeń innych. Ogólnie jak na razie but bardzo fajny - 21 stopni na zewnątrz wytrzymał z dodatkową wkładką termo (alu+filcyk - taka taniocha jak można dostać na straganach za 5 zeta), wygodny, pomimo tego, że wysoki dobrze się w nich prowadzi, 9h dziennie nie męczy nogi. W terenie też dobrze się w nich chodzi. Raz pastowane, jeszcze się nie porysowały.

Link to post
Share on other sites

Siemka. Też mam 300zł, ale osobiście trochę sie zaniedbałem i wasze propozycje mało mi mówią. Poszukuję butów i do lasu i do chodzenia po mieście, na cały rok do lasu i zimą po mieście. Aktualnie mam BW2000, poszukuję coś lżejszego i lepiej trzymającego się podłoża, a nie tracącego za bardzo ich zalet. Jednak liczy się też wygląd, całkowite topory odpadają, po mieście nie będą za dobrze wyglądać, więc np. BW2005 odpadają. Maci jakies pomysły?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...