Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zupełny początek


Recommended Posts

Na początek chcę się przywitać. A więc witam. ;)

 

Zamierzam rozpocząć swoją przygodę z ASG. Ogólnie czytałem forum, itd. aczkolwiek kilku kwestii nie jestem pewien. ;)

 

Mundur - woodland. Za bardzo nie wiem gdzie go kupić. W demobilach nie widziałem... Jeśli ktoś ma "namiar" - proszę o link. ;)

 

Replika - M14 Cymy, to akurat jest pewne. Kocham M14 od dziecka. ;) Do tego kilka low-capów.

 

Jeśli magazynki - potrzebna jest kamizelka. Tutaj już kompletnie nie ogarniam. ACM'y raczej odpadają. Możecie coś doradzić?

 

System hydracyjny (lub coś w tym rodzaju, tzn. w rodzaju Camelbaka). Najlepiej w plecaku. Proszę o radę.

 

Buty. Myślałem o trekkingach. Nie będą to raczej długie wyprawy w teren, więc przy okazji trekkingi wykorzystałbym do innych celów.

 

Hełm - jakiś tani chińczyk, i tak najprawdopodobniej pójdzie pod pędzel. ;) Wiem, że ugotuje się, ale no takie moje widzi mi się. ;) I tak zamierzam kupić boonie hat.

 

Nakolanniki Alta. Ochronę oczu już mam.

 

Ogólnie najpierw zamierzam kupić to, co zapewni mi bezpieczeństwo, a dopiero później "dodatki".

 

O czymś zapomniałem? Proszę o dodatkowe rady.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@HeeL: Dzięki. Poza allegro pozostaje jakaś opcja?

@Arend: Uwierz mi, że dla zielonki takiej jak ja ciężko jest wyłuskać cokolwiek z tego, tym bardziej, że użytkownicy często używają bardziej "profesjonalnych" terminów, a poza tym nie wiem co dla mnie byłoby lepsze, ponieważ nie mam porównania.

@Hokager: Nie bądź, proszę, ironiczny... O "tuning" nie pytam, ponieważ wiem, że wymienię jedynie gumkę hop-up na Guardera przezroczystego. :)

Link to post
Share on other sites

Na początek chcę się przywitać. A więc witam. ;)

 

Zamierzam rozpocząć swoją przygodę z ASG. Ogólnie czytałem forum, itd. aczkolwiek kilku kwestii nie jestem pewien. ;)

 

Mundur - woodland. Za bardzo nie wiem gdzie go kupić. W demobilach nie widziałem... Jeśli ktoś ma "namiar" - proszę o link. ;)

Poszukaj na allegro,w komisie. Może masz niedaleko do jakiegoś większego miasta? Jak tak,to poszukaj na stronce i forum działu o sklepach.

 

Jeśli magazynki - potrzebna jest kamizelka. Tutaj już kompletnie nie ogarniam. ACM'y raczej odpadają. Możecie coś doradzić?

 

System hydracyjny (lub coś w tym rodzaju, tzn. w rodzaju Camelbaka). Najlepiej w plecaku. Proszę o radę.

Popatrz na jakieś zdjęcia. Chyba najlepsze byłyby paso-szelki. Poczytaj o tym ;)

 

Hełm - jakiś tani chińczyk, i tak najprawdopodobniej pójdzie pod pędzel. ;) Wiem, że ugotuje się, ale no takie moje widzi mi się. ;) I tak zamierzam kupić boonie hat.
Jeżeli ma chociaż trochę spełniać swoją rolę (czyli chronić głowę) to polecam BFT lub coś z Volvera (ale już nie produkują,musiałbyś szukać używek).

 

 

O czymś zapomniałem? Proszę o dodatkowe rady.
Jakieś rękawice,maska z TMC.
Link to post
Share on other sites

OFF, dzięki wielkie. Co do munduru - w Katowicach mam "Pentagon". ;) Dzięki za przypomnienie o rękawicach. Myślałem o Mechanixach. Co do maski - naprawdę tak często "wypadają" zęby? xd

 

Zdarza się,znam też sytuacje że akurat kolega w lesie zdjął maskę (bo miał jeszcze arafatkę) i akurat chwilę później dostał w ząbki. Lepiej mieć. Mechanixy są ok,ale powyżej 100zł można kupić coś lepszego wg mnie. No i są też tanie rękawice bundeswehry,całkiem OK.

Link to post
Share on other sites

Dobra ładowarka, np. IMAX B6, potem bateria (ładowarka powinna przedłużyć życie chińskiej batki).

 

Kamizelka może LBV? Tylko nie wiem, czy wchodzą tam magi od M14. Jeśli nie, to szukałbym jakiegoś chest rigga.

 

Buty trekkingowe wystarczą, ale w zimie może być problem.

Link to post
Share on other sites

Dobra ładowarka, np. IMAX B6, potem bateria (ładowarka powinna przedłużyć życie chińskiej batki).

