Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Części składowe m4/m16


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanko do posiadaczy wszelkiego rodzaju replik m4/m16 o napędzie elektrycznym, a właściwie to nawet kilka pytań :-)

Jestem w trakcie kompletowania części do repliki m4/m16, podstawą jest body od Boyi-a, więc:

1. Czy ktoś mógłby mi użyczyć (drogą mailową), tą części instrukcji, gdzie są wypisane części składowe repliki;

2. Czy części poszczególnych producentów są zamienne i w jakim stopniu;

3.Na co zwrócić szczególną uwagę przy kompletowaniu części?

Można pominąć gear box, bo tu sprawa jest prosta, głównie chodzi mi o to co jest w środku body,sprężynki piny, śrubki itp.

Prosze nie pisać , że mogę sobie poszukać, czy coś w tym stylu, bo jakoś nie mogę znależć takiego tematu, a poza tym byłoby to niezłe kompendium wiedzy dla innych.

Ja ze swej strony mogę użyczyć drogą mailową indtrukcję do cm o40d oraz Jg g36c.

Z góery dziękuję za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Właśnie sęk w tym że nie wszystko pasuje do siebie idealnie, wymaga albo modyfikacji drobnych albo brutalnych czasem ingerencji. Do korpusu bojca wejdzie szkielet bojca, ale standardowe głowice cylindra dla tego szkieletu są za grube i powodują problem z podawaniem kulek. Wchodzi szkielet JG gen. III. Staraj się stosować ewentualnie części tego samego producenta ew. jak masz zaplecze warsztatowe możesz modyfikować inne. Jak odnajdę pudło w piwnicy po giwerce mogę ci wysłać nawet instrukcje.

Link to post
Share on other sites

Bardzo by mi to pomogło usystematyzowac jakoś proces skompletowania części. Więc jakbyś znalazł tą instrukcję to pisz na pw. Co do części to pewnie raczej większość będzie Boyi-a, chociaz w gb to włoże pewnie jakiś lepsze części.

Link to post
Share on other sites

1. Może by i było taniej, ale kupuję jakieś używane części, a czasami uda się kupić coś nowego taniej.

2. Chodzi też o to żeby poznać budowę i bardziej oswoić się z bebechami (mam dwie repliczki, ale na razie są na gwarancji, więc nie grzebię bo szkoda).

3. Może jak temat się rozwinie to inni maniacy znajdą w nim jakieś ciekawe infirmacje. :-)

Link to post
Share on other sites

Robiłem kilkadziesiąt takich projektów. Bez odpowiedniej wiedzy złożysz to:

 

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSF7bz-zi-_ZcVr51SRfZQ7smCcPXc2p6Iz7zPLaXJReBig0OnVc9wQE-N_kg

 

Czyli takie WTF... Na początek kup sobie miniszlifierkę aka dremel. Następnie przestudiuj Jutuba o składaniu GB. Potem kup chrono. I składaj. Chrono po co? Bo żeby były jakieś rozsądne FPS trzeba będzie poknuć, ale to czasem i nie zawsze.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie bawię się w takie rzeczy tylko na trochę wyższym poziomie. Musisz ogarniać które części do których pasują, poza tym tak jak pisze AnR dremel to podstawa, pilniki, wiertarka stołowa i przynajmniej minimum wiedzy na temat pudowy replik. Emak nie ma dużo części i jest stosunkowo prosta w budowie.

I często wychodzi tak, że zbudowanie wysmażonej repliko do zera jest tańsze niż kupowanie gotowej i dalsze przerabianie.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie będzie tak źle, z pilnikiem i wiertarka oraz innymi narzędziami slusarskimi znam się już jakiś czas, a i miejsce do majsterkowania się znajdzie.;-) Mam pytanko czy front XM 110 (m4/m16/sr25 ) od JG będzie pasowal do body od Boyi-a bez przerabiana, czy jednak trzeba będzie trochę podlubac?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...