Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowa Generacja Replik


Recommended Posts

Z informacji którą mi przekazano wynika, że amunicja składa się z materiału inicjującego oraz materiału miotającego

Zgodnie ze stanowiskiem CLK materiał inicjujący we Flobercie jest materiałem miotającym. Chodzi mi o to:

UN1.jpg

Ustawa klasyfikuje flobertkę jako amunicję broni palnej.

 

Odnośnie produkcji, to wykonywać tym mają się kontrahenci.

Będą wykonywać podzespoły, a wy będziecie składać do kupy, tak? Czyli będziesz potrzebować papierów rusznikarskich, bo tworzysz broń hukową.

 

Firma ma składać i magazynować sprzęt, oraz zajmować się dystrybucją.

Papiery rusznikarskie, dopuszczenie do przechowywania broni (magazyn broni), koncesja na obrót bronią. Do tego wszyscy pracownicy dopuszczenie do replik muszą mieć papiery pozwalające na obrót bronią. Trochę tego będzie.

 

Bez oryginalnej lufy oraz zamka nie da się przerobić tego karabinka na broń palną.

Masz na myśli broń palną bojową. Ja mówię o broni alarmowej, którą Twój karabinek będzie niezależnie od przeróbek ("z pudełka"). Broń hukowa też jest bronią palną, nie zapominaj o tym.

 

Stąd pytanie:

Czy w projekcie przewidziałeś możliwe trudności prawne, jakie niewątpliwie będziesz mieć? Pyt. pomocnicze: Zasięgałeś opinii CLK?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgodnie ze stanowiskiem CLK materiał inicjujący we Flobercie jest materiałem miotającym. Chodzi mi o to:

UN1.jpg

Amunicja ta nie odnosi się do mojego projektu, jak sam zauważyłeś ta amunicja posiada "materiał miotający".

 

Odnośnie ciągłego definiowania broni. Z informacji które mi przekazano napęd nie powoduje definiowania tej repliki jako broni. I podobnie jak rewolwer zoraki nie trzeba mieć specjalnych zezwoleń. Ciężko mi sobie wyobrazić aby wszystkie sklepy z asortymentem strzeleckim (wiatrówkami) posiadały takie wymogi. Druga sprawa, po wykonaniu modelu przy rejestracji firmy wszystko zostanie potwierdzone odnośnie dokumentów wymaganych.

 

Jeśli chodzi o budowę karabinka, to zmiany wprowadzone w celu zróżnicowania tej repliki od broni palnej były, celowo umieszczone tam. Wynika to z wiedzy na temat działania broni palnej, na której to zostały wprowadzone poprawki w konstrukcji aby jak najbardziej utrudnić przeróbkę repliki na broń palną.

Edited by Wynalazca01
Link to post
Share on other sites

Materiał miotający który jest notabene materiałem inicjującym. Ty chcesz umieścić materiał inicjujący i pocisk w jednej łusce, tak?

 

Z informacji którą mi przekazano wynika, że amunicja składa się z materiału inicjującego oraz materiału miotającego
W łuskach we Flobercie nie ma już materiału inicjującego? Jest tylko inicjujący który jest wg prawa miotającym?

 

 

Pytanie techniczne, jak chcesz wykonywać lufy? Długie otwory w tolerancjach ok h7 (no, może trochę gorszych), tak?

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

5. Materiał miotający który jest notabene materiałem inicjującym. Ty chcesz umieścić materiał inicjujący i pocisk w jednej łusce, tak?

W łuskach we Flobercie nie ma już materiału inicjującego? Jest tylko inicjujący który jest wg prawa miotającym?

 

Materiał miotający najwyraźniej został tam zmieszany z materiałem inicjującym w celu zwiększenia energii możliwe, że dynamitem. Choć nie zagłębiałem się w to akurat i nie wtajemniczałem się w to. Natomiast odnośnie napędu takie informacje mam, i tego się trzymam przy realizacji projektu.

 

6. Pytanie techniczne, jak chcesz wykonywać lufy? Długie otwory w tolerancjach ok h7, tak?

 

Tak samo jak wykonywane są lufy do ASG, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.

Edited by Wynalazca01
Link to post
Share on other sites

A z jakiego materiału wykonałeś prototyp pocisku? Na drukarce 3D ok, ale z czego?

 

Jak duży jest stosunek energii która jest niezbędna do pokonania tarcia (tutaj dość spore) pomiędzy silikonowym pociskiem a lufą do energii pocisku?

 

Jesteś pewny że takich rozmiarów silikonowy pocisk będzie ważył zaledwie 0,3g? Mam spore wątpliwości.

 

Podstawą sprzedaży produktu jest jego reklama i zachęcenie nabywce do zakupu. Chcesz sprzedać swoje akcje i jednocześnie do tego chcesz wsparcia finansowego. Popracuj na dobrym zareklamowaniem swojego produktu a na pewno znajdziesz pomoc. Nie zniechęcaj do siebie na wstępie.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites
Pierwsza i podstawowa sprawa, która jest w przypadku Keseru i Zoraki niepodważalna - to jest broń hukowa zwana też alarmową.

 

 

Mylisz się.

 

 

Materiał miotający najwyraźniej został tam zmieszany z materiałem inicjującym w celu zwiększenia energii możliwe, że dynamitem.

 

 

AAAaaaa moje oczęta krwawią. Luuudzie, do książek a nie po internecie brednie wypisywać!!

Link to post
Share on other sites
Amunicja ta nie odnosi się do mojego projektu, jak sam zauważyłeś ta amunicja posiada "materiał miotający".