 

 

Od razu do ładowarki kupił bym Li-po 7,4v lub w ogóle zastanowił się czy nie kupić samej ładowarki do Li-po [ Połowa ceny Imaxa ] . Jak dla mnie to w obecnym momencie Li-po biją na głowę Nimh i NiCd więc nawet bym się w nie nie pchał .

Wystarczy kupić jednego dobrego Li-po i mamy sprawę baterii załatwioną :]

Link to post
Share on other sites

"Rk biję na głowę Cymę" - to moja częstsza kwestia!

 

@Amazon - jakie masz fundusze? Bo nie chcę Cię martwić, ale jeśli kochasz M14 jak ja, to BARDZO zawiedziesz się na Cymie. i na osiągach, i na wyglądzie. Strzela to jak cm.028, czyli zwyczajnie, łoże skrzypi, metal tandetny, pokryty najtańszą pseudopowłoką. Jeśli masz na WSZYSTKO około tysiaka, to poszukaj M14 od G&G - lesze stocka póki co nie zrobiono. I mówię to jako były posiadacz dwóch Cym, dwóch kartów, jednego AGM, jednego TM, jednego CA i aktualny posiadacz dwóch G&G.

Edited by Lesio
Link to post
Share on other sites

O inne:

 

http://www.google.pl/imgres?q=sanyo+rc&hl=pl&sa=X&biw=1600&bih=799&tbm=isch&prmd=imvnsfd&tbnid=8cc8BHc5Biq90M:&imgrefurl=http://cokupic.pl/produkt/Sanyo-Bateria-AEG-8-4V-2000mAh-Large-RC&docid=ZZQNey6Z59agoM&imgurl=http://img1.cokupicstatic.pl/c_big1166374.jpg&w=600&h=350&ei=lvs7T6eBJ8LjtQahkuDdBg&zoom=1&iact=hc&vpx=801&vpy=218&dur=9&hovh=171&hovw=294&tx=155&ty=99&sig=112151133043305491081&page=1&tbnh=108&tbnw=185&start=0&ndsp=35&ved=1t:429,r:14,s:0 - takie mam coś koło 4 lat dalej mają po 1900-2000 mAh. Znajdź lipo co tyle wytrzyma i będzie miało takie parametry po takim okresie. Jak lipole ledwo co 100 cykli trwałości maja. Różnica w rofie na jednej replice pomiędzy turnigy 11,1 a tym sanyo to 5-6 k/s. Na Sanyo 16 na lipolu 22. Tylko napięcia trochę różne nie ;-), a jakby tak Sanyo miało te 12 V?

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem... Li-po bije na głowę nimh/cd ?

 

Według mnie Li-po posiada zbyt mały wybór napięcia, ponieważ napięcie 11.1v jest zbyt mocne na stockowe repliki, a słabej marki li-po 7.4 nie dają satysfakcjonujących osiągów, dopiero te lepsze firmy batek lipo 7.4 da nam dosyć niezłe osiągi, aczkolwiek moim numerem 1 jest 9.6v G&P :)

 

*

Tak, mowa tutaj była tylko o osiągach... nie o tym jak li-po radzi sobie w złych warunkach atmosferycznych, to jak się ładuję/rozładowuję.

Link to post
Share on other sites

O ładowarce i lipolu też myślałem - w moich oczach inwestycja, która się opłaci, tym bardziej jeśli mam zamiar strzelać się cały rok. ;)

 

Obczaiłem sobie LBV - popytam sprzedawców o wymiary ładownic i porównam z wymiarami magazynów do Czternastki. Kamizelki modularne są lepsze, fakt. Muszę się zastanowić.

 

@Lesio: Oj, zmartwiłeś mnie... :> Jeśli G&G bije nawet TM to muszę się naprawdę nad tym zastanowić. No tak, chcę wydać na wszystko około tysiaka. Aczkolwiek widziałem M14 od G&G tylko ok. 1500 zł. Chyba, że piszesz o używkach.

Link to post
Share on other sites

Kup imaxa b6 i do tego lipo 7.4, w modelarskim kupisz za ok. 50zł bardzo dobrą batkę która na pewno bije na głowę nimh i nicd, no chyba że kupisz naprawdę jakąś super batkę, ale za nimha czy nicdka bijącego tego lipo musiał byś dać co najmniej 3-4x tyle. Więc nie ma sensu kupować zwykłych batek które i tak będą gorsze od lipolka.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem... Li-po bije na głowę nimh/cd ?

 

Według mnie Li-po posiada zbyt mały wybór napięcia, ponieważ napięcie 11.1v jest zbyt mocne na stockowe repliki, a słabej marki li-po 7.4 nie dają satysfakcjonujących osiągów, dopiero te lepsze firmy batek lipo 7.4 da nam dosyć niezłe osiągi, aczkolwiek moim numerem 1 jest 9.6v G&P :)

 

*

Tak, mowa tutaj była tylko o osiągach... nie o tym jak li-po radzi sobie w złych warunkach atmosferycznych, to jak się ładuję/rozładowuję.

 

 

Jak już mówisz o osiągach to dlaczego nie wspomnisz o większym ROFie na li-po (już przy 7.4V widać różnicę) ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...