Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowa Generacja Replik


Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja na miejscu autora sprzedałbym patent lub czym prędzej opatentował to w USA i rozpoczął współpracę z jakąś firmą zbrojeniową. A wiecie dlaczego? Bo i tak pewnie już rozpoczęli procedurę podpatentowywania w US a patrząc po autorze nie stać go na ochronę patentową na całym świecie i pewnie na terenie UE też nie. Więc drogi autorze patentując to na tym etapie sam sobie strzeliłeś w kolano, ale na szczęście masz 12 miesięcy na naprawę swojego błędu, potem będzie za późno. PS Zastanowiłeś się czemu coca-cola nigdy nie opatentowała napoju? Dla podpowiedzi dodam, że patenty są jawną i ogólnodostępną instrukcją jak coś zrobić...

Link to post
Share on other sites

Coca-cola ma skład pewien, tu liczy się zasada działania. Zasadę działania można rozgryźć w kilkanaście min. patrząc na coś co się kupiło bądź zdjęcia/rysunki. Ze składem tak prosto nie jest. Jak miałby szukać inwestorów nie zgłaszając tego wcześniej? ;) Co by im powiedział?

 

12miesięcy to już nie zostało niestety. Ino parę.

 

Poza tym nie przesadzaj. To nie jest nic nadzwyczajnego, co by ludzie się o to zabijali w stanach. U nich to wystarczyło by po prawdzie przerobić lekko broń palną/naboje (dla zastosowań militarnych) i już mogli by do siebie strzelać.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Wiesz raczej chodzi o to, że po 25 latach każdy by mógł klepać swoją coca-cole w oparciu o oryginalną recepturę i sposób przysadzenia - dlatego strzegą swojego "know how" zamiast patentować.

Poza tym chyba nie zdajesz sobie sprawy ile setek firm w US pracuje nad kradzeniem patentów... a ja coś niecoś o tym wiem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...