Akurat jest identyczna z Twoim projektem - łuska, w niej mieszanka inicjująca i kulka. Nie posiada z technicznego punktu widzenia materiału miotającego, gdyż miotanie odbywa się za pomocą mat. inicjującego. Tak jak u Ciebie.

 

Materiał miotający najwyraźniej został tam zmieszany z materiałem inicjującym w celu zwiększenia energii możliwe, że dynamitem.

Skład mieszanki jest ten sam, co w nabojach "short", czy kapiszonach do CP. Flobert nie potrzebował zwiększania energii, bo z założenia była to "broń izbowa", którą na początku ubiegłego wieku dzieci strzelały do grubych zasłon (około 7-12J na wylocie). Dziś jest to broń palna na pozwolenie, mimo, że nie posiada materiału miotającego, jedynie inicjujący. Boję się, że ten sam los spotka Twój projekt.

 

Z informacji które mi przekazano napęd nie powoduje definiowania tej repliki jako broni.

Ustawa definiuje broń hukową, a Twoja replika mieści się w tej definicji. Keseru i Zoraki, na które się powołałeś też są bronią palną alarmową. Na składanie Twojej repliki potrzebne będą uprawnienia do wytwarzania broni.

 

Rodzi się kolejne pytanie:

Jak rozwiążesz kwestię ognia ciągłego? Na hukówkę z ogniem ciągłym potrzeba zawsze zezwolenia, w jaki sposób zabezpieczysz broń przed prostym usunięciem przerywacza i jak chcesz przekonać asgejów do zabawy na semi?

Link to post
Share on other sites

Wiem, w ogóle Keseru jest takim ewenementem, że ciężko cokolwiek powiedzieć. Gdyby Keseru nie miało możliwości miotania byłoby hukówką (to miałem na myśli pisząc powyższe), mając możliwość miotania jest bronią palną. Pozwoliłem jednak założyć, że koledze uda się przekonać panów policjantów, że nie jest to broń palna powołując się na mętne tłumaczenia importera Keseru. W tym wypadku i tak potrzebuje koncesji na wytwarzanie broni.

Link to post
Share on other sites

Projekt łuski PCP z początku 2011 roku. Do napęd pocisku wykorzystuje się sprężone powietrze, dwie komory są odseparowane. Efekt dźwiękowy jest obniżony. Projekt jednak powstał na potrzeby wiatrówek. Ten projekt nadaje się jednak tylko i wyłącznie do strzelania statycznego. Cena łyski jest zbyt wysoka, dla zastosowania jednorazowego.

 

1.%20%A3uska%20PCP%20z%20osobnym%20zasilaniem%20zamka.JPG

 

8. Czy posiadasz wiążącą opinię prawną w stosunku do tego, czym w świetle prawa jest twój projekt ?

 

Kilka dni temu został wysłany list z prośbą o ponowną definicję, do komendy wojewódzkiej.

Edited by Wynalazca01
Link to post
Share on other sites

Może to mało elokwentny sposób wyrażania się kolegi Wynalazca01...

Może przekombinowany projekt...

Może z czapy wyliczenia kosztów produkcji...

Może wróżenie z fusów przyszłych zysków...

Może brak wiary w CLK i inne instytucje które będą próbowały umoczyć projekt...

 

Jakoś nie potrafię zaufać koledze i nie zainwestuję ani złamanego grosza, niemniej życzę powodzenia :-)

 

Dream Big kolego, ale nie za moje tym razem ;-)

Link to post
Share on other sites

Co do masy pocisku:

 

wymiary przybliżone wziąłem z załączonych rysunków:

 

promień pocisku - Rp = 3mm

długość pocisku - d = 26mm przy czym założyłem, że przechodzi w stożek w połowie wysokości

objętość pocisku - V

gęstość silikonu się waha w granicach 1,05 - 1,1 g/cm^3[przeglądałem różne na stronie Amodu - jedna z lepszych firm jak o to chodzi]. Załóżmy tą najmniejszą wartość chociaż tutaj potrzeba by raczej twardego - o większej gęstości.

 

 

V = pi * Rp^2 * d/2 + 1/3* pi * Rp ^2 * d/2 = 4/3 * pi * d/2 = 4/3 * 3,1415 * 0,09 cm^2 * 1,3 cm = 0,49 cm^3

 

czyli

 

masa pocisku - Mp = 0,49 cm^3 * 1,05 g/cm^3 = 0,52 g

 

to jest znacznie więcej niż podaje twórca. Dlaczego?

Link to post
Share on other sites

O to też pytałem. Z jakiego materiału został wykonany ów prototyp na drukarce 3D. Moim zdaniem sylikon będzie cięższy niż 0,3g lub będzie nie pełny pocisk ale wtedy możemy zapomnieć o powtarzalności gdyż pocisk będzie się odkształcał podczas lotu jak i w lufie.

Link to post
Share on other sites

Witam ,przeczytałem cały temat i muszę przyznać że nie rozumiem jak działa ten karabinek.

 

Ponieważ autor zgłosił swój pomysł w Urzędzie Patentowym RP i może się nie obawiać o swoje prawa do wynalazku prosił bym

o wyjaśnienie jak zbudowany jest nabój(rysunek i opis) oraz działanie całego mechanizmu(dokładnie krok po kroku+rysunki).

 

Wiem że twórca posiada rysunki i opisy o które proszę ,ponieważ jak sam zaznaczył wysłał zgłoszenie do Urzędo Patentowego i nie wspominał że zostało ono odrzucone.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...